Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Repülővel mennénk nyaralni a 1, 5 éves kisfiammal - tapasztalatok? fórum

Repülővel mennénk nyaralni a 1, 5 éves kisfiammal - tapasztalatok? (beszélgetős fórum)


2011. jan. 24. 10:29
Egy barátnőmék az ugyancsak 1,5 éves kisfiukkal mentek tavaly Görögországba. Míg az anyuka rosszul volt a félelemtől, mert egy vihar miatt a szél dobálta a gépet, addig a kissrác imádta, élvezte, sikongatott. Szerintem nem lesz gond, élvezni fogja.
23. eduso1 (válaszként erre: 22. - Szisza13)
2011. jan. 21. 14:10
Nagyon jó utat,érezzétek jól magatokat!!
2011. jan. 21. 14:06
Gyorsan lefoglalok egy hetet nehogy meginogjak! :-) Köszönöm lányok!
2011. jan. 21. 13:50

A babákat nagyon érdekli a repülő, uh hidd el, lesz ami lekösse! Fel és leszállásnál ahogy többen is írták itasd, hogy a füle ne duguljon el!

Nem lesz semmi gond, nyugodtan viheted!

20. 4c1a787e8f (válaszként erre: 17. - Szisza13)
2011. jan. 21. 13:48
ugyan már!! Indulás nyaralni!!!!
19. rekag
2011. jan. 21. 13:47
A lányom 1 éves volt amikor először repültünk. Nem volt gond a le- és felszállásnál, pedig készültem cumisüveggel is. 2 órás út volt, úgyhogy az első 1 órát ölben töltötte, aztán sétálgattunk, megetettem, játszottunk. Szóval kibírta. Rá 3 hónapra újra repülrünk, az már keményebb volt, mert 4,5 óra volt a repülőút. Odafele nem akart aludni, úgyhogy nehezen telt az idő, de kézipoggyászban vittünk játékot neki, ideig-óráig elvolt, inkább menni akart a sorok között. :) Visszafele délután jöttünk, úgyhogy az út felét végigaludta, az szerencsésebb volt. Szóval ha ven rá mód akkor ne hagyd az út előtt aludni és akkor ki szerencsével elnyomja a gépen az álom. :)
18. eduso1
2011. jan. 21. 13:42
Nekem 18hónapos a kisfiam!!Mi is szeretnénk külföldre utazni,de nagyon félek,mert a fiam 5 percet nem tud egy-helyben ülni!!
2011. jan. 21. 13:39
Köszönöm mindenkinek! Negatív dolgot nem írt senki. Nem akartam,hogy azért hogy, én jól érezzem magam őt kínozzam. De ezek szerint nem fogom! Köszi
16. Nirvi
2011. jan. 21. 13:28

A lényeg hogy te ne izgulj, ne lássa rajtad, hogy mennyire félted.

Én is tök izgultam amúgy az elején, de rájöttem, hogy felesleges. Jó volt minden:)

15. Nirvi
2011. jan. 21. 13:28

HÁt nem tudom, én a repülésben a fel-és leszállást élvezem a legjobban:D:D


Persze egy gyerek ezt valószínű másképp éli meg. De amikor mi mentünk, volt mögöttünk egy pár hetes kisbaba és ő is halál nyugodt volt.

Semmi gond nem volt vele sem.

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Szisza13)
2011. jan. 21. 13:26

Szia, attól a vérzéstől ne félj, nem fog vérezni semmije. :) Esetleg, ha akkorra elapadna a tejed a tea, vagy gyümölcslé itatása is jó. Lányom háromhónapos babával utazott, testvérem lámya 3 hetessele, és semmi probléma nem volt a többórás út során.

Legyen szép nyaralásotok!

ui. Amikor nem volt kedvük inni a babáknak akkor sem volt semmi probléma.

13. Szisza13 (válaszként erre: 11. - Schätzchen)
2011. jan. 21. 13:20
Köszönöm szépen. Már kezdtem magam lebeszélni róla, de szerintem mégis megyünk!
12. bared (válaszként erre: 10. - Szisza13)
2011. jan. 21. 13:17
na, azt elhiszem:-((
2011. jan. 21. 13:16
Az én fiam egy éves volt, mikor repülőztünk, és nagyon jól viselte az egész utat. Pedig késés is volt bőven. A cicizést én is bevetettem, egy kis takaróval eltakartam magunkat, a cicin elaludt és végigszundította az utat.
10. Szisza13 (válaszként erre: 9. - Bared)
2011. jan. 21. 13:15
Mi busszal voltunk legutóbb! Már szegeden ficánkoltam, hogy elzsibbadt a seggem :-)
9. bared (válaszként erre: 7. - Szisza13)
2011. jan. 21. 13:12
az autó eszetekbe se jusson:-( én egyszer mentem görögbe úgy, míg élek átkozni fogom azt a napot!!:-(( egy felnőttnek is iszonyatosan megterhelő, nemhogy gyereknek:-((
8. Szisza13 (válaszként erre: 6. - 4c1a787e8f)
2011. jan. 21. 13:09
Köszi szépen. Mi Korfura mennénk. Én hál istennek nem félek csak őt féltem. Remélem azért jól fogja majd érezni magát!
7. Szisza13 (válaszként erre: 3. - Nirvi)
2011. jan. 21. 13:04
Főként a le és felszállástól félek, hisz nekünk is kellemetlen. Sőt egy ismerősömnek kifejezettem fáj a füle. Olyan rémképeim vannak, hogy elered az orra vére meg hasonló:-( De ha autóval mennénk, az meg biztos kínzás lenne neki 12-13 órát a kocsiban végigülnie. Amúgy nyugodt gyerek, szerintem nem lenne neki kicsi a gép játszótérnek :-) Köszönöm szépen a nyugtató szavakat!
2011. jan. 21. 13:02
Nekem 1,5 volt a nagy, amikor először mentünk nyaralni Krétára. Végigette az utat... imádott enni. Aztán ő volt 3, és a kicsi 1,5, amikor meg az apjuk után mentünk... Nem volt semmi gáz.. csak én félek mindig... Az egyik utat a kicsi végigüvöltötte, de akkor 6 órát kellett várnunk a reptéren.. ilyenekre legyetek felkészülve, amennyire lehet...
2011. jan. 21. 13:00
nyugodtan menjetek, semmi gond nem lesz:-))
4. Szisza13 (válaszként erre: 2. - Gatto4)
2011. jan. 21. 12:59
Köszi szépen! A cicizést majd bevetjük, remélem még lesz akkor is!
2011. jan. 21. 12:56

Mi nemrég voltunk Németországban repülővel. Kisfiam 17 hónapos volt akkor.

Semmi gond nem volt:)

Igaz, nekünk oda felé és hazafelé is végigaludta szinte az utat:)

A repülő "zaja" elaltatja őket szerintem. Hazafelé kicsit nézelődött, érdeklődött minden iránt, de aztán hamar bealudt.


Amikor felültünk az nem tetszett neki, hogy ugye úgy kellett ülnünk, hogy az ölembe volt és hozzám csatolták. Annyira nem tetszett neki, hogy nem mozoghat ahogy akar, de ezt is hamar megszokta, már felszállás közben elaludt.


Szerintem ne izgulj:)


Mi csak innivalót vittünk fel a gépre, meg egy mesekönyvet, ha esetleg nagyon nyűgös lenne, na meg persze rágcsálni valót, pelenkát...

2011. jan. 21. 12:55

Szia!

Bár saját tapasz nincs, csak hallottam, hogy fel- és leszálláskor (amikor Neked dugul a füled), célszerű ciciztetni (vagy itatni) a kicsit, hogy ne sírjon, mert Ő a füldugulással nem tud mit kezdeni.

Tudtommal különben ismerősök babái jól viselték az utat.

Sajna hogy többet nem tudok segíteni!

Jó utat Nektek :)

2011. jan. 21. 12:52
Szeptemberre tervezünk egy görög nyaralást repülővel. Vannak fenntartásaim, hogy hogy fogja viselni az utat a kisfiam. Légyszi írjátok meg ha ti is voltatok! Babáitok hogy viselte? Mit vittetek magatokkal ami feltétlen kellett!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook