Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Éhen halt egy 1éves kisfiú. fórum

Éhen halt egy 1éves kisfiú. (beszélgetős fórum)


1 2
2009. okt. 15. 12:49

Borzasztó, hogy mik vannak!!!! Bár én a mai világban már nem csodálkozom semmin. A magyar emberek egyáltalán nem törödnek ember társaikkal. Ha valaki fekszik az utcán, arra azt mondják, hogy biztos be van rúgva, meg sem nézik, hogy él e még. Na és itt van ez az eset is. Nekem ne mondja senki, hogy az ilyen nem egy feltűnő jelenség!!!

A szűlőket rendesen börtönre itlném és kaja nélkül csak vízen tartanám őket. Tudják meg annak a kicsinek milyen rémes lehetett.

2009. okt. 15. 09:47
A jó életbe!Milyen mocskos világ van!:(((
2009. okt. 15. 09:36

Na igen...a szomszédok is mindent előbb meglátnak,ha pletykálni kell,de homokba dugják a fejüket (tisztelet a kivételnek!!),amikor cselekedni kéne,és nem a szülők érdekében,hanem annak a csepp gyermeknek az érdekében.

Felháborító,hogy mik megtörténhetnek!Itt egyértelműen nem csak szülői mulasztás történt,hanem mindazok részéről,akik szemtanúi voltak annak a gyermeknek a haláltusájának...még leírni is borzalom,nem hogy átérezni,mit élhetett át az a gyermek...Istenem...még bírta magát..3 kilósan...nem adta fel,de nem segített rajta senki...

40. Rozália (válaszként erre: 39. - Sztelenke)
2009. okt. 15. 09:20

Egyetértek.

Van egy ismerősöm, 10 év után költözött el egy 10 emeletes panelházból, és a költözködés alatt véletlenül találkozott a szembe szomszédjával! Először a 10 év alatt...

2008. nov. 24. 16:52

Nekem csak egyetlen kérédésem van!

Számomra is megrendítő hír,örülök,hogy itt legalább beszélünk ilyenről.És ebből fakad a kérdésem,ti,önök tudjátok,tudjátok,hogy mi van a szomszédotokkal?

Ezt csak azért kérdem,mert amikor ilyen hírek vannak,mindenki megrémül,felháborodik,stb,de valahogy mégis napiszinten megtörténhetnek hasonló dolgok.Ez nemcsak a hatóság,stb dolga.A mienk is.

A régi időkben (és nem a szocializmusra gondolok,bár akkor is megtörtént jobban)sokkal jobban figyeltek egymásra az emberek.Ma miért nem?

Egy kis odafigyeléssel egy csomó ilyen tragédiát megelőzhetnénk.

Én nem vagyok okos,csak egyszerűen azzal a tudattal élek,hogy akár nyitva is hagyhatom a házam ajtaját,mert itt a falunkban odafigylenek egymásra az emberek.És ez nagyon jó érzés.

38. 2811e4cbec (válaszként erre: 37. - Kicsivuk)
2008. szept. 11. 00:34
Anyának sem lehet ezeket a .. nevezni :-(((((((((((
2008. júl. 10. 15:05
Az a szomorú, hogy sokan vannak úgy, hogy bármit megtennének, hogy gyerekük lehessen, más meg kukába dobja, vagy éppen éhezteti a gyermekét! Az ilyen anyával tudjátok, hogy mit csinálnék? Levetköztetném meztelenre, bevagdosnám az egész testét és oda dobnám a patkányoknak!Dögöljön meg az ilyen!!!Bocsánat, de egy kicsit felhúztam magam, szerintem érthető!
2008. júl. 10. 14:55
na megint halàlhir.szörnyü ez a vilàg.nem tudom,de valahogy nem tudom az anyàkat megérteni.van egyàltalàn az ilyeneknek szivük?
2008. máj. 25. 09:59
ENGEM 11 ÉVE KÖTÖTTEK EL 3 GYERMEKEM VAN ÉS TELJESEN INGYENESEN SEMMI FÉLE EGÉSZSÉGÜGYI PROBLÉMÁM NEM VOLT.A KISGYEREK TÉMÁHOZ CSAK ANNYIT HA A SZOMSZÉDOK TUDTÁK AKKOR ÖKET IS FELELÖSSÉGRE KELL VONNI AZOK IS UGYAN OLYAN HIBÁSAK EZ AZ ÉN MAGÁN VÉLEMÉNYEM.
2008. febr. 25. 22:13
Nem igaz!Barki elkottetheti magat harom gyerek szulese utan,csak ki kell fizetni a mutetet.Csak akkor ingyenes,ha valamilyen egeszsegugyi problemaja van.Az anyukamnak is 38 evesen volt meg ez a mutetje.Velem eggyutt volt korhazban.En szultem,ot elkotottek.Az eredeti temahoz visszakanyarodva csak annyit,hogy az hogy megtortenhet ilyesmi sokban a kornyezo emberek is hibasak,mert teljesen kozonyosek a tobbi emberrel szemben.Ha nem igy lenne,akkor valaki mar jelentette volna a hivatalos szerveknek.Nem csak nezni kellett volna,hanem cselekedni!
33. gota (válaszként erre: 31. - Hajnalok)
2008. jan. 16. 22:10

EZ tényleg így van, bizonyos emberekből hiányzik mindenféle anyai/szülői ösztön.

Elköttetni? Nem rossz ötlet, de akkor jönnek a polgárjogi aktivisták, h korlátozzák szegény szerencsétlent a jogaiban, mert mindenkinek joga van annyi gyereket szülni, amennyit csak akar... Egyébként Magyarországon csak akkor köthetnek el nőt, ha a terhesség az életét veszélyezteti.

Amúgy meg nyilvánvaló, h a pénzért szülte a gyerkeket. Tegnap hallottam a közértben, hogy a legolcsóbb, legsz@rabb cigi is 399 Ft. Erre pedig sok pénz kell...

Istenem, min mehetett keresztül szegény gyerek... Biztosan állandóan sírt, és ha igaz a cukros víz sztori, mennyit ihatott abból szegénykém, csak hogy legyen valami a pocijában!!! :(((

32. Dina2
2008. jan. 16. 13:08
Engem az háboritott fel legjobban, amikor ez az eset után a másnapi hirekben arról dicsekedtek, hogy 4 tüzoltónak 2 órai munkával sikerül kiszabaditani egy résben rekedt kiscicát, ami 20ezer forintjukba került...no comment. cica:kisgyerek-1:0
2008. jan. 16. 12:37
A borzasztó az hogy vannak olyan embertípusok, akiknél valamiért hiányoznak az alapvető ösztönök, a macskámnak pedig az állat több anyai ösztöne van, amikor kicsinyei születnek óvja-védi őket az első falat a kicsiké az etetésnél, vajon mi az oka hogy ez bizonyos embertípusoknál nem működik?Miért nem kötik el az ilyen anyát, a megszületett gyermeknek is vannak jogai nem csak az anyának hogy annyit szüljön ahányszor csak rámászik egy férfi.Elképzelhetőnek tartom hogy a védőnő talán nem is tudott erről a gyermekről.
30. Anita123 (válaszként erre: 3. - Ccd9bb7d17)
2008. jan. 16. 12:34

Nem tudom,hogy mukodik ez?Vagy,hogy kellene lenni ennek?


Mikor az en lanyom pici volt (de a tesomekhoz is) rendszeresen kijart HAZHOZ a korzeti vedono megnezni a babat es az anyukat.Azon a telepulesen ahonan en jottem ez igy volt szokas.

29. Anita123 (válaszként erre: 1. - 8565183eb5)
2008. jan. 16. 12:27

Borzalmas!Szegeny fiut ugy sajnalom!(A lanyomat tobb sullyal szultem)Min mehetett keresztul mire meghalt... :(

Milyen szulok lehettek azok akik inkabb elneztek a gyerek/gyerekek ehezeset (szenvedeset)mint,hogy segitseget kertek volna...


Csak azt nem ertem hogy nem vette ezt eszre senki???

2008. jan. 16. 11:51
én fel akasztanám az ijen szülőt minek az ijenek gyerek jaigen a pénzvéget ijen sorsot kivánok a szülőknek mint a baba értát mindig éhessek legyenek utálom az ijeneket inkáb aták volna őrőkbe minthogy haála éheszteték
27. 8565183eb5 (válaszként erre: 25. - Be52089f0e)
2007. dec. 29. 11:23
Én is úgy tudtam hogy ki kell menni a védőnőknek. Azért is döbbenetes hogy sehol sem akadtak fenn a gyerekek az állapotuk miatt. "Mindenkinek ez volt a normális ezek szerint."
26. pedit72 (válaszként erre: 24. - Spinneli)
2007. dec. 28. 11:59
A klinikára gondolsz a jelzési kötelezettség miatt? Nem tudom mi volt akkor, gondolom megtették a megfelelő lépéseket, az eset 1990-ben történt. Akkor kezdtem dolgozni és nagyon megrázott az egész, soha nem felejtem el.
25. be52089f0e (válaszként erre: 1. - 8565183eb5)
2007. dec. 28. 11:53

Ez most komoly, hogy 1 évesen 3 kg volt a gyerek? Én biztos, hogy a szülőknek is ezt a sorsot szánnám. Haljanak azok is éhen!!!


Egyébként én úgy tudom, hogy a védőnőnek ki kell menni x időnként családlátogatásra, akár cigány akár nem a család.

24. spinneli (válaszként erre: 23. - Pedit72)
2007. dec. 28. 11:53

akkor nektek is jelzési kötelezettségetek volt vagy lett volna a helyi gyermekjóléti felé, speciel.

ugyanis a jelzőrendszer tagjai vagytok, bár amíg a legtöbb ápoló és orvos azt sem tudja, hogy van ilyen elég nehéz.

2007. dec. 28. 11:51
Döbbenet ez az egész. Én is ismertem egy hasonló családot. Italra, cigarettára volt pénz és éltek mint az állatok egy düledező viskóban és egyfolytában terhes volt a nő, titkolta a terhességeket és szülte az alkoholszindrómás gyerekeket. Pár hónapig mindig nála voltak a gyerekek, így fél évesen 3 kg körüli súlyuk volt. Akkor a gyerekklinikán dolgoztam és olyan kis édes baba volt, olyan pici és mindig éhes. Még lettek gyerekek de mindenki csak nézte és semmit nem tett.
2007. dec. 28. 11:13
Nem láttatok azóta a tvben valamit ezzel a szomorú esettel kapcsolatban?
2007. dec. 22. 13:02

86 ban volt egy hasonló eset, akkor a szomszédok az ajtó résen kerestül etették a gyerekeket, az egyik mire rátaláltak, már nem élt, kihűlt, mert a szülők magukra hagyták őket 2 napra....

Ilyenkor felelőst találni? Ugyan, már. Az orvos a kötelező oltásnál látta a gyereket, az 5 kiló volt, és mégsem tett semmit. A védőnő biztos félrenézett, mert cigányok a gyerekek. Undorító ez a hozzáállás. A gyermekjóléti szolgálatoknál, meg egyesek csak az iskolai végzettségük miatt kapnak állást, alkalmasságból meg elégtelen.

Kár, hogy amit írunk süket fülekre talál....

20. spinneli (válaszként erre: 15. - 8565183eb5)
2007. dec. 22. 12:49
ismét említem a szakszolgálatok felelőségét, ha a gyámügy képbe volt, az övéket pláne.
2007. dec. 22. 08:10
Hol vannak a szomszédok? Csak akkor mennek jelentgetni, ha rosszindulatból kell?
2007. dec. 22. 06:14
Ez nagyon brutális!
17. LoLiNa
2007. dec. 22. 06:13
érdekes.. a szomszédok tudtak a dologról??????? mért nem tettek valamit????? idióták!! annyira felháborító, szánalmas!!! szegény csepp ember.. :( mit szenvedhetett.. :(((
2007. dec. 21. 08:57

Ez lesz most már Magyarországon?

Felháborító!

2007. dec. 21. 08:22
Azt mondták hogy a segélyeket elitták a szülők. Nyilatkozott benne egy idős ember ő azt mondta hogy a picivel cukros vizet itattak. De ha ő ezt tudta fel kellett volna jelentenie szerintem. Ahogy mutatták a házukat nyomorban éltek. Több gyerek is volt az egyik nagyobb intézetbe menekült. Az okos gyámügyisek a többi gyereket meg otthagyták nem vitték el a többit. Pedig egy gyerek ha önként elmegy otthonról intézetbe annak intő jelnek kellett volna lennie.
14. daroki (válaszként erre: 11. - Mongi)
2007. dec. 21. 07:43
Sztem tipikusan azok az emberek a szülők akik kefélnek mint a nyúlak,védekezni minek,semmi felelősség érzetük nincsen,ha jól olvastam lenntebb még alkoholisták is:(((Katasztrófa!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook