Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elköltözni vagy maradni a szülőkkel? fórum

Elköltözni vagy maradni a szülőkkel? (beszélgetős fórum)

1 2 3
53. Guruljka (válaszként erre: 51. - Anyucikóni)
2018. jún. 10. 14:39

Foggal-körömmel ragaszkodni, akár egy megalázó vagy más módon rossz helyzethez, amit a ragaszkodás esetleg még súlyosbítani fog?


Vagy ép ésszel és idegrendszerrel, támogató családdal a háttérben, nyugodtan nevelni a gyerekeket?

52. levarosbukta (válaszként erre: 49. - Anyucikóni)
2018. jún. 10. 14:39
Semmire sincs biztos recept. Vannak akik évekig együtt élnek, megházasodnak azt szétmennek. Vannak akik nem húzzák az időt, megházasodnak és még 30 év múlva is együtt vannak. Mindegyikre látunk számtalan példát. Azért meg elítélni valakit mert a kapcsolata nem úgy sikerült ahogy remélte, és a megfogant gyerekeit nem veteti el hát elég szégyenteljes gondolkodásra vall.
51. Anyucikóni (válaszként erre: 50. - Guruljka)
2018. jún. 10. 14:37

Nem tudhatom. Bárki is rúgta fel a másiknak foggal-körömmel ragaszkodnia kéne.


A várandósság mindenképp nehéz szakasz egy kapcsolatban, hozzá kell szokni - értem én. De mi lesz később? Utána még sokkal nehezebb lesz. De a párok nagy része megoldja, mert muszáj nehany hullámvölgyet átugrani, ha családot szeretnének.

50. Guruljka (válaszként erre: 47. - Anyucikóni)
2018. jún. 10. 14:31
Onnan, ahol vagy, nyilván jól látod, ki rúgta fel a kapcsolatot, ugye?
49. Anyucikóni (válaszként erre: 47. - Anyucikóni)
2018. jún. 10. 14:30

#Rossz döntés - akart lenni#


Egy házasságot,egy csaldot nem 1-2 év alatt kell összehozni...erdemes megismerni a másikat, ha ekkora döntést hoztok meg.

48. Guruljka (válaszként erre: 47. - Anyucikóni)
2018. jún. 10. 14:30

Ki vagy te, hogy ítélkezz?


Ugyanígy magára marad, ha a férjét autó üti el.

Rossz kapcsolatban gyerekeket nevelni talán még rosszabb.

47. Anyucikóni (válaszként erre: 42. - Sasha.)
2018. jún. 10. 14:28
En nem itelkezem, de jobb lett volna, ha gondolkodtok mielőtt gyereket csinaltok. Ez nem egy tárgy, hogy egyszer itt lesz máskor meg ott. Felelősségteljesen kell akkor döntéseket meghozni. Nem irtad hanyadik hónapban vagy de utanaszamolva 3-4 hónap alatt felrugni ez családot az baromi óra döntés.
46. Sasha. (válaszként erre: 45. - Piroska52)
2018. jún. 10. 14:26
Eddig azt hittem támogatni fogja a gyerekeket de mostmár fogalmam sincs mi lesz...
45. Piroska52 (válaszként erre: 42. - Sasha.)
2018. jún. 10. 14:20

sok erőt ,türelmet ,kitartást neked,

nem lesz könnyű,de a gyerekek majd kárpótolnak,

ha anyukád melletted van,az nagyon nagy segitség,

a leendő apa támogat majd benneteket,vagy magadra hagy?

44. PöttyösPanka (válaszként erre: 42. - Sasha.)
2018. jún. 10. 14:14
Nem kell magyarázkodnod. Annak kellene magába néznie, aki csak úgy kikapartatná a "kölkeit", ha összekap az apjukkal. Sok-sok örömöd lesz abban, hogy a két kicsi anyukája lehetsz. Én is sok boldogságot kívánok nektek!
43. Guruljka (válaszként erre: 42. - Sasha.)
2018. jún. 10. 14:08
Nem vagy köteles sem beszámolni, sem mentegetni magad a döntésedért. Én személy szerint sok boldogságot, örömteli és gondtalan várandósságot kívánok, egészséget a családnak, a babáknak. ☺ ♥
42. Sasha.
2018. jún. 10. 14:05

Amikor elköltöztem a párom kért időt azt is, hogy költözzem el utánna pedig hitegetett minden rendben lesz...

Nem tervezett babák hisz kevés esélyem volt a saját gyermekre mégis közösen döntöttünk arról megtartjuk őket.

Egyre jobban eltávolodtunk nagyon sok oka volt ennek... Végleg szakítottunk bár friss még a dolog.

De ettől miért ne tartottam volna meg a babákat?

Én sem így terveztem de boldog vagyok és próbálom a legjobbat kihozni a jelenlegi helyzetemből.

41. Guruljka (válaszként erre: 39. - PöttyösPanka)
2018. jún. 10. 14:02

Tudod, mi a visszataszító - a gyerekre csak mint a másik fél "kölkei-re" úgy tekinteni, mint valami ottmaradt tárgyra.

Van, aki nemi erőszak után teherbe esve is úgy dönt, hogy megtartja a babát. Ez undorító lenne, és pfuj az ilyen anyára? Félrelökjük, ha a boltban sorba áll?

40. Guruljka (válaszként erre: 38. - Levarosbukta)
2018. jún. 10. 13:58

Én ezt értem, de nincs arról, szó, hogy a babákkal utcára kerülne. És ha jól vettem ki, nincs tőke a felújításra. Várandósan, pláne ikrekkel, egyre kevésbé lesz terhelhető lelkileg is. Nemhogy fizikailag. Elkezdeni persze lehet, én azon az állásponton vagyok, hogy nyugodtan és fokozatosan, de végleges megoldásokkal renoválni a másik házat.

(Tapasztalatom, hogy az átmeneti megoldások ott maradnak...)

39. PöttyösPanka (válaszként erre: 37. - Guruljka)
2018. jún. 10. 13:57
Ha tönkremegy a házasság, mert mondjuk apuci félrelép, akkor válás után a gyerekeket le kell adni a zaciban, mert megtartani őket "visszataszító".
38. levarosbukta (válaszként erre: 36. - Guruljka)
2018. jún. 10. 13:51
Van neki már határideje, a gyerekek születése. Sőt még előbb is! Ha addig nem lép utána egy jó ideig nem fog tudni. Mert ha jól értelmezem ikrei lesznek, lehet hogy az utolsó hónapokat bármennyire is szeretné nem tudja már végigdolgozni semmilyen téren sem.
37. Guruljka (válaszként erre: 32. - PöttyösPanka)
2018. jún. 10. 13:51

Egyetértek annyiban, hogy "Anyuci" gondolatmenetét folytatva, a válás után esetleg el kellene távolítani a közös gyerekeket?


(Én anno a saját gyerekeimről beszéltem a barátnőmnek, kölykök-ként emlegetve őket. Beleszólt az asztal másik végén ülő vadidegen kolléganő, hogy "kölykei csak az állatnak vannak" - én: a sajátjaimról beszélek - de csak pampog. Közöltem, hogy szeretnék én annyira jó anya lenni, mint a kutyám az ő kölykeinek, ekkor már az asztal szélét fogva pattantam fel. Barátnőm húzott el onnan óvatosan, állítólag a szemem színe a dühtől annyira elváltozott, hogy félelmetes lettem.) Más gyermekeire, sőt várva várt babáira mindenkor és minden helyzetben tisztelettel és szeretettel nézek!!! Mert akár tetszik, akár nem, és még ha elcsépelt is, a mai babák a jövő záloga, nem utolsósorban ők teremtik meg az Anyucik öregkori ellátását is.

36. Guruljka (válaszként erre: 34. - Guruljka)
2018. jún. 10. 13:43
Szóval, ha nincs nagy baj, nem érdemes külön stressz-helyzetet teremteni azáltal, hogy magamnak állítok fel határidőt.
35. Piroska52 (válaszként erre: 29. - Anyucikóni)
2018. jún. 10. 13:42
nagyon rossz irányba mész,
34. Guruljka (válaszként erre: 17. - 12d083b51b)
2018. jún. 10. 13:40

Éppen hasonlót írtam volna.

Óriási lehetőség, hogy a felújítandó ház a szomszédban van. Emiatt nem kell elsietni, nem kell egy-egy iparosnak kiszolgáltatni magad, mert van idő másikat keresni. És igen, Édesapád felépülését is szolgálná, ha kikérnéd akár a tanácsait is a kivitelezésben.


Még a szülőktől való elszakadás is fokozatosan történhet, nem kell aggódniuk.

Szerintem a tető és a fűtés a legfontosabb. Utána egy biztonságos elektromos hálózat.

33. 124637ff9b (válaszként erre: 32. - PöttyösPanka)
2018. jún. 10. 13:33
(mellette meg vígan fajtalankodtak, de csak zárójelben, mert nem téma, de kikívánkozott, és tisztelet a kivételnek)
32. PöttyösPanka (válaszként erre: 29. - Anyucikóni)
2018. jún. 10. 13:19
Mások fölött kell ismeretlenül ítélkezned ahhoz, hogy ne érezd magad annyira szánalmasnak a siralmas életed miatt? Rosszabb vagy, mint egy középkori pap, mert ők csak a válást tartották az ördögtől valónak, a szakítást nem. Mellesleg a kutyáknak van kölke, meg maximum neked.
31. Sasha. (válaszként erre: 29. - Anyucikóni)
2018. jún. 10. 13:13

Mi az, hogy kölkeit?

Fogalmad sincs miről beszélsz!

30. 124637ff9b (válaszként erre: 29. - Anyucikóni)
2018. jún. 10. 13:12

Azok a "kölkök" az anya gyermekei is.

"Szép" lenne a világ, ha egy rossz kapcsolat miatt az anyák eldobálnák a "kölkeiket". Ha nincs pasi akkor a "kölök" se kell?

Fura egy lény vagy te "anyuci" ...

29. Anyucikóni (válaszként erre: 24. - Sasha.)
2018. jún. 10. 13:08
Csak tudod kislány elhagyni valakit és megtartani a kölkeit eléggé visszataszító dolog..
28. PöttyösPanka (válaszként erre: 23. - Sasha.)
2018. jún. 10. 13:06
Az a baj, hogy ha most nem fogsz neki felújítani a házat, akkor amíg a babák kicsik, nem is fogsz, de az alatt a pár év alatt is sokat fog romlani a ház állapota. Ha beázik, nemsokára menthetetlen lesz. Még ha nem is tudod addig befejezni, amíg meg nem érkeznek a kicsit, legalább elindultál afelé, hogy egyszer az otthonotok legyen. Ha túl nagy, le kell választani a fölösleges részt, és csak a szükségessel foglalkozni. Ha számíthatsz a szüleidre, még a konyhát sem kell egyelőre megcsinálni. Biztos átmehetsz főzni.
27. frauJost (válaszként erre: 21. - Anyucikóni)
2018. jún. 10. 12:32
Miért ítélkezel? Na ezért tart itt az ország....
26. Piroska52 (válaszként erre: 21. - Anyucikóni)
2018. jún. 10. 12:31

ne haragudj,de ezzel pont nem segitesz,

nemtudhatjuk mért döntött igy az esküvő előtt,biztos nyomós oka volt rá,

én is lemondtam az elsőt,az esküvő előtt,és igencsak megrugdostam volna azt,aki megkérdőjelete volna a döntésem,

25. levarosbukta (válaszként erre: 21. - Anyucikóni)
2018. jún. 10. 12:27
Szerintem ehhez neked aztán semmi közöd! Miféle ember vagy te? Biztos meg van rá a jó oka.
24. Sasha. (válaszként erre: 21. - Anyucikóni)
2018. jún. 10. 12:11
Nem ismersz nem tudod mi tőrtént így nen veszem magamra!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook