Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Élet a mellplasztika után-Mi történt velünk a műtét után? fórum

Élet a mellplasztika után-Mi történt velünk a műtét után? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
747. Shatterly (válaszként erre: 745. - Sz.evi0115)
2017. júl. 31. 22:39

Szia!

Hát nekem mondjuk nem váladékozott,de ha a doki azt mondta,hogy nyugi akkor remélhetőleg igaza is van.Mindenki máshogy gyógyul.Még csak a 4. nap ez még igen friss.

746. Shatterly (válaszként erre: 741. - Susie28)
2017. júl. 31. 22:36

Szia Susi!

Igen ez így van ahogy Jojoba is írta, dokija válogatja,hogy kinek mit javasolnak.Nekem semmilyen borogatásról nem is esett szó.Nekem június 9.-én volt a műtétem és mondtam,hogy július második felében megyünk nyaralni és megkérdeztem,hogy lehet-e fürdeni.Nekem pl. azt mondta,hogy júli 25.-ig biztosan nem és utána is csak max zuhanyozni,de áztatni nem.Másnál meg azt hallom,hogy 1-2 héttel a műtét után már fürdenek én meg még mindig csak gyorsan zuhanyzok és nem ácsorgok a zuhany alatt.Nekem a jobb mellem volt feszesebb jó pár hétig és a bal sokkal,de sokkal puhább volt.Most is az egyik másabb formára,de én is azt mondhatom,hogy a 6. héttől mondhatom azt,hogy kellemes a dolog.Most már nem zavarnak dolgok,nincsenek szúró tűszerű fájásaim csak nagyon-nagyon ritkán.A hason fekvést még nem merem bevállalni,de oldalra sem teljesen merek,de már az is sokkal jobb.Idő,idő,idő kell a testednek.Ez egy műtét és minden műtét után időt kell hagyni a testnek,hogy feldolgozza és regenerálja magát.Úgy hogy ne siettesd az időt.Ne legyen komplikáció ez a lényeg.Szép estét neked.

2017. júl. 31. 16:53
Sziasztok ! Ma vagyok 4 napos első kontrollon túl , viszont a seb picit valadekos volt azt mondta a doki ez normális de én megijedtem. Volt valakinek hasonló tapasztalata ? Köszönöm :)!
744. 3234a592df (válaszként erre: 743. - Susie28)
2017. júl. 31. 07:19

Üdv' közöttünk 🙂

Teljesen normális amit érzel.

Komfortosan kb. 2-3 hónaposan éreztem magam. Hidd el, napról napra könnyebb lesz és jobb. Nekem a borogatást ellenezték, de ezt orvosa válogatja. Ha dual-plénnel operáltak, sokkal lassabb a gyógyulás. Türelem!

Adj időt a testednek!

Mielőbbi gyógyulást kívánok🙂

743. Susie28 (válaszként erre: 742. - Niki01)
2017. júl. 30. 19:25

Szia, nagyon köszönöm a választ, a doki ezt elfelejtette említeni :( Te hogyan és mivel borogattad? Gondolom valami zselét kell venni...

És mennyi idő után lehet érezni "komfortosan" a melleket? Gondolok itt arra hogy pl most még az utcán is elég viccesen megyek :D nyílván a 6 hét nem véletlen 6 hét, de ezen az időm belül is van valamiféle lélektani határ, mikor kicsit könnyebb? :)

Köszönöm :)

742. niki01 (válaszként erre: 741. - Susie28)
2017. júl. 30. 19:02
Szioka,elöszöris gyors gyogyulast˘,ha megnyugtat az en esetem sem volt sima liba,meg 2 honap utan se erte egyik utol a masikat semmilyen teren.az elsö napokban fontos hogy borogasd,föleg ha duzzadt,ketorankent tiz perceket javasolt nekem a dokim.Aa puhulast meg varnod kell az azert par hetet igenybevesz,kabe negy het mulva kezdett latvanyosan puhulni..kitartas
741. Susie28
2017. júl. 30. 18:45

Sziasztok Lányok!

Nagyon új vagyok itt ezért a szokásokat még nem ismerem :) Kedden műtöttek a Budapest Plasztikai Intézetben, Dr.Rose Klinika (Molnár István) Minden rendben ment, de jó lenne a lábadozást időszakait megosztani olyanokkal, akik hasonló cipőben járnak és remélem jó helyre jöttem :)

Van esetleg bárkinek tapasztalata, hogy a ket melle nem egyformán gyógyul. egy kicsit aggaszt, hogy a bal már érzetre az eltelt időhöz képest szépen gyógyul, puhul. A jobb viszont jobban be van dagadva (nem látványos) es a seb is jobban fáj :(

Fordult elő valakivel hasonló?

Köszönöm előre is :)

740. Shatterly (válaszként erre: 739. - Rencsiii95)
2017. júl. 27. 16:41
Igen ez érdekes, nagynak tűnik így, de élőben hála istennek nem, mert én nem is akartam túl kihívót. A műtét után amikor megláttam azt mondtam, úristen mekkora mint két óriás emlő. De már megszoktam.
739. rencsiii95 (válaszként erre: 737. - Shatterly)
2017. júl. 26. 22:13
nem baj azért köszi! Láttam a képeidet hát neked szép nagy ciciket csináltak. nekem csak 275 impit raktak be de így is nagyon nehezen találtam fürdőruhát. Amibe volt szivacs az abszolút nem volt jó és kényelmetlen volt,de a háromszög alakú bevált :)
738. Shatterly (válaszként erre: 733. - Marti1985)
2017. júl. 26. 22:04

Szia Márti!

Képet azt nem találtam, nem tudom,hogy hová csatoltad,de végül is nem ez a lényeg.Nekem pl mellfelvarrással egybekötött mellplasztikám volt,de a lehetőség nekem is megvolt a választáshoz,hogy felvarrassam-e és plusz impli vagy csak impli,de nekem a doki lemérte,hogy a mellbimbóm lejjebb van mint ahogy annak kb lennie kellene,ezért ő is azt javasolta,hogy szebben állna ha felvarratnám.Tehát azt,hogy felvarratod-e az ettől is kellene,hogy függjön,persze nem tudom,hogy neked a doki amiatt javasolta,hogy beesett a mellbimbód és a mellfelvarrás segíthetne vagy esetleg a szoptatás miatt is? Egyáltalán mitől alakulhatott ki ez a beesés? Legközelebb ez nem történhet meg? Hogy méretben meddig mehetsz el azt te neked kell megítélned,hogy mekkora az amekkora a testalkatodhoz még reális. Persze tetethetsz nagyobbat,de elvileg ezt a dokidnak kellene megmondania,hogy mekkora az amit javasol, ami még nem túl nagy. Nem tudom,hogy mit segít, nekem 3 méretet ajánlott. Kicsit ami csak akkora lenne mint amekkora volt, egy közepesebbet meg ezt ami most van bent a "D" kosarat.Erre azt mondta,hogy még a testalkatomhoz elfér ennél nagyobbat nem is mutatott.Én ezért írtam,hogy elvileg ebben a dokinak is kellene segíteni hiszen ő már rengeteg műtétet csinált.Ha meg eleve nagyobb az egyik melled akkor nyilván muszáj valamit csinálni vele,mert folyton zavarna,meg nyilván látszana is pl. bikiniben.Az,hogy a heg miatt nem ajánlja a mellfelvarrást.Hát nekem is biztosan valami látszani fog,majd teszek fel egy közeli képet,hogy hogyan néz ki 7 hét után,de kérdem én ki is fogja azt látni? Csak a párom,mivel nem monokinizem és folyton takarásban van és a pólókon nem látszik át. Ha a párodat ez zavarná hát akkor nyilván nem érdemes,de ha szoptattál akkor elvileg előbb-utóbb "lehet",hogy kevésbé,de lehet,hogy nagyon megereszkedhet a melled. Lehet,hogy így is úgy is lesz mellfelvarrásod később.Az is lehet,hogy fiatalon sokkal szebben gyógyulnak a sebek.Nehéz tanácsot adni,mert nem egyszerű.Ezek csak az én privát gondolataim. Szia Andi

737. Shatterly (válaszként erre: 735. - Rencsiii95)
2017. júl. 26. 20:57
Rájöttem,hogy sajnos nincs extra képem. Már raktam fel képet, de nem is intimissi melltartót vettem hanem triumphot. Bocsi. A triumph az a világos barna vagy drapp színű. én fürdőruhát nehezen kaptam.
736. Shatterly (válaszként erre: 734. - 3234a592df)
2017. júl. 26. 20:52
Hát én előrehajolásnál érzem azt mintha mozogna,vagy valami ilyesmi.Melltartót nélkül én sem merek aludni illetve nem kényelmes.Néha azért megijedek főleg akkor amikor olyanokat olvasok mint amit a Márti írt lejjebb.Remélem nem lesz soha komplikációm.
735. rencsiii95 (válaszként erre: 730. - Shatterly)
2017. júl. 26. 15:51
Szia. rendben, köszi szépen várom a a képet! Én is csak azért szeretnék,mert nyáron jobban szeretem a toppokat és abból nagyon kilátszik a a vastag pánt.Nappal most még sport melltartót hordok éjjelre már semmit, az első egy két nap furcsa volt de már egyre jobb :)
734. 3234a592df (válaszként erre: 732. - Shatterly)
2017. júl. 26. 11:51

Nem érzem már, hogy nyomódna. De mikor 2 hónaposan próbáltam a push-uposakat, kimondottan kellemetlen volt. Most azt érzem, hogy kényelmes, és biztosan tartja. Az orvosom mondta, hordhatom, ha nem rossz érzés.

Amúgy fura ez az impi dolog...én az egyikben érzem, mintha húzódna, ahogy mozgatom. Elvileg semmi probléma nincs. Amíg nem fáj, addig elfogadom. Éjjel viszont nem merek még csupasz cicivel aludni.

2017. júl. 26. 01:26
Sziasztok! Egy picit hosszu lesz neharagudjatok, de tanacsra lenne szuksegem! 2015. aprilisaban volt egy mellnagyobbitasom akkor 415cc kerek magasitott implantatumot kaptam (2terhesseg utan) minden rendben volt megvoltam vele elegedve formara, meretre stb... De sajnos kb olyan 7-8honap utan vettem eszre, hogy valami nem stimmel ugyan is az implantatum nem toltotte ki a mellemet es a bimboudvar konkretan ralapult az imp-ra! Akkor ugy dontottunk a parommal, h azonnal vissza megyunk a dokihoz! De elotte elmentunk kivancsisagbol egy masik dokihoz aki ott azonnal 2valasztast is felkinalt vagy mellfelvarrast csinal vagy egy masik implantatumot helyez be aminek a merete 480cc vagy 535cc! Ezutan felkerestuk a mi dokinkat is aki dobbentve nezet a cicikre, h ez eddig nem igy nezet ki! O a mellfelvarrast nem ajanlotta mivel meg fiatal vagyok es az biztos, hogy zavarna,mert elegge latszana a vagas helye! Implantatumban vele is nagyobbat beszeltunk meg most pontosan nem emlekszem h mekkorat... A korrekcios mutet elott tudtam meg, h ismet babat varok igy a mutetet elhallasztottuk! A szules utan par honappal fura erzesem tamadt, h a bal oldali implantatum mozog ha hanyatfekszem ultrahangon is voltam minden rendben van az imlpantatummal, elmeletileg ez normalis hat nekem nem! Nos a kerdesem az lenne, h ti mit ajanlanatok,nem tudom, h meddig mehetnek el meretben vagy inkabb vallaljam, be a mellfelvarrast!? Csatolok par kepet, h lassatok mirol is beszelek es alapbol latszik, h a baloldali mellem sokkal nagyobb mint a jobboldali! Elore is koszonom a valaszokat!
732. Shatterly (válaszként erre: 729. - 3234a592df)
2017. júl. 25. 23:44
Szépek a fotóid. A push upos nem nyomja el a imputed? Nekem a dokim azt mondta, hogy egy darabig ne hordjak push uposat. Most meg, hogy ahogy megemelem a mellem és alá tudok nyúlni így pláne nem merek.
2017. júl. 25. 23:10
Viszont észrevettem valami érdekeset. Ma a zuhanyzás előtt vizsgáltam a melleimet és hogy úgy mondjam alányúltam a bal oldali mellem alá. Próbálom leírni, hogy érthető legyen. Nem oldalról fogtam meg hanem a tenyerem a mellbimbómon rajta van, de az újjaim lefelé néztek és egyszer csak azt éreztem, hogy betudok nyúlni a mellem alá és érzem az implantátumot. Hirtelen olyan "fúj" érzés volt. Most, hogy kicsit már kezd helyezkedni a mellem és nincs úgy fent, de ez akkor is olyan fura. Érzem a szélét. Ez nálatok is így van?
730. Shatterly (válaszként erre: 727. - Rencsiii95)
2017. júl. 25. 22:52
Szia! Akkor majdnem egyszerre műtöttek minket. Én is most vagyok túl a 6. héten. Nekem is az intimissi jött be. Majd teszek föl képet róla. Ezt csak azért vettem, hogy még sem vastag pánt van a vállamon ha kilátszik a ruha alól illetve a vállamnál. Viszont vettem egy sport melltartót amit az Auchanban kaptam és tök jó. Nem az a durva sport melltartó.
729. 3234a592df (válaszként erre: 727. - Rencsiii95)
2017. júl. 25. 21:32
Eleinte nem volt kényelmes egyik sem, nyomott, éreztem hogy elnyomja az implantot. Most így 4 hónaposan sikerükt push-upost talàlnom a tescoban. A fotóm között megnézheted.
728. 3234a592df (válaszként erre: 727. - Rencsiii95)
2017. júl. 25. 20:57
Az intimissimiben találtam, nagyon kényelmes. Ott tart ahol kell!
2017. júl. 25. 09:39
Sziasztok! Most telt le a 6.hetem a műtét után és elhagyhatom az orvosi melltartóm.Ti elsőnek milyen melltartót vettetek? nektek melyikek váltak be? nem szeretném ha eldeformálódna vagy bármi hasonló. Köszönöm a válaszokat! Szép napot! :)
726. Shatterly (válaszként erre: 724. - Brigi0430)
2017. júl. 10. 00:39
Én most pedzegetem az oldalra fordulást. 15 kg-t fogytál? Az szép. Gratulálok. Amikor abbahagyattad a sportot akkor szedtél fel? Már bocsánat nem faggatni akarlak csak mindig írsz valami érdekeset te is.
725. Shatterly (válaszként erre: 723. - 3234a592df)
2017. júl. 10. 00:36
Nekem ezek mindig olyan nagynak tűnnek amikor azt hallom,hogy "E" vagy "F"kosaras aztán valóban látványban nem biztos , hogy olyan óriásiak. Az enyém ugye "D"-s, de így, hogy megszoktam már nem tűnik olyan nagynak.
724. Brigi0430 (válaszként erre: 720. - Shatterly)
2017. júl. 9. 22:24
Ahogy betöltöttem a 6. hetet, azonnal hasra vágtam magam. Nekem egyáltalán nem fájt eleinte sem a hason fekvés. A naplómba van kép, milyen toppot hordok. Meg a kínaiba szoktam venni ezeket a vékony pántosakat (szivacs meg minden nélküliek). Az meg, hogy kinek mennyire lóg később, szerintem attól függ, kinek milyen a kötőszövete! Nekem a 15kg fogyás után se látszott semmi a melleimen, egyáltalán nem lógtak és csíkosak sem lettek!
723. 3234a592df (válaszként erre: 721. - Shatterly)
2017. júl. 9. 22:19
Némi jószándékkal kb. B-s voltam. Most E kosaras intimissimis melltartót vettem, a D kicsi volt. Ez csak sima szivacsos, de nem kemény, szinte csak egy vékony anyag. Ez is olyan, mintha bevágna. Pedig amúgy nem tűnik nagynak a cicim.
722. 3234a592df (válaszként erre: 720. - Shatterly)
2017. júl. 9. 22:16
Tudom, nem nekem jött a kérdés... simán tudsz majd aludni hason, hidd el. Tudom, ez most elképzelhetetlennek tűnik. Így 3 hónap után, simán tudok hasra fordulni, olyan mintha nem is lenne. A mellbimbóm nagyon érzékeny nekem is. Viszont az alsó része a cicimnek érzéketlen. Lehet így is marad, benne van a pakliban.
721. Shatterly (válaszként erre: 718. - 3234a592df)
2017. júl. 9. 21:47
Ha szabad kérdeznem neked mekkora volt és most mekkora van? Mindenképpen push uposat akarsz?
720. Shatterly (válaszként erre: 719. - Brigi0430)
2017. júl. 9. 21:45
Aha hát lehet benne valami. Ezt csak kérdezem: ha sosem hordasz melltartót akkor nem ereszkedhet meg a melled egy idő után ha ekkorák vagy ha még nagyobb lesz? Elvileg a bőr nyúlik valamennyit ha nagyobb implit tesznek bele azért a súly is nyújthatja nem? Egyébként milyen ilyen mellekkel hason aludni? Egyenlőre nekem nem megy. Még fájnak a varrat helyek és baromi érzékeny a mellbimbóm és a körülötte lévő rész is. Tényleg neked az mennyire volt érzékeny? Nekem azt a lehetőséget is felhozta a doki, hogy csak egy implit kapok és nem varrja fel , de akkor kapok ugyan egy nagyobb mellett, de nem lesz dekoltázsom úgymond és kevésbe lesz hosszú a felépülés.
719. Brigi0430 (válaszként erre: 713. - Shatterly)
2017. júl. 9. 18:37
Azért alszom sportmelltartóban, mert így szépek maradnak! Az meg, hogy a doki szerint nem kéne abban aludni 4-6 hetes kor után, az pont nem érdekelt! Az én melleim nem fognak "kifolyni" oldalra, ha a hátamon fekszem! Meg mivel szinte csak hason alszom, így nem nyújtom meg nyúzom a szöveteket, hanem összetart! Szerintem ebbe üzlet is van a részükről, mert legalább előbb mennek az emberek megint műtétre
718. 3234a592df (válaszként erre: 717. - Shatterly)
2017. júl. 9. 06:51
Az a bajom, hogy push-up csak C kosárig van. Próbáltam én is triumpot.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook