Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elmennél a testvérednek kezesnek? fórum

Elmennél a testvérednek kezesnek? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
2013. jún. 29. 21:06

Ebben a storyban én sem tenném.Mondjuk azt mondanám válasznak, hogy nekem még nincs lakásom és arra kell majd a hitelt egyszer felvennem....És ha kezes vagy, bizony sehol nem fogsz kapni hitelt.

Elég önzőnek tűnik a tesód, bocs.

2013. jún. 29. 21:04

Albérletben laktok?

A helyedben ne tenném:-P

16. csutkamano (válaszként erre: 7. - Macskanita)
2013. jún. 29. 21:04

Te albérletben élsz 2 gyerekkel, a testvéred családi házban kettesben a gyermekével.

Vajon miért akar nagyobb házat, miért nem jó neki a jelenlegi?


Ebben az esetben én nem lennék kezes, mert előbb a saját lakhatásomat oldanám meg az albérlet helyett.

2013. jún. 29. 21:04
Szerintem ne! Nem gondolom, hogy olyan jól állsz anyagilag, hogy be merd vállalni. Ha valami váratlan dolog történik a testvéreddel, ne adj isten, elveszíti a munkáját, meghal stb...a te nyakadba fog borulni minden. Kész vagy rá? Szerintem ezt magadban kell eldönteni, ha úgy érzed igen, akkor nincs oka hogy hezitálj, de ha kétségeid vannak, akkor inkább ne. Megérti majd a testvéred is, ha jó testvér, ha meg nem, majd békül egyszer...
14. SDitti (válaszként erre: 4. - Macskanita)
2013. jún. 29. 21:03

Ha szíved (pénztárcád) szerint a "nem" mellett kell döntened, ne mondj igent csak a családi béke kedvéért.


Láttam már olyanokat (nem egyet-kettőt), akik kezesek lettek és helyt kellett utána állniuk az adós helyett. Na, akkor lett ám igazán vége a családi békének!


Nálunk egyszer egy jelentősebb összeg kölcsönkérésénél merült fel, hogy "nem"-et kellett mondanom nővéreméknek. Nem mondtak rá semmit, bár egy ideig érezni lehetett a rosszallásukat.


Ráadásul a családi pletykahálózat működött rendesen és a nagynénik megszóltak, akiknek semmi közük a dologhoz. - Tudni kell, hogy nővéremék jóval idősebbek, már gyakorlatilag mindenük megvan, míg nekem alig valami. Csak ők szeretnek költekezni, míg én mindig kuporgatós voltam... Na, aztán a családi klán pláne rákezdett a "szűkölésre", amikor tavaly a több mint tíz éve nem látott unokatesóm kért kölcsön (pontosabban ő csak üzent). Én kiakadtam magán a tényen, hogy tőlem akar kölcsönkérni, holott nulla a kapcsolatunk és mindig is az volt, a nagynénik pedig a visszautasításon. Azt hiszem, a jövőben nem kell aggódnom, hogy valaki kölcsön fog tőlem kérni. :S

2013. jún. 29. 21:02

Akkor tesód egyedül neveli az egyszem gyerekét, és van egy háza, de neki nagyobb kell.

Nézd, nem tudom, mekkora a mostani háza, de a jó életbe, le lehetne már szokni arról, hogy lakjunk kétszer akkorában, mint ami elég lenne:(

Nem kéne belemenned, a saját szekeredet told, hiszen albérletezel.

2013. jún. 29. 21:01
senkinek
2013. jún. 29. 20:57
Van gyereked? Ha igen, rá nyugodtan hivatkozhatsz. Pl. a gyerek egyetemi pénzét ugye nem tapsolhatod el, ha a tesódnál beütne a krach, elveszítené a munkáját, nem tudna törleszteni, stb.
10. kisj
2013. jún. 29. 20:57

Veszélyes játék,mert mindenki önhibáján kívül is kerülhet nem várt helyzetbe.

Ha az ő esetleges fizetőképtelensége esetén simán át tudod vállalni, akkor tedd meg.

2013. jún. 29. 20:57
Én nem gondolkoztam. Az vagyok. Amúgy belemennék még egyszer, csak előtte átbeszélném vele, hogy mit kapok érte cserébe.
8. 9c57fd10dc (válaszként erre: 4. - Macskanita)
2013. jún. 29. 20:57
Soha nem vállalnám be.
2013. jún. 29. 20:56
nekem van 2 kisgyerekem, albérletben, neki van egy háza, egyedül neveli a gyerekét, szeretné a házát eladni, és plusz hitelt , hogy nagyobbat vegyen fel.Viszonyunk átlagos.
2013. jún. 29. 20:56

Hm-hm! Kínos kérdés, ha nem fizetnek, neked kell. (De gondolom ezt tudod.)


Őszintén? A jelenlegi helyzetemben, nem.

2013. jún. 29. 20:56
Persze... Minden további nélkül. Egy új életben! Engem az öcsém átvágott. Kb. ennyi pénzzel tartozom amit fizetgethetek vissza helyette, mert ő a kezeit mossa! Nem tudom milyen a kapcsolatotok, de inkább ne. Később neked is szükséged lehet hitelfelvételre, és ha ő nem fizeti a hitelt, akkor te is BAR listára kerülsz, és később lakást sem tudsz venni magadnak.
2013. jún. 29. 20:55
Két kérdésem van....ti bevállalnátok? Illetve, ha nem, akkor hogyan lehet finoman a tudtára adni, hogy sorry...de nem...meg szeretném vele tartani a jó viszonyt.
2013. jún. 29. 20:55
Nehéz döntés, nem tudhatjuk, milyen kapcsolatban vagyok, milyen a testvéred, milyen az ő és a te anyagi helyzeted
2013. jún. 29. 20:54
igen
2013. jún. 29. 20:54

Sziasztok! tesóm hitelt akar felvenni, pár millió, kb 4-5ről lenne szó. Engem akar kezesnek...

szerintetek?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook