Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Előző lakót, hogy tudok a lakásból kijelenteni? fórum

Előző lakót, hogy tudok a lakásból kijelenteni? (tudásbázis kérdés)

1 2
38. simple (válaszként erre: 37. - Ariettina)
2014. máj. 8. 12:25
Én azokat jól elhajtottam a francba. Inkább a rendőrség aggasztott, jöttek éjjel is nappal is, de a csúcs az karácsony szentestéje volt. Na akkor nagyon kiborultam már.
37. Ariettina (válaszként erre: 12. - Simple)
2014. máj. 8. 10:00

Behajtók nálunk is rendszeresen, pedig egyáltalán nem néztek ki olyannak az eladók, de ezek szerint mégis olyanok voltak.


Egyszer egy "verőember" is jött....

36. simple (válaszként erre: 35. - A0c1361e44)
2014. máj. 7. 18:29
Pedig ez egy héttel a bejelentkezésem után volt, még néztünk is, hogy mennyire résen vannak. Én akkor még nem jelentettem nekik hogy új címem van, mert volt ezer meg egy dolog amit intézni kellett még ezen kívül. Adóbevallást sem adtam le mert februárban volt ez az egész.
35. a0c1361e44 (válaszként erre: 34. - Simple)
2014. máj. 7. 18:26

Én még ilyenről nem hallottam. Hiába vett a barátnőm is, én is és més ismerősöm is lakást. A NAV akkor sem az új címre küldte a leveleket.

Az első adóbevallás után már igen.

34. simple (válaszként erre: 33. - A0c1361e44)
2014. máj. 7. 18:20
Nem. Vettem egy lakást, ahova bejelentkeztem. Az akkor még apeh keresett levélben, teljesen más miatt, nem a lakásvétel ügyében, és már az új címemre írtak, pedig nekik még nem szóltam erről. Gondolom az okmányiroda leadja a drótot minden esetben mikor változás történik.
33. a0c1361e44 (válaszként erre: 31. - Simple)
2014. máj. 7. 18:17

Mármint a földhivatali cuccot?

A barátnőm is eladta a lakását és a régi címére küldték még az illetékről is a levelet, pedig ők aztán csak tudják, hogy eladta....

32. simple
2014. máj. 7. 18:12
Amúgy a leveleket én is azonnal kukába dobom.
31. simple (válaszként erre: 29. - A0c1361e44)
2014. máj. 7. 18:11
Azért ez nem így van, mikor én költöztem, egy hétre rá kaptam a Nav-tól levelet, pedig nekik még nem is szóltam hogy új címem van, és mégis oda küldték.
2014. máj. 7. 18:09

Azt mondod, 8 fő van oda bejelentve? Akkor a földhivatalnál nézz utána.


A leveleket én is kidobnám, fél év után.

Akár gonosz vagyok így, akár nem. Ugyanis ez már nem az én ( vagyis a te dolgod.

A Tisztelt Hivatal is csinálhat valamit.

29. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Cessi)
2014. máj. 7. 17:54

Nem a kijelentkezés miatt van így, hanem azért, mert nem jelentették sehol le az új címüket.


Tehát, a régi tulajéknak kell mndenhol jelenteni az új címüket. Bankok, stb. A NAV sem néz utána a bejelentett címnek, oda küldi, ahova utoljára kérte az ügyfél.


Egyébként én úgy tudom, hogy a tulajdonos simán kijelentheti azokat, akiket ő akar. Ki kell tölteni a nyomtatványt és leadni. Senki nem kérdezi meg, hogy miért. De a levelek ettől még hozzád fognak érkezni. Én egy laza mozdulattal kidobom a leveleket. Nem érdekel, hogy honnan jött. Meguntam a küldözgetést.

28. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 1. - Cessi)
2014. máj. 7. 16:39
Földhivatal? :))
27. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Cessi)
2014. máj. 7. 16:25
Ha nem neked szól a levél, akkor a nevet kihúzni,rá kell írni, A címzett ismeretlen!- és nyíl ráírni: Vissza a feladónak! Aztán a legelső postaládába bedobni! Nem kell ezzel a postára menni.:)
26. Cessi (válaszként erre: 25. - Kilimcs)
2014. máj. 7. 15:19
Ettől függetlenül ugyanúgy visszadobálják. Sajnos tapasztalat :(
25. Kilimcs (válaszként erre: 8. - Sunny Beach)
2014. máj. 7. 15:02
as leveleket egyszerű. a postának erre van nyomtatványa, nevet leírod, aláírod, hgy nem kéred ezen a néven a leveleket, és ennyi. ingyenes.
2014. máj. 7. 14:58

kényszerkijelentés.. nálunk 2e vagy 2.5e/ főért lehet.


tulajdonosként megteheted. És igen, ha van valami körözés stb, nem fognak maguktól menni. akkor muszáj.

23. vbrigi333 (válaszként erre: 22. - Youlcsi)
2014. máj. 7. 14:27
Igen,és némelyik önkormányzat lapjáról is letölthető a nyomtatványuk.
22. youlcsi (válaszként erre: 21. - Vbrigi333)
2014. máj. 7. 14:19
a népességnyilvántartó... ööö... az az okmányiroda, ahol a lakcímmel kapcsolatos dolgok készülnek?
21. vbrigi333 (válaszként erre: 19. - Youlcsi)
2014. máj. 7. 14:18
A népességnyilvántartó ad kényszerkijelentés nyomtatványt,sajnos önkormányzatonként más,sőt az ár is.Nekünk ingyen volt a kijelentés.Két szomszédnak le kellett tanúzni,hogy az illető nem lakik itt.Visszavittem és 2 hét múlva kaptam a határozatot a kijelentésről
20. simple (válaszként erre: 17. - Youlcsi)
2014. máj. 7. 14:07
Igen, ezt elméletben én is tudom. De ha egy csaló tolvaj szélhámos bűnöző, mint az én esetemben, aki ellen száz körözés meg egyebek vannak? Nyilván ha bujkál nem fog értesítési címet megadni. akkor életem végéig az én lakásomba maradt volna bejelentve? ez így nem működik.
2014. máj. 7. 14:06
óóó, köszi :)
18. vbrigi333 (válaszként erre: 14. - Youlcsi)
2014. máj. 7. 14:05
Igen, lehet.Érvénytelen lesz a lakcímkártyája.Az önkormányzatnál kifüggesztik a határozatot.A kijelentett egyszer csak koppan,mikor bárhová ügyintézni megy.Lakhelye papíron ismeretlen lesz.
17. youlcsi (válaszként erre: 15. - Simple)
2014. máj. 7. 14:03

azért mert olyan nincs, hogy valakinek nincs lakcíme... ha kejelented valahonnan, akkor őt felszólítják, hogy rendezze a lakcímét. legalábbis így mondták.

de ezek szerint működik máshogy is.

jó tudni :)

16. simple (válaszként erre: 13. - Vbrigi333)
2014. máj. 7. 14:00
Hozzám még szenteste is jött a rendőrség, azt hittem betörik az ajtót, az ütő megállt bennem....
15. simple (válaszként erre: 14. - Youlcsi)
2014. máj. 7. 13:59
Az én "lakóm" úgy eltűnt ahogy illik, semmilyen ismert lakcíme nem létezett, és meg tudtam oldani. Miért kéne erről értesíteni?
2014. máj. 7. 13:57
kényszerkijelenteni lehet úgy is, ha nincs másik ismert lakcíme? kvázi nincs hol értesíteni az eljárásról, hogy rendezze sorait...
2014. máj. 7. 13:56
Cessinek: Szerintem tedd meg a kényszerkijelentést,ha lesz rá 16 ezer ft-od.A cégbíróságnál is nézz utána, hogy nincs-e bejelentve a lakásodba cég.Lehet,hogy a cím alapján a neten is utánanézhetsz a cégbíróság lapján. Hozzánk a kijelentés előtt már idejárt a rendőrség(éjjel is)és a végrehajtó is. A kijelentés óta nem voltak. A leveleket már kidobálom,de eleinte írtam email-t a feladóknak.
12. simple
2014. máj. 7. 13:52
Nekem is ez volt, csak hozzám a rendőrök jártak nap mint nap meg a behajtók. Kellemes volt.
2014. máj. 7. 13:51

jó kérdés... a mi lakásunkba a lakcímnyilvántartó szerint be van jelentve egy nő. valamikor sok évvel ezelőtt albérlő volt, de nem az utolsó, tehát nem ő volt a kiköltöző, amikor a laksást vettük. jönnek a levelei szavazásról, választásról... behajtásról :o nincs más ismert lakcíme, ideiglenes sem. kijelenteni nem tudom, mert a lakcím fiktívvé nyilvánításához mocskosul nincs kedvem eljárási illetéket meg ingatlan tulajdoni lapot fizetnem... mert miért is kellene?


de legalább beleszámolhatnánk, amikor az egy főre jutó jövedelmet kérdezik valahol!

10. simple (válaszként erre: 3. - Vica66)
2014. máj. 7. 13:51
Így van, de ehhez mindenképpen kell az illetékbélyeg, ő meg azt írja nem akar érte fizetni. De máshogy nem megy.
9. simple (válaszként erre: 1. - Cessi)
2014. máj. 7. 13:49
Kényszerkijelentést kell csinálni az önkormányzatnál. Illetékbélyeg, levelet írni, tanúkkal kell igazolni, hogy nem lakik ott, és nagy nehezen így meg lehet oldani.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook