Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy új életért egy "régi" ? fórum

Egy új életért egy "régi" ? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy új életért egy "régi" ?

1 2 3 4
48. a284cbe523 (válaszként erre: 44. - 78826dc958)
2010. okt. 30. 19:20

Igen, akkor kissé élesen fogalmaztam. De a kérdőjelre akkor a sarkos válaszom az megfelel, mint az én véleményem, ami nem szentírás, mert az nem fog itt előkerülni. De a hosszú távú fejlődésnél én a tudományban hiszek. Semmelweis Ignác kirekesztett lett az orvostársadalomból, mert azt mondta kezet kell mosni a szülés előtt.


Ma az anyák megmentőjeként tartják őt számon. Az állításait a statisztika bizonyította, semmi más.

2010. okt. 30. 19:19
Jah, és október 4.-én halt meg a nevelőapám is, alig múlt 50...most 3 napot késett a havim, vert a víz végig, úgy megijedtem, hiába védekezünk, belémállt a para.:)
2010. okt. 30. 19:13
Igen, ezért kértem elnézést, kicsit gyorsan nyomtam meg a gombot. Átérzem a helyzetét, én idén anyukámat veszettem el, szóval tisztába vagyok vele, milyen érzés is lehet. Ő volt az első, akit életemben elvesztettem. De meg kell tanulni, ez az élet. Születünk és meghalunk, ebbe mindenki azt képzel amit akar. Az elnevezésért elnézést, az butaság volt.
2010. okt. 30. 19:12

Fúh, én tudnék olyat mesélni, egy pár hónappal ezelőtt történt esetet....csak hosszú lenne nagyon...talán mindjárt megpróbálom valahogy röviden, de értelmesen összefoglalni.

Előbb azonban egy másik.

Az én apukám meghalt, amikor én 6 éves voltam. A tarkóján volt egy folt, ami nekem is itt van, amolyan apajegynek hívom. A kisfiam megszületett, és neki is ott van..:)) Aztán olyan egy-másfél éves lehetett a kisfiam, amikor bementünk mamáméknál az egyik szobába, ahová nem is igazán jártunk. A falon apukám képe van kint. A kisfiam nagyokat mosolyogva és kacagva mutatott a képre, és mondta, hogy papa!:)) Pedig az anyám újra férjhez ment, az én igazi apukámról nem is beszélt neki akkor még senki. Aztán egy nyári délután mentünk a temetőbe, azt mondtam neki, hogy megyünk a virágoskertbe. Ahogy odaértünk apukám sírjához, a kisfiam kijelentette, hogy "papa á-á" (papa alszik)..pedig nem is mondtam neki, hogy papa sírjához megyünk. Nem tudom ő e az, vagy a lelke, de 2 éves volt a kisfiam, amikor apukám egykori legjobb barátja ennyit mondott: " a csomagolás ugyanaz, csak szebben kell kibontani..."

És az is tény, hogy az imádott nagymamám halálát nem tudtam feldolgozni, a mai napig sem..túl hirtelen történt minden..és tavasszal kint a sírjánál egyszerűen sírva fakadtam, hogy itt kellene lenned mama, szükségem volna rád most...következő havim nem jött meg, védekezés mellett estem teherbe. Sajnos úgy alakult, hogy nem tarthattam meg. A kórházban mig vártam az ágyra odajött mellém egy nő, akivel később egy szobába kerültünk, soha nem találkoztunk. Beszélgetni kezdett velem, de persze az ember abortuszra várva nem dicsekszik azzal miért is van ott, főleg mikor annyira fáj a szíve. A nő aztán egyszer csak megszólalt: "Apukádtól már nem tudok üzenetet átadni, de a nagymamád azt üzeni minden rendben lesz. Egy kislány lelkét látom aranyfonálon ülni a mellkasodon, az aranyfonál azt jelenti, hogy hozzád akar leszületni, de nem haragszik rád, és alkalmas időben ő fog megszületni nektek.." Hát majdnem lefordultam a székről..:D Aztán valahogy olyan béke költözött belém, a nővel végül egy szobába kerültünk, és én mindent elmondtam neki, és ő is mondott olyan dolgokat, amik rettentő meglepőek voltak.

44. 78826dc958 (válaszként erre: 42. - A284cbe523)
2010. okt. 30. 19:06
Én nem vagyok mankó!És azért mert 2 esetet irt le nem biztos hogy több ilyen eset nem történt a környezetében.De:ő nem is állitotta hogy ez törvényszerűség!kérdőjelet tette a végére nem felkiáltójelet.
43. 78826dc958 (válaszként erre: 40. - Frenszy)
2010. okt. 30. 19:02
Nem gáz,csak tudod egy embernek aki pár napja vesztette el a nagyapját akihez nagyon kötődött,borzasztó nehéz napokon van túl és még hátra van a temetés az nem látja ilyen viccesen a helyzetet.Nekem egy nagyon jó barátnőm a cikk irója és ki merem jelenteni nagyon okos ember.Az hogy máshogy látod ezt a dolgot és persze még néhányan gondolom ugyanugy vannak,mint te az nem baj.Lehet az embereknek más véleménye.
42. a284cbe523 (válaszként erre: 35. - 78826dc958)
2010. okt. 30. 19:00
Arról beszélek, hogy a valóságot ilyen esetekben csak statisztikailag lehet megállapítani. Azért, mert a környezetedben hirtelen több emberrel is megtörtént ugyan az, az nem jelent rögtön törvényszerűséget. Ha a szomszéd sok kávét ivott és meghalt szívrohamban, nem következik ebből egyenesen az, hogy a sok kávé miatt halt meg. Így van ez a rokonok haláklával és a megszületett gyerekek számával is. Mivel az emberiség drasztikusan szaporodik és ez bizony statisztikai adat, ez ellent mond a cikk írójának felvetett gondolatával. Itt csak rossz érzésről van szó és talált is magának hozzá mankót (felsorolt két barátnőt, de nem sorolt fel tízet akiknél nem volt gyanús az eset)
2010. okt. 30. 18:59
Na és akkor mi van, hogy ha a cikk írójánál és környezetében így van, másoknál nincs így? Mindenki külön világ, még ha találkozunk is egymással.
2010. okt. 30. 18:56
Akkor elnézést kérek. :(
39. 78826dc958 (válaszként erre: 37. - Frenszy)
2010. okt. 30. 18:54
De az voltál:((((
2010. okt. 30. 18:53
Tényleg furcsa, de nálunk ugyanígy van. Ha meghal valaki a családban, nemsokára kisbaba születik. Én is így voltam. Évekig nem estem teherbe, de miután a Mamám elment, nemsokára(temetése első évfordulójának másnapján) kisfiam született.
2010. okt. 30. 18:52
Juj remélem nem voltam nagyon morbid. :S
2010. okt. 30. 18:50

Nem kortól függ, hogy ki mit tapasztal, vagy hisz. Én még nem mondanám magam öregnek, de születtek már körülöttem és sajnos haltak is meg. De soha eszembe nem jutott, hogy e között kapcsolatot találjak. Igen volt ismerősöm aki megszült, és előtte egy nappal halt meg rokona. Inkább én azt tartanám furcsa dolognak, ha úgy nőne fel egy ember, hogy körülötte nem hal meg senki. :D na az lenne elképesztő, akkor lehetne mindenféle elméleteket gyártani. De szerintem egy jó matematikus inkább el tudná magyarázni nektek, hogy nincs ebben semmi különleges.

Emberi természethez tartozik, hogy szeretünk dolgokat kitalálni olyanról, ami nekünk idegen, nem ismerjük. Pl.: csoda, véletlen, sors. (bár hiszek mindegyikben), ezek is olyan dolgok, hogy mikor az ember nem jött rá, hogy mi is valójában, akkor felruházta egy jellemzővel.

És eme jelenségről, amiről épp "vitatkozunk" :) a neve legyen: BayBanya jelenség. :)

35. 78826dc958 (válaszként erre: 27. - A284cbe523)
2010. okt. 30. 18:48

Ne haragudj de nem értem,milyen össze esküvés elméletről beszélsz!

Nem állította senki,hogy minden esetben ez van a dolgok mögött,de valami lehet ezekben a dolgokban.Ezek nem összeollózások ,hanem megtörtént dolgok.

2010. okt. 30. 18:46

Kérném szépen a rációt, picit bújjon elő. A hozzászóló példájára jön az ellenpélda tőlem, de leginkább az általános iskolai biológiai könyvből.


Minden bogár rovar, de nem minden rovar bogár. Ebbe a csapdába esett a cikk írója.


Aki megszületik az meg is hal.....

33. 6b006fc769 (válaszként erre: 29. - A14deb9047)
2010. okt. 30. 18:43
Magyarországon igen, és a "fejlett" országokban. Dea Ázsiában és Afrikában még mindig rohamosan nő a népesség.
32. winny
2010. okt. 30. 18:33

Fogadd őszinte részvétem!

Érdekes és teljesen új számomra cikkben felvetett téma.

31. t.Ili (válaszként erre: 30. - Cservenák Vali)
2010. okt. 30. 18:18

Valikám! A magyarázat az,hogy az elhunyt közeli hozzátartózók segítenek az itt maradottakon.Csak kérni kell.

Gondolom,Te is kimentél a temetőbe,gondolatban biztosan elpanaszoltad búdat-bajodat......

Ha az életben szerettétek egymást,akkor segítenek,ahogy tudnak!

Bocsi.

2010. okt. 30. 18:08
Nagyon sok igazság van ebben a dologban amit leirt a cikk irója.Mert nálam is hasonló dolog történt. 21 év házasság után született meg a lányom és abban az évben 3 halott volt a közeli caládomban. Azt szokták mondani,hogy 1 születés 3 halál. Én már sok ilyennel találkoztam életem során mivel már nem vagyok 20 éves és van némi tapasztalatom. Egy hozzáértő ezeket a dolgokat megis tudná magyarázni,hogy miért van ez igy. Én nem tudom a választ rá csak azt,hogy van a dolgokban sok igazság.
2010. okt. 30. 18:08
Nem is tudom. Amikor a 70 élve szülés mellett 100 halál következik be :(
28. hemos
2010. okt. 30. 17:43

Ez nem így működik. persze, hogy egy csomó példát tudnak felhozni mellette, de ellene még többet. Akkor ez mit igazol. A leg képtelenebb elképzelésre is találnánk példát ebben a nagy világban.

Az elmúlás és a születés egészen más kapcsolatban áll egymással!

De persze nem baj, ha néha agyal az embre, ettől jutunk mindig elöbbre!

27. a284cbe523 (válaszként erre: 25. - 78826dc958)
2010. okt. 30. 17:34
Ha összeesküvés elméletet akarsz gyártani és erre utaló jeleket gyűjtesz akkor találsz sokat. A tények maradnak és itt ez csak szimpla belemagyarázás. Mert oké, hogy veled, vagy veletek ez történt, de sok emberrel meg nem. Ergó nem igaz az állítás, mert a természetben és a természetfelettiben is pontos törvényszerűségek vannak és az bizony mindenkire és mindenre igaz. Tehát ezek csak időbeni összeollózások és nem külső körülményt kell keresni a fogantatásra, vagy annak hiányára, hanem belsőt.
2010. okt. 30. 17:32

Szerintem ez baromság,már elnézést...


Nálunk sokkal több gyerek született,mint amennyien meghaltak.

A lélekvándorlásban hiszek,de nem biztos,hogy az aki meghal,azzal nekem egy következő életben van valami dolgom.Lehet,hogy nincs,és akkor nem szület újjá,az én családomban,ismerettségi körömben.Nálunk pl.6 éve nem halt meg senki (szerencsére),mégis babát várok.

2010. okt. 30. 17:11

Szia Banyám!

(először is bemutatkozom:a cikkben én vagyok Márta.)

Nem baj hogy beleirtál sőt!

Szóval az anyám 2002 juniusában halt meg,és egy hónappal később derült ki hogy terhes vagyok az azóta 7 és fél éves fiammal.

A párom apukája februárban halt meg,és aznap amikor temettük szült meg a párom nővére.Hmmm.Érdekes.

És szerintem is van ebben valami.Persze nem mindenkinél,de sok esetben igen.

2010. okt. 30. 16:55

Szerintem ezen nem kell gondolkodni, mert nem igaz. Itt is van a jó öreg statisztika. Ha így lenne, akkor az emberiség egy jó ideje, úgy 30 ezer éve stagnálna a lélekszámban, de nem, egyfolytában szaporodunk és lassan túlnépesítjük a világot. Valaki írta, hogy az élet rendje és ez igaz is. A halál és a születés is hozzá tartozik az élethez és nem függ a az élet a család aktuális lélekszámától.


Egyébként őszinte részvétem, de amint írtad nem történt tragédia, hiszen öreg volt és most jött el az idő. Persze lehet ezt bizonyító erejűnek venni, de akkor mit kezdenél azokkal a családokkal, ahol született vagy 9 gyerek, esetleg több és max. ez alatt egy-két nagyszülő távozott. Ne is törd a fejed ilyesmin, mert egyértelmű butaság.


Sok sikert a gyermekáldáshoz....

2010. okt. 30. 16:54

először is fogadd őszinte részvétem!

Másodszor: Szabadgondolkodó megelőzött. Rohamosan nő a Föld népessége, olyannyira, hogy már-már kimerítettük a Föld erőforrásait, ill. ez hamarosan bekövetkezik.

harmadszor: Az élet nem a halálból táplálkozik/ered, bár az örök körforgás ezt sugallja, de tudod, az élet Istentől ered.

22. 39ff6fe670 (válaszként erre: 20. - Szasz23X)
2010. okt. 30. 16:47

:)


nem azért hal meg egy ember, hogy születhessen helyette valaki.. hanem az emberek egyszerűen meghalnak, ez az élet rendje. A helyet pedig betölti egy új ember... vagy épp pont az tér vissza aki elment.

21. 39ff6fe670 (válaszként erre: 18. - BayBanya)
2010. okt. 30. 16:44
nem, én sok ilyet hallok.. a lelkek állítólag szeretnek ismerősökkel, ismerősökhöz leszületni.
2010. okt. 30. 16:43

Bocsánat, most én leszek gusztustalan, és elnézést, akit esetleg megbántok, vagy nem ért egyet...

Biztos, hogy van "valami" a dologban, de remélem, hogy nem így van. Ilyen áron inkább sosem kell gyerek...

19. 3265084553 (válaszként erre: 1. - BayBanya)
2010. okt. 30. 16:43

Ha így lenne akkor nem növekedne ilyen ütemben a Föld népessége:


[link]

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook