Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » El Camino... Aki volt és aki tervezi... fórum

El Camino... Aki volt és aki tervezi... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
67. a14deb9047 (válaszként erre: 65. - D606bc0fd7)
2010. aug. 30. 17:12
Ezek azok a kérdések, amik engem legjobban foglalkoztatnak. Mert ugye az ember nem 5 ezer euróval indul el.
66. d606bc0fd7 (válaszként erre: 64. - Rózi70)
2010. aug. 30. 16:51

Barcelona az drágább, még fapadossal is. London, Párizs kb egy árban van.

Érdemes körülnézni a wizzair és az easyjet honapján.

65. d606bc0fd7 (válaszként erre: 63. - A14deb9047)
2010. aug. 30. 16:50

Azt hiszem párizsból is van repülőjegy oda.


Jó, hogy van több lehetőség, így ki tudod választani azt amelyik jobban megfelel.

2010. aug. 30. 16:44

A legtöbb úti beszámolóban amit olvastam,azt írják,amit Anetta, fapadossal Párizsig, onnan vonattal Bayonne-ig, onnan megint vonattal tovább St. Jean Pied de Port-ba. A vonatjegyeket is meg lehet itthon venni nemzetközi jegypénztáraknál Pesten és állítólag érdemes is....

Először én is A Bp-Barcelona kiutat néztem, és onnan fel vonattal vagy busszal At. Jean Pied de Port-ba, de túl bonyolultnak tűnt....

2010. aug. 30. 16:36
Biarritz-tól 130 km kb. Az előbb nézte meg a fiam, Londonból a repjegy jelenleg 56 font - egészen elfogadható ár.
62. d606bc0fd7 (válaszként erre: 61. - D606bc0fd7)
2010. aug. 30. 16:28
...vonattal (ezt elfelejettem odaírni a végére) :)
61. d606bc0fd7 (válaszként erre: 56. - A14deb9047)
2010. aug. 30. 16:28
Én ha most megtehetném akkor úgy szervezném meg az utat, hogy az easyjet fapados járatával mennék Párizsig (ha időben lefoglalod -> 3-4 hónappal előtte, akkor olyan 30 eurora jön ki egy irányba az út). Párizsból pedig gyorsvonattal mennék Biarritz-ig vagy Bayonne-ig és onnan ha jól értesültem akkor másfél óra alatt el lehet jutni st. Jean Pied de Port-ba.
60. a14deb9047 (válaszként erre: 58. - A14deb9047)
2010. aug. 30. 15:17
Bocsánat, a vissza már nem onnan van;
59. birgi74 (válaszként erre: 57. - D606bc0fd7)
2010. aug. 30. 15:16

igen, az úgy reális, szerintem kevesebből i ski lehet hozni, tekintve, h némely szállásnál csak donációt kell adni, ami lehet 2 euró is, vag yéppen, volt, ahol tőlem nem is kértek, de vannak magánszállások, amiknél volt, h 8euró volt a szállás. luxuscikkeket úgysem veszel. max néha egy kis csoki :)

azért itt működik ám a felajánlás-elv rendesen! ha nem tudsz, nem mindig kell fizetned. majd elmesélem ezt is.

most nem tudok válaszolni a repülős témára, de utána nézek és hamarosan megírom Zsóka.

szép napot,brigi

2010. aug. 30. 14:57
Ha Bp-London-Biarritz és vissza kérek repjegyet, az úgy olcsóbb??
57. d606bc0fd7 (válaszként erre: 53. - Birgi74)
2010. aug. 30. 14:54
Mennyibe jött ki komplett az út? A napi 20 euro az reális?
56. a14deb9047 (válaszként erre: 52. - Birgi74)
2010. aug. 30. 14:53
Ez az amit eddig nem tudtam kideríteni, hogy hogy jutok el .... Portig. vagy csak én lennék ennyire bizonytalan?
55. d606bc0fd7 (válaszként erre: 50. - A14deb9047)
2010. aug. 30. 14:52

na igen, de tervezik, hogy felújítják az utat és akkor sokkal biztonságosabb lesz :)

Én akkor kipróbálnám azt is :D

54. d606bc0fd7 (válaszként erre: 49. - Zizisicc)
2010. aug. 30. 14:51
Kösz,de ezt már azóta letisztáztuk :)
2010. aug. 30. 14:37
de mondom, ez 2006végén volt. lehet, h azóta változtak a célirányok, és van már jobb átszállási lehetőség. amúgy ez így nagyon jó volt! nem volt se hosszú, se kényelmetlen, sem pedig csillagászati.
2010. aug. 30. 14:28

hát Zsóka, meg fogsz lepődni, de nem egyszerűbb :)

és ez így olcsóbb is volt. persze el lehet repülni barcelonába, vagy más nagyvárosba, de innét magyarországról eléggé szerények a lehetőségek, h hova tudsz átszállás nélkül utazni :) sehova.

szóval ha elrepülsz is mondjuk barcelonába, ahova tegyük fel, megy gép, onnét azért át kell menned vissza franciaországba, ha sjpdp-ből akarsz indulni, ez egy rettenetesen kicsi város, nem főútvonalon, szóval ha elvonatozol, vagy buszozol, az is van annyi pénz, meg idő, mintha londonban átszállsz. én még ezenkívül nem is akartam visszafelé haladni :)

a másik meg, sokan ezért kezdik pamplonában, mert barcelónából oda van gondolom közvetlen járat és már nem fáradnak azzal, h visszamenjenek a kiindulópontig. nekem fontos volt, h a teljes utat megtegyem. de sokan kezdik a spanyol oldalon, pamplonában. hát ez is egyéni. van, aki csak az utolsó 100km-t teszi meg. már akkor is kapsz zarándokigazolványt a végén, pecséttel, az útleveledben lévő pecsétek igazolják, h az utolsó 100km-t gyalog tetted meg(biciklivel azt hiszem 200km-t kell igazolni)

ez igy egyéni dolgo. van, aki egyik évben elkezdi, megtesz 200km-t és következő évben onnét folytatja.

most nem néztem utána, de úgy hiszem, nekem akkor az tűnt a legegyszerűbbnek, h london, biarritz, sjpdp.

51. a14deb9047 (válaszként erre: 48. - Birgi74)
2010. aug. 30. 14:19
Nem egyszerűbb egyenesen Spanyolországba repülni és onnan elmenni St Jen Pied de Portba vagy Pamplonába?
50. a14deb9047 (válaszként erre: 6. - D606bc0fd7)
2010. aug. 30. 14:15
Megnéztem többször is - ezt tényleg durva, nem csodálkozom, hogy betiltották és büntetik! De mindig voltak-vannak-lesznek olyan emberkék, akik bevállalják ezt az életveszélyt.
49. Zizisicc (válaszként erre: 6. - D606bc0fd7)
2010. aug. 30. 13:23
Ez nem Az a Camino!!!! :o))
2010. aug. 30. 13:22

angolul beszélek, de előtte picit spanyoloztam is. a kis falvakban van, ahol nemhogy az angolt, de pl pamplona környéki kis eldugott helyeken szerintem a spanyolt sem mindenki beszéli :)) komolyan, tudod a baszk öntudat... :)

amúgy a nyelvvel nem volt gond, ha semmilyen nyelven nem beszélsz, akkor is megérteted magad. nem tudom, ez valahogy működik, talán a metakommunikáció, vagy a szokás, ezt nem tudom megmagyarázni :)

nekem mindenesetre - pedig van egy középfokúm - egy intenzív angol nyelvtanfolyam volt. magam sem gondoltam, h ennyit lehet fejlődni pár hét alatt. na jah. a kényszer nagy úr.

a könyet én úgy rendeltem meg a kiadótól közvetlenül, de a paradigma könyvesboltban azt hiszem, mindig kapható. ez a bécsi úton van, keress rá, lehet h postázzák is.


a kiutazás úgy volt, h anyumék hévízen laknak, a ryanair akkoriban még reptetett embereket a balatoni reptérről londonba, nekem az nagyon közel volt, úgy 20km hévíztől. elmentem londonig, ott átszálltam, és biarritz-ban meg le. onnét vonatoztam saint-jean-pied-de-port-ba. ot megkaptam a zarándokútlevelet, aztán gyalog.

jah, a biarritz-i reptéren ahogy kóvályogtam, h vonathoz hogyan, taxi v busz, összetalálkoztam egy újzélandi lánnyal, akinek ugyanilyen könyve volt, mint nekem, csak angol nyelven, ő jöt oda hozzám, lobogtatva a könyvet :) egy hét múlva, pamplonában váltunk el egymástól.

fiona. így hívják :)

47. rózi70 (válaszként erre: 46. - Birgi74)
2010. aug. 30. 11:19

Köszönöm az infókat! :))

180 km-re vagyok Pesttől,így a klubok kilőve....

A könyvre rákerestem, nem kapható jelenleg, de amjd figyelem, előjegyeztetem.Addig marad a net...


Milyen nyelven kommunikáltál kinn? Hogy történt kiutazásod az indulási pontig?

2010. aug. 30. 10:57

rózi, mondhatjuk, h hirtelen felindulásból, de ez nem teljesen igaz. tettem magamnak eg yfogadalmat, és az életem úgy hozta, h "2 hónap múlva számon lett kérve rajtam"... mivel magamnak és az égnek fogadtam, nem tehettem mást :) rá 4hónapra elindultam. annyiban igaz, h hirtelen volt, h nem készültem rá, nem kértem tanácsokat :o))) egy fórumot olvastam el, és egy könyvet megvettem, ami a legjobb útikönyv amúgy, és nagyon sok nyelvre le van fordítva, azt olvasgattam nyáron, és ősszel elindultam. de akkorra már szinte betéve tudtam az össze falu nevét :)

john brierley a szerzője, és mindenki más, akármilyen náció tagja, az én könyvemet nézegette állandóan, annyir a jó térképek, és szállásleírások vannak benne...

minden szállás!!! minden lehetőség.

itt van:

[link]


szóval egyedül i sneki lehet vágni, meg különösebb felkészülés nélkül is.

én a saját benyomásaim alapján éltem meg, de elfogadom, h vannak , akiknek a pillanatnyi élethelyzetük olyan, h előre tervezni tudnak, akarnak. nekem úgy látszik, akkor pont arra volt szükségem, h az emberekbe és a magamba vetett hitet visszaszerezuzem. akinek ezzel nincsen gondja, nyugodtan támaszkodhat barátokra, társaságra. mindenki úgy megy, ahogy neki a legjobb. bár lehet, h ezt akkor még nem tudjuk :)


ha budapesti vagy, vannak camino klubok, ahol a már megjártak beszélgetnek, és akik még csak érdeklődnek, hallgatják és nézik, képes útibeszámolók... én egyszer voltam, miután hazajöttem, jó volt, akinek kérdése van, ott tutira talál olyat, aki segíteni tud.


[link]

45. rózi70 (válaszként erre: 44. - Birgi74)
2010. aug. 30. 10:42

De jó,hogy írtál!

Akkor ,ha jól számolom 6 hétig jártad az utad és egyedül. Én most kezdtem kicsit "beparázni",hogy egyedül megyek, de akkor ezek szerint enm kell.... :)) Jövőre megyek, csak még azt nem tudom,hogy tavasszal vagy ősszel.

Hirtelen felindulásból mentél, vagy jó előre tervezted?

2010. aug. 30. 10:32

Sziasztok!

Zsóka, köszönöm, h szóltál, h indult fórum.

2006okt17én indultam, és december 1én jöttem haza.

Írok majd, csak nem ma, és előtte elolvasom az eddigi hozzászólásokat.

Elöljáróban annyit, h én egyedül vágtam neki és addigi életem legmeghatározóbb élménye volt. Nem kell félni semmitől. Amitől félsz, azzal úgyis szembesülni fogsz :)

Én nem túráztam előtte, nem is edzettem. Bakancs fontos, és h kevés, nagyon kevés cuccot vigyél.

Pont a felét annak, amiről azt gondolod, h kevés lesz :)

Ha nem így teszel, nagyrészét úgyis otthagyod valamelyik szállón, és valaki másnál látod majd meg később. Vándorolnak a holmik is, nem csak az emberek :) Saját útjuk van.

A többi mindegy. Nem veszélyes, és a zarándokokat érdekes módon, a mai napig segítik... fura ez a XXI.században :o)

sok élmény, az út beleivódik a lábadba. Szinte minden bokorra emlékszem, h melyik kavicsnál merre fordultam. Nagyon érdekes. Az óceánig mentem. Szép napokat!

2010. aug. 29. 17:43
A Szent Jakab-út, spanyolul Camino de Santiago a világ harmadik legfőbb keresztény zarándokútja, és az egyik Spanyolország egyedülállóan sok, 38 Világörökségi helyszíne közül. Több útvonal is létezik (néhányat említve: Francia út, Ezüst út, Északi út, az Angol út, a Jakab út, stb.), valamint egyéni utak is tervezhetők (pl. van, aki a Margitszigetről indul) de mindegyikben közös, hogy az út Santiago de Compostela városába vezet, melynek székesegyházában Idősebb Szent Jakab Apostol földi maradványait őrzik. Az út már a 11. századtól ismert, ma pedig igen népszerűvé vált: nem csak a vallásos emberek, hanem azok is megteszik, akik önmagukat keresik - évente több, mint százezren kelnek útra. Az igen hosszú út megtétele, önmagunk legyőzése egy életre szóló élmény, mely megváltozathatja az embert. A rendkívül népszerű író, Paulo Coelho a Zarándoklat című művében számol be az útjáról. A zarándokúthoz nem szükséges térkép: a sárga nyilak, és a kagylók mindenkit útbaigazítanak (ez főleg a legjobban kiépített francia útra igaz). A legnépszerűbb, Saint-Jean-Pied-de-Port-tól menő francia út 780 kilométer hosszú, és négy nagyobb spanyol várost, Pamplonát, Logronot, Burgost, Leónt érinti, mielőtt eléri a célpontot, Santiago de Compostelát.
2010. aug. 29. 15:40
Sajnos az első oldal km-táblázata nem jött össze, bár az írásoldalon ez nem tűnik ki. A következőt megpróbálom legközelebb másként, hogy jobban áttekinthető legyen.
41. d606bc0fd7 (válaszként erre: 40. - Rózi70)
2010. aug. 29. 10:03
Csodálatos élmény lehet :) Remálem összejön majd, ahogy eltervezted.
40. rózi70 (válaszként erre: 38. - D606bc0fd7)
2010. aug. 29. 09:57

Jövőre. Csak azt nem tudom még,hogy tavasszal, vagy ősszel. Nyáron semmiképpen sem.

Nem tudok angolul egy kukkot sem....

2010. aug. 29. 09:41
Megkezdtem a napló írását! Különösebben más elfoglaltságom nincs, ezért naponta folyamatosan másolom át remélhetőleg Mindenki tájékoztatására, útjának jobb megtervezéséhez, hasznos információk megszerzéséhez.
38. d606bc0fd7 (válaszként erre: 36. - Rózi70)
2010. aug. 29. 09:40
Te mikorra tervezed?
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook