Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elmennél a testvérednek kezesnek? fórum

Elmennél a testvérednek kezesnek? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
78. ce24db56a5 (válaszként erre: 77. - Bd55e3f068)
2013. jún. 30. 07:05
Ez egy teljesen érthető érv, ugyanis nem csak akkor tart be a bank a hitelfelvevőnek, ha negatívan szerepel a KHR-ben és/vagy rossz adós, hanem akkor is ha a jövedelme és a tartozásai aránya nem megfelelő. És ő ugye már nem fog tudni a testvéréhez sem kezességvállalás céljából fordulni.
77. bd55e3f068 (válaszként erre: 7. - Macskanita)
2013. jún. 30. 06:55

Nekem 1-1,5 milliós összegnél a testvérem vállalta volna, hogy adóstárs legyen, szóval valószínűleg én is vállalnék felé kockázatot, ha szüksége lenne hitelre.


Amit írsz, az nem épp szükség, és az összeg is nagyobb.

Én a helyedben megmondanám, hogy mivel nincs saját otthonod, ezért előfordulhat, hogy neked lesz szükséged hitelre olyan távlatban amíg ő törleszt, és a kezesség miatt akkor nem lennél hitelképes.

Ha meg akar sértődni, úgyis meg fog, de ilyesminek amúgy sem lenne helye, mert ez nem olya kérdés, amire illemből adott választ lehet várni.

76. bnedora (válaszként erre: 68. - Dodi44)
2013. jún. 30. 06:46
Ez sajnos nem a neveltetésről szól. Jó pár évvel ez előtt nem lett volna ez téma, de a mai helyzetben igenis komoly átgondolást igényel.
75. ce24db56a5 (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2013. jún. 30. 06:35

Nem akarok okoskodni és ez nem is fórumtéma.

Döntést kell hoznod vadidegenek jó és kevésbé jó tanácsai nélkül. Ha minden jól megy akkor elégedett leszel, hogy önállóan és szabad akaratodból álltál egy jó ügy mellé. Ha valami gond lesz, akkor a felelősségáthárítás fázis nem automatikusan mutat majd de vissza, és nem kell egy újabb témát kiírni: Kezesként is jöhet hozzám a végrehajtó? - címmel.


Nekem az alapszempont a következő lenne: Ha én megkérném, vállalná-e vajon?


OFF: Engem sokkal kisebb szívességre kértek már néhányszor és jelenleg is két helyen vagyok gyanúsított - utóbbi helyen, ha nem csapok oda akkor bizony vádlottként a bíróságon védhetem meg magam a könnyelműségem miatt.

ON:

74. Dodi44 (válaszként erre: 72. - Csutkamano)
2013. jún. 30. 00:49

Remelem megkapja az a valaszt amit o" akar hallani.

(az en testveremert tuzbe raknam a kezem).

73. Dodi44 (válaszként erre: 71. - 17aadc1082)
2013. jún. 30. 00:46
szerintem kisse alacsonyra raktad a rudat...
72. csutkamano (válaszként erre: 70. - Dodi44)
2013. jún. 30. 00:00

Szereti a családját. Ha tudna, segítene is, ezért kért tanácsot.

Kíváncsi volt mások (idegenek) véleményére. Sokszor egy kívülálló olyasmikre is fel tudja hívni a figyelmet, amire a kérdező nem is gondol. Tudod, több szem többet lát.

71. 17aadc1082 (válaszként erre: 70. - Dodi44)
2013. jún. 30. 00:00
Mennyivel gázabb ez, mint a partner szexuális életének a kibeszélése, vagy az, hogy megcsalja, vagy sem, vagy hogy milyet tojt aznap a gyerek? Semmivel.
70. Dodi44 (válaszként erre: 69. - Csutkamano)
2013. jún. 29. 23:53

nekem csak az valahogy nem erthetendo, hogy a csaladi problemait idegenekkel kozli, velunk, nem O" oldja meg, mivel a reszleteket, a hatteret. korulmenyeket, csak o" ismerheti.

Erdekes meglatas...

69. csutkamano (válaszként erre: 68. - Dodi44)
2013. jún. 29. 23:50

Szerintem a fórum indító is szívesen segítene a családján, ha úgy állna anyagilag, de nem erről szól a történet. Ezért gondolom, hogy ez nem neveltetés kérdése.

Ő albérletben lakik a 2 gyerekkel, nincs saját lakása. Ha megtehetné, már ő is a saját lakásának a hitelét törlesztené.

68. Dodi44 (válaszként erre: 66. - Csutkamano)
2013. jún. 29. 23:42

Teljesen igazad van ebben a dologban.

Biztos nekem szerencsem volt, mert a mi csaladunkban ugy neveltek bennunket, hogy segitsuk egymast, es segitettuk is mindig, feltetel nelkul, de olyan sosem tortent, hogy egyikunk cserben hagyta volna a masikunkat. Meg egy alma ertekevel sem. Inkabb neki adtam a nagyobb darab kenyeret...

Csak a reszvetemet, inkabb a sajnalatomat tudom kifelyezni, ha masok nem ugy tudtak elni.

Meg gyerek koromban is ugy volt, amikor dinnyet vettunk, es fel szerettuk volna vagni, Aki vagja az nem valaszthat! Eloszor a masik harom valaszthatott... (de Edesanyam azert csak a legkissebbet valasztotta.)

2013. jún. 29. 23:27
Kizárt! Senkinek! Pláne azok tükrében, amit leírtál. Már nem azért, de 2 szobában elférnek négyen.. néha többen is. Nem szép mondás, de "koldus ne válogasson". Pláne ne másnak a kontójára, ahogy már többen is írták. Meg azután, hogy a családban már volt egy bedőlt hitel.
66. csutkamano (válaszként erre: 65. - Dodi44)
2013. jún. 29. 23:25
Akkor éppen csak a lényegről maradtál le egy cseppet. Így nehéz válaszolni az általam feltett kérdésre.
65. Dodi44 (válaszként erre: 64. - Csutkamano)
2013. jún. 29. 23:20

Bocsass meg, az elejet nem olvastam el. Csak a kerdesre valaszoltam.

Nem tudom azt hallottad e?: regen , meg az otvenes evekben a Kommunista part tagok , mentek ki falukra tanyakra, agitalni a gazdakat a TSZCS-be belepesre!

A parttitkar olvassa a gazdanak:

Bekell adni a kozosbe a lova't!

Gazda: hat akkor be kell!

PT: Be kell adni a tehenet is!

Gazda: ha be kell akkor be kell

PT. Be kell adni a kecsket!

Gazda: azt nem adom, mert az van!

:-)

64. csutkamano (válaszként erre: 62. - Dodi44)
2013. jún. 29. 23:14
Ha hasonló helyzetben lennél, mint a fórum indító, akkor is így döntenél?
2013. jún. 29. 23:10
Nincs testvérem, de ha lenne akkor kizárt. Egy havert még csak-csak elásnék, ha gond van de egy rokont...
62. Dodi44
2013. jún. 29. 23:07
Testveremnek oda adnam az egyik vesemet is, nem csak, hogy kezese legyek
2013. jún. 29. 23:06
Jó kérdés?!
60. andi6020 (válaszként erre: 45. - Mafalda)
2013. jún. 29. 22:51
Honnan tudod?
59. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Macskanita)
2013. jún. 29. 22:42

Szerintem egy embernek nem is adnak 4-5 millió Ft-ot. Megkérdezik, mennyi a bevétele, kiadása. Miből akarja kifizetni egyáltalán a tesód a havi törlesztőt és a kamatokat? És hány évre?

Szerintem se menj el kezesnek! Hivatkozz arra, hogy Te is akarsz majd lakást venni, és arra is biztos kell hitel, és akkor Te nem fogsz kapni.

(Ha már van tapasztalatotok bedőlt hitellel kapcsolatban, hogy lehet ismét ilyenbe belemenni, és ráadásul az összes családtagot belevonni?! Nem is értem a tesódat!)

Inkább hozzáépítés, felújítás, bármi más megoldás...

2013. jún. 29. 22:10
Soha!És neked sem ajánlom...
2013. jún. 29. 21:55

A kezesség nem bizalmon alapul. Aki kezes lesz, vállalja,hogy ha az adós nem tud fizetni,tőle követelik.

Lehet ez a szomszéd néni,vagy legszeretettebb rokon - ha elveszti a pénzforrását,teljesen mindegy,mi miatt,nem fog tudni fizetni. És ilyenkor jön a kezes,akin próbálják behajtani.

56. timycat (válaszként erre: 52. - Macskanita)
2013. jún. 29. 21:49

hát mondd hogy neked és a gyerekeidnek is kell egy saját ház, jöjjön ő neked kezesnek


pfff még hogy kell

55. csutkamano (válaszként erre: 52. - Macskanita)
2013. jún. 29. 21:47
OKÉ, akkor oldja meg. De ne a Te kontódra.
54. voltam...leszek (válaszként erre: 52. - Macskanita)
2013. jún. 29. 21:46
Ja, hogy KELL...hmmm...
53. Macskanita (válaszként erre: 51. - SDitti)
2013. jún. 29. 21:42
Valami ilyen kellemetlenül érzem magam én is...
52. Macskanita (válaszként erre: 50. - SDitti)
2013. jún. 29. 21:42
ohh...hát az nem döfi...új , nagyobb ház KELL! :-)
51. SDitti (válaszként erre: 47. - Voltam...leszek)
2013. jún. 29. 21:41
Szerintem is az! Tudja, hogy a reménybeli kezesnek milyen az anyagi helyzete és mégis kellemetlen helyzetbe hozza, hátha igent mond és neki jobb lesz.
50. SDitti (válaszként erre: 48. - Csutkamano)
2013. jún. 29. 21:40
Ez ésszerű ötlet. :) És annak az alapanyagába, munkaköltségébe (ha akarsz és tudsz) te is könnyebben be tudnál szállni.
49. tixtina (válaszként erre: 46. - Timycat)
2013. jún. 29. 21:37
Igen-ezt kihagytam,hogy egyszerűen nem fizet,úgyis a kezest veszik elő.Rajta hajtják be.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook