Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » El akar válni... fórum

El akar válni... (beszélgetős fórum)


1 2
57. namama
2010. dec. 8. 16:18
Üdv.Mindenkinek!Sajnálom,hogy ilyen szomorú hangulatú hozzászólásokat olvasok tőletek. Alapvetően ,személyszerint,-abban látom a gondot,hogy a mi ifjúság már nem képes türelmes,megértő családcentrikus gondolkodásra.Miért volt kevesebb csonka család,elhagyott kisgyerek az előző 20-30 évben? Talán kiszolgáltatottabbak voltak akkor a házastársak?Nem véletlenül fogalmaztam így ,hiszen akkor is rajtuk múlt ,hogy a család egyben maradt,vagy nem.Vajon akkor nem kellett megküzdeni mindenért, úgy mint ma? Bízony sokkal nehezebb volt az élet!/Ma sem könnyű,tudom!/ Véleményem szerint nem szabad még feladni a harcot,már csak a gyerekek miatt sem! Nekünk nőknek küzdenünk kell a családért, a szeretett párunkért,az otthonunkért! Nagyon jó dolog,hogy a fórum segítségével kiírhatod magadból azokat a dolgokat amit nem tudsz elmondani a párodnak,nem beszélhetsz meg a barátnőiddel, sem a tágabb értelemben vett családoddal.Lencsi kérlek ne add fel!Küzdj magatokért!Nem hiszem el, hogy akit életed párjának választottál,akinek gyerekeket szültél-olyannyira megváltozott volna,hogy már nem tudod megérteni-szeretni? Gondoltál már arra,hogy vajon Ő miért küzd?Vajon miért akar Nektek saját otthont építeni,akár erején felül is? Próbáld meg az Ő szemszögéből is látni a saját dolgaitokat. Tudom a saját tapasztalatom alapján,hogy két kisgyerekkel éveken át otthon lenni,robot,monoton munkát végezni-melynek sem látszata,sem vége nincs soha,-nem egyszerű dolog, de nem te teszed ezt előszőr és utoljára.Sírd ki magad alaposan és kezd újra a mindenapos küzdelmet,csak most már türelmesebben, megértőbben,a másik félt is embernek,munkában megfáradt,értetek küzdő párodnak fogadd el.Hallottál már a gyes-es mamák depressziójáról?-úgye nem akarsz te is beteg lenni? Lépj ki az önsajnálatból és minden erőddel küzd a kis családodért,segíts a férjednek,hogy újra önmaga lehessen aki te szeretsz. Ehhez viszont nagyon sok erőt és kitartást kívánok Neked és kis családodnak./ Majd pár év múlva érzitek gyümölcsét / Szeretettel: namama
56. e552983a4b (válaszként erre: 53. - Lencsi.)
2010. dec. 8. 08:27

Sziasztok!!

Hát, én ha "imádom" a gyerekeimet, akkor az a minimum, hogy időnként játszom velük, és nem lepattintom őket, amikor játszani hívnak:(

Javíts ki kérlek, akkor írd meg, miben merül ki a párod gyerekek iránti imádata?! Mert nekem , abból, amit írtál, nem ez jön le...

Együtt érzek veled, sajnos, többet nem tehetek, de nem lennék a bőrödben, és ezt most komolyan mondom.

Egy ilyen emberrel együtt élni, egymás mellett, hát nem piskóta, én biztosan nem csinálnám. Sok sikert, és kitartást, erőt a mindennapokhoz!!

Out.

55. 40163fd81d (válaszként erre: 54. - Lencsi.)
2010. dec. 7. 23:39

Tudod mit nem értek?

Ezek után ,miért nem te vágtad a fejéhez,hogy válni akarsz?:))

2010. dec. 7. 23:31
Mindegy is. Talán tényleg jobb lesz ez így. Csak tudom, h fél év múlva bele fog dögleni, ahogy mi is, de én már nem táncolok vissza másodszor is. Lehet, h külön jobb lesz. Csak a gyerekek éljék túl. Bár a párterapeutánk azt mondta ne stresszeljek, mert a mai gyerekek simán megemésztik már a válást. Ez a társadalmi "norma". :(
53. Lencsi. (válaszként erre: 47. - Lencsi.)
2010. dec. 7. 23:29
És még valami. Nem félek a munkától, csak az esik szarul, ha én tisztelem a másét, de ő semmibe nézi az enyémet. Legyen az a családi fészek rendben tartása akár. És minden alkalommal elmondtam neki, h mennyire büszke vagyok rá, h mindent meg tud oldani és mindenhez ért. Akármikor ha összevesztünk én békültem, kedveskedtem, akkor is, ha tudtam, h nem én vagyok a hibás. A gondok ott kezdődnek, ha valakinek annyiban merül ki a családi élet, h én eltartalak. Pedig én is dolgozom, úgyhogy még ez sem így van. Pillanatnyilag is másodállást szerveztem. Egyébként minden alkalommal kértem, h nekem is adhat munkát a háznál, ha ismerne tudná, h megcsinálok bármit. Ha kell talicskázom, ha kell téglát pucolok. Mindig rámmosolygott, h hagyjam már lógva. Ha erőszakoskodtam, összeveszett velem
52. 40163fd81d (válaszként erre: 51. - Lencsi.)
2010. dec. 7. 23:25

Hát,azt hiszem valóban jobb lesz,ha elváltok,ez így nagyon nem jó,sem neked,és úgy tűnik neki sem.

Ha szereti a gyerekeit,meg fogja adni a támogatást ,hogy külön éljetek szerintem.

Neked is jobb lesz,mert egy emberrel kevesebb ,akivel törődnöd kell (kaja ,tiszta ruha..stb),így is egyedül csinálsz mindet.

Szóval én azt mondom,beszéljétek meg a hogyan tovább-ot.

51. Lencsi. (válaszként erre: 50. - 40163fd81d)
2010. dec. 7. 23:18
Imádja. De minden rám marad. Játszani nem játszik vele, hiába könyörög. Majd holnap. Értem én, h fáradt, de ha egy napot nem hajtja magát, attól nem áll meg a világ, de a gyerek annyira hálás tudna lenni. Volt olyan, h a fiúnk beírta a naptárba, h mikorra ígért az apa bírkózást. Hiába kérte sírva, azt mondta, most már azért sem mert hisztizett. Meg volt őrülve egy kislányért. Hát most itt van. Amikor az egész napos egyedüllét után este egy kicsit a kezébe adom, h legalább egyek vmit, megjegyzi, h na már megint lepasszolnak? Vagy esetleg cuppog. Mondom, van ám még egy gyerekünk, akit le kell fektetni, egyedül nem tudom, erre kezdődik a pofálkodás és az újabb tüskék begyűjtése.
50. 40163fd81d (válaszként erre: 47. - Lencsi.)
2010. dec. 7. 23:12

..ajjaj.....ez így tényleg nem hangzik túl jól....


A gyerekekkel milyen a viszonya ,szereti őket?

49. Lencsi. (válaszként erre: 46. - Erikpipi)
2010. dec. 7. 23:09
És nem én akarok válni
48. 40163fd81d (válaszként erre: 44. - Lencsi.)
2010. dec. 7. 23:09

Szerintem is.

És meg is értelek hidd el.Lehet hogy ez az oka a konfliktusaitoknak,a fáradság.

Nem könnyű két gyereket tulajdonképpen egyedül nevelni,támasz nélkül.

Tudom.

Elhiszem,hogy most lenne szükséged rá .

De ezt valahogy máshogy add tudtára,ha még nem késő....hogy az egész mit sem számít,ha ő ,nincs mellettetek....már ha ezt érzed.

47. Lencsi. (válaszként erre: 46. - Erikpipi)
2010. dec. 7. 23:09
Ki ne találd már így ismeretlenül, h a "nő" a hibás! Honnan tudod, te, h miért vállaltam második gyereket? Lehetséges, h a férjem addig nyaggatott? És lehetséges, h azért vártam ilyen sokat a két gyerek között, mert pont ettől féltem ami most bekövetkezett? Tán még az is lehetséges, h a legváratlanabb pillanatokban borul nála a bili, amikor mindenki azt hiszi, h minden rendben? Nem baj, a lényeg, h kioktass, mert pont ez hiányzott nekem. Egyébként meg egészen pontosan tudom, h a gyerek nem játszótér. Ezért nem tojok a közepébe és igyexem rendbehozni évek óta. Ezért halmoztam el a férjem minden jóval, kezdve a fárasztó nap után masszázzsal, meleg fürdővel, vittem az építkezésre nagy pocakkal, gyerekestül az ebédet, szerveztem titkos hosszú hétvégét. Ja, visszafele semmi nem nagyon jött. De lehet, h az neked annak számít, amikor 12 héttel a szülés után "viccesen" megrángatja a hájadat az ágyban. Már semmi nem segít.
46. erikpipi (válaszként erre: 39. - Lencsi.)
2010. dec. 7. 23:01

Akkor itt már eldöntött tény ,hogy válni akarsz?

A férjed dolgozik, plusz építkeztek. Te otthon vagy gyeden. Becsüljétek meg egymás munkáját, mert a házasságba mindenki azt teszi bele amihez a legnagyobb tudása szerint ért. Nem azon kell háborogni, hogy rágyújtott kocsiban, hanem azt a jó oldalát kell szeretni amit a családért tesz. Amikor este dögfáradtan hazamegy, nem a civakodásra kiváncsi egyik fél sem.

Majd ha nem lesz, akkor fog a legjobban hiányozni.

A gyerek pedig nem játék, hogy a feje fölött döntünk a sorsukról.


Annyi ilyen topikot olvasunk, és mindig a nőnek adnak igazat. egy hasonló topikban leírja a topiknyitó, épp válni készülnek, és fogalma sincs mi baja a férjének.

Miközben olyan pitiáner dolgokon van kiakadva, az ember nem is érti ezek, hogy a fenébe tudtak összeházasodni, ha a nő úgy beszél a férjéről mint egy nevelni való kölyökről. Hol van itt az szerelem, és szeretet? Már elnézést, de ha a házasságotok előtt is problémák voltak, miért vállaltál még egy gyereket? Így most majd 4 en szívtok egy rossz döntés miatt....

45. Lencsi. (válaszként erre: 43. - 8ef78160df)
2010. dec. 7. 22:58
Neki nincs mit félnie. Én vagyok GYED-en. Ő jól keres. Maximalista önmagával szemben. Nem lehet felülmúlni munkában. Elég nyomasztó dolog ám ez is. Sosem tudtam annyit dolgozni, h felérjek hozzá. Pedig elhihetitek mindent megtettem. Még 9 hónapos terhesen is négykézláb kertészkedtem.
44. Lencsi. (válaszként erre: 41. - 40163fd81d)
2010. dec. 7. 22:57
Igen dohányzott. 9 év együttélés után mentem hozzá.Az előző feleség agyba-főbe csalta, átverte, megalázta. Ennek a levét is iszom. Sztem elfáradtunk mindketten. Május óta nem aludtam ki magam. Ő meg évek óta. Mindenesetre már nincs visszaút.
2010. dec. 7. 22:55
Akkor szerintem ő is kiakar szállni ebből, csak fél, hogy mi lesz anyagilag. Legalább is nekem ez jön le...
2010. dec. 7. 22:54

Akkor ezek szerint elcsesztem mindent. Sajnos nem bírom szeretet és odafigyelés nélkül. Fata Morgana, mintha a férjem szavait ismételte volna... Igen sok mindenben hibáztam,de még lehetőségem sincs változtatni, mert olyan keveset van velem, h akkor is mindig fáradt és ingerült. Nekem csak ő kellett volna, és nem cs.ház, meg minden más. Csak egy ember aki néha átölel és érzem, h érdeklem. Ez megszűnt nála teljesen. Talán túlságosan elkényeztettem és sok volt amit viszont vártam tőle. Egy biztos, párkapcsolatra alkalmatlan vagyok, úgyhogy ha elváltunk én már befejezem ezt az egész pasi-nő dolgot. Majd nevelem a lurkóimat legjobb tudásom szerint.

Egyébként egyszer már elköltöztünk, akkor minden nap a nyakamon ült és vissza könyörgött. Egy ideig ment neki a változás, aztán kész, minden kezdődött elölről. Lehet, h egyszerűen már nem szeret.

41. 40163fd81d (válaszként erre: 40. - Lencsi.)
2010. dec. 7. 22:51

Nézd,nem ismerem a történeteteket,de most tulajdonképpen ,mi is a kérdés?

Dühös vagy ,mert ő akar válni?

Vagy hogy válni akar?

Vagy önmagadra vagy dühös,hogy így alakítottad az életed,és két gyerekkel úgy érzed nem mehetsz bele a válásba?

Vagy tulajdonképpen ,mit is szeretnél valójában?



Dohányzott amikor hozzá mentél?

Gondolom igen.


Féltékenykedős típus volt amikor hozzá mentél?

Igen,az esküvőn legalábbis kiderült,de valszeg előbb is.


Hozzá mentél?


Hozzá,akkor?:)))


Te akkor is ugyanehhez az emberhez mentél hozzá,szültél neki két gyereket,és tervezgettétek együtt a családi házatokat.


AKKOR?:))))

40. Lencsi. (válaszként erre: 20. - 40163fd81d)
2010. dec. 7. 22:44
Nem tudom, h kis vacaknak mondható-e amikor úton útfélen féltékeny egy olyan emberre, aki soha senkit nem csalt meg még álmában sem. Még a sógoromnak sem adhattam puszit egy-egy ünnep alkalmával, amikor mindenki másnak igen. Csak egy szösszenet.
39. Lencsi. (válaszként erre: 17. - Szuszy)
2010. dec. 7. 22:42
Szívesen meghallgatnám a tanácsaidat.
2010. dec. 7. 11:15
Válj el, úgy tűnik, már te sem találsz benne semmi jót, csak negatív kelzőket írtál a gyermekeid apjáról. Cigizik a kocsiban? Hű, ki nem sz..ja le? Ez legyen a legnagyobb gond. És igen, ránk nőkre marad minden, ami a házban, a ház körül van - ez így marad, amíg világ a világ. De ő közben szintén megy, dolgozik, pénzt keres, hogy nektek megylegyen mindenetek. De nem látunk bele, lehet tévedünk...
37. bb102acbcc (válaszként erre: 11. - Lencsi.)
2010. dec. 7. 09:10
Ez így szokott lenni . De én azt mondom,hogy aki menni akar azt hagyni kell.
2010. dec. 7. 08:55
hajajj
35. hte23 (válaszként erre: 8. - Lencsi.)
2010. dec. 7. 08:24

A lelki terror és a passziv agresszió bármilyen formája nem szünik meg. Én 23 évet áldoztem egy ilyen kapcsolatra, hittem hogy jobb lesz. Nem lett

3 hónapja én mondtam ki azt, hogy igy nem mehet tovább, válni akarok.

Még nincs vége. Nincs pénzem a válás meginditására sem.

Gondolkodj el, hogy mi az amit be tudsz vállalni, mia az amit fel tudsz adni. Ezek alapján dönts.


CSAK A TE DÖNTÉSED LEHET AZ HOGY MIT AKARSZ.

2010. dec. 7. 07:35

Ez ismerős, hogy nem lehet megbeszélni a párunkkal dolgokat. Én legutóbb azt csináltam, hogy leirtam, mit tettem én a házasságunk egybe maradása érdekében, és érte. Kértem irja le ö is de legyünk max. öszinték egymáshoz. -- Az én oldalam a papiron te lett irva, nos az övén alig két sor és fine. Nem kell veszekedni, hanem mennyen , ha úgy gondolja, de visszautat felejtse el, mert az az út nincs!!

Maradt és azóta sem fenyegetőzik

33. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 31. - 40163fd81d)
2010. dec. 7. 00:30
Ez viszont már nekem is eszembe jutott.
32. c1e9612cd3 (válaszként erre: 30. - Pepi2)
2010. dec. 7. 00:27

nem akarok védeni senkit, de sztem nem támadta le, csak leírta azt, ami neki lejött az eddig elhangzottakból.... Ez nem letámadás. Amúgy meg, számomra elgondolkodtató az, amit mondott ezzel. És pont azért, amit te is mondasz, h nem látunk bele, nem tudhatjuk, h valóban nem ez van-e.

Az mondjuk tény, h én se vágnék hisztit, mert NEM a gyerekek jelenlétében, de a párom rágyújt a kocsiban. Ennyi szabadság azért csak jár az embernek, sztem. Pláne, ha az otthonukat is tiszteletben tartja, és ott se gyújt rá (legalábbis csak az autót írja). Ez egy olyan felesleges konfrontálódás, amelyek tömkelege tényleg képes tönkretenni egy kapcsolatot/ házasságot (feltéve, ha tényleg több ilyen van az életükben).

2010. dec. 7. 00:20

Igazatok van ,természetesen.

Lehet ,hogy ebből a 4-5 hszből rosszul értelmeztem a dolgokat.

Én úgy látom már az esküvőjén tudta,hogy nem a megfelelő emberhez megy hozzá,de hozzáment.

Az nem fog segíteni rajta ,ha a férjét okolja mindenért.

30. pepi2 (válaszként erre: 27. - 40163fd81d)
2010. dec. 7. 00:09
te mi a fene alapján ítéled meg a kettejük kapcsolatát? miért pont a pasi oldalára állsz? lehet egyébként igazad is, hogy a nő problémázik "mindenen", de te élből letámadtad hogy ő az aki problémázik és ez szerintem így igazságtalan, nem láthatsz bele te sem, ki mennyire hibás az adott házasságban, ki miért jut el egy bizonyos pontra...
29. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 27. - 40163fd81d)
2010. dec. 7. 00:07

Tényként kezeled a feltételezéseidet ...


Valószínűleg nem tudnak egymással rendesen beszélni (ennek millió oka lehet), viszont neki beszélhetnékje van. Ezért írta ki, szerintem a fórumot.


Mondjuk nem sokat ér ez az egész. Ha nem tudnak kommunikálni, nem tisztelik egymást, jobb elválni.


(Kocsiban cigizni, amiben gyerekek is utaznak igénytelenség és nem figyelmesség. De ez meg az én véleményem erről.)

28. 40163fd81d (válaszként erre: 26. - Pepi2)
2010. dec. 7. 00:06

Először meg kellene tudni,vajon amikor megismerte a férjét,dohányos emberként szeretett-e bele?:)))

Mert ha igen,akkor miről is beszél?:)

Akkor nem volt büdös?:D...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook