Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Elkezdtem sportolni és megálltam a fogyásban. Visszatartja a vizet a szervezetem. Meddig fog ez az állapot tartani? fórum

Elkezdtem sportolni és megálltam a fogyásban. Visszatartja a vizet a szervezetem. Meddig fog ez az állapot tartani? (tudásbázis kérdés)


2017. szept. 3. 10:53
Szia. Valahol azt olvastam, hogy ilyenkor érdemes pár napra kicsit megemelni a ch fogyasztást. Tapasztalatom egyenlőre nincs vele, mert 5 napja kezdtem az életmódváltást. Sok szerencsét :)
12. Guruljka (válaszként erre: 11. - 5ef12417a8)
2017. szept. 1. 21:49

Én nem bízom az ilyen szobamérlegekben, a pontosabbik pedig árban akár a tízszerese.


Most már az átlag kiírja a testtömeg mellett a víz-, az izom- és a zsírszázalékot, és a csontozat tömegét.

Ha ez a "mérés" pontos lenne, akkor nem változna egy nap alatt, vagy egyik napról a másikra több százalékot.

11. 5ef12417a8 (válaszként erre: 8. - Egzotikum)
2011. márc. 4. 09:58
Ez így igaz! :) Olyan mérlegen mérd a súlyod, ami mutatja a zsír-víz arányát. A víz az izmot jelenti. A jó arányokról még érdeklődj, és így biztos nyomon tudod követni a változást, és ezek szerint jó úton haladsz! :)
2011. márc. 4. 09:54

Ja és ami nagyon fontos!


Mindenki azt gondolja, hogy fontos hogy hány kg. Persze, fontos. Valamilyen szinten. De van ami fontosabb, a centiméter. Mérd le magad a két combodon, karodon, derekadon, csípődön. Majd mérd le magad 1 hónap múlva. Vagy 2 hónap múlva. Szerintem ennek sokkal több értelme van, mert még ha izmosodsz is és ezrt nem fogysz kg-ban, centiméterben nem kis eredményeket fogsz elérni:)

9. szösz007 (válaszként erre: 8. - Egzotikum)
2011. márc. 4. 09:54
:)
8. Egzotikum (válaszként erre: 6. - Szösz007)
2011. márc. 4. 09:49

"pl. ha elkezdünk edzeni, akkor izmosodunk

az izom többet nyom, mint a zsír, "


Ez itt a lényeg. Nem csak az számít, hány kiló vagy, hanem hogy az miből adódik össze. Egyébként ahogy nő az izomtömeg, egyre gyorsabban fog fogyni a zsír (feltéve hogy használod az izmaid).

7. CsillagTM (válaszként erre: 1. - Chocomunch)
2011. márc. 4. 09:44
nekem is uez van, jó kérdés...
6. szösz007 (válaszként erre: 1. - Chocomunch)
2011. márc. 4. 09:34

Ha megálltál a fogyásban, az több dolog miatt is lehet

pl. ha elkezdünk edzeni, akkor izmosodunk

az izom többet nyom, mint a zsír,

tehát ne mérlegelj, mert lehet, hogy a mérleg többet mutat, de ez a normális változás a testünkben:)

én is több mint 15 éve fogyózom, de mindig visszatérek ide, nehéz tartani az elért testsúlyt, hza nem folytatod azt az életvitelt,amivel lefogytál

sok sikert, kitartást!!!!

más fórumon is vannak sorstársaink...talán együtt könnyebb

én is pár napja kezdtem az új életemet, azaz célomat:)

megvalósítani

5. Chocomunch (válaszként erre: 4. - Mimmo33)
2011. márc. 4. 09:32
Az étkezésemmel szerintem nincs baj. 1200-1500 kcl egy nap, sok folyadék és odafigyelek a fehérjebevitelre.
4. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Chocomunch)
2011. márc. 4. 09:30
Változtass az étkezésen;)
2011. márc. 4. 09:29

Szia!:)


Azt, hogy ez meddig fog tartani, nyilván senki sem fogja tudni megmondani.. Figyelj oda a táplálkozásodra, igyál napi 2,5-4 liter vizet vagy folyadékot (lehetőleg ne cukrosat), és mozogj tovább. Van olyan, hogy a szervezet stagnál, ne ijedj meg és ne keseredj el! Ne mérd magad naponta, sőt hetente se. Elég kéthetente! Sok sikert és ne add fel! :)

2011. márc. 4. 09:27
azt nem tudom, de ihatsz csalánteát, a rosszmannban olcsó és az jó vasforrás, meg vízhajtó, segít a fogyásban is , én is azt ittam mikor diétáztam....
2011. márc. 4. 09:22
Elkezdtem sportolni és megálltam a fogyásban. Vissztartja a vizet a szervezetem, Meddig fog ez az állapot tartani?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook