Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Eljegyzés. Hogyan működik ez az egész? Osszátok meg tapasztalataitokat! fórum

Eljegyzés. Hogyan működik ez az egész? Osszátok meg tapasztalataitokat! (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. jan. 6. 18:02

Én kinéztem egy szép nemesacél gyűrűt. Karikagyűrű jellege volt. Kérdeztem páromat nem e veszi meg. Csak ne értse félre,hogy karika. Mivel ő fémallergiás így kérdezgetett,hogy eljegyzéskor,hogy szokás, fiúnak is kell e gyűrű... meglepődtem hisz januárban jöttünk össze, februárban összeköltöztünk és áprilisban megkérte a kezem. Ennek 3 éve:) Én most leszek 24 Ő 32. Nekem nem tetszenek a tipikus eljegyzési gyűrűk. Vékonyak, és nagyon kiáll a kő. Így megbeszéltük,hogy karikagyűrűt veszünk. Közösen kiválasztottuk a gyűrűket. Hát nem volt egyszerű:)) Családi körben még nem lett megtartva. Majd az esküvő elött pár hónappal. Addig a bal kezünkön hordjuk a gyűrűt. Majd az esküvőre felpolíroztatjuk,hogy szép fényes legyen.


Unokanővéremék is karikagyűrűvel jegyezték el egymást szűk családi körben. Ők vette a szülőknek virágot. És ők is kaptak mindenkitől ajándékot. Fél évre rá lagzi volt, lagzira pont 9 hónapra megszületett a baba:)

49. d879a0c5b4 (válaszként erre: 46. - Fiatal nő)
2009. jan. 6. 17:30

Nálunk ez a szokás és punk tum :P


Nekem úgy sincs másik gyűrűm :) Eltalálta az ízlésemet is :)


Lehet, hogy félreértettél? A kísérőgyűrűt egyedül vette meg, az nekem meglepi volt :)

Csak a karikákat választottuk együtt, és így legalább tudta azt is, mekkora méret kell. :)

48. Fiatal nő (válaszként erre: 47. - 5b2b4271ee)
2009. jan. 6. 16:38

A párom karikagyűrűket vett (meglepi volt), nekünk az az eljegyzési, nincs kísérőgyűrű, de nekem nem is hiányzik. Van így is elég gyűrűm, több is, mint kéne. :-)

Most mindketten a bal kezünkön viseljük, aztán MAJD áttesszük a jobbra. :-)

47. 5b2b4271ee (válaszként erre: 46. - Fiatal nő)
2009. jan. 6. 09:18
szerintem tök mindegy hogy köves vagy nem, de én is úgy tudom, hogy mikor meglepiből megkérik valakinek a kezét, akkor az általában köves. de egyáltalán nem azon van a hangsúly hogy a gyűrű köves legyen, csak azon hogy a pasi egyedül vegye meg és legyen meglepetés. a karikagyűrűt pedig csak együtt lehet megvenni, szóval nem lehet meglepetés.
46. Fiatal nő (válaszként erre: 45. - D879a0c5b4)
2009. jan. 6. 08:05

Én erről a köves gyűrűről még sosem hallottam.

De szerintem hülyeség.

Ha már mindenáron kell a kísérőgyűrű (szerintem az is elég felesleges, de hát kinek mi), akkor szerintem az legyen meglepetés, aztán amilyet a nő kap a vőlegénytől, az lesz.

Sosem értettem, hogy az ilyesmit miért jó előre/együtt kiválasztani. Szerintem pont a meglepetés ereje benne a lényeg, meg hogy a szeretett férfi megkér, és nem az, hogy milyem mutatós, vagy mennyire drága gyűrűt vásárol... :-S

45. d879a0c5b4 (válaszként erre: 44. - Adelaine)
2009. jan. 5. 17:21

Szia!


Nálunk az egészet a szüleim intézték, ők is fizették.


Jöttek anyósomék hozzánk, együtt elmentünk étterembe. Ott már megvolt rendelve az ebéd (többféle volt rendelve, mindenki azt evett, amit leemelt középről, így mindenki talált magának olyat, amit szeretett). Utána párom megkérte a kezem, aztán jött a torta.


Elmentünk hozzánk haza beszélgetni, ismerkedett a két család (300 km-re laknak egymástól), és ennyi azt hiszem :)


Nem tudom, mennyire kötelező a köves gyűrű, de én úgy tudom, hogy az illik... De ebben nem vagyok biztos.

Van, ahol a vőlegény kap a menyasszonytól pecsétgyűrűt - nálunk ez nem szokás.

2009. jan. 5. 17:04

Sziasztok!

Mi idén augusztusban szeretnénk eljegyzést, akkor leszünk 3 évesek!

viszont érdeklödnék hogy egy eljegyzés megszervezése hogy zajlik??

mindenképpen köves gyürüt kell adni?? mert nekem tetszik egy gyürü, de abban nincs kö!

ajándékor ilyenkor illik nekem is adni a páromank? mit szokás??

és a szülöknek??

kérlek segitsetek! mit illik és mit nem!

a lakodalom nem tudom mikor lesz, szeretnénk 2010-ben, de függ a pénztöl!

várom válaszaitokat!

2009. jan. 5. 16:02

2004 júniusában ösze jöttünk,2005 júniusában össze költöztünk,2006 júniusában meg kérte a kezem (esküvő rá 3 hónapra szűk családi körben)

2007 júliusában közölte hogy mostmár szeretne egy babát,2008 augusztus elején meg született a kislányunk!

A baba születése előtt jöttünk rá,hogy minden nagy lépésünkre szinte pontosan egy évet vártunk!

Nem mondanám hogy kapkodósak vagyunk!

Már várom mit hoz a 2009-es év nyara!

2009. jan. 5. 15:23

Mi 2005. március 22-én jöttünk össze.

2008. május 8-án kérte meg a kezemet az álomgyűrűmmel, egy egyköveves brill gyűrűvel, amit a bal gyűrűsujjon hordok.


Idén július 18-án lesz az esküvőnk, és már nézegetjük a karikagyűrűket. Mi azt a jobb kezünkön fogjuk hordani, de csak és kizárólag az esküvő után. Addig a szekrényben marad.


(az eljegyzésem vicces volt, gumimacis zacsiba rejtette a drágám a gyűrűmet. Úgy találtam meg. ):-)

41. d879a0c5b4 (válaszként erre: 40. - 5b2b4271ee)
2009. jan. 5. 15:15

2008. augusztus 30.

2009. augusztus 29. (ez azért tetszene, mert 2..9. aug. 29 -> szóval szép keretes szerkezetű dátum :D)


Most 2011. augusztus 27-nél tartunk, ez meg azért lesz jó, mert a nagy-eljegyzésünk is 27-én volt, csak decemberben).


A halasztás okai: pénz, szüleim, pénz, pénz és pénz. Gyűjtögetünk :)

40. 5b2b4271ee (válaszként erre: 39. - D879a0c5b4)
2009. jan. 5. 15:06
és az esküvőtök mikor lesz?:)
2009. jan. 5. 13:04

19 és fél voltam, amikor először megkérte a kezem, ez csak jelképes kérés volt (akkor voltunk 3 hónaposak).

Alig múltam 20, amikor megkérte másodszor (egy évesek voltunk, akkor már a kísérőgyűrűvel.

20 és fél voltam, amikor megtörtént az eljegyzés családi keretek között (kb. egy és negyed év).


Ápr. 30-án leszek 22, május 1-jén lesz 25. Akkor leszünk kb. két és fél évesek :)


Elég gyors a tempónk... :$

2009. jan. 5. 11:02
mi most vagyunk másfél évesek és 23 leszek tavasszal. engem még nem kértek meg, de pár hónapon belül biztos bekövetkezik. ezért érdeklődök ,hogy ilyenkor mik is a teendők, szokások:)
37. Fiatal nő (válaszként erre: 36. - 3cdd2cedd8)
2009. jan. 5. 10:35
Engem 10 hónap után kért meg a párom, akkor voltam 20 éves és 9 hónapos. :-)
2009. jan. 5. 10:27
Titeket mennyi idő együttjárás után, és hány évesen kértek meg?
35. Fiatal nő (válaszként erre: 34. - 3cdd2cedd8)
2009. jan. 5. 10:26
:-)
34. 3cdd2cedd8 (válaszként erre: 33. - 3cdd2cedd8)
2009. jan. 5. 09:58
Ok, még korán reggel van, és nem tudok olvasni. Szóval egyetértek az előttem szólóval.
33. 3cdd2cedd8 (válaszként erre: 32. - Fiatal nő)
2009. jan. 5. 09:57
Én fordítva tudom. :) Egyik ismerősöm emlékszem ezzel piszkálta a vőlegényét, hogy nagyon lötyög a bal kezén a gyűrű, ő szeretné már, ha átkerülne a jobbra. ;)
2009. jan. 5. 09:35

Sziasztok!


Amikor a párom szeptember elején megkért, akkor mindkettőnk a BAL KEZÉRE helyezte a gyűrűt. Esküvő után megcserélődik, a JOBB KÉZRE kerül át.

ANGLIÁBAN például fordítva van. Ott a JOBB kézre kerül ELJEGYZÉSNÉL és a BAL kézre ESKÜVŐ UTÁN.

:-)

31. d879a0c5b4 (válaszként erre: 30. - 5b2b4271ee)
2009. jan. 5. 08:59

Ha esetleg kicsit nyersnek tűntem volna, ne bántódj meg. Csak ezért írtam :)


Amúgy érdeklődj anyudnál, hogy nálatok mi a szokás. Mert hallottam olyanról, hogy esküvőig jobb kézen hordják, utána a balon.

Vagy hogy nem ugyanazon az ujjon van a kísérő és a karika.

30. 5b2b4271ee (válaszként erre: 29. - D879a0c5b4)
2009. jan. 5. 08:52

Köszi! Ez a cseredolog érdekes...:) megfontolandó!:)


Amúgy miért bántottál volna meg??


Kíváncsi vagyok mégtöbb véleményre!

29. d879a0c5b4 (válaszként erre: 27. - 5b2b4271ee)
2009. jan. 5. 08:45

Nem akarlak bántani, de ezért találták ki azt, hogy az esküvőig a bal kézen hordod a gyűrűt, utána pedig a jobbon :)


Mi együtt vettük meg a jegygyűrűket, párom őrizgette őket az eljegyzésig. A kísérőt egyedül vette, arról nemtudtam.


A kézkérés így meglepetés maradt :)

2009. jan. 5. 08:25
legjobb szerintem ha mindketten feltudjátok húzni a gyűrűket,persze attól még lehet mellete kisérő gyűrű,de a legromantikusabb körülmények között!!!
2009. jan. 5. 08:12

eddig mi úgy terveztük, hogy majd megkéri a kezem egy kis köves gyűrűvel, aztán majd esküvőszervezés idején megvesszük együtt a jegygyűrűket. Azért így, mert a jegygyűrűket csak együtt vehetjük meg, az eljegyzési gyűrűt pedig egyedül szeretné megvenni, hogy meglepi legyen, hogy mikor is kéri meg pontosan a kezem.

Aztán a minap anya felvilágosított, hogy a jegygyűrű kíséretében nagy családi eljegyzési eszem-iszomnak kéne lennie. Erre nekem nem nagyon van szükségem, viszont a családot sem akarom kirekeszteni ebből, ha tényleg ennyire szeretnének résztvenni benne. a jegygyűrűvel kapcsolatban meg olyan érzésem van, hogy én azt akkor akarom majd hordani, ha összeházasodunk. előtte ha rajtunk van a gyűrű, az olyan fura nekem. Olyan nem igazi, hiszen még nem is leszünk házasok, mégis úgy hordjuk a gyűrűt mintha azok lennénk. Azért írtam ezt le, hogy a hozzáértőbbek mondjanak véleményt, hogy lehetséges, hogy hülyén gondolkozom a dologról?:) Kíváncsi lennék, hogy mi is ennek a szokásos forgatókönyve?

2008. nov. 22. 11:10

Hát ma már nem feltétlenül kell aranygyűrű, de szerintem ha jeggyűrű (és az sokszor az eljegyzési gyűrű is), akkor arany.

Az ember a bal kezén hordja, amíg menyasszony/vőlegény, és átkerül a jobbra az esküvőn.

Nem fontos mindkét félnek gyűrű. De meg lehet spórolni... Már úgy értem, hogy eljegyzéskor 2 gyűrű lesz, egy a férfinek, egy a nőnek, és esküvőkor meg csak át kell tenni a másik kézre.

Akinek sok pénze van, az vehet mindegyikre külön gyűrűt. :-P

25. Inken (válaszként erre: 23. - Inken)
2008. nov. 21. 17:59
Bal kezén hordja, fehérarany, kövecskékkel.
24. Inken
2008. nov. 21. 17:58

Akkor elvileg mind a két félnek kell gyűrű?

Milyet érdemes választani?

És ha balról teszed át a jobbra akkor az jegygyűrű is egyben? (Akkor aranyat érdemes venni?)

23. Inken
2008. nov. 21. 17:55
Barátnőmet eljegyezte a párja, de csak egy gyűrű lett véve. Amit ugye barátnőm kapott.:)
22. tündérke28 (válaszként erre: 2. - Jegenye)
2008. nov. 9. 19:44

Nekünk ma volt meg az eljegyzés, de nem kerítettünk neki nagy feneket. Elmentünk abban a reményben gyűrűt vásárolni, hogy mindkettőnknek legyen. Mégiscsak úgy az "igazi". Ne csak nekem legyen élmény ,hanem neki is. Persze férfiaknak pecsétgyűrű vagy karikagyűrű volt a kínálatban. Megoldottuk, ő nyakláncot és ugyanolyan karkötőt kapott tőlem, én meg gyönyörű kis köves(cirkónia)jegygyűrűt. Mivel szüleink távol vannak tőlünk, úgy gondoltuk, hogy hivatalosan karácsonykor jelentjük be mindenkinek. Mi itthon szépen csendben megünnepeltük, ő letérdelt és megkérdezte, amit ilyenkor szokás...

Lassan 2 éve vagyunk együtt, és érezzük, hogy egyre jobban szeretnénk komolyabbat a másiktól. Ez volt az első lépés a közös utunkon.:-)

Az esküvőt nem látjuk előre, hiszen mindketten munka mellett még egyetemre is járunk.Lassan 30 évesek leszünk és szeretnénk még időben babát is. Szóval nálunk ez van most!:-)

2008. okt. 9. 19:15

Nekünk egy éve volt az eljegyzésünk. Nálunk gyülekeztünk, aztán elmentünk az étterembe, ebéd után felhúztuk a gyűrűket, utána volt a torta, végül megint elmentünk hozzánk, ott jobban lehet beszélgetni :) És a szülők is ott kaptak virágot.


De ahány ház, annyi szokás :)

Sok boldogságot nektek :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook