Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elocom kenőcs.Használta valaki?Tapasztalatok?Vélemények? fórum

Elocom kenőcs.Használta valaki?Tapasztalatok?Vélemények? (beszélgetős fórum)


1 2
46. evko30
2013. febr. 24. 13:39

Üdv!


Nekem sos-ben szükségem lenne ilyen krémre. Valaki tud??? Megvenném.. Sos-ben.

Nem baj, ha hiányzik belőle.

45. Miss Angel (válaszként erre: 41. - Idzváj)
2013. jan. 16. 20:02

ez elég megdöbbentő,egyes orvosok aztán tudnak hibázni!

persze hogy nem jó bármire hiszen szteroidos...tanácsot nem tudok adni de remélem minél hamarabb rendeződik a problémád:(

44. manka10 (válaszként erre: 43. - Piroskak30)
2013. jan. 16. 10:47
Mint írtam, a mosakodó kenőcsöt próbáld meg mert gondolom gyulladt és száraz a bőröd. Ez egy bőrpuhító és nem zsíros krém,nekem nagyon jó volt.
2013. jan. 16. 08:48
Igen de azt szerettem volna kérdezni h a kenöcs hosszu használalta után van e vmi ami gyorsabban helyre állitja a böröm amit az elocom tönkreretett.
42. manka10 (válaszként erre: 41. - Idzváj)
2013. jan. 16. 06:50

Ha kímélni szeretnéd magad a vegyi kencéktől,vegyél a gyógyszertárban egyszerű mosakodó kenőcsöt és mondd el miért kéred.

Az elocom amennyit használ annyit tud ártani is,elvéknyítja a bőrt hosszabb távú használat után. A használati útmutatót érdemes áttanulmányozni és tesztelheted magad,hogy mit okozott.

2013. jan. 15. 20:37

Sziasztok kedves fórumozok!

21éves vagyok és szeretném leirni h mit történt velem vagyis az arcommal az utobbi 1 évben hátha tud vki segiteni.Tehát 1kb február végén volt egy nagy veszekedésem a volt barátommal és annyira ideges és stresszes voltam h felkeltem reggel a vita este történt h mikor reggel felkeltem tiszta kiütéses volt a böröm.Tudni kell h már tul vagyok a pubertárson és soha nem volt olyan csunya pattanásos böröm szép volt az arc böröm nem volt gond vele soha.Elmentem a fazekas utcába börgyogyágyszhoz aki azt mondta h örüljek neki h ez csak most jött ki és adott egy elocom krémet és felirt 250es tetracilynt.1 hét alatt olyan lett a böröm mint a kisbabának.Ez annyira megtetszett hogy ha egy kis pattanás vagy vmi volt rákentem az elocomot felirattam magamnak és szinte minden honapban kentem a kenöccsel a börömet.SAJNOS. ez odáig fajult hogy novemberben bekentem egyik nap és másnap teljesen bedurrant az arcom de ugy h tüz piros volt tele volt piros pötyökkel érdes volt és emberek közé nemtudtam menni,söt iskolába se amiböl majdnem problémák lettek a hiányzás miatt..persze ha felkentem az elocomot az volt a hatása h másnap reggel tüz pirosrol ho fehér lett az arcom és kezdte lenyomni ha másnap kentem lenyomta de piros volt a fejem ...megint börgyogyász mondtam nekem ne irjon ilyen krémet ezért egy enhyébb felhigitottat irt szteroidos amit nem használtam..és tetracilynt irt fel amitöl hányingerem lett..azt mondta biztos családi öröklés..senki nem börbajos a családomban ez nem igaz se rokonok..allergiás nem vagyok..megint ujjabb problkozás.ezután elmentem dr dermhez aki azt mondta h a krémtöl kitágultak kicsit az erek az arcomon és persze lézerrel ellehetne tüntetni...és kezdték hogy biztos rosacea elösször mondom kizárt mielött nem használtam a krémet sose volt ilyen piros meg semmi baja nem volt..mondta igen az mégse de lehet szteroid okozta rosacea..jo mondom ha jobb lesz lehet lézereztetem...de karácsony elött kellett volna nem mentem.meghallgattam egy másik dokit hátha ...a klinikákon fontos a nő hátha ő jobban ért hozzá...kezdte h biztos aknésbör bajom van és mondta h tetracilyn meg pati ellenes krémek..nem hittem neki.Karácsonykor a rokonom ajánlott egy bioderma cinkes krémet és jegeltem a pirosság eltünt a pöttyök is kezdtek eltünni.most ott tartok hogy pöttyök javultak nem piros de még száraz és nem olyan mint régen alapozot nehezen tudom feltenni mintha érdesebb lenne nem olyan puha kolloidot használok még és kb ennyi a természetes dolgok hive vagyok mert ez a sok vagyi cucc kikészitette.Az lenne a kérdésem van e vki aki tud olyat h szteoroid után mivel tudom rendbe hozzni a böröm? FONTOS LÉCCI VÁLASZOLJATOK :(

2013. jan. 11. 17:27

Sziasztok.

Azóta kipróbáltam a kenőcsöt,még alig használom néhány napja,már szinte múlnak elfelé a sebek,a gyulladást pedig néhány óra alatt lehúzta!

sztem ne féljetek tőle,bátran használjátok hasonló problémára,teljesen megújul a bőr tőle és a gyulladás órák alatt lelohad!!

2013. jan. 7. 12:34

Sziasztok azt kérdezném ezzel a kenőccsel kapcsban:van-e gyulladásgátló,sebgyógyító hatása??mert van néhány kivakart begyulladt allergia utáni seb a testemen itt-ott,az allergia elmúlt,miután kiküszöböltök a kiváltó okot,egy kozmetikumra voltam allergiás és a dokim neogranormont adott,ami kenőcsök között isten,használtam már sokszor és mindig segitett,de erre nem jó.Egy családtagomnak felírták az Elocomot,kipróbálnám,de csak annyit találtam a betegtájékoztatóban,meg itt,neten,hogy ekcémára pikkelysömörre meg esetleg allergiás gyulladásos bőrkiütésekre való,de h konkrétan rendelkezik e gyulladáscsökkentő hatással,azzal kapcsolatban semmi infot nem találtam.

Ha vki tudja vagy van tapasztalat,írjon,köszi!

38. 2b2a4a10d2 (válaszként erre: 37. - Vik8)
2012. dec. 17. 19:38
Hát nem tudom. Megvan a zárójelentés, amin a bőrgyógyász az Elocomot felírta?
37. Vik8
2012. dec. 17. 18:58
Bőrgyógyászon kivül háziorvos nem írhatja fel az Elocomot? Csak mert tudom, hogy kijött rajtam egy kicsit az ekcémám, és hiába használok rá Sudocrem-et, teljesen nem szűnnek meg tőle a viszketési ingereim, csak ideig-óráig, de nem akarok bőrgyógyhoz menni, mert sokára kapnék időpontot. Az Elocom segítene, mert mikor használtam, 1-2 nap alatt meggyógyult a bőrőm tőle.
2012. okt. 30. 12:13
Én mindig a szteroidok ellen voltam, főleg, hogy anno még lánykoromban - 17-18 éves lehettem - egy erős szteroidos kenőcsöt írtak fel nekem, amit persze nagy vígan használtam, mert mit tudtam én, hogy milyen bajjal jár. Az ekcémámat kb. egy hét alatt elmulasztotta, viszont rendesen megöregedett tőle a kezem, 28 évesen olyan a két kézfejem, a csuklóm meg az ujjaim mint egy 80 éves nénikének szégyellem is rendesen őket, arról nem is beszélve, hogy azóta a kézfejemet meg az ujjaimat is szőrteleníteni kell, mert 3-4 centis koromfekete erős, hosszú szőrszálak nőttek rajta. Ez 10-11 éve volt. Érdekes módon viszont azóta csak az idén jött elő az ekcémám újra. Igaz a mosogatószerrel, mosószerrel mindig óvatosan kellett bánnom, mert viszketett tőle a kezem, de nem voltak tőle ekcémás foltjaim, sebeim. Viszont az idén tavasszal borzalmas módon előjött az ekcémám, szenvedtem vele annyit. Ha csak egy kicsit megvakartam - pedig tudom, hogy nem lehet, de ugyebár az ekcémás viszketés másabb és rosszabb mindennemű viszketésnél - már az egész karom odalett egészen a hónomaljáig, oda volt mindkét mellem, a hasam, a derekam meg a bal lábfejem és lábszáram. Nem mentem bőrgyógyászhoz mert úgy voltam vele, hogy nem akarok szteroidot szedni, így elkezdtem gyógyteát inni meg körömvirág krémet használni. Ahogy jött a napos idő csodák csodájára vissza is húzódott. Nagyon boldog voltam, örültem, mint majom a farkának, élveztem a napsütést, amit felettébb meghálált a bőröm. Amint bejött ez a szar, fos idő megint előjött az ekcémám, viszont most kb. kétszer olyan durván mint a tavasszal. Addig, addig amíg nem tudtam mást tenni, tegnap elmentem a bőrgyógyászhoz. Finoman lecseszerintett, hogy miért nem mentem hamarabb, mondtam hogy azért nem, mert bíztam a természetes gyógymódokban, de ugyebár mindhiába. Elmondta a bőrgyógyász, hogy a 10 évvel ezelőtti szteroidok sokkal agresszívebbek voltak, mint a mostaniak, bár ugye azért ezektől sem árt félni, és óvatosan használni. Kaptam pár receptet, otthagytam 5900 forintot a gyógyszertárban. Többek között elocomot is írt fel. Az én bőrömmel tegnap óta csodát tett. Óvatosan, naponta kétszer kell használni, vékonyan bekenve a problémás bőrfelületet. Félek a mellékhatásoktól, de tényleg végső elkeseredésemben nem tudtam már mást csinálni. Gyógyteák, diéták, természetes krémek...stb. mindent kipróbáltam, azt értem csak el a tisztító kúrával hogy még vékonyabb lettem, mint azelőtt voltam. Azt mondjuk nehezen hiszem el hogy egy krémtől vagy egy kenőcstől el lehet hízni, de a mai világban a fene sem tudja. Nekem most bevált az elocom, de nem fogom ész nélkül használni. Az az egy szerencsém, hogy nem nyáron jött elő, mert most még takarta a csúnya, ocsmány, kisebesedett bőrömet a pulóver meg a farmer de +40 fokba mit csináltam volna?
2010. júl. 4. 07:11

Lehet isteníteni az Elocom-ot, de nincs értelme, pláne magatokra vagy a gyerekekre kenni. Olvasom hogy sokmindenkinek jó, meg ha újra visszajön a probléma akkor gyorsan eltüntethető vele.

Hát ez az!!! Ez csak felületi kezelés és az igazi ok?? Miért is jön vissza állandóan az a bőrprobléma??

Azért mert az ekcémás megbetegedések hátterében valamilyen allergia van. Úgy hogy a szaros elocom helyett inkább agy allergiateszt.

A kisfiamon is jöttek ekcéma jellegü foltok a bőrgyógyász ezt a krémet írta fel neki. Na nem! Elvből elutasítom a szteroidok használatát alapos ok,indok nélkül.Pláne gyereken.Olyan könnyen felírják,mindenféle alapos tájékoztatás nélkül.Ezért nagyon haragszom a bőrgyogyókra.

A szúnyogcsípésre is adott diprosalicos oldatot, és amikor végső elkeseredésemben mégiscsak kiváltottam és felkentem, másnapra 2x olxan rondák és nagyobbak lettek a foltjai. Ennyit ezekről a csodaszerekről.


Az ekcémát pedig szépen meggyógyította a Lipobase-repair-ja, és a Halicar krém. Persze az allergiateszt nem maradhat el.

34. klenca
2010. jún. 21. 12:41
Használtuk az elocom-ot sokáig. Jól meg is hízott tőle úgy, hogy nem is lehet egykönnyen megszabadulni tőle. Inkább a sebamedtől mindenfélét használjatok.
33. TSydy (válaszként erre: 32. - 021a029148)
2010. jún. 3. 21:50

Na ja....Ez ugyanolyan mint mikor a a kölök elköhhinti magát és rögtön a legerősebb antibioszt írja fel a doki, mert a biztos használ. Aha! Vírusra baktériumölőt....aztán ha tényleg szükség van rá, akkor meg már nem hat. Sógornőm ilyen gyógyszermániás, a lányai meg állandóan, na jó 2 hetente betegek, mert tömi beléjük a gyógyszert.

Egyébként az Elocom tényleg nyújtja, vékonyítja a bőrt, a fiam fütyijét rendbe tette, csak az a baj, hogy kis hülém nem engedi, hogy "tornáztassam" és most újra kell kezdeni a krémezést, nyújtást :(

32. 021a029148 (válaszként erre: 31. - TSydy)
2010. jún. 3. 06:57
Hogy mi mindenre nem jó egy gyulladásgátló... :S Komolyan mondom, néha megdöbbenek az orvosok felelőtlenségén...
31. TSydy
2010. jún. 3. 00:05
Sziasztok! Csínján ezzel a krémmel lányok! Tényleg csodaszer, de vékonyítja a bőrt!!!! Nekem, illetve a fiamnak írta fel a gyerekorvos fütyiluk nagyobbítónak :) Szóval fitymaszűkületre írják fel első körbe. Egy hétig kellett kenni körbe a bőrt vékonyan és ha sikerül akkor annyira kinyúlik a bőr, hogy a doki finoman hátra tudja húzni. Jajj, lány létemre ez most nekem fáj.....brrr. Nekünk bejött, megúsztuk, illetve a fiam megúszta a műtétet. De csínján kell bánni ezzel a krémmel. A doki mikor felírta a lelkemre kötötte, hogy csak vékonyan, nagyon keveset és én is mossak kezet utána.
2010. máj. 16. 19:29

Nekem bizonyos időközönként az egész kézfejemen(mindkettőn) kijöön az ekcéma,de nagyon csúnya lesz ha nem kenem...nem volt rá krémem,próbáltam mindent,de dokihoz nem mentem..

Majd már nem bíertam tovább és elmentem-felírta az elocomot.pontosan 5nap alatt teljesen meggyógyította a kezemet,úgy h már csak nagyon ritkán jön elő,de amikor érzem h viszket és elő fog jönni akkor estére bekenem véknyan és másnapra teljesen elmúlik.Ez egy csodaszer,de komolyan! :)

Mindig ezt fogom használni!

2010. jan. 17. 20:08

Nekem 18-20 évesen ekcémám lett a mellkasomon... főleg a mellemen... rusnya egy látvány volt az biztos. megjártam a háziorvost ("biztos új öblítőt vagy mosószert használ"), nőgyógyászt (bactroban krémet írt fel, de semmi változás hetekig), majd a bőrgyógyászaton felírták az elocom kenőcsőt, nekem az első alkalom után már hatásosnak bizonyult. azóta ha bárhol ekcémám jön elő azonnal rákenem és másnapra semmi bajon nincs (bár lehet az a része már pszichés és igazából valami placebo krém is jó lenne:))

szóval nekem bevált, bár a szteroid tartalma miatt vigyázni kell az adagolással én úgy tudom.

28. fakavava (válaszként erre: 1. - Baobao)
2010. jan. 17. 15:33
Seborreas bőrömre kaptam, az arcom és a fejbőröm volt tele. Első körben enyhébb kencéket kaptam, de azok nem használtak. Végül jött az Elocom. Rövid idő alatt levitte a seborreát az arcomról, viszont elvékonyította a bőrt és az addig világos, am könnyen barnuló arcbőröm rózsaszín lett, melegben padig vörös. Azt mondta az orvos, hogy vissza fog térni a bőr eredeti állapota, mert nagyon rövid ideig használtam az Elocomot. Ennek több, mint 10 éve, de nem történt semmi, csak most már nem fiatal rózsaszín vagyok, hanem öregedő. A seborrea egy idő után visszatért, de többé nem mertem Elocomot használni. amikor egy másik bőrgyógyásznak panaszkodtam a bőrszínem miatt, azt mondta, hogy örüljek, hogy megúsztam ennyivel és később egy kozmetikus is ugyanezt mondta.
27. 021a029148 (válaszként erre: 26. - Baobao)
2009. aug. 27. 13:07
Ne is mondd! Az már egy kész csőd minden évben.
26. baobao
2009. aug. 27. 13:01
Így van.Én fogorvoshoz csak maszekhoz járok,na hát ott aztán vannak árak!:S:D
2009. aug. 27. 13:00
És akkor még nem beszéltünk arról, hogy nőgyógyászat, fogorvos, allergia, meg mindenkinek, amit még oszott a sors.
24. baobao (válaszként erre: 23. - 021a029148)
2009. aug. 27. 12:59
Hát nem olcsó "mulatság",az biztos.
23. 021a029148 (válaszként erre: 22. - Baobao)
2009. aug. 27. 12:58
Na igen, csak hát azok a piszkos anyagiak...
22. baobao
2009. aug. 27. 12:56
Szerintem a legtöbb esetben jobb,ha inkább maszekhoz megyünk,még ha sokba is kerül.Ott legalább tényleg figyelnek ránk.
21. 021a029148 (válaszként erre: 20. - Baobao)
2009. aug. 27. 12:54
Lehet, ugyanoda járunk.. :)))
20. baobao (válaszként erre: 19. - 021a029148)
2009. aug. 27. 12:52
Elmondtam neki hogy mi a problémám,megnézte a heget,erre hümmögött egyet aztán felírta a krémet.Még csak hozzám se szólt.Gondoltam magamban:Most jártam itt először és utoljára :)
19. 021a029148 (válaszként erre: 17. - Baobao)
2009. aug. 27. 12:49
Minden bőrgyógyász ilyen? Én még eddig egy normálissal sem találkoztam, kivéve a maszekot...
18. baobao
2009. aug. 27. 12:48
"Javasolt alkalmazási ideje általában legfeljebb 3 hét."-Megvilágosodtam!:D:D
17. baobao
2009. aug. 27. 12:45
Jah és az orvos akkora egy bunkó paraszt hogy többet vissza sem megyek hozzá!:)Inkább magándoki,ha úgy alakul.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook