Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egyedül 2 éves kisfiammal fórum

Egyedül 2 éves kisfiammal (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
23. aszparagusz (válaszként erre: 18. - 9b10f3d7ff)
2022. jan. 21. 16:28

Persze, hogy nem úgy megy.

Az ingatlanba történő be/kijelentés nem jelent semmilyen tulajdonjogot.

Még mindig várom, hogy idézd a jogszabályt, ami szerint valaki köteles biztosítani, hogy bárki jogcím nélkül a tulajdonában tartózkodjon. Függetlenül attól, hogy kiskorú vagy nagykorú.

22. Napsugár8 (válaszként erre: 15. - Aszparagusz)
2022. jan. 21. 16:27
Így van! Itt nem bérlő/bérbeadó közötti megállapodásról, hanem élettársi együttélésről van szó. Ilyen esetre vonatkozóan tudomásom szerint sincs törvény, meddig élhet ott a költözni szándékozó, vagy költözni kényszerülő. Viszont a lakás tulajdonosa pokollá teheti az életét, életüket, tehát jobb mielőbb találni egy megoldást, ahova menni tud. Különösen a kicsi érdekében is.
21. tumbo2 (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2022. jan. 21. 16:22
a lányom barátnőjének egy ingatlanos adta ki a lakását.nem fizettek semmit,aztán kidobóemberekkel dobták ki a pereputtyot.búcsúzóul jól összebarmoltak mindent,és még őt büntették meg.
20. liliom10 (válaszként erre: 15. - Aszparagusz)
2022. jan. 21. 16:19
Itt tényleg nem szerződésről van szó ! Hanem szívtelenségről, embertelenségről, felelőtlenségről ! Több jogának kellene lenni egy társnak, gyermeke anyjának, mint egy idegen bérlőnek !
19. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 16. - Aszparagusz)
2022. jan. 21. 16:18

Nem az én érzelmeimmel van a gond, hanem a valóságot ecsetelem.

Aki erre felkapta a vizet az te vagy.

18. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - Aszparagusz)
2022. jan. 21. 16:17
Nem úgy megy az, hogy csak ki tud jelenteni, tenni valaki még egy elvált társat is a lakásából. Főleg nem gyerekkel.
17. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 14. - Aszparagusz)
2022. jan. 21. 16:15
De van. Megkeresem. Nem keveset beszéltek erről.
16. aszparagusz (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2022. jan. 21. 16:14
Nem ártana az érzelmeket értelemmel párosítani!
15. aszparagusz (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2022. jan. 21. 16:14

Itt nem albérlőről/bérlőről van szó.

Nagyon nem ez a kategória.

Amennyiben én lakom a saját lakásomban azt engedek be oda, és addig, ameddig én akarom.

Itt nincs szó semmilyen bérleti szerződésről.

14. aszparagusz (válaszként erre: 10. - 9b10f3d7ff)
2022. jan. 21. 16:12

Idézd már légy szíves ezt a jogszabályt!

Nincs ilyen!

2022. jan. 21. 16:11
Azt elfelejtettem hozzá tenni, hogy a párome a lakás!
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Aszparagusz)
2022. jan. 21. 16:04
1001 műsor volt már arról, hogy hiába nem fizet az albérlő pl. nem teheti ki a főbérlő, be sem mehet a saját lakásába. Jogosnak tartom-e? Piszkosul nem, de ez van.
11. Zsani91 (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2022. jan. 21. 16:03
Esztergomban élnek! Ha minden jól megy tudok oda menni dolgozni ahol ő dolgozik. Itt a nagyobb gond a bolcsi, hogy legyen hely. Múlthéten beszéltem a bolcsivel azt mondták nagyon hamar változik, hogy van e hely vagy nincs. Múlthéten intéztem el hogy egyedülállókrént kapjam a csaladit, mert annak a nyilatkozatat kérik a bolcsihez.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Aszparagusz)
2022. jan. 21. 16:02
Mert nem lehet kitenni, ez a törvény onnét.
9. aszparagusz (válaszként erre: 4. - Liliom10)
2022. jan. 21. 15:56

Ha a párjáé a lakás, akkor a f.i. mehet onnan.

Ha közös, akkor indul a vagyon megosztási és a lakhatási per.

8. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Zsani91)
2022. jan. 21. 15:54
A tesódék mekkora városban élnek, ahova most költöztök, és az ország melyik részében van? Mi a szakmád, milyen jellegű munkát szeretnél találni, mekkora az esélye abban a városban, hogy találsz a végzettségednek megfelelőt?
7. aszparagusz (válaszként erre: 3. - 9b10f3d7ff)
2022. jan. 21. 15:53

Ha nem a f.i.-é a lakás, akkor addig maradhat, ameddig a tulajdonos megengedi.

Nem tudom honnan veszitek ezt a gyerekkel az utcára nem tehet, állítást. Ennek semmi valóságtartalma nincs.

6. Zsani91 (válaszként erre: 4. - Liliom10)
2022. jan. 21. 15:51
Igazából akkor kezdődött minden mikor a kisfiúnk megszületett, valószínű nem apának való nincs még kész erre vagy nem is tudom. Rengeteget veszekedtünk mert nem bírtam sosem befogni a szám és szóvá tettem mindig, hogy ahogy haza jon a munkából leül es estig a telefonján játszik így a gyerekkel egyáltalán nem foglalkozott és ez nekem nagyon nem tetszett sosem.. Nem merem rahagyni a gyereket mert mikor ketten voltak itthon nem vette észre,hogy 40 fokos laza van a gyereknek aki alig állt a lábán mire haza értem. Énis hibáztam mert nem igazán volt szexuális életünk mert ő at ment másik szobába aludni mert ő nem tud a gyerektől aludni es reggel megy dolgozni. Ezek után mar nem éreztem azt a vonzalmat, így nem is kezdeményeztem ensem a szexet.. Nagyjából ennyi a sztori.
5. Zsani91 (válaszként erre: 2. - Gabbbicica)
2022. jan. 21. 15:43
Köszönöm szépen! Itt dolgoztam ahol éltünk a kisfiam márciusban kezdte volna itt a bolcsit, de mivel költözünk ezért ki kellett iratnom, 110 km rel arrébb élnek tesómék egyenlőre hozzájuk megyünk aztán ott kell gyorsan intéznem munkát és a bolcsit. De szörnyen félek, hogy milyen lesz neki az új helyzet mennyire fogja meg viselni őt :(
4. liliom10 (válaszként erre: 1. - Zsani91)
2022. jan. 21. 15:41

Szia ! Jó lenne kicsit többet tudni a helyzetedről. Nem volt semmi előjele ennek a viselkedésnek ? Csak gondolt egyet, és nem akar Veletek élni ? Szinte biztos, hogy van valakije !

Miért Ti költözzetek el ? Övé a lakás, és el akar Titeket zavarni ? A kisfiát sem szereti ??? Amit eddig leírtál, az alapján én ilyen felelőtlen, szívtelen férfinak látszó gyerekkel nem is akarnék tovább együtt élni ! Talán, ha többet megosztasz velünk, okosabbakat is tudnánk írni.

A kisfiad a legfontosabb, neki sok szeretetre van szüksége, az ő jövőjét tartsd szemed előtt !

Vannak közelben szülők, testvér, barátnők, bárki, aki lélekben és fizikailag is tud Neked segíteni ?

3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Zsani91)
2022. jan. 21. 15:36

Gyorsan keress valami munkát, a kicsit add bölcsődébe és albérlet, vagy haza a szülőkhöz, ha minden kilőve, keress anyaotthont.

Ha nem terrorizál, addig maradhatsz, amíg nem találsz megoldást, elvileg a gyereketekkel utcára nem tehet.

2022. jan. 21. 15:33

Kitartas! Van hova koltoznod?


Van munkad, segitseged?

2022. jan. 21. 15:25
Sziasztok! Most regisztráltam mert eléggé kétségbe vagyok esve. Leírom röviden a történetem : Volt egy párom akivel 4 évet voltunk együtt, van egy lassan 2 éves kis fiunk. Most január 10 én szakított és megkért, hogy költözzunk el, mert nem megy nekünk a kapcsolat téma... Szombaton elment a haverjahoz ahol kiderült, hogy nem csak ketten voltak hanem akire gyanakodtam hogy van köztük valami ő is ott volt... A gyerekkel egy percig nem foglalkozik ! Nagyon félek, hogyan oldok meg mindent a kisfiammal nagyon szeretem ő az életem. Valaki volt mar ilyen helyzetben?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook