Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Elhúzódó depressziós epizód fórum

Elhúzódó depressziós epizód (beszélgetős fórum)


6. janszi (válaszként erre: 5. - Janszi)
2023. szept. 10. 07:54
Az a világod,amit ismersz.
5. janszi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 10. 07:53

Valójában jó úton vagy,felismerted az állapotot-mert betegségnek nem nevezném-és minden erőddel teszel ellene,az,hogy nem igazán sikeres az eddigi azt mutatja,hogy rossz irányba mész.

Két dolgot tehetsz,ebből az egyik a regressziós hipnózis,elmehetsz egy egy alkalmas therápiára,ahol visszavisznek a múltba,megoldjátok a problémát,és heteken belül elhagy "az" állapot,napját sem fogod tudni mikor következett be.

A másik amit tehetsz teljes embert kíván,ettől a módszertől teljesen megváltozik az életed,ezt hagynám utoljára,mert ugye ragaszkodik az ego a jövőkép miatt az eddigi életéhez,a "birodalmához".

Nem kerül kevesebbe a gyogyóbogyó és cihopatológus sem,pláne ha csak arra gondolsz,mit nem éltél meg eddig,amit más már igen.

4. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 10. 00:14
Ezek a pszichológusok csak meghallgattak, vagy adtak feladatokat, próbáltak rávezetni a probléma kiváltó okára és a megoldásra? Persze 1-2 ülés alatt nem lehet megoldani, ha mélyebb a probléma, ez olyan, mint hogy ha valaki hízik 50 kilót 1 év alatt, akkor ne várja,hogy leadja 1 hét alatt.
2023. szept. 9. 19:39
A szerotonin nem hormon, hanem neurotranszmitter. Az agy kémiai egyensúlyának felborulása nem a depresszió oka, hanem hatása. Gyógyszerekkel lehet korrigálni mesterségesen. Pszichiáter írja fel. De a gyógyszer garantáltan nem oldja a problémádat. Amíg szeded a kedélyjavítót, jobb kedved lesz. Aztán ki tudja, mit okoz hosszútávon. Ha váltogatod a pszichológusokat, mindet otthagyod, mielőtt elérnétek az érdemi részhez. Ugyanis ehhez idő kell. Tehát nem gyógyszer kell, hanem a kiváltó okot megkeresni.
2. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 9. 18:47

Depis vagy és ezért csupa depis témájú könyvet, szakirodalmat olvasol.

Szakadj le a témáról, olvass mást, vidám életteli dolgokat, ami eltereli a figyelmed a bajodról.

Nekem, ha rossz kedvem van azonnal vidám zenét hallgatok. Egyik másik annyira befészkeli magát az agyamba, hogy akkor is "hallom", ha nem szól a zene.

Ezt hallom, dúdolom és jókedvem lesz.

Próbáld ki !

2023. szept. 9. 15:37

Hónapok óta depressziós vagyok, váltogattam eddig a pszichológusokat és sok-sok önsegítő könyvet olvastam, de nemhogy nem javul a helyzet, romlik. Beköszöntött a folytonos rosszkedv, szorongás, krónikus fáradtság és már nem tudom meddig bírom. Rengeteget foglalkoztam önismerettel és mindfulnessel és bár ezek remek dolgok, a problémámat nem tudják orvosolni, bármennyire is szerettem volna.

Azt olvastam, hogy ennek az agyban található hormonok kiegyensúlyozatlansága az oka, nem termelődik elég szerotonin. Szeretnék erről bővebben olvasni, hogy kiderítsem, milyen pszichiátert keressek, ugyanis igen nehezen adok az orvosok szavára. Tudtok ajánlani ehhez kapcsolódó olvasmányt? Van kedve valakinek erről beszélgetni? Megosztanád velem a tapasztalataid?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook