Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elménk teremtő ereje - avagy "álmodd" magad karcsúra... fórum

Elménk teremtő ereje - avagy "álmodd" magad karcsúra... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Elménk teremtő ereje - avagy "álmodd" magad karcsúra...

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
466. afb21f7623 (válaszként erre: 465. - Stulika)
2010. jan. 9. 20:54
Szia Mariann
465. stulika (válaszként erre: 463. - Afb21f7623)
2010. jan. 9. 20:53

A hiszek egyet nem igazán ismerem, mivel nem vagyok vallásos, sőt még csak megkeresztelve sem. Ha felvennék valamilyen vallást az a buddhizmus lenne nagy valószínűséggel...:)


Uram!

Tégy engem a Te békéd eszközévé,

Hogy ahol gyűlölet van, oda szeretetet vigyek,

Ahol sérelem, oda megbocsájtást,

Ahol széthúzás, oda egyetértést,

Ahol tévedés, oda igazságot,

Ahol kétség, oda hitet,

Ahol kétségbeesés, oda reményt,

Ahol sötétség, oda világosságot,

Ahol szomorúság, oda örömet.

Hogy ne vigaszt keressek,

Hanem vigasztaljak,

Hogy ne megértést keressek,

Hanem másokat értsek meg,

Hogy ne engem szeressenek,

Hanem szeretetet nyújtsak.

Mert amikor adunk, akkor kapunk,

mikor megbocsájtunk, nyerünk bocsánatot,

mikor meghalunk, születünk meg az örökkévalóságra! Ámen.

(Assisi Szent Ferenc)

464. afb21f7623 (válaszként erre: 455. - Afb21f7623)
2010. jan. 9. 18:34

nos arra kérdésre ,hogy mi a boldogság,válaszolni is tudok.....az a boldogság,amit annak akarunk érezni!amikor az egyén életében eljő az a pillanat,amikor miden tökéletes,mert Te ezt érzed,mert Te ezt akarod,mert jól akarod érezni magadat és ezt az érzést át akarod adni másnak is ...főleg azoknak az embereknek akiket szeretsz,mert mikor az ember boldog...ragyog,sugárzik,sugárzik belőle a szeretet.Szeretetet ad és szeretetet kap.Boldog az ember egy mosolytól ,mert elönti szívedet a melegség...boldog vagy egy csóktól,boldog vagy egy öleléstől,boldog vagy mert ragyog a nap,az ember számtalan dolog hatására érzi a boldogságot...csak a baj akkor van ,amikor a benned felgyülemlő szeretetet,nem tudod átadni,mert hányszor érezzük,hogy szívünk csordultig van szeretettel,boldogsággal...és nincs akit átölelj ,megcsókolj,vagy csak megsimítsd az arcát.,tehát nem tudsz kiteljesedni!

A boldogság az adás,a kapás a hála melyet érzel,amiért megélheted,a látás,mert csodálhatod a dolgokat,a hallás,,,tehát az érzékelések a tapintás ,a szaglás összessége,mely egy adott pillanatban ,egyszerre jelen van.

463. afb21f7623 (válaszként erre: 458. - Stulika)
2010. jan. 9. 18:14

Nem bántódtam meg ,hisz nincs min......tudjátok az embernek vannak jó és rossz napjai.van olyan ,hogy mikor felkelsz sötéten látod a világot...mindegy mennyire szép is az előtted álló nap,ezt is meg kell élni,mert nekem pl már hónapok óta fáj a lábam...és van olyan nap ,hogy egyszerűen nem bírtam ráállni...és mit tettem azonkívül,hogy zokogtam....hálát adtam az égnek,hogy egy óra múlva eltudtam vánszorogni pisilni,áldottam az urat,ha a fájdalmam nem is vette el de megadta járás képességét...én sokszor nyavalygok itt,mert máshol nem tudok.,de ne gondoljátok,hogy pesszimista vagyok...tudom az énkép amit mutatok felétek ezt sugallja,de ha ez így lenne,már sok -sok év óta halott lennék,olyan mélységes lelki bánaton vagyok túl és csakis magamnak köszönhetem,hogy itt vagyok.A tavalyi év vízválasztó volt az életemben,,,a magabiztos énem megtiporták a mindennapos bántások,okolások,hibáztatások...és olyan embertől,akitől a legkevésbé várod....Minden nap és ez nem valótlan,minden nap túlélni..és úgy tenni,mintha nem bántana,nem beszélni senkivel,mert nincs aki megértene,mert mindenki ellened van,ha sírsz nem értik,mondják nem sírdogálni kellene...hibás nem vagy egy oknak az okozata lettél és nem a te döntésed volt!!!!!!!!!!!...de nem adod fel kilábalsz belőle...Év végére ismét belekeveredsz egy olyan helyzetbe,ahol,nem az embert...a nőt alázzák meg benned...de most is itt vagy...és akkor rájössz,hogy naplót írsz,kivetíted gondolataid,hogy lássad azokat a negatívumokat amik,pillanatnyi gyengeségedben előjönnek,,,és még most is itt vagyok.,mert érdekel,mit gondoltok,több szem többet lát.........Érdekel más hogyan látja a világot,ki miben találja meg önmagát...ki hogyan találja meg,önmagát...ismeritek ugye a hiszekegyet????



Hiszek egy istenben......hittel és valóban????

Mindenható atyában,mennynek és földnek minden látható és láthatatlan dolgoknak teremtőjében....és ezt az ember aki,nem az úrban hisz....hogy hiszek az univerzumban ,a gondolataim teremtő képességében,a látható és láthatatlan dolgok megteremtésében,mert képes vagyok rá,hogy a pozitív gondolataim segítségével másképp lássam a dolgokat.és életembe bevonzzam a jót,a boldogságot..

-hiszek egy szent katólikus és apostoli anyaszentegyházban,és az egy úrban.,krisztus jézusban....hiszek magamban,mert meg tudom tenni,hogy csak a jóra gondolok..

ezzel csak azt akartam illusztálni,hogy mikor imádkozunk,mondjuk a szöveget,,,de meg is értjük????értelmezzük,felfogjuk a szavak jelentését?????mondod,mondod mert megtanultad...és mikor jön el az a pillanat amikor megvilágosodsz és elgondolkodol a szavak mögött megbújó cselekedeteken?????mondod,mondod,,,de hittel hiszel????az ember eléggé meggyőzően terelgeti önmagát????

bocs ha zavaros vagyok:D

462. stulika (válaszként erre: 460. - 84882672dc)
2010. jan. 9. 08:28
Igen, minden belső változást külső változás követ. Szerintem tudatalattival így üzenünk a külvilágnak, más lettem, megváltoztam. Anita, úgy gondolom, hogy Te is az önsajnálat helyett elkezdtél cselekedni. és most sikerélményed van, ami jó, mert egyfajta boldogság ez is:))) Te azt hiszem most váltál igazán felnőtté (már csak korod miatt is) :D
461. stulika
2010. jan. 9. 08:21

“Amikor azt gondolod, hogy már minden lehetőséget kimerítettél, még mindig van legalább egy.” (Thomas Alva Edison)


A világ amit teremtettünk a gondolkodásunk eredménye; nem lehet megváltoztatni gondolkodásunk megváltoztatása nélkül. (Albert Einstein)


“Hogy az ember képes változtatni önmagán… és úrrá lenni sorsán – ezt minden elme tudja, amelyik felismerte a megfelelő gondolkodás hatalmát.”

(Christian D.)


“Az aggodalom nem képes megóvni bennünket a holnapi szomorúságtól, de meg tud fosztani minket a mai nap élvezetétől.” (James Kurtz)


“A fejlődéshez az embernek újra kell alkotnia önmagát, és nem alkothatja újra önmagát szenvedés nélkül. Mert ő a márvány és a szobrász egyaránt.”

(Alexis Carrel)


“Az optimista két garassal a zsebében is úr. A pesszimista tele páncélszekrénnyel is senki.” (André Kostolany)



“A negatív gondolkodás határt szab a teljesítménynek. Ha viszont ezt megfordítjuk, akkor a lehetetlen hirtelen nagyon is elérhetővé válik.” (Amby Burfoot)


“Milliók és milliók hiszik azt magukról, hogy szegénységre és kudarcra vannak “kárhoztatva” valamilyen megfoghatatlan erő hatásának következtében, amelyre – meggyőződésük szerint – nincsenek befolyással. Ők maguk “szerencsétlenségük” létrehozói, méghozzá azokon a negatív gondolati impulzusokon keresztül, amelyeket a tudatalattijuk “felvesz”, és a nekik megfelelő ekvivalensekké változtat.” (Napoleon Hill)


“Minden hátrány magával hozza a vele egyenértékű előny csíráját.”

(Napoleon Hill)

460. 84882672dc (válaszként erre: 458. - Stulika)
2010. jan. 9. 08:17

Valamint nem szabad minden negatív hatásnak a befolyása alá kerülni... nagyon sokat küzdöttem eddig olyan dolgok ellen amikről tudtam hogy nem tudok már rajta változtatni, de bántott és rágódtam rajta... jó példa erre az egyetem... mint tudjuk mindig az érvényesül aki ilyen olyan kiskapukon át jut el egy sikeres vizsgáig... és mondjuk vagyok Én aki mindig becsülettel tanulok, mondhatni mindig csak magamra számítok, abból élek ami a fejemben van.... idestova 20 éve tanulok... és folytom mérgelődtem emiatt.... azután idén valahogy másképp kezdtem el látni... már nem húzom fel ezen magam... még mindig bánt, de elfogadtam hogy ez van! hiszen nem tudok rajta változtatni...az élet az ilyen és nem csak az egyetemen... ám, én tudom hogy mit tudok és mire vagyok képes... az élet majd engem igazol... azonkívül rájöttem, hogy magamnak tanulok...azért hogy jó geológus legyek és az életben megálljam a hellyem...


tényleg lehet abban valami, hogy a külső változásokat belső változások előzik meg... olyan sokat változtam nyár óta... nem tudom mi történt, csak érzem hogy kicseréltek.... kívül belül... talán mostanra érett be az a sokminden amit ez érdekében tettem...:)))

459. 84882672dc (válaszként erre: 457. - Stulika)
2010. jan. 9. 08:09

"Kívánom Neked, hogy szeresd meg magad, és utánna más is megszeret"


ez nagyon is igaz!! onnantól hogy az ember elkezdi szeretni Önmagát, teljesen megváltoznak a körülmények...mintha mások lennének az emberek és másképp sütne a nap is :)))) éppen ezt mondtam mindap valakinek, aki csalódott volt a kapcsolatai miatt...ahogy elmesélte a történteket, úgy tűnt neki nem is a többi emberrel van gondja, hanem magával.... valószínűleg ez mindennek az alapja.... és ha már fogyás témával indítottam anno... szerintem annak is alapja hogy szeretem és elfogadom magam.... ezáltal türelmes és kitartó leszek.... mégpedig azért mert tudom, magamért teszem... és ez jó érzés! jó tenni magamért...:))

458. stulika (válaszként erre: 455. - Afb21f7623)
2010. jan. 9. 08:01
Látom negbántódtál, pedig tényleg nem ezt akartam. Csupán arra akartam rámutatni, hogy SORSUNK ALAKULÁSÁÉRT EGYEDÜL MI VAGYUNK FELELŐSEK. Okolhatunk bárkit, bármit, egyedül a mi döntéseink sorozata okozza boldogtalanságunkat, ill. boldogságunkat. Te hiába vagy jó lelkű, segítőkész, remek ember, ha nem tudsz ebben a kegyetlen világban jól kommunikálni (pl.). Ha valaki ezt felismeri, elhiszi már meg van a fejlődéshez való szabadút. És akkor megnyílhat az út a boldoguláshoz, a boldogsághoz, hisz mindenkinek ez a legfontosabb...:)))
457. stulika (válaszként erre: 455. - Afb21f7623)
2010. jan. 8. 11:11

Mi a boldogság? Hát erre még a nálam sokkal okosabb emberek sem tudtak kézzelfogható választ adni. Nekem az a pillanat, amikor úgy érzem, hogy több jó már nem történhet velem. De szerintem a boldogság nem állandósul, egy ember életében nem lehet mindig jelen. Vannak időszakok, amikor boldog, ez tarthat egy pillanatig, percekig, órákig, napokig, hetekig...de egész életen át nem. Szerintem sok ember nagyon nagy dolgokat vár, amikor azt mondja boldog akarok lenni. Pedig a boldog pillanat lehet, hogy "csak" pl. a gyermekünk tekintete, másik ember hozzánk való jósága, egy jól sikerült vacsora, egy gyönyörű táj, festmény, stb.... csak észre kell venni, részesének kell lenni a pillanatnak, és nem legyinteni, hogy ez kis dolog. A dolog kicsi alkotja az egészet. Még ma is boldogságot érzek pl. amikor eszembejutnak gyermekeim, amikor még szopiztak. Azok a meghitt pillanatok, amikor csak ketten voltunk....:)

Én amikor azt akarom, hogy nagyon jó napom legyen elképzelem, hogy aznap csak jó dolog történik velem, semmi sem tud felbosszantani, süt a nap, csak olyan emberrel találkozok, aki pozitív érzéseket vált ki belőlem, minden feladatomat gyorsan, pontosan, megelégedettséggel végzek, de ha mégis akadna valami "probléma", azt hamar, mindenki megelégedésére megoldom, tehát a negatív dolgot pozitívra váltom át. Ezzel szemben Te : "eldöntöm ..és akkor felmerül a "de",miért????mindjárt felüti bennem a fejét a mi van ha mégse???" Miért nem szereted magad annyira, hogy elhidd, hogy igenis Te is megérdemelsz legalább egyetlen jó napot egy évben? Hiszen minden emberben van legalább annyi jó, hogy egy évben legalább egy jó napja lehessen!!! És erre mondom, hogy szenvedni szeretsz, mert Te vagy saját magad legnagyobb ellensége. Mivel a gondolataink teremtik az érzelmeinket, az érzelmeink által vezérelve cselekszünk, ezért a negatív gondolatainkat száműzni kell, helyettük pozitív gondolatokat kell ültetni. Mindent meg lehet fogalmazni negatív és pozitív módon is. Pl. Te ezt gondolod : "Nekem úgy sem sikerül", Én pedig ezt : "vágjunk bele, hiszen miért ne sikerülne". Azért ne hidd, hogy nekem mindig jó napom van, és mindig minden sikerül. Csak úgy gondolom, hogy nekem több az optimista gondolatom, mint a pesszimista. És Neked? Senkinek sem könnyű az élete, hiszen feladataink vannak, amiket meg kell oldanunk, folyton tanulni kell, és ezt csak a rossz dolgokból tudjuk, a jókból nem. De mi választottuk a karmánkat, és mi választjuk a beteljesítéséhez vezető utat is. Ez az út pedig lehet nagyon göröngyös is, de nem muszáj azon végig menni, az elágazásoknál választhatunk símábbat is...rajtunk áll.

Remélem nem voltam túl kemény, nem szándékom megbántani Téged, csupán segíteni szeretnék, és a helyesléssel sokszor nem segítünk a másik emberen. Kívánom Neked, hogy szeresd meg magad, és utánna más is megszeret...:D:D:D

456. 84882672dc (válaszként erre: 455. - Afb21f7623)
2010. jan. 7. 23:04

mazsikám... teli vagy csalódottsággal!

"mindjárt felüti bennem a fejét a mi van ha mégse???" ez egy nagyon rossz hozzáállás!!!!

mazsi!!!!! nem minden ember rossz, hidd el! te túl sokat csalódtál az emberekben..... de nem kell hogy ez irányítsa az életed!!!

2010. jan. 7. 23:00

akkor megkérdezném...mi a boldogság?????

eldöntöm,hogy jó napom lesz... megfogalmazom magamban a holnap iránti vágyat...eldöntöm ..és akkor felmerül a "de",miért????mindjárt felüti bennem a fejét a mi van ha mégse???

az ember Mariann nem szenvedni szeret,,,csak ezt szokta már meg.boldognak lenni,átengedni magad annak a felszabadult érzésnek?????????kitárulkozás............

454. stulika (válaszként erre: 452. - Afb21f7623)
2010. jan. 7. 16:52
mert lehet, hogy jobban szeretsz szenvedni, mint boldog, kiteljesedett letet élni:(
453. 84882672dc (válaszként erre: 452. - Afb21f7623)
2010. jan. 7. 15:11
mert nem bízol magadban és ráadásul túlságosan hatással van Rád a külvilág és a többi ember...
2010. jan. 7. 14:31
sziasztok....mondjátok miért van önkorlátozás a fejemben????miért nem hagyom a gondolataim kiteljesedését?????
2010. jan. 4. 13:27

"MEGFOGADOM MAGAMNAK, HOGY:

Olyan erős leszek ,hogy semmi sem bonthatja meg lelkem békéjét.

Csak egészségről, boldogságról, sikerről beszélek minden embernek, akivel találkozom.

Minden barátommal éreztetem, mennyire becsülöm őket.

Mindennek megkeresem a szép oldalát, hogy optimizmusom valóra váljon.

Olyan lelkesen fogadom a többiek sikerét, mintha a sajátom lenne.

Elfelejtem a múlt tévedéseit és tiszta szívvel a megvalósításra koncentrálok.

Vidám mosollyal üdvözlök mindenkit, akivel találkozom.

Olyan sok időt töltök a magam fejlesztésével, hogy ne maradjon időm másokat kritizálni.

Jót gondolok magamról és ezt sugárzom az emberek felé.

Hittel nézek a dolgok elé és magamból a legigazabbat adom.

Túl nagy vagyok ahhoz, hogy aggódjak, túl nemes ahhoz, hogy haragudjak.

Túl erős ahhoz, hogy féljek és túl boldog ahhoz, hogy bármilyen zavar keletkezzen életemben.

Jót gondolok magamról és ezt nem kell kijelentenem, hanem cselekedeteim igazolják.

Megígérem magamnak, hogy hittel élek, mert tudom, hogy a világ az én oldalamon áll mindaddig, amíg a legjobbat nyújtom magamból"


:)

2010. jan. 4. 12:22

sziasztok! Szaszi örülök, h itt is látni Téged :)

Sajnos ez a megfogalmazés sem jó, mert az hogy "le fogok fogyni" az jövő időben van és abban is marad! Jelen időben fogalmazzátok meg, pozitív megerősítéssel, a nem szót el kell felejteni!!!


pozitív megerősítések:

1. Éhségem és étvágyam minimális.

2. Az ételek közelsége nyugtatóan hat rám.

3. Bármilyen étel és ital bármilyen kis mennyiségben szervezetembe kerülve kielégíti annak összes igényét.

4. Minden falat étel és minden korty ital elősegíti szervezetem zsírlebontását.

5. Ideális súlyomra fogyok le.

6. Csak a hájamat veszítem el.

7. Napról napra egyre csinosabb és egészségesebb vagyok.



"amikor eszem, ezt mindig elmondom magamban: "ez az étel táplál engem és a javamat szolgálja"

evés közben - amikor az agyam amúgy is fokozottabban figyel - elképzelek magamról szép képet és minden falathoz vmi pozitív állítást mellékelek (pl. jól érzem magam a bőrömben, ideális testsúlyomat könnyen elérem stb.) Ha vki elég "bátor", szerintem fényképet is kirak6 maga elé..."


ELSYE BIRKINSHAW: SÚLYKONTROLL c. könyvéből

449. golfáramlat (válaszként erre: 448. - Szasz23X)
2010. jan. 4. 01:39

Amikor először leteszed, mondd azt, hogy : "ma már nem gyújtok rá, ma már nem gyújtok rá, ma már.......... egészen estig.

Akkor meg menjél aludni, és akkor is mormolhatod még amíg el nem alszol :DDDDDDD

448. Szasz23X (válaszként erre: 447. - Golfáramlat)
2010. jan. 4. 01:25

rossz a megfogalmazás :D A de jó lenne kezdetű mondatokat cseréld le: a le fogok fogyni, mert kevesebbet eszem, többet mozgok, etc dolgokkal :D

Én a cigivel vagyok így. Naponta vagy 20x leteszem....:D

2010. jan. 4. 01:10

Sziaaa!!!!

Bekapcsolódnék egy mondat erejéig: Minden este úgy fekszek le, hogy de jó lenne lefogyni.....

Sehol semmi évek óta :DDD

Csak nálam nem működik???

2010. jan. 4. 01:07
Látom...sehol senki...akkor megint szia ÉÉÉÉÉÉN:))))
2010. jan. 3. 11:59
szia Mazsi:))
2010. jan. 3. 11:59
Sziasztok,ha valaki erre járna:))
2010. jan. 3. 01:00

Lányok mi van veletek??????

Boldog új évet kívánok!!!!!!!!!!!!!!!

2009. dec. 27. 14:36
Elfogadom a nagy jólétet,mindent megkapok ,amire szükségem van,,,,most...és az elkövetkezendőkben egyaránt...
2009. dec. 27. 12:56
sziasztok! bejelentkezem már itt is.... itt vagyok, én vagyok! :)
2009. dec. 24. 22:08

Hamvas téli éjszakán egy angyalka a földre szállt.

Keresett egy meleg helyet,békességet szeretetet.

Talált is egy istállócskát,benne pedig kis Jézuskát.Örvendjünk hát mi is véle fenyőágnál,gyertyalángnál,otthonunkban,családunkkal.

Nektek is áldott ,boldog karácsonyt kívánok,sok szeretettel....

439. stulika
2009. dec. 24. 19:49
Nagyon sok boldogságot kívánok Mindnyájótoknak :)))
2009. dec. 21. 23:23

Sziasztok! Képzeljétek pár napja a tudatalattid tízparancsolata c. hanganyagot hallgatom.... nagyon jó! :))) ismeritek???


amúgy.... oylan jó érzés, h így kitartok a fogyi mellett! olyan jó érzéssel és elégedettséggel tölt el!!! bárcsak adhatnék belőle a többi fogyózónak.....:))))

437. stulika (válaszként erre: 436. - Afb21f7623)
2009. dec. 18. 19:53

Szia!


Nem tudom, de inkább az az igaz, hogy a belső változás hozza a külső változtatás iránti igényt.


Az ötöst szívből kívánom, bírok még pár hetet várni :)))

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook