Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedül 2 éves kisfiammal fórum

Egyedül 2 éves kisfiammal (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
83. liliom10 (válaszként erre: 82. - Aszparagusz)
2022. jan. 22. 15:15

Igen, ideje van az anyukának 2 éves gyerek mellett, már előbb is. Nem is erre gondoltam, hanem ha talál munkahelyet magának, - ki tudja, milyen időbeosztással - akkor is lehet, hogy vagy vinni, vagy hozni nem tudja a gyereket a bölcsiből, vagy ha beteg lesz, akkor is meg kell oldani a gyerekfelügyeletet.

Nem tudjuk, a tesójáék miben tudnak segíteni, nekik van-e gyerekük,stb.

82. aszparagusz (válaszként erre: 81. - Liliom10)
2022. jan. 22. 15:04

Én fiam is ment 2 évesen bölcsibe.

Nekem is meg kellett oldanom, ha beteg volt, hogy ki legyen otthon vele, mivel nagyszülői segítség nem volt.

De egy 2 éves gyerek mellett anyuka már tud magával is törődni, semmi nem gátolja abban, hogy "tiptop" állapotban menjen el egy állásinterjúra.

81. liliom10 (válaszként erre: 75. - Aszparagusz)
2022. jan. 22. 14:40
Egyik kisfiamat majdnem 2 és fél évesen muszáj volt bölcsibe adnom. Kb. 3-4 nap bölcsi után 2 hét otthon ! Csak teljesen egészségesen vittem vissza a gyerekek közé, de láttam, hogy vannak náthásak, köhögnek, az én gyerekem is hamar visszafertőződött.Ez ment végig, aztán valamennyire az oviban folytatódott. Meg kellett oldanom, hogy vigyázzanak rá !
2022. jan. 22. 14:36

Kedves Fórumindító,

Sok sikert Nektek! Nem voltam ilyen helyzetben, de áterzem.

Talpraesettnek tűnsz, minden rendben lesz 🙂

79. havanesekutyus (válaszként erre: 14. - Aszparagusz)
2022. jan. 22. 14:34

Parancsolj:

Ptk.

4:94. § [Az élettárs feljogosítása a másik élettárs kizárólagos jogcíme alapján lakott lakás használatára]


(1) Az élettársi kapcsolat megszűnése esetén a bíróság a volt élettársat – kérelmére – feljogosíthatja a másik élettárs kizárólagos jogcíme alapján közösen használt lakás további használatára, ha az életközösség legalább egy évig fennállt, és az élettársak kapcsolatából származó kiskorú gyermek lakáshasználati jogának biztosítása érdekében ez indokolt.


(2) A bíróság az (1) bekezdésben meghatározott esetekben az adottságainál fogva arra alkalmas lakásnak elsősorban az osztott használatát rendelheti el.


(3) Kivételesen indokolt esetben a bíróság a volt élettársat a másik élettárs kizárólagos tulajdonjoga vagy haszonélvezeti joga alapján használt lakás kizárólagos használatára is feljogosíthatja, ha a lakáshasználatra jogosult közös kiskorú gyermekek legalább egyike feletti szülői felügyeleti jog gyakorlása ezt a volt élettársat illeti meg, és a kiskorú gyermek lakáshasználata másként nem biztosítható.


(4) A bíróság a (2)-(3) bekezdés szerinti osztott vagy kizárólagos használatot meghatározott időre vagy feltétel bekövetkezéséig is biztosíthatja.


(5) A kizárólagos használatra feljogosított volt élettársat a bérlő jogállása illeti meg, azzal, hogy lakáshasználati joga rendes felmondással megfelelő cserelakás felajánlása esetén szüntethető meg.

78. liliom10 (válaszként erre: 73. - Channa*)
2022. jan. 22. 14:34
A kicsik sokszor betegek lesznek, mikor bekerülnek a bölcsibe. Anyukának vagy valakinek otthon kell vele maradni. Melyik munkahely örül ennek ?
77. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 63. - Napsugár8)
2022. jan. 22. 14:34

Oké, okoskatörp, megkövetlek. 😂

Biztos sok-sok gyereket felneveltél, ismered a leküket, egy odaadó nagyi lehetsz. Sorry!!

76. syria (válaszként erre: 64. - Zsani91)
2022. jan. 22. 14:29

Jogos a borúlátásod, de a helyzeted nem reménytelen, mert van hová menned a kicsivel. A testvéredék nyilván tudják, mire vállalkoznak, amikor megengedték, hogy hozzájuk költözzetek. Ha a bölcsit sikerül elintézned, csak találsz valamilyen állást.

Szomorú, hogy ilyen hamar vége lett a párkapcsolatodnak, de ezen felesleg siránkozni; ahogy elnézem, nem is teszed, hanem keresed az utat a továbblépéshez. Fel a fejjel! Gondolj arra, hogy sikerülni fog!

Az apuka végleg lemond a gyerekéről?

75. aszparagusz (válaszként erre: 71. - Katuska1982)
2022. jan. 22. 13:44

2 éves gyerekről van szó, nem egy 2 hónaposról, aki mellett összefolynak a nappalok és éjszakák.

Miért ne lehetne anyuka tiptop?

74. Napsugár8 (válaszként erre: 71. - Katuska1982)
2022. jan. 22. 13:38
Katuska! Nem olvastad el elejétől. Jelenleg úgy áll a helyzet, hogy a nővére munkahelyére mehetne dolgozni, egyelőre a kicsinek a bölcsibe való felvétele nem fix. Arra kell megoldást találnia.
73. Channa* (válaszként erre: 71. - Katuska1982)
2022. jan. 22. 13:20

Miért ne tudna tiptop lenni?


Mi a fenébe kellene belegondolnia!?

72. Katuska1982 (válaszként erre: 64. - Zsani91)
2022. jan. 22. 12:57
Ha a testvéred segít,akkor alkalmazkodni kell. Hátha együtt kitaláltok valami munkát,vagy otthon a ház körül segítesz. Házimunkával rengeteget lehet segíteni,-mosogatás,főzés,takarítás- nekem a 2 gyerekem mellett , akik picik,pont ilyen segítségre volna szükségem.
2022. jan. 22. 12:54
Kisgyerekkel nagyon nehéz ám munkát találni. A gyerek leköt,az interjúra se tudsz olyan tiptop lenni,mint még szülés előtt. Akinek van gyereke,gondoljon már bele!
70. Zsani91 (válaszként erre: 68. - Amaunet)
2022. jan. 22. 12:39
Mind ketten akartuk a gyereket, amikor bejelentettem nagyon nagy volt az öröm.. Aztán mikor megszületett gondolom akkor rájött, hogy a gyereknevelés nem egy leány álom. Onnantól megváltozott minden 0-24 ben egyedül voltam a gyerekkel 0 segítséggel semmiből nem vette ki a részét mert ő "fáradt " és "dolgozik".
69. Zsani91 (válaszként erre: 67. - Egomanyus2)
2022. jan. 22. 12:34
Szia! Olyan munkának örülnek ahol kisgyerek mellett tudok dolgozni, ha mas nem akkor elvileg tudok abba a gyárba menni ahol a tesóm dolgozik. Végzettségem sajnos nincs csak egy érettségim ami a mai világban mar nem sokat ér. Ha tudsz valamit és szólnál azt megköszönném 😊
68. Amaunet (válaszként erre: 64. - Zsani91)
2022. jan. 22. 12:13

Ok, nem vagytok házasok. De az élettársad akarta ezt a gyermeket? Közösen terveztétek, együtt vártátok?

Vagy a terhességed bejelentését sem fogadta úgy, ahogyan vártad?

67. Egomanyus2 (válaszként erre: 64. - Zsani91)
2022. jan. 22. 11:58
Nekem nem válaszoltál. Milyen munkát keresnél?
66. Napsugár8 (válaszként erre: 64. - Zsani91)
2022. jan. 22. 11:09

De ha az anyukának esze ágában sem volt hónapokon keresztül rendezni az életüket, mindig csak azt hajtogatta, hogy gyerekkel úgysem tehetik ki... egy lépést sem tett sem a munkaügyi központban, sem az önkormányzatnál, sehol. Pedig fél év alatt találhatott volna magának munkahelyet, de esze ágában sem volt utána menni.

Hajléktalan szállón, tömeg-szálláson kötött ki. Akkor.


A te gyermeked nem fog intézetbe kerülni, mert te azon vagy, hogy rendezd magad körül a helyzetet, és lépni is fogsz, mert felelősen gondolkodol.

Szurkolok, hogy mielőbb minden tekintetben rendeződjenek a dolgaitok.

65. Channa* (válaszként erre: 64. - Zsani91)
2022. jan. 22. 10:57

Minden rendben lesz!

A kisfiad ezt fogja megszokni, így ebben lesz boldog.


Sok sikert!

2022. jan. 22. 10:52

Kedves Mindenki! Egyesével nagyon sok lenne mindenkinek válaszolni így megoldom így.

Nem vagyunk házasok de attól a gyerek tőle van.

Enis számíthatok, családra, barátokra ezzel semmi gond nincs. Tesómék várnak minket de attól az ő életük is borul valamilyen szinten. Nem tudom egy gyermeknek hogyan lehetne jobb inzetben mint az édesanyjánal. Nekem a kisfiam az életem és ameddig élet van bennem azon fogok dolgozni hogy a lehető legjobb élete legyen. Egy pár biztató szót vártam aki netalántán volt ilyen helyzetben de aztán lett itt minden a lakhatassal meg ilyenekkel kapcsolatban.

63. Napsugár8 (válaszként erre: 56. - 9b10f3d7ff)
2022. jan. 22. 10:39

Csakhogy tudd: a lakás tulaj kb. fél évet várt, hogy az anyuka rendezze a dolgait, találjon munkahelyet, és újra egyenesbe jöjjön. De az füle botját sem mozgatta, a csp-ből és a tartásdíjból éltek, és mindig azt hajtotta, hogy gyerekkel úgy sem rakhatják ki!!!


Nálad mentek el otthonról, ha azt hiszed, hogy a gyereknek jobb az anyjával - a híd alatt!!!

62. Napsugár8 (válaszként erre: 56. - 9b10f3d7ff)
2022. jan. 22. 10:34

Tisztában vagyok azzal, hogy nem ideális megoldás, így felesleges a szellemi képességeimet megkérdőjelezni, sőt felesleges egyáltalán az egészségi állapotommal foglalkozni.


A lakás tulajdonosa még mindig emberségesebb volt, mintha az anyukát gyerekkel együtt teszi utcára!!!


Lehet, hogy nálad mentek el otthonról? Nekem mindegy, az a te bajod, hogy mindig másban (bennem!) keresed a hibát. Abbahagyhatnád már!

61. birebora (válaszként erre: 38. - Channa*)
2022. jan. 22. 09:00
Nyilván. De ha már van unoka az kicsit bekavar a te érzelmeidbe is.
60. Channa* (válaszként erre: 49. - Forrest2010)
2022. jan. 22. 08:59
Pofátlanság.
59. Channa* (válaszként erre: 47. - Bichi)
2022. jan. 22. 08:58

Ilyenkor szokott az eszembe jutni az, hogy tényleg csak nekem van ilyen családom?


Soha senki nem hagyna ilyen helyzetben, sem a tesóim, sem a nénikéim, sem az unokatesóim(még az idióta húgom se;)), stb.


Ha a szüleim vagy a nagymamám élne, akkor őket mondtam volna elsőnek, de pl. én több barátomhoz is mehetnék, ha ilyen helyzetben lennék.


Erről is szól a család és a barátság.


Szerintem.


És inkább ez, mint egy megromlott kapcsolatban élni még x ideig.


Nagyon nem érdekelne,hogy van e jogom ott élni még, az sem, hogy nem tehet ki, az sem, hogy a gyerek apja, és semmi. Mennék....

58. Channa* (válaszként erre: 55. - Napsugár8)
2022. jan. 22. 08:51

Biztos van ilyen is, ne de azért ezt jobb megelőzni!


Ezért mondom, hogy a család, esetleg barátok pont megfelelnek ilyen esetben.

57. birebora (válaszként erre: 53. - Aszparagusz)
2022. jan. 22. 08:50
De ők nem férj feleség? A gyerek nem a pasié?
56. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 55. - Napsugár8)
2022. jan. 22. 08:43

Komolyan mondom, néha azt érzem elmentek nálad otthonról.

Odáig rendben van, hogy a tulajdonos szeretné a lakását visszakapni. Valahogy meg kell neki oldani. De, hogy lehet egy nőnek olyat leírni, hogy az intézetben a gyerek helyzete rendeződött? Eltudod te képzelni, mit érez az a gyerek, akit elszakítanak az anyjától? Milyen tragédia az neki, a szegény anya is jöbb, mint az intézet, ha az anya nem bántalmazta a gyermekét, szerette, gondoskodott róla, körülményeihez képest.

2022. jan. 22. 08:14

A rendszerváltás óta nagyot fordult a világ. A velem szemben levő lakásban volt egy bérlő kicsi gyermekével együtt. Megszűnt a munkahelye, nem tudta a bérleti díjat, rezsit fizetni. És nagy hangon mondta, hogy őt gyerekkel együtt nem teheti a tulaj utcára.


A tulaj elment a gyámhatósághoz, ott elmondta, hogy mi a helyzet: jöjjenek ki, mert a bérlőnek nincs jövedelme, nem tudja a gyereket megfelelően ellátni. A gyereket vitték állami gondozásba, azok után már mint egyedülálló bérlőt rakta ki a lakásból a tulaj.

Kemény dolog, de legalább a gyerek helyzete legalább rendezve lett. És valójában nem lehet a tulajt sem elítélni, hiszen a lakás az övé.

54. aszparagusz (válaszként erre: 37. - Channa*)
2022. jan. 22. 08:08
Ez igaz, de itt nem albérlőről van szó.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook