Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Eljegyzés. Hogyan működik ez az egész? Osszátok meg tapasztalataitokat! fórum

Eljegyzés. Hogyan működik ez az egész? Osszátok meg tapasztalataitokat! (tudásbázis kérdés)


1 2 3
80. l.luiselotte (válaszként erre: 79. - L.luiselotte)
2011. dec. 29. 17:23
Jah és nem volt formális eljegyzés. A kollegáim kérdezték is, Na, megvolt eljegyzés, miért nem mondtad, de én elintéztem annyival, " tudtátok, hogy járunk "
2011. dec. 29. 17:19

Mi együtt vettük meg a gyűrűket és felhúztuk.( a férjem fizette természetesen ) De nagyon kicsi a család m idkét részről és egyikünknek sem az első házassága volt. Kb fél évig jártunk felhúzott gyűrűvel, utána összeházasodtunk.

Szerelmi házasság volt, de valahogy nem állt rá a szám, hogy azt mondjam, hogy a vőlegényem, csak a keresztnevén emlitettem, mint még most is, 23 év után.

78. mogyi
2011. dec. 29. 12:33
Sziasztok! Nekem most karácsony másnapján kérték meg a kezem. Több mint 4 éve vagyunk együtt. Most csak én kaptam gyűrűt, egy szép köves fehérarany gyűrűt. (már régen mondtam, hogy nem szeretnék aranyat, mert minden ékszerem ezüst, én azt szeretem, ahhoz meg nem nagyon passzol egy arany gyűrű)A szülők is jelen voltak, ugyanis ők most lettek bemutatva egymásnak a nagy távolság miatt. Az esküvőt meg tervezzük. :)
77. M0ncsa (válaszként erre: 74. - Johny00712)
2011. aug. 13. 17:26

Szia,

hat, latom, ahany haz, annyi szokas. Nalunk a pasom lepett meg egy gyuruvel (klasszikus koves, feherarany eljegyzesi gyuru, csak en kaptam), csalad nem volt, gyuru meg hatalmas, be kellett utolag vetetni :) de nem is az a lenyeg, hanem a meglepetes ereje. Csalad nem volt ott, igy volt az igazi, vacsoras, hivatalos lanykeresnek a gondolatatol is idegbajt kapok. Kulonbenis, 34 eves fejjel ugy gondolom, a csaladnak nem sok beleszolasa van abba, kihez megyek ferjhez :)))


Ha viszont van lehetoseged, tenyleg csend el az egyik gyurujet, meretnek; sajnos az aranymuvesnel gyakran csak kicsi a valasztek - foleg, ha vekony ujjacskaja van a leendo menyecskenek :)


Jeggyuruket utolag valasztottuk ki kozosen.

2011. aug. 7. 22:36
Szia csend el egy gyűrüjét és vidd magaddal az ékszerészhez,vagy valaki próbálja fel a gyűrüt és őt vidd magaddal az ékszerészhez.Nálunk a nászasszonyom próbálta fel az egyik gyűrüjét a lányomnak,hogy melyik újjára jó és így mentek az ékszerészhez kiválasztani a karikagyűrüt.
75. Fötri (válaszként erre: 74. - Johny00712)
2011. aug. 7. 22:29
Szia! Az anyukától érdemes tanácsot kérni méret-ügyben. A férjemtől úgy kaptam gyűrűt, hogy esténként leveszem az ujjamról. Mikor nem láttam, kupakokkal próbált méretet venni. Egy parfümös kupakkal ment a boltba, hogy ez melyik ujjam mérete, és melyikre szeretne venni. Jó lett :) A másik lehetőség olyan helyen vásárolni, ahol az esetleges cserét meg tudod beszélni.
2011. aug. 7. 19:13
Sziasztok segitsetek mar nekem legyetek szivesek ha el szeretnem jegyezni a baratnomet de ugy hogy ne tudjon rola akkor azt hogyan csinaljam a jegy gyurukkel hogy a baratnomnek is veszek es magamnak is ? segitsetek legyetek szivesek koszi szepen elore is
2010. júl. 5. 19:20

Sziasztok!

Látom mindenkinél máshogy mennek a dolgok:) Az én párom nem a legromantikusabb alkat, így 2 hete vacsorakor 2 falat pizza közben megkérdezte, hogy mi lenne, ha októberben megvennenénk a gyűrűket? Nem sok értelmes választ tudtam kinyögni, de megértette, hogy igent mondtam:) Ehhez képest ma kiválasztottuk, és megrendeltük a karikagyűrűket:)) A szülők és a párom szerint kellene egy közös szűk családos ebéd, de én ehhez sem ragaszkodnék, de szerintem meggyőznek:)

2010. jún. 21. 23:25

Régen alvó fórum, de engem most kezdett izgatni a téma. Szóval az én véleményem szerint sokan összekeveritek az eljegyzést a lánykéréssel!

A lánykérés a romantikus része, amikor az ember lányának a párja térdenállva (vagy kinek hogy), kettesben (vagy kinek hogy) egy szép köves gyűrűvel (csak egyel!!) megkéri a lány kezét! Ezt elmesélve a szülőknek, a lány szülei megrendezik az ELJEGYZÉSt, ahová meghívják a fiú családját (szűkebbet). És itt aztán már felhúzzák egymás ujjára a közösen kiválasztott karikagyűrűket (kettőt!). Na a továbbiakkal már bajban vagyok, mert nekünk most lesz az eljegyzésünk júliusban, és nem nagyon tudom, mit szokás ilyenkor tenni, mondani. Kíváncsi leszek... :)

71. Fiatal nő (válaszként erre: 70. - E3e5c810b9)
2009. máj. 26. 08:09
:-)))
70. e3e5c810b9 (válaszként erre: 69. - Fiatal nő)
2009. máj. 26. 08:07
Nem mert áprilisban volt, szikrázó napsütésben:) nemhogy kesztyű nem volt rajtam, de még kabát sem:)
69. Fiatal nő (válaszként erre: 68. - E3e5c810b9)
2009. máj. 25. 16:58
És nem fagyott le a kezed, miután lehúzta a kesztyűt és felhúzta a gyűrűt? :-)))
2009. máj. 25. 15:00
Nekem sielés alkalmával 3000 m felett a hegycsúcson kérte meg a vőlegényem a kezem.:) Tündéri volt és romantikus és vidám! Imádtam!:)
67. MMea
2009. ápr. 27. 21:14
Hát persze, hogy gondolok rá, de nem éjjel nappal. Most a szülőket fogjuk összehozni egy kis grillpartyra, ezt is ő kezdeményezte, aminek örülök.
66. Fiatal nő (válaszként erre: 65. - MMea)
2009. ápr. 24. 07:53
Hát ezek után szerintem már minden percben arra számítasz, hogy namostnamostnamost..!!! :-D
65. MMea
2009. ápr. 24. 07:16
Mi a párommal most 28 évesek vagyunk, 7 hónapja vagyunk együtt és már beszéltünk róla, hogy jövő májusban lenne a legjobb esküvőt tartani. Tervezni nem tervezzük még (csak én a kis fejembe :-)), mert előbb lesz lánykérés, akkor lesz "hivatalos". Párom azt mondta, majd akkor amikor nem számítok rá.
2009. ápr. 22. 20:16
Hmmhmm, minek kell még egy ilyen topicot nyitni, amikor itt van ez..? :-/
63. Fiatal nő (válaszként erre: 62. - Jujus)
2009. febr. 23. 08:33

Gratulálok a picihez!!! :-)

Mi is nagyon szeretnénk, amint lehet...

Az tűnik reálisnak, hogy leghamarabb 2 év múlva...

Hát majd kiderül! :-)))

62. jujus (válaszként erre: 61. - Fiatal nő)
2009. febr. 22. 20:56
Tényleg szép volt!!:))) Ja,és azóta már van egy 21 hónapos kis tündérkénk:)
61. Fiatal nő (válaszként erre: 60. - Jujus)
2009. febr. 18. 19:30

Jaaaaj, ez nagyon szép lehetett!!!! :-)

Én egy londoni leánykérést képzeltem el, de nem így történt. :-) Bár a párom megígérte, hogy most márciusban, ha megyünk, majd megint megkér. Azóta azonban erről egy szó sem esett. Remélem azért nem felejtette el, amit ígért... Mert akkor télleg elolvadnék a gyönyörűségtől. :-)

60. jujus
2009. febr. 18. 19:02
1 év együttjárás után a páromtól karácsonyra egy 3 napos párizsi utat kaptam.márciusban utaztunk.az eiffel toronynál álltunk sorba jegyért,mikor vmi ürüggyel odébb küldött,később kiderűlt,akkor hívta fel édesapámat,akitől "engedélyt kért a lánykérésre".A torony tetején elővette az általa választott gyűrűt,és megkérdezte, hogy leszek e a felesége. Húúúúú,életemben nem ért ekkora meglepetés, nem számítottam rá.természetesen igent mondtam. ja, a gyűrűt nem tudtam hordani, mert még a hüvelyk újjamról is lecsúszott,olyan nagy volt.:)be kellett vetetnem belőle.szóval nekünk az eljegyzésünk szülők nélkűl volt,de egy örök emlék....
2009. febr. 18. 17:46
Ez a leesős dolog nekem ismerős. Nekem mondjuk a bal kezemen van a gyűrű (páromnak is), viszont nálam nem a gyűrűsujjon van, mert arról leesik. Helyette a mutatóujjamon díszeleg. Szegénykém, márhogy a párom - annyira igyekezett kicsit venni (mivel nagyon gyerekméretű kezem van :-)), de még így sem lett tökéletes, még ez is nagy egy kicsit. De hát sebaj. :-D
2009. febr. 18. 13:21
Ja és nálunk is a bal kézen viselés a szokás eljegyzéskor, de mi jobb kézen hordjuk, páromnak a balról ugyanis leesik, én pedig szerettem volna ugyanazon a kézen viselni, mint ő, így maradt a jobb:)
2009. febr. 18. 13:19

Sziasztok!

mi most 11-én voltunk 1 évesek, és valamelyik nap csak úgy bementünk a városba nézelődni, elmentünk egy ékszerbolt előtt, és a kirakatban megláttuk a gyűrűket:) Nem drága(1-2000 Ft), egyszerű kis vésett ezüst karikagyűrűk, de nagyon szépek. Szerintem majd az esküvőn lesz egy másik gyűrűnk is, fehérarany, mert az tetszik mindkettőnknek, de ki tudja. most így állunk anyagilag, bár igazság szerint az se érdekelt volna, ha egy madzagot teker az ujjamra, én akkor is szeretem, és ez a lényeg:)Amúgy én 19 és fél vagyok, ő pedig most múlt 24.

2009. jan. 11. 21:25
Nálunk így történt: 5 éve voltunk együtt, amikor valahogy szóba jött az eljegyzés (nem nekünk, csak amúgy). Amikor elmentünk egy ékszeres mellett nézegettünk ezt azt, amonta a párom, hogy menjünk be. körülnéztünk. azt mondta, vesz nekem egy szép gyűrűt (nem eljegyzési). néztem is nagyokat, ballagásra kaptam töle egy nyakláncot, amugy nem ilyen ajándékozós típus. Persze egyik gyűrű sem volt a méretemben (mert gyerekméretű az ujjam). mondta, mindegy, majd kapok máskor. nem vettem a szivemre, nem vagyok oda az ilyen ajándékokért. el is felejtettem a témát, rá két hónapra előállt a gyűrűvel és megkérte a kezem, csak úgy itthon, egy szál virággal. jó volt nagyon. Ennek négy éve, és karácsonykor kipattant a gyűrűből egy kő, ugyhogy már várja a gyűrű is az áprilisi esküvőt, akkor lecseréljük a karikára:)
55. d879a0c5b4 (válaszként erre: 54. - Spinneli)
2009. jan. 7. 07:07

Ne gonoszkodj :P

Mi sem tehetjük meg, hogy százezreket költsünk gyűrűkre :P


Az eljegyzési és a kísérőgyűrű ugyanaz. A karikát szerintem nem kell magyarázni :)

54. spinneli (válaszként erre: 52. - Funky_b)
2009. jan. 7. 00:18
az a "költsünk még többet és fogjuk szokásokra" gyűrű.
53. 5b2b4271ee (válaszként erre: 52. - Funky_b)
2009. jan. 6. 23:41

ha jól értelmezem akkor vagy az eljegyzési és a kísérő gyűrű ugyanaz, vagy pedig az eljegyzési gyűrű és a házassági gyűrű egyezik meg. előbbi akármilyen, csak a lánynak, utóbbi pedig a karika, ami mind a két félnek jár.

szóljatok ha valamit rosszul értelmezek!:) elég bonyolult egy dolog ez...:)

2009. jan. 6. 20:59
Tehát van az eljegyzési gyűrű, a házassági gyűrű....de mi az a kísérő gyűrű??
51. 3cdd2cedd8 (válaszként erre: 50. - Jázmin85)
2009. jan. 6. 18:20
Akkor sikeres volt a nászéjszaka. :P :D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook