Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Éjszakánként többször hasra fordul vagy négykézlábra áll... fórum

Éjszakánként többször hasra fordul vagy négykézlábra áll... (beszélgetős fórum)


2012. márc. 18. 10:02
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a hozzászólást, és az ötleteket! Megnyugodtam, hogy nem egyedi eset a miénk. :) További szép babázós napokat !
2012. márc. 18. 06:29
2,5-3 éves korukig gyakran felébrednek a babák éjszaka, ez teljesen normális. Az agyuknak egy érési folyamaton kell átmennie. Ha felébred, vedd magad mellé,bújjatok össze. Hamarabb visszafog aludni, mint teával vagy zenével. Az anyukájára van szüksége ahhoz, hogy újra ellazult állapotban legyen, és el tudjon aludni. Ha tudod, tedd az ágyatok mellé a kiságyat, és ha már ébredezik, megsimogatod, visszaringatod. Az én 9 hónapos kisfiam is átaludta 3 hónaposan az éjszakát, de azóta hol többször, hol kevesebbszer, de felébred, szopizik,és visszaalszik. Ha ott van a közelemben, én ugyanolyan pihenten ébredek, mintha órákat aludtam volna
2012. márc. 17. 22:56

Nem akarlak elkeseriteni, de az en kislanyom ket es fel eves mult most es par hete alussza at az ejszakat. En mindenre fogtam. Mozgasfejlodes, fogzas, stb. Aztan kiderult mostansag, hogy a zenere elalvas okozta a gondokat - valoszinuleg. Elitaztunk egy hetre. Nem vittuk a szokott a cd- t. Nem is hianyolta. Hazajottunk es el is felejtette, nem kerte. Azota nem cd- re alszik el. Az elalvas nem tobb, mint 5-10 perc es ejjel vegig alszik. Zenevel az elalvas fel ora volt es ejjel ketszer-haromszor ebredt, kerte a zenet. :-(

Igazan sosem fog kiderulni miert nem alszanak... Mindig mas miatt. Kitartast kivanok!

2012. márc. 17. 21:54
Szerintem ne aggódj, minden babánál másképp van a mozgásfejlődés és kinél kevesebb, kinél több időt vesz igénybe. Az én fiam csak másfél hónapja alussza át az éjszakákat, most múlt 1 éves, mert ő is mindig felébredt, ha hasra fordult (korábban meg csak úgy volt hajlandó elaludni) és ő is sokat állt négykézláb, sőt, állt is félálomban, hiába volt hálózsák rajta. Ilyenkor hihetetlen mértékben fejlődik az idegrendszer, nagyon igénybe van véve, el sem tudjuk felnőtt fejjel képzelni, mi megy végbe bennük. Kitartás, ez idővel el fog múlni, tényleg csak a türelem segít és ne aggódj, ha épp nem annyi időt vesz igénybe, ahogy az a nagykönyvben meg van írva!
2012. márc. 17. 21:51
Nem egyformán alszik egy baba, van mindenhogy.De gondold el hogy van akinek egy évesen se alszik a babája.
7. Daphnee (válaszként erre: 5. - Andesz80)
2012. márc. 17. 21:50
A fiam még gyalogol is hálózsákban! :D
2012. márc. 17. 21:49
Nem rontottál el semmit! Mindig az aktuális dolgokat csinálja elalvás előtt vagy félálomban, volt lábemelgetés, forgolódás, négykézláb, és ácsingózás... minden elmúlik egyszer!Párszor keltünk mi is ordításra, gondolom rosszat álmodott, vagy nem tudott moccanni a hálózsákban. Mindig van valami, de nem kell ezektől megijedni, semmi gond.
2012. márc. 17. 21:47

Az én fiam a halozsakban is kitűnően négykézlábazik:S

Én mostmár oldalra fektetem, és kelunk min 4szer:((

Előbb-utobb csak vége lesz!

2012. márc. 17. 21:46
Az én kisfiam is ugyanezt csinálja, de nem ordít, csak felkel.
2012. márc. 17. 21:44

én csak azt tudom mondani, hogy kitartást. nálunk min 3 hétig tartott a mozgásfejlődés miatti felkelés éjszaka. és most 10 hónaposan ismét van hogy álmában megfordul, pedig már lépeget.

úgy tudom, hogy 1 éves korukra, amikor megtanulnak járni, lecsitul és akkor jól fognak aludni.

szerinem erre nincs recept. csak kitartás.

2012. márc. 17. 21:44
Nálunk a hálózsák vált be.
2012. márc. 17. 21:38
Kedves Sorstársaim! Olyan anyukák segítségét várom, akikkel előfordult ugyanez, vagy tudják mi a megoldás.Lassan másfél hónapja, kisebb szünetekkel, rendszerint 2 - 3 alkalommal üvöltve ébred éjjel a babám, mert vagy hason van, vagy négykézláb áll a kiságyban. Visszafordítom, kap egy kis teát, bekapcsolom az elalvó zenéjét, valamint az éjjeli fényt, és általában percek múlva visszaalszik. Van, hogy mindezek nélkül is megy újra a szundi. Ugyan csak apánál. :D De volt már olyan, hogy majdnem egy órát fenn volt. Tudom, hogy vannak fejlődési szakaszok, amikor szegények reflexből fordulnak vagy állnak fel álmukban. De én úgy hallottam, hogy ez átlag max. 1 hetet vesznek igénybe periódusonként. Mi rontunk el valamit? Előtte már 1 hónapja átaludta az éjszakát. Nem értjük. Segítsetek !!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook