Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elmennél a testvérednek kezesnek? fórum

Elmennél a testvérednek kezesnek? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
48. csutkamano (válaszként erre: 34. - Macskanita)
2013. jún. 29. 21:34

Megértem a tesódat, hogy szeretne Édesanyádon és a hugin segíteni, de 2 éhes száj helyett 4-et etetni, + a havi törlesztést is előteremteni nem könnyű úgy, hogy jelenleg sem tud megtakarítani a fizetéséből.


Azt kellene a tesódnak szem előtt tartania Anyukádék példájából kiindulva, hogy mi lenne velük, ha bedőlne az ő hitele is, és elveszítené a házát. Akkor 4-en kerülnének utcára.


A jelenlegi házhoz nem lehetne egy szobát felhúzni, vagy úgy átalakítani, hogy Anyudék is elférnének ott? Talán nem kerülne annyiba, mint egy másik házat venni.

47. voltam...leszek (válaszként erre: 45. - Mafalda)
2013. jún. 29. 21:33
Én annak nevezem, ha valaki a saját érdekeit nézi mindenek előtt...ez nem felelős gondolkodás.
46. timycat (válaszként erre: 44. - Tixtina)
2013. jún. 29. 21:32

vagy csak nem akar fizetni... készfizető kezességnél akkor is a kezest veszik elő


egyébként én is így vagyok ezzel, soha, senkinek nem leszek a kezese

45. mafalda (válaszként erre: 42. - Voltam...leszek)
2013. jún. 29. 21:30
Nem feltétlen önzés ez.Egyszerűen nincs kihez fordulnia:(((
2013. jún. 29. 21:30

Soha,senkinek nem lennék a kezese!!!

Ha gond van,nem tud fizetni,akkor mindenem úszik:OO

2013. jún. 29. 21:27
Butaság lenne belemenni részedről.
2013. jún. 29. 21:26
Én nem is értem a testvéredet....önző dolognak tűnik ez nekem..:(
41. SDitti (válaszként erre: 36. - Macskanita)
2013. jún. 29. 21:25

Négyen azért el lehet férni egy kétszobás lakásban. A vizesedés nem jó.


Nem irigyellek a helyzetedért!

40. vikucka (válaszként erre: 32. - Macskanita)
2013. jún. 29. 21:23
Azért pár ezer forint nem pár millió. Szerintem mondd meg nekik, hogy ne haragudjanak, de ebben a helyzetben nem megy, mert te is albérletben laksz, és kérdezz rá, hogy mi van akkor, ha nem tudják a hitelt fizetni? 4-5 millió forint egy kis lakás (garzon) ára majdnem. Ennyi erővel inkább magadnak is vehetnél fel hitelt! Pont, hogy apellálhatsz a nehéz helyzetedre, hisz, ha ők nem fogják tudni fizetni a hitelt a te fizud 33%-át tiltják le. Se lakás, se fizu, és még te is az utcára kerülhetsz.
39. koxy
2013. jún. 29. 21:23
Azért pár ezer Ft, kajcsi adása és több éven át tartó több milliós hitelnél való kezesség között van különbség! Mi lesz,ha elveszítik a munkájukat, lebetegszenek, akkor hogy és ki fizeti a hitelt?? TE a 2 kisgyerek+ albérlet mellett? Mi lesz ha Te is veszel lakást hitelre és ők nem tudják fizetni? Te is elbukod az ő hibájukból a lakásod?
38. timycat (válaszként erre: 7. - Macskanita)
2013. jún. 29. 21:23

Na így pláne semmiképp!

Ketten nem férnek el egy házban?

2013. jún. 29. 21:23
kicsi
36. Macskanita (válaszként erre: 35. - SDitti)
2013. jún. 29. 21:22
nem szeretnének ott lakni, mert 2 szobás, kisi, vizesek a falak, ráférne némi tatarozás.
35. SDitti (válaszként erre: 34. - Macskanita)
2013. jún. 29. 21:21
A jelenlegi házban nem férnének el?
34. Macskanita (válaszként erre: 31. - Csutkamano)
2013. jún. 29. 21:20
nincs hitel, kp-s
33. beatav
2013. jún. 29. 21:19
Hát nekem a fiatalabb bátyám biztosan eljönne kezesnek (már volt ilyen kisebb hitelnél) és én is Neki,de az idősebb testvérünk nagyon kiszámíthatatlan természetű,neki nem segítenék így!Valóban a mai világban nagyon meg kell gondolni, de Te ismered a családod,neked kell tudnod mire számíts tőlük!
2013. jún. 29. 21:18
mert anyámnak nincs munkaviszonya.nem szeretném , ha felhánytorgatnák, hogy nem segítek, mert ők mikor kellett nehéz anyagi helyzetem miatt ki-ki segítgettek pár ezer forinttal, kajával ezzel-azzal...én nem szeretnék kezes lenni...de hogy leeht tudtukra adni?sértődés nélkül?
31. csutkamano (válaszként erre: 28. - Macskanita)
2013. jún. 29. 21:17

Gondolod, hogy ha összeköltöznének egy nagyobb házba, nem lenne gond kettőjüknek a havi törlesztő részlet?


Egyébként a tesód jelenlegi házán nincs hitel?

2013. jún. 29. 21:16
Hát nem. És nem finomkodnék. MEgmondanám, hogy bocs, de a saját lakhatásom sincs megoldva, és jelen esetben a családom a gyerekem.
29. SDitti (válaszként erre: 20. - Mosolyka1111)
2013. jún. 29. 21:15

:) Nekem elveim vannak. Van az a helyzet, hogy kölcsönadnék (adtam is már*) pl.: elárvereznék a házt, munkanélkülivé válnának stb., de annyit hogy én ne kerüljek emiatt bajba.


A kezesség meg azért gond, mert nagyobb összeg, beláthatatlan idő. Nem bízok annyira a magyar munkaerő piacba, hogy a futamidőre végig legyen az érintetteknek munkája, bevétele.


* Szóval adtam már kölcsön. (Számomra közepes nagyságú pénzt.) Meg is egyeztünk egy havi x összeg visszafizetésben és abban is, hogy minimum annyi, ha jobban fut a szekér, akkor többet adnak. És mit láttam, amikor elmentem hozzájuk? Az egyébként is fa szobrocskákkal telezsúfolt lakásba vettek még egy kis szobrocskát. Gondoljatok sóhernek, de ezt tényleg akkor kellett megvenni és feltétlenül szükség volt rá?

28. Macskanita (válaszként erre: 26. - Csutkamano)
2013. jún. 29. 21:14
igen.
27. koxy
2013. jún. 29. 21:14
Nem! Sajnos nem lehet tudni mi lesz pár év múlva! Mi lesz ha nem tudja fizetni? Te kerülsz bajba! Amúgy miért nem Anyukád megy el kezesnek, ha már vele költözik össze?
26. csutkamano (válaszként erre: 24. - Macskanita)
2013. jún. 29. 21:13
Édesanyád hogy veszítette el a saját lakását? Talán bedőlt hitel miatt?
2013. jún. 29. 21:10
Ne tedd!Az egyik ismerősömnek most árverezik a lakását,ő is elment kezesnek a tesójához.Eddig reménykedett!
2013. jún. 29. 21:08
anyámmal szeretne meg a kisebb húgommal egybe költözni, mert ők is albérletben laknak...szóvl, ő, a lánya, anyám, meg a kishúgom.
2013. jún. 29. 21:08
Bizony nagyon nehéz a kérdés. Régebben többször is voltam kezese, sosem volt baj. Most nem miatta nem tenném, hanem a körülmények miatt. Bármikor, bárki utcán találhatja magát, és ez a tesómmal is épp úgy megeshet, sőt akár velem is. Már nem tudja fizetni, hiszen megtakarítása nincs, azért venne fel hitelt. Meg lehet dobálni kővel, de bármennyire is szeretem, nem tehetem meg.
22. SDitti (válaszként erre: 13. - Mosolyka1111)
2013. jún. 29. 21:08

Maximálisan egyetértek!


Más lenne a helyzet, ha a nyolcvanas években élnénk, amikor kiszámítható volt a jövedelem. A franc ebbe a rohadt pénzbe, hogy nem nyújthat segítséget (csak úgy átgondolatlanul) az ember a szeretteinek!


Viszont nekem az jön le az elmondottakból, hogy ő komfortosabb életre (élettérre) vágyik, úgy hogy mind neki, mind neked stabil lenne a helyzeted. Sajnos a mai világban a saját boldogulását kell néznie mindenkinek...


Neked, fórumindító mi az elképzelésed? Csak van valami...

2013. jún. 29. 21:08
Megtettem, de többet sosem tenném. Inkább ő haragudjon, mint az én pénzemet vonják le. Nem is hoznék senkit ilyen kellemetlen helyzetbe.
20. mosolyka1111 (válaszként erre: 14. - SDitti)
2013. jún. 29. 21:07

Jól tetted.

Amúgy én is úgy vagyok vele, hogy soha, senkinek.

De talán ez azért is van így, mert én magam sem számíthatnék senkire a családból, tehát mindig úgy kell gondokozni, hogy ha nekem nem lenne félretéve, ami van, és én kerülnék szarba, akkor segítene valaki? (nem.) Én azért vagyok ilyen kemény, de úgy látom, Te is.

19. eral
2013. jún. 29. 21:06
hát nemtudom....a mai szitu meg miegymás????nagyonn átgondolnám...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook