Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elköltözni vagy maradni a szülőkkel? fórum

Elköltözni vagy maradni a szülőkkel? (beszélgetős fórum)

1 2 3
23. Sasha. (válaszként erre: 18. - Smirnoff)
2018. jún. 10. 12:10

Lakhatatlan sajnos.

Szinte mindent megkellene rajta csinálni.

Nyillászárókat, padlót, falat, tetőt...

22. Sasha. (válaszként erre: 17. - 12d083b51b)
2018. jún. 10. 12:06

Nem érzi feleslegesnek magát tudja, hogy számunkra sem felesleges!

Megfog gyógyulni most is sokat javult minden vágya, hogy büszke nagypapaként tolhassa majd a babakocsit.

Igaz mivel lebénult a balrésze részlegesen nehezen mozog de már hálistennek mozog. Fiatal még felépül :)

21. Anyucikóni (válaszként erre: 15. - Sasha.)
2018. jún. 10. 12:05

Talán vissza kéne menni a pasidhoz, akivel már az esküvőt is leszerveztétek..milyen dolog ez? Otthagyni 2 perccel az esküvő előtt..miféle emberek vagytok?

Hallatlan...aztán még meg is tartod a gyereket...ezért tart itt ez az ország..túl sok a nemzőképes hülye..

20. Sasha. (válaszként erre: 16. - 12d083b51b)
2018. jún. 10. 12:01
Most is külön szobában élek van egy kis "kuckóm" csak a gyerekek szempontjából jobb lenne később ha nekik is lenne terük ahol egyedül vannak.
19. 9f9aa0ac88 (válaszként erre: 14. - 12d083b51b)
2018. jún. 10. 11:29
Nagyon reálisan nézed a dolgokat ,gratulálok,de őszintén.Ritka manapság.Mindenki őrülten hajt,mintha lemaradna valamiről és csodálkoznak ha 40 évesen öregnek érzik magukat,pedig nem! üdv.
18. Smirnoff (válaszként erre: 12. - Sasha.)
2018. jún. 10. 11:24
Ha szűkös a keret, kétszer meggondoltam. Mégis csak egyedül vagsz bele, ha nincs tartalékos, nagy pacba kerulhetdz. Láthatatlan vagy csak nem szép?
17. 12d083b51b (válaszként erre: 15. - Sasha.)
2018. jún. 10. 09:10
A papa akkor gyógyulna a legtöbbet, ha a felfordulás kellős közepén megkéred, hogy figyeljen oda, ki ne fusson a bableves, vagy megkéred, hogy vigye már oda a söprűt, lapátot. És délután locsolja már meg a virágokat... apróságok, de érezné, hogy még szükség van rá, érezné, hogy még tud segíteni... érezné, hogy még nem felesleges, hogy még számítotok rá!
2018. jún. 10. 09:06

Ekkora tömegben a kicsik még pihenni, aludni sem tudnának rendesen, neked sem lenne egy kis saját kuckód, ahol nyugodtan tudnál szoptatni, esetleg egy-egy órát lepihenni.

Ha esetleg csak annyira tudnátok télire készen lenni, hogy aludni, pihenni lenne egy külön szobátok, napközben pedig a mamáéknál, mintha valóban ott laknátok. Már az is jobb, és egy lépéssel előrébb vagytok.

Csak egy kiskapu kell azon a kerítésen, ami a két szomszéd telek között van! :))


Mindenképpen belevágnék. Eljuttok a felújításban addig ameddig lehet, azokat a részeket használni tudjátok majd, a többi részt pedig majd folytatjátok, amikor lehetőség lesz rá. Ezzel eléred, hogy csak részben leszel ráutalva édesanyádékra, az ott lakás, alvás, ruhák, stb. térigényét nem a közösben kell megoldani.

15. Sasha.
2018. jún. 10. 09:03

Nem is mondtam, hogy palota kell legyen csak élhető. Nagy ház egyébként régen nagyon szép volt kár, hogy így el lett hanyagolva.

A báttyám és nővérem valamint anyukám biztosan tudna segíteni a többiek nem nincsennek olyan állapotban.

Pedig apukám mennyire szeretne segíteni...

Le fogok ülni osztani szorozni mi a legfontosabb aminek kész kell lenni.

Az pedig jó ötlet,hogy egyikük velem költözne.

A nővéremmel beszélgettünk is erről régebben.

14. 12d083b51b (válaszként erre: 12. - Sasha.)
2018. jún. 10. 08:37
Tudod, rengeteg ember él még ma is úgy, hogy sok minden hiányzik a lakásából, ami nélkül esetleg mi, magunk úgy érezzük, hogy képtelenség élni. Nem feltétlenül kell, hogy minden készen legyen őszre. Rangsorolj, ha szűkös a keret. Fűtés, víz, villany legyen. A többi is meg lesz idővel!
2018. jún. 10. 08:28

Költözz, különösen, hogy a szülőknél már most is sokan élnek-laknak, másrészt ahogy írod, közvetlen szomszédban van a másik házikó.

Ahogy írta valaki, 1 szoba, fürdő, konyha, víz, fűtés, világítás.

Lényeg valóban: ne ázzon be, és legyen tiszta!

Beszéld meg a testvérekkel, ők mennyiben tudnak segíteni, ha hívsz egy szakembert, be tudnak-e mellé állni segédmunkásnak? És ha édesanyád is esetenként be tudna a takarításba, stb. segíteni, olyankor a nagyi is biztosan szívesen átvállalja tőle a mosást, főzést... nagyon sokat tud egy család segíteni, ha összefognak. Különösen, hogy csak át kell menni a szomszéd telekre!!!

Arról nem beszélve, hogy ha nem 1, hanem esetleg 2 szobát is sikerülne lakhatóvá tenni, azok után valaki még tőlük is át tudna költözni hozzád. Ott ritkulna a tömeg, neked pedig az ikrek mellé lenne egy kis házi segítséged!! :))

Beszéld csak meg velük! Jó lesz az így!

12. Sasha. (válaszként erre: 10. - Channa*)
2018. jún. 10. 08:27

Támogat a családom mindenben én érzem csak azt, hogy túl sok velem a gond persze ha ez így is van soha nem mondanák.

A házban szinte mindent megkell csinálni és pont, hogy az a baj szűkös a keret... Segíteni anyagilag pedig senki nem tud (nem is kérném)

Biztos nem lenne kész mire jönnek a babák és jöhetnek még olyan kiadások amire nem számít az ember.

2018. jún. 10. 01:53
ha van ra lehetoseged akkor koltozz el,igy job mindenkinek,mert szabadon azt csinalhatsz,mesz haza amikor te akarsz!
2018. jún. 9. 23:55

Szerintem bármelyik megoldás jó lesz.

Ha a saját családomból indulok ki, akkor támogatnának/segítenének akkor is, ha a szülőknél maradok és akkor is, ha külön költözök.

Nem tudom, hogy az örökölt lakásban/házban milyen teendők vannak, de ha van rá kereted, akkor kezdj bele. Ha készen lesz addigra, akkor hajrá, költözz külön, ha nem, akkor majd készen lesz valamikor és addig is lehetsz a szüleidnél....

9. Smirnoff (válaszként erre: 8. - Simple)
2018. jún. 9. 21:43
Két baba mellett szerintem nem feltétlen egyszerűbb. Bár nem tudom, a nagymama vagy a testverek mennyire tudnak segíteni a megőrzésében.
8. simple (válaszként erre: 5. - Sasha.)
2018. jún. 9. 21:02
Én semmiképpen sem vágnék bele terhesen. Borzasztó nehéz most embert találni bármire is, fogadni mernék rá, hogy nem lesz kész határidőre, több hónapos csúszással számolj. Eleve neked most magadra kéne koncentrálnod, sokszor kell majd orvoshoz járnod stb. Pihenned kell, plusz az idegrendszerednek ez most nem hiányzik. Nemrégiben újítottam fel lakást, és most vagyok benne egy házfelújításban, még így is borzasztó nehéz, pedig nem is vagyok terhes.
7. levarosbukta (válaszként erre: 5. - Sasha.)
2018. jún. 9. 20:19
Ja, és lehetőleg ne ázzon be a tető. A többi ráér.
6. levarosbukta (válaszként erre: 5. - Sasha.)
2018. jún. 9. 20:18
Csinálj tervet, mi az aminek feltétlen el kell készülnie a babák megérkezése előtt legalább egy hónappal. Mert ugye nem árt ha te is kicsit pihensz, láblógatsz előtte mert utána sok lehetőséged nem lesz rá. Mi az ami ráér később. Legyen kész egy szoba, a fürdő, w.c. konyha, víz, villany, fűtés. A többit majd kicsinyecskén.
2018. jún. 9. 19:53

A házat szeretném egyszer megcsináltatni csak azon rágódom ennek most jött e el az ideje.

Decemberre kész kellene lennie addig sok idő van még, mégis attól félek nem lesz kész egy csomó mindent megkellene csinálni rajta...

2018. jún. 9. 19:32

A helyedben én belevágnék.

Annyira tedd rendbe,hogy lakható legyen és oda vihesd a babákat.

2018. jún. 9. 19:31
Ha van rá keret, én belevagnek a felújításba. Ne jó ennyien együtt élni.
2018. jún. 9. 19:26
Én biztos bele vágnák. Jobb a békesség alapon,és a születendő babáknak is kell külön szféra. Annyian vagytok ott,később bánnád,ha nincs ahová elvonuljatok.
2018. jún. 9. 19:12

Szakítás után hazaköltöztem a szüleimhez nemsokra rá kiderült babáim lesznek. Most nagy szükségem van a családomra de úgy érzem talán el kellene költöznöm.

Szüleim mellett van egy ház ahova mehetnék (nagy néném hagyta rám nyugodjon békében) de sok munka volna megcsinálni nem tudom kész lenne e a babák érkezéséig bár addig még sok idő van.

Plusz annyi dolog van amit még csinálnom kellene, hogy nem tudom belevágjak e egy házfelújításba. Nagyon sokat dolgozom most ismét. Valamint van egy lemondott esküvőm ami körül a dolgokat el kel rendezni, valamit pedig 100%-osan ki kell fizetni hiába mondom le...

Sajnos mostanában kicsit kimerültem a sok gond miatt, ez az egészségemre is kihatott...

De nem akarok a szüleim terhére lenni, annyi gondjuk van apukám márciusban stroke-ot kapott még mindíg épülget belőlle a nagyim is velünk él idős és beteges. A két tesóm is velünk él, így szűkös lesz a hely két babával...

Várandósan belevágni egy házfelújításba egyedül? Belevágnátok vagy maradnátok szülőkkel?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook