Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Eljegyzés. Hogyan működik ez az egész? Osszátok meg tapasztalataitokat! fórum

Eljegyzés. Hogyan működik ez az egész? Osszátok meg tapasztalataitokat! (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. okt. 9. 18:24

Sziasztok! Én is ebben a témában szeretnék tanácsot kérni. Hétvégén lesz az eljegyzésünk családi körben egy étteremben. Ami biztos lesz: kaja, nasi, pezsgő; virág, gyűrű. Tudnátok valamilyen "forgatókönyvet" javasolni, főleg a gyűrűcserével kapcsolatban? Úgy értem, hogy ebéd előtt vagy után (gondolom pezsgőzni majd csak a gyűrű felhúzása után kell). A virágot már az elején adjam át, vagy azt is a pincérrel hozassam ki a "ceremónia" előtt?

Előre is köszi a válaszokat!

2008. szept. 8. 13:19

mi otthon jegyeztük el egymást.

minden nélkül miután kinéztük a két gyűrűt amiből először csak az egyikre futotta.

a párom hazajött és ugy ahogy volt munkás ruhába azt mondta :na itt a gyűrű.:))

másnap meg vittem a zaciba és amit kaptunk érte kipótoltuk és megvettük a páromét is,ami ment a másik gyűrű után.. 3 hónap múlva miután helyrerázódtunk anyagilag kiváltottuk és vége a mesének:))

2008. szept. 7. 23:48

A párom egy étteremben jegyzett el, kettesben voltunk a 3. évfordulónkat ünnepeltük.

Én a jobb kezemen hordom a gyűrűt, a balon nem érzem kényelmesnek...és eszünkbe sem jutott, hogy ezen az eseményen rajtunk kívűl még bárkinek ott kéne lennie.

:)

2008. szept. 7. 15:41

Én a párocskámmal 2007 januárjában ismerkedtem meg.Április 30-án volt a szülinapom ahová mindkét családtagok meglettek híva és ott megkérte a kezemet.Tudtam rólla hiszen eggyütt vettük meg a gyűrűket.Estére a legjobb barátokat hívtuk meg ahol ugyancsak megkérte a kezemet.

Mi úgy gondoltuk fölösleges szegény szülöket terhelni ezzel meg nagyon tetszett mindenkinek hogy egybekötöttük a szülinapommal.

2007 szeptemberében kítüztük esküvőnk időpontját.

2008 május 24-én férjez mentem életem szerelméhez! :)

Az esküvő elött mi a jegygyűrüt a bal kezünkön hortuk majd a nagy napon át került a jobra.Hiszen ez így a szokás.Legalább is felénk :)

2008. szept. 7. 15:32
14 hónaposak voltunk, mikor eljegyzett, elvileg decemberre (karácsony) terveztük, de hamar elkezdtük már nézni a gyűrűket és október végére el is készült. Én hazavittem a gyűrűket, nálam volt, másnap mikor jött hozzánk, elkérte, hogy megnézhesse, aztán megkérte a kezem (századjára :-D) és ráhúztuk egymás ujjára :-) nem tudtunk várni vele. :-) Nem család előtt, hanem kettesben ünnepeltük. Anyu szegény jól kiakadt, azt szerette volna, hogy együtt legyen a két család és az apukája beszédet mondjon meg stb. Az elején nem is tekintette őt a vőlegényemnek. Azt hitte csak poén... Ennek már lassan 3 éve lesz. Esküvő kb. 2 év múlva, ha befejezte az egyetemet! :)
15. 0bc15d9cef (válaszként erre: 14. - Chicho)
2008. szept. 7. 15:15

Nálunk is ilyesmi, csak ebéd :)

Egy nagymama messze, ő nem volt ott. Szülők, testvérek, csatolt részek: 12 fő+4 gyerek+2 pocakban (nem az enyémben)

CSak a férjem családjától volt ajándék,mert az én családomban senki nem gondolta, hogy ez szokás, meg senkinek sem volt "ekkore" eljegyzése. Nem lett belőle gond ;) Hisz mi voltunk a vendéglátók, ők a vendégek.

14. Chicho (válaszként erre: 10. - Fagyongy67)
2008. szept. 5. 23:58
Bővebben kifejtve nálunk úgy volt, hogy a szülők és nagyszülők vettek részt az eseményen, az unokatesókkal már egy kicsit sokan lettünk volna:P És természetesen mi hívtuk meg a páromat és családját hozzánk, mi álltuk a vacsorát. Amikor megérkeztek a vőlegényem csokrot hozott nekem és anyumnak, és egy-egy szál virágot nagymamáimnak. A vacsora, lánykikérő és gyűrűhúzás után mindenki megajándékozott minket, közösen kaptunk mindent. Én nem vettem ajándékot, de így visszagondolva nem is lett volna rossz ötlet:) Remélem tudtam segíteni.
2008. szept. 5. 22:28

Mi az urammal szeptemberben ismerkedtünk meg Pesten, bár ő Miskolci. Sokszor mondta, hogy el fog venni, főleg amikor körbe söpört, mert én főztem, de nem hittem neki. Február 1-én azt mondta, hogy hazaköltözik, és aznap este indult is. Én fel is adtam, de telefonon még hívogatott, majd március 8-án feljött meglátogatni, de a Keletitől egyből ékszerészhez mentünk (nekem meglepi volt) és azt mondta addig nem megyünk haza, míg nem találjuk meg a tökéletes gyűrűket, de azonnal, csináltatásra nem ér rá. Aznap este meg is kérte a kezem anyáéktól, bár előtte ittak 1-1 feles hubit apámmal. Ő, hogy erőt gyűjtsön a nagy izgalomra, apának azért adott, hogy ne legyen ideges, mert egyke vagyok. Gyűrű bal kézre ment, nálunk így szokás. Rá 1 hétre mutatott be Miskolcon a szüleinek, mint a menyasszonyát.

Júniusban költöztem le, szeptemberben házasodtunk.

2008. szept. 5. 21:53

Engem 7 év után kért meg, és a bal kezemen hordtam, de mivel lefogytam átraktam a jobbra, ott nem csúszik le.

Pármn nagyon esküvőt nem akar, mert a családjában elég sok a válás, ( negatív ) de azt mondta lesz lagzi, persze nem nagy. Én sem akarok nagyot. Családiasat...

2008. szept. 5. 21:50

Nálunk nem volt semmi Párom megkérte a kezem és kész. Nem volt semmi vacsi, banzáj, kettesben voltunk és kész.

Igaz, utána kaptunk is hogy kihagytuk őket. Na de akkor a mai napig nem lennénk jegyesek :)

2008. szept. 5. 21:43
Sziasztok, de jó, hogy ez a téma, én is felakartam vetni. Nem sokára lesz a lányom eljegyzése. Hogy működik manapság a dolog? Csak szülök, testvérek és járulékos képleteik lesznek. Gondolom még ma is az dívik, hogy az eljegyzési költségeket a lányos szülő állja, ugye? A fiú ugye veszi a gyűrűt. A menyasszony is szokott valami ajándékot venni a fiúnak? És a szülők adnak ajándékot a párnak, vagy mindkét félnek? Segítsetek légyszi!
2008. szept. 5. 21:34

Nálunk 5 év után volt az eljegyzés... ott voltak a szüleink is :-)

semmi extra nem volt.... a férjem átjött a szüleivel és hagyományosan megkérték a kezem :-)


a gyűrűket előtte közösen válaszottuk ki

nagyon sok pénzünk nem volt, de egy szép csavart mintájú egyszerű gyűrűt választottunk :-)

2008. szept. 5. 21:33

Nekünke érdekesebben alakult a dolog! 2év együtlét után állapotos lettem. Aztán elmentünk néhány ékszerboltba, megvettük a gyürüt, és amikor megérkezett otthon felhuztuk az ágyon fekve egymás ujjára! Ebből nem csináltunk nagy ügyet! Aztán azóta is hordjuk a gyürüt a jobb kezünkön , mivel úgy voltunk vele hogy arra a kezünkre vettük a gyürüt, a balkézen lötyögött! Aztán a keresztelőkor rá egy évre megesküdtünk, bár csak az egyházi volt meg! :-)

Mi úgy vagyunk vele hogy azt a pénzt amit egy lakodalomra költenénk, az elmegy jobb hejre is! Jó szeretnék én is egy nagy bulit, mint minden lány, de úgy vagyok vele, hogy valahogy majdcsak kibirom! :)

2008. szept. 5. 21:21
Nekünk nem is volt eljegyzésünk. Decemberben teljesen váratlanul megkérdezte a kedvesem: Ha megkérném a kezed hozzámjönnél? Mondom : biztos. Következő kérdése már az volt milyen lagzit akarok. Márciusban bejelentkeztünk, áprilisban megvettük a gyűrűket, szeptemberben lagzi volt. Megismerkedésünket követően 17 hónapra.
2008. szept. 5. 21:16
A párommal a harmadik évfordulón volt az eljegyzésünk, mindketten hordjuk a gyűrűt amit a bal kézre húztunk fel egymásnak, a gyűrűsújjra. Nálunk jelent volt mind két család is, elég nagy banzáj volt de én így is szerettem volna:) Az esküvő tervben van de még nem foglalkozunk vele sokat mert először befejezem a tanulmányaimat.
2008. szept. 5. 20:34
Ennyi elég?
2008. szept. 5. 20:34

Igen, mindketten hordtuk-hordjuk a gyűrűt.

Mi eleve a jobb kezünkre húztuk (én gyűrűsre, Ő középsőre.

Hagyomány a balra húzni, aztán esküvő után a jobbra (katolikus hagyomány), vagy fordítva (protestáns hagyomány).

Később úgyis attól függ, melyik ujjadra megy rá, mit szoksz meg.

2008. szept. 5. 20:32

november elején találkoztunk, karácsonykor megkérte a kezem (bár már sokszor utalt rá, hogy ez a szándéka, tehát nem lepet meg)-ez kettesben, februárban volt az eljegyzés-ez családban (szülők, testvérek és csatolt részei), augusztusban volt az esküvő.

Hozzátartozik, hogy mindketten elmúltunk már 30 évesek, tehát jól ismertük magunkat, illetve jól tudtuk, mit karunk és mit nem! Ez fontos!

2008. szept. 5. 20:28
Mindketten hordtok gyűrűt? Hová szokás húzni? Mennyi idő után kér(t) meg a párod? Mennyi ideig vártok/vártatok az esküvővel? stb.! :-)
2008. szept. 5. 20:27
Eljegyzés. Hogyan működik ez az egész? Osszátok meg tapasztalataitokat!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook