Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Amikor a testvéred gonosz veled és rosszindulatu. fórum

Amikor a testvéred gonosz veled és rosszindulatu. (beszélgetős fórum)


1 2
2017. okt. 12. 14:52
hát ez nagyon durva,de nem csak te jártál igy, nálunk csak egy gyerek volt a családban az öcsém, minden arról szólt,neki meglegyen neki jó legyen, közben felnőttünk,férjhez mentem az elsö emberhez aki megkért, persze válás lett a vége, még 2 elveszített gyerek, aztán újra férjhezmentem, de egy ideig otthon laktunk, 2-év múlva megnősült az öcsém {az én esküvőmön 14-en voltunk, az övén 110-en} aztán már az a szoba is kellett amiben én voltam a 2-gyerekkel, mert a férjem katona volt, ígyhát elköltöztem az anyósomhoz, akinek örökké hálás leszek, persze az öcsém is elvált mert a felesége besokalt az ivás miatt, na attól kezdve unoka is csak az az egy volt,de már nem érdekelt, megkaptuk a lakást, külön éltünk, a férjemnek is letelt a katonaság,egy darabig csend volt mégnem az anyámnak bekattant ,ugyan mondjak már le a ház feléről mert ha ő nem lesz a kisfiának nem lesz tető a feje felett,nem mentem bele, intézkedett ,ajándékozási szerződéssel ráíratta, közben elvett egy r,,,rongy k,,,,t, az anyám halála után eladatta a házat ,vesznek nagyobbat,persze úgy kisemmizte hogy oda lett a tető a feje felől, ennek 20-éve azóta nem tudok róla semmit,és addig jó nekem még nem tudok, egy évben csak egyszer megyek ki a temetőbe,mert már a gondolattól is rosszul vagyok ha menni kell ,65-éves vagyok 5-gyerekkel 7-unokával,soha az életben nem fogom megérteni hogy lehet külömbséget tenni a gyerekek között,az élet fintora hogy én boldog vagyok szép családom van ,és neki? na ennyi
39. felhasznalo1026 (válaszként erre: 38. - Rubintka)
2017. okt. 12. 11:45
Hű, ez nagyon durva. Hogy lehet így élni, és ennyi mindent tűrni? En mar tuti beleorultem volna....
2017. okt. 11. 09:26

Sziasztok! Végre egy olyan téma ami nekem is nagy nagy gondokat okozott és okz mai napig is

60 ves elmultam nővérem 13 honappal idősebb. Mindig ő volt a kedvenc mert fosott gengebb volt mint én.Anyukam egyedül nevelt apam elhagyott benünket mikor megszülettem. 14 évesen nővérem aranykarkötőt kapott ballagasra...én meg semmit.Nőévérem egész életében alám rakott igazságtalanul vádolt ragalmazott és anyukam hitelt adott neki.

Kisgyermek korom ota megkeseriti az letemet, volt hogy belemcsipett a fenekembe csavart rajta egyet és üvöltöttem, anyukam azt mondta ne hazudjak ő nem bant. Este mosakodaskor lehetett latni alila fortokat rajtam...és anyukam csak hallgatott, mondtam ezt csinalta a nővérem.nem tudott hinni nekem pedig latta.... férjhezmentem 19 évesen mert nem volt jo velük élni. persze szerelem nem volt csak környezetvaltozas miatt...igy el is valtam nemsokara.

nővérem férjhez ment ahhoz a srachoz aki előte nekem akart udvarolni, de elutasitottam. a férje közgazdasz volt több alkalmazottja volt a munkahelyen, nővérem az egyik alkalmazottal felcsinaltatta magat, meg is szülte, egy ideig a ferje nevén volt a kislany nem az apja nevet viselte. Ez csak egy kis szösszenet!!!!

valtak, megsajnaltam nem volt hol lakjon hozzank költözött, nekem mar akkor 4 éves volt 2. hazasságombol a kislanyom.Mindenben segitettem neki,főztem este vagy férjem főzött bevasarolt... pelenkarol kapartam a szrt....beaztattam kimostam aztan bevasaltam...hogy nyugodt legyen Elmentem dolgozni bort vitt férjemnek kikezdett vele....masnap kiraktam az otthonombol.

Ezt övőtően évekmultan anyukammal eltartasi kötött igy anyukam nagy haza az nevére került, persze anyukam tartotta el őket 46 évet dolgozott egy helyen nem forditva.

Anyukam mar 85 éves demenciaban szenved, mint sok mas ilyen koru ember. Ő elvitte magahoz kiramolta a hazat,még a füszereket is elvitte... lezarta a hazat én a labamat sem tehetem be oda. Időközben megromlott a kapcsolatuk, anyukamat részleges gondnokág alá helyeztette a Birosággal-és rákényszeritette anyut mondjon le rolam, mert velem nem beszelhet stb.stb. Amikor ez megvolt 2014-ben beadta otthonba, anyukam sirva hivott fel engem egy szobatarsa telefonjarol vigyem el haza hozzam, mert ebbe belehal. Mindent megtettem, a szerzett orvosipapirok pszichiatriai alatamasztjak hogy jogszerint jart el, az otthonba tartozása nincs amit anyu nyugdijabol fizet és jelenleg intézi a biroságon, hogy anyu teljesen korlatozott ami azt jelenti a hazzal mindennel ő rendelkezik, nekem meg a lo--szr.

Mo9stmar anyukammal is ugy banik mint egész életemben velem tette. milyen aranyos ugye??? anyut nem hozhatom ki mert a gondoka rendelkezik felette,aki a telefonokat letiltja, igaz előbb küld egy sms-t férjemnek amiben én minden vagyok csak szep asszony nem.Beleőrül a gonoszkodásba, a csaladádot ellenem fordittta, megzaklatta mindet inkognitos telefonon nem szolt bele és azt mondta mindenkinek én voltam.

Anyukam nagy büntetést kapott, ezért sajnalom, mert nem tehetek érte semmit. szép hazunk van kertes élhetne élhetne itt velünk, de nővérem nem engedi, nem akarja.Anyukam mar nem tud kiallni magaért irt vagy 28 levelet nekem vigyem ki hozzam, a gyam nem engedi a biroságon azt nyilatkozta csak a nővéremmel akar élni.Rolam nem akar tudni semmit és semmilyen kapcsolatot. Soha nem voltam bünöző...dolgoztam 2 gyermeket felneveltem akik kettős állampolgárok USA-ban élnek,diplomások és szerettem volna ha szeret az anyukam

Csak a fajdalmak pici töredékét irtam le....szörnyű volt az életem ilyen testvért nem kivánok senkinek.Köszönöm hog leirhattam és elolvassatok.

2013. márc. 3. 15:50
A mosoly csodákra képes....
36. bomo
2011. ápr. 27. 10:41

Sziasztok! Nem él már talán ez a fórum... kár.

Az én nővérem is kiskorom óta megkeseríti az életemet. Amikor lehetősége van, beszól, alámtesz, hazudozik, kavarja a dolgokat. Mindezt persze a hátam mögött, ill. úgy ócsárol és hord el mindennek, hogy az tuti senki se hallja meg. Közös barátainkat is ellenem próbálja fordítani, van olyan, aki már nem is nagyon áll szóba velem, és hiába kérdezem, hogy mivel bántottam meg, azt mondja, semmivel, semmi gond, de mégis érzem, hogy kerül. A nővéremnek nagyon behízelgő a modora, pénzével is sokmindent el tud érni.

Fogalmam sincsen, hogy mire jó ez az egész neki, de azt tudom, hogy ha anyukám már nem fog élni, akkor megszakítok vele minden kapcsolatot.

2010. márc. 17. 20:43

Féltestvérem volt, és nem volt szabad megbántani őt, nehogy azt érezze, ő "csak" féltestvér, vagy nem apám gyereke. Ezt sosem kellett éreznie, apám jobban elhalmozta mindennel, mint engem.

Nővérem pedig anyámat nagyon tudja befolyásolni...

34. ab4b6bc17d (válaszként erre: 23. - Lilimia)
2010. márc. 17. 11:38

Hát ez nem semmi! Sőt, durva! A szüleitek hagyták, hogy ilyen gonoszul viselkedjen veled??


Nagyon rossz lehet egy ilyen testvér.


Én sokáig egyke voltam, aztán lett egy mostohatestvérem, aki a szó szoros értelmében mostohán elbánt velem, de mi ugye nem voltunk igazi testvérek sem.

Most megint egyke volnék...ill. közben rátaláltunk egymásra a féltestvéreimre, akiket így ismeretlenül is szeretek, hálisten nem érzek féltékenységet rajtuk, ők is meg akarnak ismerni és ez nagyon jó érzés.

33. 2656c806ea (válaszként erre: 32. - Esztermami)
2010. márc. 16. 14:19
teljesen megértelek. egyszerüen nem értem,hogy miért nem lehet békében élni. szerintem én sokkal rosszabbul élek anyagilag mint a tesóm,mégis ő az irigy rám. viszont azt tudom,hogy én a jég hátán is megélek,és amibe belevágtam,azt végig csináltam,mig ő a párja alkalmazottja. én önálló vagyon és szabad akarattal rendelkezem,mig őt elnyomják. de erről nem én tehetek. amig én 8 évig egyedül neveltem a gyermekemet,addig ő családban élt,vállalkozásuk volt 2 gyerek,2 szintes családi ház stb és mégis engem irigyelt. soha nem értettem. de ez már igy marad,csak elfáradtam. elegem van.
2010. márc. 16. 09:41

Sziasztok!

Végre egy ilyen fórum. Mindig félek, amikor a családom szóba kerül, hogy hülyének néznek azok, akiknek normális a családjuk. A nővérem annyira irigy volt rám mindig, hogy a szemem ki tudná kaparni. Anyuval laktam apukám halála után, de nővérke annyira "szeretett", hogy elintézte, hogy anyám kitegyen a házból (amit én vettem neki), és hajléktalan legyek. Hál 'Isten ennek vége, azóta munkám van, családom van, de épp az ő árdekükben nem tartom velük a kapcsolatot, debil banda. Persze próbál zaklatni minket, fenyeget, meg próbál szétválasztani a párommal, mert zavarja, hogy boldogan élünk.

Sajnálatos, hogy vannak ilyen emberek. Ilyen "családok".

31. f8db0709b8 (válaszként erre: 27. - 2656c806ea)
2010. márc. 16. 06:19

Jó reggelt!

Nem ez a megoldás.Próbáld kerülni,ne hivjad ne keresd,de semmi esetre se bántsd!

Én is ezt teszem és tök jól elvagyunk!:)

30. homokóra (válaszként erre: 27. - 2656c806ea)
2010. márc. 15. 18:32

Azt ne tedd Nico! Biztosan nagyon nehéz, de kell találni valami megoldást. Nem kell velük összejárni, de bántani se bántsátok egymást.


Mi sem járunk össze a férjem testvérével, de ha néha összefutunk anyóséknál, nem bántjuk egymást, mert az csak anyósoméknak lenne rossz, és azt nem akarom.


Nekünk is van 2 nagy gyerekünk..ha belegondolok, hogy rosszban lennének,elkap a szomorúság.

29. Barát1 (válaszként erre: 27. - 2656c806ea)
2010. márc. 15. 18:22
Szerintem vegyél erőt magadon és ülj le Vele kettesben megbeszélni, hogy mi a baja Veled, talán kiderül, hogy Neki is rossz ez a helyzet. Egy próbát megér, hátha változhat a helyzet, ez így emészt mind a kettőtöket, Anyukádnak pedig borzasztó lehet. Anyukátok nem próbált még békíteni Titeket?
2010. márc. 15. 18:02
Mi párommal most költözünk össze és elég sokmindent kaptunk a hűtö szó szerint tele van de nem drága szalámikkal hanem mindeből csak az olcsó.Erre mamámék volt szülninap ahova mi nem tudtunk elmenni és elég sokan ott voltak tesóm nekiált célozgatni nekünk mindig tele van a hűtö de honnan?? Így állította le uncsim hogy mivan? sajnálod tőlük örülj hogy van nekik.Nélkülem elmenni sem tud szórakozni mivel annyira beképzelt.Nagyra van hogy ő csinos de barátnője nincs neki.Szereti ha tapadnak rá a pasik de ha le kell koptatni én csináljam.Folyamatosan csalja a barátját pedig 5 éve vannak együtt.Mindig a pénzes pasikra bukik.Szereti kihasználni az embereket ezek közé tartozok én is.Pedig én szeretem őt nagyon.
2010. márc. 15. 17:59
lehet,hogy egyszer erőt veszek magamon és elhajtom,de azzal fogom anyut a sirba tenni,azt meg soha nem bocsátanám meg magamnak.
2010. márc. 15. 17:58
már teljesen megutáltatta magát velem,de nekem jópofiznom kell mmert a családi programok...
25. homokóra (válaszként erre: 21. - 2656c806ea)
2010. márc. 15. 17:56
Jézus..ez azért durva:(
2010. márc. 15. 17:55
egyszer kértem tőle egy szivességet,és kerek perec megmondta,hogy tőle ne kérjek ,mert soha nem fog segíteni. hát én nem kérek.
23. lilimia (válaszként erre: 1. - 2656c806ea)
2010. márc. 15. 17:54

Szia!


Rám a nővérem féltékeny amióta megszülettem. Amíg baba voltam sokszor a babakocsival együtt felborított, amikor járni tanultam ellökött, utána mindig megvert, elvette a játékaim, a suliban szinte ő volt az egyetlen aki csúfolt, nem hagyott tanulni, aztán tini korunkban ott vágta a fát alattam ahol csak tudta, és most hogy felnőttek vagyunk szintén.

Kiderült, hogy féltékeny. Féltékeny, mert ő ostoba módon kiosztotta a szerepeket a családban, mikor úgy gondolom, hogy csak két szerep létezik: szülő-gyermek. Ő Hozzátette, hogy ő az okos és szorgalmas, én a szép, a kreatív, és a talpraesett.

Szóval volt verekedés, utánzás, intrika, hazudozás, zsarolás, minden ami 'kell'...


Nem keresem az ő társaságát, ő keresné az enyémet, mert elmarta minden barátját maga mellől, de úgy vagyok vele, hogy ha már egész életemben csak rosszat kaptam tőle, akkor jogom van úgy viszonyulni hozzá, ahogy én akarok, és nem úgy, ahogy elvárnák. És egy cseppet sem szégyenlem, hogy nem érdekel, és azt sem, hogy már rosszul vagyok ha csak a hangját is meghallom...


Minden jót, üdv!

2010. márc. 15. 17:53
vannak durva dolgok és én meg csak tűrök.
2010. márc. 15. 17:51
volt hogy a nagyobbik gyermekem elment hozzájuk és a tesóm kizavarta a házból,hogy menj innen te szerencsétlen. sírva jött haza.akkor még 10 éves volt .
20. 2656c806ea (válaszként erre: 19. - Homokóra)
2010. márc. 15. 17:50
a nagyobbat utálja,a kicsi meg még pici,mint ahogy az övé is
19. homokóra (válaszként erre: 17. - 2656c806ea)
2010. márc. 15. 17:48
a gyerekek azért találkozgatnak?
2010. márc. 15. 17:45
22-es csapdája
17. 2656c806ea (válaszként erre: 16. - Homokóra)
2010. márc. 15. 17:45
igen,de nem mondhatok neki semmit,mert nagyon védi tesómat természetesen,és nem akarom,hogy ezért megharagudjon rám
16. homokóra (válaszként erre: 11. - 2656c806ea)
2010. márc. 15. 17:42
Ezek szerint a sógornőddel jóban vagy..az azért jó..
15. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - 2656c806ea)
2010. márc. 15. 17:42
Az igen,de nekem anyám a legnagyobb carkavaró,igy vele sem tartom nagyon a kapcsolatot és a rokonsággal sem.Beleuntam,igy tényleg csak a családomnak élek és nem kell esküvökre járnom,mert hát tesóm is kihagyott belőle,szóval tudom mit érzel!
14. homokóra (válaszként erre: 12. - 2656c806ea)
2010. márc. 15. 17:41
Nagyon helyesen gondld..bizony, a szülőnek fáj a legjobban, ha nincsenek jóban a tesók..
2010. márc. 15. 17:40
Az én húgom 12o km-re lakik tőlünk..úgyhogy ebben az értelemben mi jól vagyunk:) De ha egy városban laknánk, lehet, hogy mi sem tudnánk kikerülni a konfliktusokat:)
12. 2656c806ea (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2010. márc. 15. 17:40
ilyen az enyém is,de ha leszarnám és nem találkoznék vele,akkor anyukámnak fájna a legjobban. az meg gáz.
2010. márc. 15. 17:38
vannak gyerkőcök,ráadásul a felesége egy halál normális nő. mivel keseríti meg? lelki terror.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook