Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egyedülálló nőként gyermeket vállalni fórum

Egyedülálló nőként gyermeket vállalni (beszélgetős fórum)


1 2 3
2019. dec. 29. 07:47

Túl fogod élni. Fiam 9 éves volt, amikos meghalt a férjem, diplomái megszerzéséig ( 25 é. koráig )egyedül neveltem.

Semmiben nem szenvedtünk hiányt, életünkből hiányoztak azok a kisstilű veszekedések, amit az osztálytársknál láttunk, pénz miatt, anyós miatt stb. Időnkkel pénzünkkel csak mi rendelkeztünk, nyugodt kényelmes életünk volt. - ahogy elnéztem az osztály társak édesapját, hát egyik sem kellett volna rémálmomban sem.

Különben az állam is segiti az egyedülállókat, fel a fejjel !Jobb kettesben a gyerekkel élni, mint egy rossz vagy középszerű házasságban,-

2019. dec. 29. 03:55

Nagyon de nagyon nehéz egyedül.

De nem lehetetlen. ❤️

Már enis tudom milyen egyedül 2 gyermeket nevelni.😢

Főleg ha anyagilag nem a legszebbem állunk. 😢

De azért itt vagyunk egymásnak akárhogy is ❤️

8. F.Ildikó71 (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 29. 00:12
Szia.Én is tök egyedül vállaltam.Nem akartam,de aztán a hormonok intézkedtek:-)Nem fogok hazudni pokolian nehéz ha tényleg nincs segítséged.Nyilván a barátokra sem támaszkodhatsz rá örökké és mindig.Nekem pl nehéz segítséget kérni,de én ilyen alkat vagyok.Az első pár év amúgy nem annyira nehéz,nekem most 8,5 éves a fiam és ahogy nő egyre nehezebb.Főleg mert fiú és semmi férfi nincs a közelébe.Neki mondjuk ez a természetes állapot,de én egyre inkább érzem egy férfi hiányát és itt most nem magamra gondolok.Ettől függetlenül semmit nem bánok és életem legjobb döntése volt.
7. e18f2d4ad1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 28. 23:22

Szerintem a bevásárlás nagy részét tudod házhoz rendelni, hacsak nem nagyon eldugott helyen élsz. Fagyasztasz, ebédet rendelsz... Bútort pénzért összeszerelik sokan. Kórházba bevisz a mentő. Taxi meg haza.

Viszont az nagyon nehéz, hogy nem lesz “én időd”. Pláne, ha nehéz eset lesz a gyerek, hasfájós, rossz alvó, stb. Eleinte pl. 3 óránként etetni kell. Az a kimerültség, amit akkor összegyűjtöttem, egyrészt el sem tudtam képzelni, hogy ilyen létezik, másrészt sok hónapig kihatott.

Illetve ami nekem nehéz: amikor én betegszem meg. Migrén, amikor gondolkodni sem tudok és végigrókázom a napot, meg vírusok, amikor a láztól nem tudok fent lenni. (Gyerek előtt alig voltam beteg.)

Na ilyenkor kell vki, de gyorsan. Szüleim pár utcányira laknak, viszont őket sem egyszerű mozgósítani. De muszáj.

Telefonon is nehezen tudok beszélni, a kisfiam utálja. Akkor hangoskodik meg hülyeségeket csinál. Régen beszélgettem egy jót, nyugodtan.


Az apját ha nem ismeri, nem tudja személy szerint hiányolni. Legfeljebb ha nagyobb lesz. De addig találhatsz párt, aki betölti ezt a szerepet.


Ilyesmiket gondolj át. Én egyedül maradtam terhesen, apa nem látogatja a fiát, azok a nagyszülők sem, tulajdonképpen hasonló a helyzetem, de az én szüleim azért nagyon közel vannak.

Jó alvó, jó evő gyerekem van. De ha ébren van, akkor egy perc nyugi sincs. Akkor is megérte, vissza nem kérném a régi életemet! Most is a kamerát lesem, ahogy aluszkál. ❤️


Esetleg ha nehéz lesz, nem tudom, hogy magán bölcsi szóba jöhet-e napi néhány órára, vagy heti pár napra nálad. Akkor el tudod intézni a dolgaidat. (Állami bölcsi mellett elveszíted a Gyedet.)

6. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 28. 23:07

Működhet, hiszen nagyon sok gyermek nő fel egy szülő, többnyire az anya mellett. A gyermekek így, vagy úgy felnőnek.

A kérdést magadnak kell feltenned: miért? Ha úgy döntesz, hogy világra hozol egy gyermeket, akkor azt miért teszed?

Magadra gondolsz ilyenkor vagy a leendő gyermek életére, lehetőségeire?

Önmagában a világrahozatal is óriási felelősség, de azt követően jön a java!

2019. dec. 28. 22:02

Az biztis, hogy az újszülött mellé kell időnként segítség. Nem tudod mindig magaddal hurcolni, főleg az elején.


Plusz ha kicsi, és lázas beteg, akkor se viheted magaddal bevásárolni például. Otthon sem hagyhatod egyedül. És előfordulnak ilyen helyzetek.


Ráadásul neked is kell néha egy kis szabadság, mert 0-24 -ben babázni megviseli az embert. Esetleg téged ver le a lábadról valami betegség, pl. influenza.


Ha meg tudsz fizetni időnként babyszittert, akkor oké.


Van-e elég tartalékod, hogy meg tudjatok élni, ha esetleg átmenetileg nem tudsz dolgozni?

Ez sokkal fontosabb, mint hogy ki állítja össze a kiságyat, azt te is meg tudod csinálni, nem egy nagy kunszt.


Viszont arra is gondolj, hogy a gyereknek kell apafigura is. Van-e a környezetedben (barátok, rokonok, stb.) ilyen? Akár kisfiú, akár kislány, az egészséges lelki fejlődéséhez azért kell.


Ha minden kérdésre igen a válasz, akkor sok szetencsét, boldog babázást!

4. 8d00a82c06 (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 28. 21:36

Elég pénzed van felnevelni?

Mit teszel ha valami miatt betegen születik és többé nem dolgozhatsz?

Bármi megeshet.

Sokan csinálják egyedül, de senkinek sem egyszerű.

Alaposan gondold meg!

3. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 28. 21:34

Sokan megoldották már ezt a feladat és sokaknak sikerült. Sokan nevelnek egyedül gyereket más-más ok miatt. Nagyon nehéz, de bele lehet jönni. Még mindég jobb és nyugodtabb egyedül gyereket nevelni, mint egy semmirekellő "apával"

Sok sikert és jó babázást kívánok.

2019. dec. 28. 21:29

Ilyen dolgokon rágódom:

-apa nélkül nem tudom milyen életre "ítélem"

-ha nem tudok boltba menni, ki vásárol be?

-kórházba ki vinne? Ki hozna haza.

-ki segítene a baba bútort, babakocsit összerakni.


És ezek csak a hirtelen beugró kérdések.

2019. dec. 28. 21:25
Elmúltam 30. Hátam mögött több kudarc és csalódás. Szeretnék gyermeket, de nincs párom. Anyagilag megoldanám, inkább a mindennapos gondoktól tartanék. A szüleim nem tudnának segíteni, így tényleg 100%-ban egyedül lennék. Szerintetek működhet?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook