Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedül belevágni? fórum

Egyedül belevágni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
47. 124637ff9b (válaszként erre: 46. - Simh)
2017. okt. 9. 12:45

Én a lelki részt csak elképzelni tudom, magamat ismerve és a környezet tapasztalatait figyelembe véve.

Az tény, sok kimutatás született róla, hogy a magzatnak nem mindegy, milyen körülmények között él az édesanya. Legyen az fizikai, mentális, szellemi, mindegy. De nem könnyű az a helyzet, ahol az anyuka nem az apuka kezét fogva simogatja boldogan a hasát, a gyermeküket várva, hanem ideges, szorong, épp egy kapcsolati válságon és szakításon túl, nem stabil jövőt látva maga előtt, hanem tele szorongással, és reménnyel, hogy majd lesz valahogy, csak egészséges legyen. Ez esetekben sokkal gyakoribb a koraszülések száma is, sajnos egyéb egészségi problémákat vonva maga után esetlegesen.

Lehet persze, hogy az apuka szülés is is meggondolhatja magát ... De jó esetben az ember nem a rosszra készül eleve.

Lelki háttér továbbá az egyedüllét, magára hagyatva érzés.

Lehet, hogy az apuka nem kel fel pelenkázni éjjel, lehet, hogy csak hétvégente van otthon ... de a tudat, hogy akár szólhatnék neki, megkérhetném, az már megnyugvó öröm, és ettől máris könnyebb.

És mivel az ember társas lény, előbb utóbb, ahogy a gyerek kicsit nagyobbacska lesz, társra vágyik, ismerkedik. Ha ez hosszú évekig tart, mert nem találja meg az anyuka a megfelelőt, akkor az áldott gyermek ideje jó részét a nagymamával tölti, mert "anyának dolga van".

Családi puha meleg fészekről ez esetben szó sem lehet.

Ha az anya úgy dönt, hogy az életét a gyermekének szenteli, akkor a gyermek nem lát "apai" mintát a családban.

Tudom, még mindig jobb, mint a rossz apai minta.

De maradjunk a normál (jó) eseteknél.

Anyagi részt tekintve nincs is mit mondani, elég egyértelmű.

46. simh
2017. okt. 9. 12:29

Nyilván nem apa nélkül, egyedül terveztem a gyermekvállalást. És az apát sem úgy ismertem meg, hogy elhagyna egy gyerek miatt. És igen, mint ahogy írtam is, már csak utólag lehetek okos.

Nagy családban nőttem fel, 6-an vagyunk testvérek. Tudom milyen kevésből felnőni, de semmiben nem szenvedtem hiányt. Viszont csak a gyerek szemszögéből láttam a dolgokat.És a szüleim együtt voltak.

Édesapám meghalt, mikor a kisöcsém még csak 5 éves volt, a húgom meg 11..látom azt is, hogy ez milyen hatással van a gyerekekre. De csak testvérként..És anyukámnak ott voltunk 4-en ,,nagyok"..

Azért kérdeztem egyedülálló anyákat, hogy milyen is Nekik. Gondolom más eleve egyedül nekivágni, mint út közben egyedül maradni. De a környezetemben nincs olyan, aki apa nélkül indult neki, ezért kérdezlek Titeket itt.

Ruha, és egyéb használati tárgyakban nem lenne hiány..érkezne annyi a családból, rokonoktól, barátoktól, hogy nem tudnám hova tenni. Dolgozom, van bejelentett munkahelyem.

De ezektől függetlenül érdekel az ilyen helyzetben élő anyák véleménye, meglátása mind az anyagiakat, mind a lelki részt tekintve.

45. Mermancs (válaszként erre: 42. - 4331bba7c7)
2017. okt. 9. 12:21

Hacsak nem milliomos a családja...? Ezt egy kicsit eltúloztad, nem?


A kijelentés, hogy a nő magának szül, szerintem úgy értették a kommentelők, hogy csak magára számíthat elsősorban, hiszen bármi történhet az apukával. Lehet a gyerek születése után "gondolja meg magát"...

2017. okt. 9. 11:58

Hiába a ruha és a pelenka, ha anyuka magányos és boldogtalan. Nagy esély van rá.

Valójában akkor derül ki, ha megszületett a baba.

Addig meg lehet találgatni meg ideákat gyártani.

Ahogy dönt, akként lehet tovább gurítani a szekeret.

Fontosak az anyagiak de a legfontosabb a lelki biztonság, háttér.

43. spann (válaszként erre: 1. - Simh)
2017. okt. 9. 11:51

Kedves Hajni!

Anyagiak miatt nem szabad lemondani egy gyerekről.

Annyi mindenki megmozdul ilyenkor, ha látják, szükség van a segítségükre, nem is hinnéd. Lehet, hogy kérni kell, ezt ne szégyelld, önkormányzattól, egyháztól, vöröskereszttől, ahonnan tudsz.

Egyébként nem kerül olyan sokba egy kisbaba.

Csak az eldobható pelenka tetemes összeg, de ismerek olyat, aki napi 4-gyel kihúzta.

Másik ismerősöm mindent használtan vesz, kiságytól babakocsiig és gyerekruhákig mindent. Utána, mikor a baba kinövi, újból eladja.

Fillérekből meg lehet úszni.

Mondjuk azért a gyerektartást nem árt kipréselni az "apukából".


Biztatnálak, szülőképes korban vagy.

2017. okt. 9. 11:47

Ne idealizáld túl.

Egy baba, egy új élet még rendezett körülmények között, szeretetben is nagy feladat.

Egy gyermeknek, hogy normálisan fejlődjön, kell apa és anya. Aki ezzel vitatkozik, nem ismeri a pszichológiát.

Buta kijelentésnek tartom, hogy a nő magának szül. Ez régen rossz. Egy nő szereti azt a férfit akivel együtt van és közösen szeretnének további felelősséget, feladatokat, boldogságot. Egy gyermeknek nemtől függetlenül szüksége van anyára apára.

Nyilván sokan nőnek fel csonka családban, de én egy olyan személyt sem ismerek, aki ebben ne sérült volna.

Az anyagi kiadások, a hétköznapok, az állandó készültség (éjjel-nappal)... Egy társ mellett élhető csak szerintem.


Az isteni legelőket hagyjuk...

A mai világban 26 évesen (hacsaknem milliomos a családod) nagyon hátrányos helyzetű egy egyedülálló anyuka - hát még a gyermek.


Sok erőt kívánok!

41. epervirág (válaszként erre: 37. - Böce)
2017. okt. 9. 10:22
Hogy tudná felmérni ha még nem volt gyereke.Ezt nem lehet előre kiszámolni.Meg kb egy hete maradt erre.Egy indulónak kell kb 100_150 ezer forint még ugy hogy csak terhes mert mire a kicsi megszületik kell ágy,babakocsi,ruhák,pelenka.nem tudom,hogy irta_e hogy van munkája ha van is bejelentett_e.mert ha nem gyedet nem fog kapni.
40. epervirág (válaszként erre: 1. - Simh)
2017. okt. 9. 10:18
Mire gondolsz,hogy mindent nem tudnál megadni?Egy csecsemőnek rengeteg dologra szüksége van.Ha még nincs gyereked akkor nem is tudhatod.Azt kell átgondolnod,hogy el tudnád_e tartani vagy sem.Mert annak semmi értelme nem lenne,hogy megtartod anyagilag csak magadra számithatsz és utána ott állsz a gyerekkel semmi nélkül.De már alig maradt időd,hogy ezt eldöntsd.
39. loch ness (válaszként erre: 38. - Böce)
2017. okt. 9. 10:13
Ebben a mai világban sok esetben kell a "valahogy megoldódik"-ra hagyatkoznunk, de nyilván úgy is, hogy közben mindent megteszünk, amit tudunk. Miért egy gyerek vállalása lenne a kivétel, hogy meg se lehessen próbálni? Senki nem mondta azt, hogy ölbe tett kézzel malmozzon. Tegyen meg mindent, amit tud és meglátja, minden megoldódik - én ezt olvastam a hozzászólásokból.
38. Böce (válaszként erre: 29. - Megi04)
2017. okt. 9. 08:05

A pelenkamosáshoz is kell pénz, áramért; vízért, mosószerért szerinted nem kell fizetni?


A "valahogy majd megoldódik"-ra azért én inkább nem alapoznék.

37. Böce (válaszként erre: 35. - Pengő Gyöngyi)
2017. okt. 9. 08:00

Persze, de azért egx minimum kell. Nem tudom, mennyi lenne a gyede, de írta, hogy anyagilag nem tudnának segíteni neki.


Márpedig lakni és enní kell, pelenka kell, esetleg tápszer, ha nincs teje (előre nem lehet tudni), gyógyszer, ha netán beteg, stb.

Ezeket neki kell felmérnie és úgy dönteni.


Kibickedhetünk itt, de a gondokkal nem mi fogunk szembesülni, hanem a fórumindító.

36. 10cc61fb5a (válaszként erre: 35. - Pengő Gyöngyi)
2017. okt. 9. 07:26

...de zala boldogabb világban is élnénk. És nem lenne ennyi lelkiserült ember.

Szép dolog az hogy valaki életet ad, de nem mindegy hogy folytatódik az az élet...

35. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 22. - Böce)
2017. okt. 9. 07:05
Ha csak azok a babák születtek volna meg, akiket apuka is akart, és egyébként is minden körülmény ideális volt a világrajöttéhez, akkor elég kevesen lennénk a Földön.
34. 124637ff9b (válaszként erre: 1. - Simh)
2017. okt. 9. 06:58

A mindent megadás ott kezdődik szerintem, hogy egy gyereknek anyára ÉS apara van szüksége

Békés, nyugalmas magzati életre, együtt-felkészülésre.

És utána kezdődik csak az Élet úgy igazán.

Az olyan baba, aki nem így születik, eleve hendikeppel indul.

A majdcsakleszvalahogy az én életemben biztos nem kapna szerepet.

Nehéz helyzetben vagy, erőt kívánok bármi döntésedhez!

2017. okt. 9. 06:42
Gyerekvállaláshoz a körülmények szinte sohasem ideálisak. Vagy ha annak is tűnnek, hamar kiderülhet, hogy csak illúzió. Ha szeretnél gyereket, itt az alkalom. Ha őt most eldobod, akkor mire fogsz várni a következővel, akit megtartasz? Egy apára, aki biztosan nem hagy el? Erre nincs biztosíték. Sajnos az is lehet, hogy csak nagyon hosszú idő után találsz majd egy rendes, szerető férfit magad mellé. Viszont mondjuk 40 évesen egy abortusz után nem olyan egyszerű teherbe esni, és problémamenetesen kihordani egy gyermeket. Ez most még távolinak tűnik, de az évek repülnek, és te vagy vársz, hogy optimalizálódjanak a körülmények, vagy vállalod ezt a gyermeket, és 10 év múlva nem ott fogsz tartani, hogy de jó lenne, hanem addigra már 10 évet megélsz szeretetben a te kislányoddal vagy kisfiaddal. Igen, nehéz egyedül, de ha rá vagy kényszerítve, megtalálod a módját, hogy megteremtsd azt, ami kell. Az apja pedig elfuthat, de gyerektartást akkor is kell fizetnie. Én azt tanácsolom, hogy tartsd meg a gyermekedet, és ha végül mégis úgy érzed, hogy nem tudod vállalni, rengeteg pár van, akik szívesen felnevelik helyetted nagyon nagy szeretetben.
32. Panna.33 (válaszként erre: 31. - Teltzsu)
2017. okt. 9. 03:29
Tartok tőle, hogy az életfeladatról is az a véleménye, hogy "süket duma". A realisták már csak ilyenek. :))
31. teltzsu (válaszként erre: 22. - Böce)
2017. okt. 9. 03:08
Honnan tudod, hogy milyen életfeladatot választott magának az a gyerek? :p
2017. okt. 9. 01:01
Én teljesen abortusz ellenes vagyok ...kivéve , ha erőszak által fogant .Tehát :bevállalnám .
29. megi04
2017. okt. 9. 00:38

Vállalnám.Nem vagyok "istenesen vad abortusz ellenes",de 6 hetesen már dobog a szíve. Nem szeretnék senkit megsérteni(!!!!!)-de én soha nem értettem,mi a fenétől gondolják,hogy milliók kellenek egy babához! Babaruhát nem csak a Fontana üzletházban árulnak.Nálunk a turiban 200ft. egy olyan rugi,ami használt,de ki van mosva,vasalva.Nem kötelező a tépőzáras pelenka,ki lehet mosni a pelenkát,egyre nagyobb divat. Később,ha nagyobb lesz,nem kötelező ovisan okostelefon neki...Sógornőm lánya a 3.at szüli.Apuka keres egyedül,(KFC ben kb. 26.senki)egymástól öröklik a babaruhát,kocsit,ágyat.Nem,nem szakadtak,nem putrisok,és nem kapnak segélyt! Sokat kirándulnak,mesélnek,boldog,és jól nevelt gyerekek. El is vetetheted,de ha ne adj'Isten,nem lehet többé gyereked,egy életen át átkozni fogod azt,aki lebeszélt róla. Nem Ő akart lenni.Most pedig arra vár,hogy az életéről döntsenek.Tényleg sajnálom,hogy apuka egy vérbeli b@lf@c,de megfogod bánni,ha elveteted.

Ezt csak Neked írtam,és nem érdekel,a szigorúan ésszel gondolkodók tábora. :)Az életben,gyakran érik az embert meglepetések! Valahogy egyszerűen,minden megoldódik. :)

28. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Simh)
2017. okt. 8. 23:01

szerintem az szamit, hogy te akarod-e ezt a babat. es hogy vagy-e olyan helyzetben, hogy bevallald


nem kell hozza kacsalabon forgo palota es millios bankszamla. de ha peldaul magadat eltartani is problema anyagilag, vagy nincs kilatasban olyan, annyi munka, amivel tervezni tudsz, akkor nagyon nehez helyzetbe kerulhetsz, es a baba is


de ha onalloan elsz, normal korulmenyek kozott, es szamithatsz a csaladod, barataid tamogatasara, az maris eleg


ha korulnezel, biztos rengeteg valast, egyedulallo szulot lathatsz, megoldjak a dolgaikat, meg ha sokan nehezen is. nincs garancia arra, hogy ha valakivel egyutt vallalsz gyereket, akkor konnyebb eleted lesz

27. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Simh)
2017. okt. 8. 22:37
Ha nincs nagyon jól fizető állásod, vagy megtakarításod és albérletben laksz, akkor azt mondom, hogy ne vágj bele. Ha anyagilag minden rendben, akkor pedig hajrá.
26. _Berry_ (válaszként erre: 18. - Teltzsu)
2017. okt. 8. 22:31
Ja, Isten adja ám a legelőt, azért van annyi alultáplált gyerek a világon és halnak meg éhezés miatt, mert elég kopár és kiégett legelőt ad azokra a helyekre...
2017. okt. 8. 22:17
Majd írjál, kérlek, mi van veled, hogy vagy, mik a lehetőségeid. Azt hiszem, lettünk páran, akik drukkolunk értetek, hogy minden rendbejöjjön.
24. Böce (válaszként erre: 1. - Simh)
2017. okt. 8. 22:07

Azt kell átgondolnod, hogy amíg nem tudsz dolgozni, miből tudod fedezni a megélhetéseteket. Lesz-e elegendő pénzed a szükséges dolgokra? (élelem, pelenka, tápszer, ha kell, stb, stb.) Kaphatsz-e babaruhákat valakitől vagy azt is venni kell?

Lesz-e segítség az első időkben, hogy alhass egyet, vagy elmehess sétálni 1-2 órára, hogy kikapcsolhass egy kicsit.


Ezeket gondold végig, és azt, hogy a babával 0 - 24 órás ügyeletben leszel.

Gondold jól át és utána dönts.

Sok szerencsét.

23. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Simh)
2017. okt. 8. 21:56
Mivel feltetted ezt a kérdést és ezért regitél ide azt gondolom te már döntöttél. Nem lesz könnyű de nem fogod megbánni :)A környezetedben is sokan segítenek majd. Az apaság kérdését meg szerintem sokan túllihegik.
22. Böce (válaszként erre: 18. - Teltzsu)
2017. okt. 8. 21:50
Ja, ha a baba választott (ami elég süket dums), akkor elég szarul csinálta, tekintve, hogy apuka egyáltalán nem akarja őt:D
21. Böce
2017. okt. 8. 21:48

És ha mégsem ad legelőt, te adsz?

Vagy kibicnek semmi sem drága?

Mert egy közhelyre azért nem lehet egy életet alapozni.

20. rinike
2017. okt. 8. 21:46
Én két éves korától neveltem egyedül a fiam, a barátnőmet pedig még a terhesség alatt elhagyta a párja. Szóval hiába hiszi azt valaki, hogy az apával neveli majd fel a gyermeket, mégis alakulhat máshogy. Szerintem már késő dönteni, mert már megfogant az új élet. Szervezd inkább azt, hogy hogyan tudod mégis felnevelni. Sokan találnak olyan férfit társnak később, aki sajátjaként szereti a gyermeket, így mégis teljes családban nőhet fel végül.
19. spann
2017. okt. 8. 21:41

Csak az "anyagiak miatt" ne vetesd el!

Később tudsz neki találni szerető apukát is, ha már ez így cserbenhagyott.

18. teltzsu (válaszként erre: 1. - Simh)
2017. okt. 8. 21:26
"Ahova az Isten bárányt ad, oda legelőt is." Ez a baba titeket választott szüleinek. Nyilván nem véletlenül. Én biztosan nem vetetném el.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook