Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedül 2 éves kisfiammal fórum

Egyedül 2 éves kisfiammal (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
53. aszparagusz (válaszként erre: 50. - C85d1d200b)
2022. jan. 22. 08:04

Semmi köze a "kitevésnek" a bejelentett lakhelyhez.

Itt nem bérleti szerződésről beszélünk, a f.i szívességből lakik ott.

52. aszparagusz (válaszként erre: 51. - Bellabi)
2022. jan. 22. 08:03

Nincs ilyen.

Annyi viszont van, hogy a bérlőnek sokkal több joga van, mint a bérbeadónak, illetve, ha kilakoltatási moratórium van akkor nem lehet a bérlőt kitenni.

2022. jan. 22. 05:04
Én is úgy tudom, hogy gyerekkel nem lehet bérlöt kitenni. Aminek az a másik oldala, hogy sok lakáskiadó ki is zárja emiatt a gyerekes bérlöket, akik meg alig találnak albit...
50. c85d1d200b (válaszként erre: 48. - Forrest2010)
2022. jan. 22. 03:06

Ha az a bejelentett lakhelye, qrvara nem lehet kitenni. Főleg nem télen.


Én tettem ki be nem jelentett alberlotarsat, aki szétverte a berendezést rendőri segítséggel.

Volt, hogy kizárt más, és én nem voltam bejelentve, rendőr mellettem, de nem tehetett semmit.

Volt berlotars, aki meglopott, és a ketszekrenyes haverom nyitott ajtót, hogy "ugye csak a maradék cuccodert jöttél, mert a zárat lecseréltük", és nem jött vissza.


A hivatalos út mindig hosszú, és szerintem érthető, hogy a bérlőt védi.


De igen, vannak túlzások. M.o.-on nagyon nincsenek átmeneti helyek, anyaotthonok. Az államnak kell gondoskodni a gyerekekről. Szerintem érthető miért nem lehet őket egyszerűen kitenni.


De ebben a sztoriban az a borzalmas, hogy "takarodj el A gyerekkel". Jó, hogy tudnak hova menni, de nem az lenne a normális, hogy ahová mész, találj melót, aztán költöztök? Mert az az ÉN gyerekem.

49. forrest2010 (válaszként erre: 38. - Channa*)
2022. jan. 22. 00:46
... na akkor gondolj csak bele ! az egyik nő beköltözött a pasijához , szült neki 2 gyereket azóta már fel is nőtt a 2 gyerek , otthon se laknak , az apjuk már sok éve elköltözött onnan ! de a nő az új pasijával évek óta ott él ! most árulják a házat , nem a nő , hanem az eredeti tulaj ! h megszabaduljon a nőtől ! cifra az élet ! a nő most odajár az anyja nyakára h próbáljon haszonélvezeti jogot szerezni arra a lakásra amibe az él ! mert haszonélvezőként bárkit !!!! odaengedhet abba a lakásba amibe ő is csak lakik !!!
48. forrest2010 (válaszként erre: 15. - Aszparagusz)
2022. jan. 22. 00:35
... már messze nem a "szocializmusban élünk " ahol nem lehetett valakit kirakni ! ha ...
47. Bichi (válaszként erre: 46. - Channa*)
2022. jan. 21. 23:48
ez azért függ attól, hogy a tesó miként él, mert ha már egy család lakik egy kis lakásban, máris nem olyan tárt az a kar (legalábbis nem mindig), főleg, hogy ki tudja mikor lesz olyan anyagi helyzetbe, hogy el tud onnan menni...
46. Channa* (válaszként erre: 45. - Bichi)
2022. jan. 21. 23:25

Természetesen, az unoka megnehezíti, de emiatt nem kényszeríthetjük a gyerekünket egy rossz kapcsolatba. Tudom, ez hülyén hangzik, hiszen az unokám is az enyém...


Van sok hétvégi szülő, illetve olyat is lehet, hogy az elköltöző nem viszi a gyereket/unokát.


Szerintem egy 110 km-re lévő tesó is tesó. Az enyém, ha ezer km-re lenne, akkor is tárt karokkal várna, de engem épp így a többi rokonom is. Számomra evidens, hogy ha baj van, akkor a család támogat.


Fi-nél azt gondolom, hogy őt is támogatja majd a tesója, ha csak azzal, hogy ott lakhat nála amíg külön tud költözni, már jó. A többit majd megoldja.

45. Bichi (válaszként erre: 41. - Channa*)
2022. jan. 21. 22:41

Hát ha az egyetlen lehetősége van a 110 km-re lévő tesója, akinél nem tudjuk mennyire evidens, hogy tárt karokkal várják őket, akkor azért nehéz rögtön menni...

Én is úgy gondolom, hogy a fiam lakásából (ami tulajdonképpen a mienk) a lány menne, de egész más a helyzet, ha ott az unokám is. Akkor azért nem elvárható, hogy csapot-papot hátrahagyva azonnal menjen...

44. liliom10 (válaszként erre: 41. - Channa*)
2022. jan. 21. 21:37

Az a helyes, ha mielőbb elköltözik FI ettől az élettárstól. Elképzelem, milyen lehet a hangulat otthon, és ezt a gyerekük is érzi.

Az ilyen helyzet nekem mindig szomorú, mikor gyereket is érint. Más eset az, ha csak két ember megy szét. Nem arra gondoltam, hogy maradjanak együtt, és az lenne jó a gyereknek. Ebben az esetben én sem akarnék ezzel a pasival maradni.

43. Egomanyus2 (válaszként erre: 11. - Zsani91)
2022. jan. 21. 21:17
Milyen munkát keresel? Van szakmád? Írd meg hátha tudok segíteni,hogy merre indulj.
42. Amaunet (válaszként erre: 6. - Zsani91)
2022. jan. 21. 20:42
Mindketten akartátok, terveztétek a gyermeket? Házasok vagytok?
41. Channa* (válaszként erre: 40. - Liliom10)
2022. jan. 21. 20:31

FI azt írta, hogy január 10-én szakított vele és megkérte, hogy költözzön el.

Nem azt írta, hogy holnap vagy még ma, hanem azt, hogy költözzön el.


21-e van. Ez 10 napja történt. Úgy tűnik, hogy FI-nek van hová mennie, így jár a legjobban.

Ha a gyerek apja nem kíváncsi a gyerekére, nem akar velük lenni, akkor mielőbb érdemes lépni.

Nem az utcára kerül.


Én FI helyében azon nyomban eljöttem volna onnan és majd visszamentem volna a cuccaimért.


A pici is jobban jár, ha nem egy ilyen apával nő fel, így nem értem a szomorúságot.

40. liliom10 (válaszként erre: 38. - Channa*)
2022. jan. 21. 20:22

Lehet, hogy nem világosan fogalmaztam. Persze, az marad ott, akié a lakás !

De nem ilyen embertelen módon kell elküldeni ! Leülni, megbeszélni, hogy vége, és az elköltözést is úgy megoldani, ahogy tulaj elvárná, hogy vele bánjon a (volt) párja, ha ő kerülne ilyen helyzetbe. A legszomorúbb, hogy egy pici gyerek is van a történetben.

2022. jan. 21. 18:55

Szerintem nem lesz semmi gond.

Más is nevel egyedül gyereket.

Az én barátnőm is egyedül csinálta végig a terhességet is és a gyerek felnevelését is. felnőtt már a gyereke és sosem nélkülöztek.

2 évesen ment bölcsibe, anyu dolgozni.

38. Channa* (válaszként erre: 20. - Liliom10)
2022. jan. 21. 18:50

Hát nem tudom....


Ha a fiamnak lesz egy társa és már nem jó a kapcsolat, akkor bizony a nőnek kell mennie a lakásból, mert az a fiamé.

37. Channa* (válaszként erre: 14. - Aszparagusz)
2022. jan. 21. 18:49
Rengeteg ilyen történet volt a TV-ben, hogy nem tudta kitenni az albérlőket, akik amúgy nem fizettek, mert nekik gyerekük van, stb., azaz nem mehetett be a lakásába, idegenek lakhattak benne és még fizethetett is azért, mert ott vannak...
36. semleges (válaszként erre: 28. - 9b10f3d7ff)
2022. jan. 21. 17:09
Sajnos a jog és a logika sokszor nem járnak egy cipőben.
2022. jan. 21. 17:04

Jogsegélyt ki ne hagyd.A gyerek kérdését minnél előbb hivatolos keretek közé tenni,hogy később a dolgok tisztábbak legyenek és neki is gondoskodnia kell a közös gyermeketekről.


Sajnos ezek szerint tőle nem várhatsz semmit.

34. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - Aszparagusz)
2022. jan. 21. 17:04

Leírnád, idéznéd, hol írtam ilyet?? Vagy szándékosan forgatod ki a mondataimat?


Ha igen, akkor további jó szórakozást!!!

33. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 31. - Aszparagusz)
2022. jan. 21. 17:00

Te jóóóóóóég. Te teljesen félreértesz, egycsónakban evezünk, a saját lakását védem mindenkinek. A törvény az, aki másképpen gondolja.


Egyébként, ha egy felnőtt férfi gyereket tud csinálni, nem védekezik, akkor neki és az anyának egyformán kötelessége a gyerekükről gondoskodni.

Felelőtlenségből ne a gyerek szívja már meg, hogy netán intézetbe kerül.

32. 55Judit (válaszként erre: 1. - Zsani91)
2022. jan. 21. 16:52

Én pontosan ilyenben voltam. 5 évig udvarolt nekem, 2,5 évig voltam a felesége, 22 hónapos volt a fiam mikor elhagyott egyik munkatársamért. Albérletben laktunk. Én haza tudtam költözni fiammal anyámékhoz, de attól kezdve egy pokol volt az életem. Anyámnak nagy természete volt, rámentek az idegeim, nem sorom a bajokat. A lényeg az volt hogy nem kellett a szállásért fizetni mert nem is tudtam volna.


Felneveltem, te is felfogod! Sok erőt kívánok hozzá. Az nagyon kell.

31. aszparagusz (válaszként erre: 28. - 9b10f3d7ff)
2022. jan. 21. 16:49

Milyen igazságérzet?

Gondold el!

Van egy lakásod, amiért te, a szüleid évekig dolgoztatok, hogy meglegyen. Megismerkedsz valakivel, összeköltözök, gyereketek születik.

Majd a kapcsolat befuccsol.

Ezek után hagyd ott a gyerekedet, mert a párod neveli tovább, és még mondj le a lakásodról is.

Ez a nagy igazságérzet?

30. tumbo2 (válaszként erre: 27. - Aszparagusz)
2022. jan. 21. 16:40
bocsi
29. Napsugár8 (válaszként erre: 26. - Napsugár8)
2022. jan. 21. 16:40
Sőt, még a munkahelyi vezető is segíthet helyi ismeretségei, összeköttetései révén, amennyiben van benne emberség. És miért is ne lenne. Azt mondom, költözz minél előbb, lépj tovább, és intézd az ügyeidet.
28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - Aszparagusz)
2022. jan. 21. 16:40
Nem tarom igazságosnak, környezetemben is előfordult, de attól még a törvény a nagyobb úr, az igazságérzetet is felülírja, ha egy hangyapucányi logika sincs benne, akkor is.
27. aszparagusz (válaszként erre: 21. - Tumbo2)
2022. jan. 21. 16:33
Itt nem lakáskiadásról van szó!
26. Napsugár8 (válaszként erre: 11. - Zsani91)
2022. jan. 21. 16:32
Azt mondom, költözzetek minél előbb. Ha ott laksz helyben, már a bölcsi intézése is könnyebb. Szerintem Esztergom nem olyan kicsi város, hogy csak egyetlen bölcsije lenne. Tehát a Családsegítő, vagy éppen a gyámügyesek is tudnak majd segíteni, hogy mielőbb munkába tudj áll. Másrészt abban a percben indítsd meg a gyerektartási iránti pert is.
25. aszparagusz (válaszként erre: 20. - Liliom10)
2022. jan. 21. 16:31
Lehet írni a jogalkotóknak!
24. aszparagusz (válaszként erre: 19. - 9b10f3d7ff)
2022. jan. 21. 16:30

Nem kaptam fel a vizet, mivel nem vagyok érintett.

A valóság és az igazságérzet sokszor nem fedi le azt, amit a jog előír.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook