Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Életmódváltás MOST! fórum

Életmódváltás MOST! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2011. febr. 3. 07:42

Szép jó reggelt!!


Ma reggelre fél kilót fogytam tegnap óta:))) na ennek már örülök, remélem holnapra mégtöbb lesz...

mai kajcsim:

reggeli tejeskávé, 1 zsemle 1sz. sajt, uborka

T: narancs

E: párolt zöldség és natur húsi

U: narancs

V: túró fahéjjal tegnap nagyon izlet:))))

202. sanett77 (válaszként erre: 200. - D69ebe5725)
2011. febr. 2. 21:59

Akkor neked nagyon elcsesztek valamit, Én hála istennek mindíg jó szakembert találtam rá. Eddig ez a 2. orvosom. Az első elköltözött, így másikat kellett választanom. Nálam nagyon hatékony az akupunktúra.


Szerintem jó ez az étrend, már fehérjeként ehetsz még túrót is. Azt lehet enni a napszak bármelyikében. Akár simán, akár körözöttként.

201. sanett77 (válaszként erre: 199. - 9c8432d068)
2011. febr. 2. 21:55

Szia:)


Van amikor az ember szervezete pihen, de újra be kellene indulnia. Ha másképp nem megy, valamit vegyél ki az étrendedből, vagy próbálj ki másféle mozgásformát mint amit most csinálsz. Menni fog az! Nem szabad feladni!!!


Tésztát lehet fogyasztani délben, mert a szervezetnek akkor van a legnagyobb kapacitása arra, hogy kellően feldolgozza azt. Főleg ha utána még tornázol is. Én is eszek tésztát, de csakis durum lisztből készültet. Kenyeret meg lisztet én sem fogyasztok,

200. d69ebe5725 (válaszként erre: 189. - Sanett77)
2011. febr. 2. 18:59

Uuuh, akkupunktúra... Felnézek rád, hogy bírod :) Én is voltam 2x, az első nagyon kellemes volt, a másodiknál viszont elcsesztek valamit, és feldagadt a csuklóm. Ezzel 3-4 napig nem is tudtam csinálni semmit. Megszenvedtem vele, nem volt kellemes. :) Anno az alvásproblémámmal mentem el, ami azóta meg furcsa módon helyrejött magától. :)


Ha elfogy a kolis kajám, elkezdem ezt a fajta étrendet amit az előbb leírtam, majd meglátjuk, mennyire megy :) végülis a saját egészségem érdekében meg kell tennem mindent. Ja, meg rászokok az ásványvízre, nem ezekre a diétás vackokra :/ mert szépen mennek tönkre a fogaim - bár erre lehet, hogy a csoki is közrejátszott.

199. 9c8432d068 (válaszként erre: 192. - Sanett77)
2011. febr. 2. 18:35

Hasonló diétát csináltam,illetve csinálok már augusztus óta,a DUKAN diétát.

Mint a korábbi hozzászólásomban írtam is,október végéig szépen működött,de azóta nem tudok fogyni,bármit csinálok is.

Pedig szinte semmi szénhidrátot nem fogyasztok,vagy ha igen,csak minimális mértékben.

Kenyérfélét egyáltalán nem eszem,sem tésztát.

2011. febr. 2. 18:33

Nekem megvan a fejemben, h h kéne fogyni: napi 400g csirkemell, zöld zöldségek (pl brokkoli), napi 100g ch (pl rizs, krumpli, zab, teljes kiőrlésű pékáru), tojásfehérje, proteinpor és edzés ezerrel.


Ezek után megkérdezem magamtól: miért vagyok ilyen lusta és akaratgyenge? :) Vagy ez a betegség miatt összetettebb? Hm...várom a véleményeket :D

197. sanett77 (válaszként erre: 195. - Ancsika_0729)
2011. febr. 2. 17:46

Nem olyan kevés, ha ésszel ossza be az ember:)

Igen, nagyon gyorsan lefogytam. Durván 2-2,5 hónap alatt, az esküvőnkre:)


De nem ajánlom senkinek sem orvosi felügyelet nélkül!!!!!!!!

196. sanett77 (válaszként erre: 194. - Krisztacska28)
2011. febr. 2. 17:45

A párom azt mondta hogy nyúl voltam annak idején:-DDD

Répa, alma, savanyú káposzta, zacskós leves. Nagyjából ennyi a volt a palettán:)

Kemény volt....

2011. febr. 2. 17:15
hűha 600 kcal, az nagyon kevés nem!!?? hány hét/hónap alatt mentek le a kilók?
194. krisztacska28 (válaszként erre: 192. - Sanett77)
2011. febr. 2. 16:36
600 kcal???:O Mit ettél akkoriban?Két joghurtot egy nap?(nem lehetett sokkal több,amit ehettél...:S)
193. krisztacska28 (válaszként erre: 188. - Ancsika_0729)
2011. febr. 2. 16:34

Nem tudom miért,de rám nem hat a tea koffein tartalma...:)Az esti teázás után is úgy alszok(legkésőbb 22h-kor),mint,akit"fejbevertek":D


A vacsit azért kellett magamnak behatárolni,mert régebben tapasztaltam,hogyha este eszek(lehet akármilyen Update1-es,amit megeszek)nem fogyok...igaz nem is hízok...:)majd ha a súlytartásig eljutok,akkor eszek este is...Bár remélem hozzászokok addigra,ahhoz,hogy késő este már ne egyek...:)

192. sanett77 (válaszként erre: 190. - 9c8432d068)
2011. febr. 2. 16:32

Szia:)

Mivel múlt héten kiderült hogy inzulin rezisztenciám van, így azt kell csinálnom. Ez egy szénhidrát diéta.

Anno a 600 Kcal-ást csináltam orvosi felügyelet mellett.

191. 9c8432d068 (válaszként erre: 179. - Tefnerné)
2011. febr. 2. 16:15

Szia Krisztina!


Igen,Pécs mellett élek. Örülök,hogy van valaki pécsi is itt a fórumon. :))

190. 9c8432d068 (válaszként erre: 189. - Sanett77)
2011. febr. 2. 16:11
Te milyen diétát csináltál,és csinálsz jelenleg??
189. sanett77 (válaszként erre: 187. - D69ebe5725)
2011. febr. 2. 16:09

Sziasztok:)


A reggelivel én is hadilábon állok, mert sosem reggeliztem. Most az inzulin diéta miatt meg már reggel 7-kor enni kell:(( Na majd csak megszokjuk. Egyébként tényleg igaz ha sűrűn eszel, akkor sosem leszel éhes. Igaz hogy én most másféle diétát csinálok mint pár éve mikor 23 kilót fogytam, de ez is hatékony. Meg én mellette akupunktúrára járok. Ami nagyon nagy segítség:)

188. Ancsika_0729 (válaszként erre: 186. - Krisztacska28)
2011. febr. 2. 14:38

Vigyázz a teával este, mert koffein tartalma miatt nehogy ne tudjál aludni! :)

A vacsi behatárolása jó ötlet, mert a lefekvés előtti 4 órában már ne egyél semmit! Így írja a nagy update könyv! :D

2011. febr. 2. 14:35
Ezzel a többszöri étkezéssel én is bajban vagyok, DE nagyon fontos! Akár még este 10kor is ehetünk, ha éhesek vagyunk, de az is fontos, hogy minél kevesebb szénhidrátot tartalmazzon és sok fehérjét (pl. túró, csirke, hal, cottage cheese, tojásfehérje). Higgyétek el, hogy nem attól lesz valaki vékony, mert este nem eszik...sőt! Ha többször eszel, gyorsabb lesz az emésztésed = gyorsabb és biztosabb fogyás, mert közben éhes se leszel annyira. :)
2011. febr. 2. 13:54

Sajnos a reggelim-megint-kimaradt...De most nem az én hibámból...:S

Én is igyekszem rávenni magam,hogy napi többször keveset egyek...Egyenlőre nem sok sikerrel...És a vacsimat"behatároltam" 16.30 előttre.Utána már csak iszok(teát:))


Ercsi!

Ügyes vagy,hogy rávetted magad a bicajozásra:)Csak így tovább:)

185. Ercsi83 (válaszként erre: 184. - Ancsika_0729)
2011. febr. 2. 10:07
Szia! Igen, szerintem is jobb a napi többszöri étkezés, csak a mennyiségre fontos odafigyelni... Igaz, ez még nem annyira megy :)
184. Ancsika_0729 (válaszként erre: 178. - Tefnerné)
2011. febr. 2. 10:01

Szia!

Szerintem fontos lenne a napi ötszöri étkezés, 3 főbb és két kisebbb (joghurt, gyümölcs stb.), így nem fogja a szervezeted olyan mértékben elraktárazni a kaját, mint úgy ha csak egy nap 1szer 2szer eszel! Egy természetgyógyász azt mondta, hogy a szervezetünk közel 200 kalóriát eléget amikor elkezdünk enni, beindulnak a folyamatok a gyomrunkban, szervezetünkben! Van egy barátnőm, aki nap 7szeri étkezést iktatott be és fogyott, updatettel, csak odafigyelt a kódokra, de volt hogy még este 8kor is evett valamit ha éhes volt!

Én ebben hiszek! :)

2011. febr. 2. 09:51

Sziasztok!

Nem bírtam ki, hogy ne nézzek fel hozzátok, egy kis szünetet tartok munka közben! :)

Krisztácska köszi a rántottás ötletet, én is imádom mindenféleképpen! Persze kenyér nélkül! ;)

MajaB jobb lenne ha rendszeresen benéznél a fórumunkba, igaza van Krisztácskának, folyamatában tudunk segíteni egymásnak! :)


Ma a reggelim teljes kiörlésű magvas kenyérből 2 szelet, megkenve zsírszegény maragarinnal és egy paradicsom!

Ebéd: lilahagymás juhtúróval töltött sült gombák jégsalátával! Nagyon fincsi! Próbáljátok ki!

Vacsi pedig még nem tudom, a párom készít nekem valami finomat és persze updatenek megfelelőt! :D

Hétvégén megyek haza anyáékhoz és mérlegre állok, kíváncsi vagyok, de szerintem még csak kb. 2 kilót fogyhattam egy hónap alatt! Se baj, lassan de biztosan megy lefelé és nem felfelé, ez az ami számít! :) Csak pozitívan!

Szép napot nektek!

Majd még jövök, kíváncsi vagyok mi van veletek! :)

182. Ercsi83
2011. febr. 2. 09:42

Jó reggelt!

a kenyérről még nem tudtam lemondani, annyira szeretem :) De majd apródonként elhagyom, legalábbis ami nem teljes kiörlésű. Tegnap este viszont rávettem magam a szobabicajozásra. Már ez is valami :)

2011. febr. 2. 09:30
köszi a tanácsot, tudom, hogy zsemle helyett zöldséget kéne ennem, de a hütő üres, és időm sem volt fözni tegnap..
180. krisztacska28 (válaszként erre: 178. - Tefnerné)
2011. febr. 2. 09:21
Lehet kicsit"be kellene"csapnod a szervezetedet...Pár napig egyél kicsit többet,mint mostanában..Így állítólag megnyugszik a szervezeted,hogy"Hurrá!Van miből fentartanom magam!"és ha utána megint kevesebbet eszel újra beindul a fogyás...
179. tefnerné (válaszként erre: 177. - 9c8432d068)
2011. febr. 2. 09:10

Szia Évi!

Látom te is Pécs környéki vagy:))) hurrá szervezhetnénk talit is:)))

2011. febr. 2. 09:04
nekem a reggelim egy kifli és tejeskávé, délelőtt még eszem egy kis narancsot, ma az ebédem 2zsemle diétás lekvárral... ( a zsemlén össz egy evőkanál lekvárt tettem) és délután megint narancs vacsi kihagyva... Sajna én már két éve küzdök a fogyival, de semmi eredménye, valamit nagyon elrontok. Két hete kezdtem hogy nem eszem föt ételt. 4nap alatt lement 3 kiló utána stagnáltam 2-3 napig, majd hirtelen egyik napról a másikra visszajött 1,5kiló. Most ott tartok hogy talán megint megindul de nagyon raktározz a szervezetem ha keveset eszem.
177. 9c8432d068 (válaszként erre: 176. - Krisztacska28)
2011. febr. 2. 08:54

A tojásrántotta valóban nagyon jó vacsira,én olajaos-hagymás savanyú káposztát szoktam enni mellé.

Laktató,vitamindús és rostdús.

Kell ennél jobb?


Ma rakott karfiolt csinálok ebédre diétásan,rizs helyett zabpelyhet fogok használni,azt is keveset.


Vacsorára zöldségleves lesz rengeteg zöldséggel,tészta és rántás nélkül. Sajtot lehet reszelni bele.


A reggelim mindig azonos,búzakorpa 1 kefirrel keverve,amaránttal megszóra,és valamilyen gyümölcsöt darabolok bele.

Utána még 2-3 narancsot meg szoktam enni.


Ezeket csak ötletként írtam le.

Írjátok le Ti is, hogy mit esztek.

2011. febr. 2. 08:26

Jó reggelt!


Ancsika!

Vacsira szerintem jó a tojásrántottát is-ezt annyiféle képpen tudod variálni,hogy csak na...:)Persze csak semmi kenyér hozzá:)


MajaB!


Nem azért vagyunk itt,hogy egymást biztassuk az életmódváltásban??Ha csak akkor akarsz"visszajönni",mikor már sikerül,hogyan segítsünk"közben"...?:O

2011. febr. 2. 07:25
Szép jó reggelt
2011. febr. 1. 20:44

Na jó. Passzív üzemmódban folytatom tovább az életmódváltásomat. Nem akarok bort inni és vizet prédikálni. Majd ha sikerült, újra írok, addig meg néha olvaslak titeket. :)

Remélem megértitek. Puszi, és kitartás!!!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook