Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egyéni vállalkozónak a BAR-lista hátrányt jelent? fórum

Egyéni vállalkozónak a BAR-lista hátrányt jelent? (tudásbázis kérdés)


13. globus (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2019. júl. 29. 10:22
Megnyugtató válasz 🙂
12. Downy (válaszként erre: 11. - 0adc8842b1)
2019. júl. 29. 09:50
Köszönöm
11. 0adc8842b1 (válaszként erre: 5. - Downy)
2019. júl. 29. 09:43
Ha már BAR listán vagy és rendesen fizeted, a vállalkozásod működhet, ha nem vagy NAV felé adós. Ha a vállalkozásodban annyi készpénzed van, hogy tudsz kereskedni és nincs szükséged hitelre, akkor minden OK. Ha fizeted a BAR tartozásodat, nem gondolom, hogya bank még többet lenyúl, vagy zárolja a további bevételedet.
10. Downy (válaszként erre: 4. - Zsoffka002)
2019. júl. 29. 09:13
Köszönöm
9. timycat (válaszként erre: 7. - Globus)
2019. júl. 29. 08:56
A KHR egy információs adatbázis a hitelekről, itt osztják meg a hitelintézetek egymással az infot, itt tartják nyilván a hitelszerződéseket és ennek egy alrésze a nem fizető adósok listája.
8. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Globus)
2019. júl. 29. 08:44

De szerintem az nem a BAR-lista, hanem hogy ha beadsz egy másik bankhoz is egy újabb hitel iránti kérelmet, és abban elfelejted közölni, hogy a havi jövedelmed nem áll teljes egészében szabadon... vagyis, amikor azt számolják, hogy a havi jövedelmed elegendő lesz-e a törlesztő részletek fizetéséhez...

Pl. ha van havonta 1 milla nettó jövedelmed, és a korábban felvett hitel havi törlesztője pl. 50 ezer, akkor a másik bank nem fog aggódni, de ha a havi fix. csak 200, és abból már 50 bemegy a másik bankhoz törlesztésként, akkor nem biztos hogy kapni fogsz újabb hitelt. De ez még nem a fekete-lista!

7. globus (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2019. júl. 29. 08:27
Lehet, hogy ez változott. Két éve vettünk fel hitelt, néhány nap múlva már jött is levél a banktól, hogy mely adatainkat adták át KHR rendszernek...Még az első törlesztőrészlet feladási ideje előtt.
6. Napsugár8 (válaszként erre: 3. - Pasionella)
2019. júl. 29. 08:21
Jééé! Tényleg. Nekem most még nagyon korán van! Így igaz, nem fog kapni egyik bankban sem.
2019. júl. 29. 08:20
Igen ezt tudom,csak konkrétan az érdekel hogy a vállalkozásba amit KATA rendszerbe fogok működtetni bele nyúlhatnak e valamilyen formában.A hely bérelve lesz az áru kézpénzre vásárolt itt gondolok mondjuk a számlára amire a pénz befolyik
2019. júl. 29. 08:20
egyéni vállalkozás indítását CSAK esetleg NAV felé meglévő élő tartozás befolyásolhatja. Kormányhivatalnál kell indítani az egyéni vállalkozást....
3. Pasionella (válaszként erre: 2. - Napsugár8)
2019. júl. 29. 08:19

Azt írta azon van, azt csak tudja, hogy azon van-e vagy sem.


Ennyiben származhat egyébként igen hátrányod, szerepelsz megbízhatatlan adósként és nem kapsz hitelt a vállalkozásra sem, illetve nem tudom milyen vállalkozás de ha bármelyik partnered lecsekkol szintén látja, hogy az vagy és mondjuk ha beszerzésed van akkor várhatóan nem kapsz semmit x napos átutalásra.

2. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Downy)
2019. júl. 29. 07:58

BAR-listára csak azok kerülnek, akik bármilyen célra felvett hitel törlesztésében elakadtak, vagy totál megálltak. Amíg rendesen fizeted, nem kerülsz fel.

De ha már rajta vagy, még a következő 5 évig rajta is maradsz, mint "megbízhatatlan adós", és mivel ezt a listát a bankok mind látják, akárhová is fordulsz, ez alapján egyik sem fog neked hitelt adni.

De ha nem vagy rajta, mert ami hiteled most van, azt rendesen törleszted, akkor a listán sem szerepelsz.

2019. júl. 29. 07:31
Sziasztok!Elég gyorsan jött a dolog ezért mindennek nem tudtunk utánna járni.Egyéni vállalkozásba dezdek de bar listás vagyok.Az összeg nem nagy és fizetem is havonta.Kérdésem az lenne hogy ez jelenthet hátrányt vagy bármilyen formában befolyásolja a vállalkozást??Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook