Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Előző lakót, hogy tudok a lakásból kijelenteni? fórum

Előző lakót, hogy tudok a lakásból kijelenteni? (tudásbázis kérdés)

1 2
2014. máj. 7. 13:31
Persze attól a levelek még jöttek és jönnek a mai napig nekik.
7. Ariettina (válaszként erre: 1. - Cessi)
2014. máj. 7. 13:31
mi így, pénzért jelentettük ki a 2 főt a lakásból. Nem hiszem, h van más megoldás, mert párom tesója okmányirodában dolgozott, és ő is azt mondta, csak ez van ha nem megy magától elintézni, aki ki akar jelentkezni.
2014. máj. 7. 13:31

Amikor én vettem házat,oda is vagy öten be voltak jelentkezve.

Én jelentettem ki őket.

Tulajdoni lap kell és ennyi.

5. Nyulacska88 (válaszként erre: 1. - Cessi)
2014. máj. 7. 13:27
SZia, korábban létezett a kényszerkijelentés. Olvass ennek utána a neten, kérdezz utána a polgármestei hivatal lakcimmmel foglalkozó ügyintézójénél. Vidd magaddal a tulajdoni lapot, és mondd meg, hogy rajtad kívül mindenkit szeretnél kijelenteni.
4. vica66 (válaszként erre: 3. - Vica66)
2014. máj. 7. 13:26
Akarom mondani, az ingatlanodból.
3. vica66 (válaszként erre: 1. - Cessi)
2014. máj. 7. 13:25
Azt találtam, hogy amennyiben a bejelentett személy(ek) nem tulajdonosa az ingatlannak, és életvitelszerűen nem tartózkodik az ingatlanban, akkor te, mint mint az ingatlan tulajdonosa úgynvezett kényszerkijelentéssel kijelentheted az ingatlanából az okmányirodában.
2014. máj. 7. 13:21

www.jogiforum.hu


Inkább ott fórumozz erről.


De szerintem itt a vásárlásnál valami elég nagy mulasztás történt, mert ezeket akkor kell rendezni, sőt szerintem az ügyvédnek kötelessége is.


Hátha mond valaki valami okosat.

2014. máj. 7. 13:16

3 éve a lakást egy olyan hölgytől vásároltuk, aki külföldre költözött.

Azóta neki, a gyerekeinek, és az élettársának is rendszeresen érkeznek levelek. Volt köztük hivatalos levél is, pl. apehtól.


Rendszeresen visszahordom a leveleket a postára, írtam oda is kérvényt, de másnap visszahozzák és újra bedobálják a leveleket.


Voltam bent az önkormányzat népesség nyilvántartó osztályán, de csak 2000 Ft/fő illetékbélyeg ellenében bírálják el a kérelmem. Mint megtudtam, rajtunk kívül 8 fő van még oda bejelentve.


Volna a kijelentésükre más megoldás? Már többször írtam az előző tulajnak ezzel kapcsolatban, az ügyvédnek is, aki az adásvételt lebonyolította, de semmi sem változott.

16 ezer forintot pedig nem szeretnék emiatt kifizetni.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook