Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Egy új életért egy "régi" ? fórum

Egy új életért egy "régi" ? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy új életért egy "régi" ?

1 2 3 4
78. HajduM (válaszként erre: 77. - A284cbe523)
2010. okt. 31. 18:45

"A problémákra hosszú távon a tudomány ad magyarázatot és nem a mágia"


Ezek szerint te jártas vagy a mágiában?

77. a284cbe523 (válaszként erre: 76. - 78826dc958)
2010. okt. 31. 17:22

Elnézést a szóért. Fogalmazhatnék máshogy is, de ez a helyzet! Nem volt célom megbántani. De mi a földön élünk és nem egy tündérmesében és ami körül vesz minket az a valóság, bármennyire is szeretnénk máshogyan hinni.


A problémákra hosszú távon a tudomány ad magyarázatot és nem a mágia.

76. 78826dc958 (válaszként erre: 73. - A284cbe523)
2010. okt. 31. 15:59
Attól,hogy te ebben nem hiszel ez attól még nem butaság!!nem kell leszólni senkit azért mert hisz valamiben.
2010. okt. 31. 12:28

Elnézést, nem akarok senkit sem megbántani, de az én nővéremet egy műtét alatt újra kellett éleszteni: Sokan megkérdezték tőle látta-e a fényt az alagút végén, meg hasonló ... persze engem is érdekelt mit élt át. Azt mondta semmit, nem látott, nem hallott.

Az öcsém 8 éves korában halt meg egy értelmetlen baleset következtében. Érdekes ő egész életében félt egyedül aludni, mert amint lecsukta a szemeit, koponyás rémálmai voltak. Így aztán legtöbbször a szüleim ágyában töltötte az éjszakáit.

74. drtm
2010. okt. 31. 11:51
Együtt feküdtem egy doktornővel, rajta csak az agymütét segitett, de belekóstolt a tulvilági életbe. A rehbilitáció után teljesen rendbe jött, ma már dolgozik, akinek tudok vele segiteni, szives megadom az elérhetőségét, most jelenk meg könyve a történtekről, és azokból való talpraállásból. Jó egészséget.
73. a284cbe523 (válaszként erre: 71. - HajduM)
2010. okt. 31. 09:58

Szia!


Elég jól látod. Természetesen butaság a feltételez és is, hogy életért életet. De ha valaki bele akar valamibe valamit magyarázni akkor bele is fogja magyarázni és elég bizonyítok fog találni rá. Persze az az ellen szóló érvek már nem is számítanak. Valami mellé tenni a voksot és kitartani mellette minden áron.


Nevelés, bele lett nevelve jó korán... szülői hozomány.


Minden olyan lesz, amit akarunk, belül. Ha szenvedni akarunk akkor szenvedni fogunk...pedig kívülre azt kiáltjuk elég.


A más ember halálára nincsen közvetlen ráhatásunk, de a fogantatásra már van. Magunk irányítjuk a testünket. Ha valaki csak akkor képes a fogantatásra, ha meghal valaki akkor akkor fog és már meg is van a bizonyíték a saját állítására pedig csak egy belső engedély kéne rá, hogy foganhasson máskor is a gyermek. De ehhez hosszas pszichoterápiára lenne szükség ami feltárja azt, hogy honnan van a parancs erre, megsemmisíti azt és megengedi a személynek, hogy máskor lehessen állapotos.


Ilyen a psziché. Én tudok lázas lenni, ha akarok, pusztán a saját akaratommal, ülve semmit nem csinálva fel tudom emelni a testhőmet 38 fokra. És lázas beteg leszek....


A fogantatás és minden más is így zajlik belső szinten csak nem tudunk róla. És ha az egész már egy közösséget érint akkor szakítani kell a hagyománnyal és az ottani nevelési kultúrával mert akkor bizony életért halállal kell fizetni. Illetve ez nem igaz. A halál hozhat csak el egy új életet. És ez már helyes. És ezeket a parancsokat, tiltásokat jóval azelőtt belénk programozzák a szüleink, nevelőink, mielőtt még bármiféle emlékkép is lenne az életünkből

72. 35491a860f (válaszként erre: 71. - HajduM)
2010. okt. 31. 08:57
Vonzás törvénye...
71. HajduM (válaszként erre: 69. - BayBanya)
2010. okt. 31. 08:47

Tudom, hogy a "gyilkos" kifejezés erős, de nem véletlen az sem. Éppen az a cél, hogy felkapja a fejét erre a szóra aki érintett ebben a kérdésben.


Sajnos én is érintettje vagyok ennek a kérdéskörnek. Na nem úgy, hogy fizikailag megöltem valakit, hanem nekem a kislányom halt meg, nagyon sokat volt kórházban, és sok kínlódásnak volt kitéve (4.5 éves volt) és annyira sajnáltam már és annyira tehetetlen voltam, hogy szinte kívántam a halálát, hogy megszűnjenek a szenvedései.


Meg is halt... Nem bizonyítható, hogy ezt az én érzéseim által generált kívánság okozta, vagy egyszerűen az, hogy egy gyógyíthatatlan betegséggel született, nyilván szkeptikusok azt mondják, hogy persze, hogy a betegség, de biztos, hogy én is benne vagyok.


Szóval vigyáznunk kell a hitrendszerünkkel, a gondolatainkkal és a vágyainkkal, mert megteremtődnek végül...


Az életért kapott élet teóriája is ezen a hitéleten alapulhat, illetve nem tudok rá más megyarázatot...

70. BayBanya (válaszként erre: 46. - Frenszy)
2010. okt. 31. 08:28

Számomra is Papa volt az első veszteség ... :(

Úgyhogy félek.

De Vrony-mnak teljesen igaza van :) nem haragszom. :)

Köszönöm hogy ilyen aktív vagy :)

2010. okt. 31. 08:27

Húú mennyi mindenről maradok le mert éjszakás vagyok :(

HajduM!

Azért szólítalak meg, mert 'gyilkosnak' kiáltottál, ami sért, bánt és fáj egyszerre.

Ugyanis azóta elment a Papa ... de ezt gondolom nem olvastad.

Rettegtem, hogy elveszítem. Ha működik a vonzás törvénye, akkor amire a legtöbbet gondolunk, és leginkább koncentrálunk, azt be fogjuk vonzani, függetlenül attól, hogy szeretnénk e vagy sem.

Tehát azzal, hogy rettegtem az elvesztését előidéztem azt??

valóban gyilkos lennék?

Remélem nem.


Valóban nem állítottam, hogy törvényszerű amit leírtam, hisz láttam épp elég ellenpéldát is ...

De számomra akkor is képtelen és érthetetlen a két - pontosabban három!! - eset, amit említek. És véletlenül sem tartom őket véletlennek.

68. HajduM
2010. okt. 31. 07:39

Hát sokan mondjátok, hogy ilyen jelenséget tapasztaltatok, én a saját életemben és környezetemben nem tapasztaltam, illetve nem figyeltem meg ilyet.


De ha ez ennyire gyakori akkor érdemes volna még inkább utána nézni, hogy mi az oka?


Ugyan is az életért kapott élet nem természetes módja az ember szaporodási útjának.


Ráadásul, a világunk meghatározott törvények mentén önműködőre van "tervezve" Istennek pedig nincs szüksége halottakra, hiszen: Isten az élők Istene...


Jó lenne kinyomozni, hogy ti akik ezeket a jelenségeket figyeltétek meg a saját életetekben, nincs e véletlen valamilyen közös pont a múltatokban, arra gondolok, hogy felmenőitek, nem laktak-e azonos térségben, ahol mondjuk ezek a hitek alapját képezték az adott térség hitéletének.


Mert semmi nem véletlenül kerül kapcsolatba az emberrel, és bizony ezek a "bölcsességek" a nagymamáktól és déd-nagymamáktól származnak, akiknek teljesen más életkörülményeik voltak, más politikai és kulturális érában nőttek fel.


A hitvilág pedig amit átadtak, szedi az áldozatait.


Természetes módon a születés nincs összekötve egy másik ember halálával...

2010. okt. 31. 07:05
Sajnos a családunkban minden új élet kezdetekor eltávozott valaki, és az ismerőseim körében is többnyire így van. Ez talán egyfajta vigasz az Úrtól, jobban el tudjuk fogadni az elmúlást, én ebből az aspektusból próbálom elfogadni, "megmagyarázni" az élet, a fogantatás, születés és a halál misztériumát.
2010. okt. 31. 07:03
Ha belegondolok hasonlókon estem át....osztom a teóriád!
65. HajduM
2010. okt. 30. 23:48

Számomra nem elfogadható valóságként az életért kapott élet.

Ha ez így lenne nem létezne emberiség. Ahhoz képes elég sokan vagyunk, és még sokkal többen lennénk, ha mindenféle betegség és háborúk és abortusz nem tizedelné az emberiséget.


Ezt a jelenséget elfogadom, mint egy hitvilágot, de itt le is korlátozódik a jelenség azokra akik saját hitük által "ölnek meg" családtagokat, és ehhez a "gyilkossághoz" kötik gyermekük születését.

2010. okt. 30. 22:59

Sziasztok!

Ezek tényleg érdekes dolgok.A mi családunkban ez így van. Eddig minden gyermek születésénél elvesztettünk egy családtagot sajnos. Például. Mikor a nagy lányom született 2 hónap múlva elment férjem nagymamája. A középsővel 6 hónapos terhes voltam és ekkor hagyott itt minket az apósom. A legkisebb lányommal mikor terhes voltam rettegtem, hogy most kin a "sor". És csak azután tudtam meg miután megszületett a pici, hogy nagymamám halt meg. Szomorú dolgok ezek, de hát "egy életért" cserébe kaptunk egy másik életet.

63. 78826dc958 (válaszként erre: 54. - 2ed619333f)
2010. okt. 30. 22:40
érdekesek ezek a dolgok...és megmagyarázhatatlanok sok esetben.
62. a284cbe523 (válaszként erre: 53. - HajduM)
2010. okt. 30. 22:37
Szia! Látom valaki itt foglalkozik pszichológiával. Egyet értek veled, Eric Berne azt mondaná, hogy sorskönyvet cipel. De igazad van. Én ezt nem tudtam volna ilyen jól megfogalmazni....
2010. okt. 30. 22:26
Nem olvastam végig a hozzászólásokat csak cikket!Január 5-én tudtam meg hogy terhes vagyok,Papám január végén meghalt!Mama azóta is mondja egy elment:( egy jött:)
60. HajduM (válaszként erre: 59. - 2ed619333f)
2010. okt. 30. 22:19

Ha van valami gondod, aminek a megoldására a családfelállítást megoldásnak látod (nem erőszakoskodni akarok) akkor mindenképpen érdemes Pestre utazni.

A legutóbbi alkalommal Alsózsolcáról jött egy hölgy, és elégedetten távozott. Beszélgettünk utána a fórumomon, és mondta, hogy micsoda elementális élmény volt.


Sokan akik nem tapasztalták még a családfelállítást, azt gondolják, hogy olyan, mint egy pszichoterápia, elbeszélgetünk, és majd a "terapeuta" megmondja, hogy mi a helyzet.


Ez nem így van. Egy-egy állítás alkalmával, alig szólalunk meg, nagyon kevés a beszéd, mert egy energia-térben vagyunk, amelyben a mindennapokban nem tapasztalható belső késztetéseket érez az ember, hogy tegyen valamit, vagy menjen valahova, vagy csak érez valamit, vagy gondolatokat kap, amelyek az adott szituációhoz adekvátak.


Úgy szoktam fogalmazni, bár hülyén hangzik, de ez a legszemléletesebb: Érzi az ember a lelkét. Olyan mintha a testen belül megmozdulna a belső ember. Meg tudod figyelni, hogy a testeden belül a lélek önálló életet kezd el élni... Nem nagyon lehet leírni az érzést, ahogyan a rózsa illatát sem lehet... Meg kell tapasztalni, döbbenetes élmény.

59. 2ed619333f (válaszként erre: 58. - HajduM)
2010. okt. 30. 21:54
Tudom, olvastam itt a Hellinger-es fórumon. Most ajánlották egyébként két napja, inditottam egy fórumot "tragikus eltávozás", és ott ajánlották ezt nekem, azóta folyamatosan olvasok, keresgélek a témában neten.
58. HajduM (válaszként erre: 57. - 2ed619333f)
2010. okt. 30. 21:42

Hát igen, egyenlőre Pest a legellátottabb, Vidéki helyszínek pedig akkor tudnak összejönni, ha van megfelelő érdeklődő létszám, és alkalmas hely, ahol meglehet tartani egy ilyen összejövetelt.


El tudnánk menni Debrecenbe is, csak ahhoz biztosnak kell lenni a létszámnak, legalább 15-20 fő és azok közül 4-5 személy legyen aki állítani akar, így lehet egy egész napos programot csinálni ahogy Pesten szoktuk.

Én asszisztenskedem Ildikó mellett, azért beszélek többesszámban.

57. 2ed619333f (válaszként erre: 56. - HajduM)
2010. okt. 30. 21:18
Engem igazából az érdekelne, hogy Debrecenben vagy környékén mikor lesz ilyen, mert erről sehol nem találtam semmit..pesti, szegedi, talán siófoki helyszíneket találtam csak.
56. HajduM (válaszként erre: 55. - 2ed619333f)
2010. okt. 30. 20:50

Igen a Hellinger féle módszer, bár nincs is más egyenlőre :)) Majd ha az öreg tovább áll innen, akkor biztosan lesznek új verziók, de most olyan hatása van Hellingernek, ami mindenki tiszteletét kiváltja. Bár megfigyelhető már most is specializálódás. De a többség még komplexen kezeli a családfelállítást.


Priviben küldök elérhetőségeket, ha érdekel a dolog, bár az ajánlott oldalon ott van az elérhetőség mindjárt a fejléc-banneren, és lejjebb is bal oldalt.

55. 2ed619333f (válaszként erre: 53. - HajduM)
2010. okt. 30. 19:55
Ez a Hellinger féle családfelállítás? Annyit olvastam épp nemrég róla...jó lenne elmenni..
54. 2ed619333f (válaszként erre: 50. - 78826dc958)
2010. okt. 30. 19:52
Hát még ha azt elmesélem..(igaz ez nem tartozik ehhez a fórumhoz, bocsi érte), hogy műtét után délután haza engedtek, persze én a műtét, az altatás miatt totál ki voltam ütve..a párom főzött nekem, ott volt a bátyám, én meg kint kucorogtam közöttük egy fotelben betakarózva..alig vártam, hogy tesóm elmenjen, hogy végre kidőlhessek..aztán lefeküdtünk, és tudni kell, hogy a párom is szive szerint megtartotta volna a babát, csak akkor váltam el, örültem, hogy a kisfiammal jóban van a párom, és nem akartam őt még kitenni ennek az egésznek, hogy apa ugyan elköltözött, de van helyette pótapuka meg kistesó..lehet csúnya, de minden figyelmem a kisfiamnak akartam szentelni, na de folytatom..tehát lefeküdtünk, és akkor belém jött egy érzés, de olyan de olyan erősen, hogy nekem ki kell elégiteni a páromat, kárpótlásképpen, vagy az isten tudja miért, de muszály..műtét után pár órával!!! Persze szeretkezni nem lehetett, dehát van ugyebár más módja is ennek, így is tettem..egy darabig ellenkezett, hogy őrült vagyok,stbstb..de aztán nah..kielégitettem, majd kidőltem..másnap délelőtt hivott ez a kórházas nő, hogy este fél 8 körül megjelent az arcom előtte háromszor, és ő úgy érezte mindenképp energiát kell küldenie nekem, történt valami?:))) Csak annyit tudtam mondani, hogy "atyaúúúristeeen"
53. HajduM (válaszként erre: 1. - BayBanya)
2010. okt. 30. 19:47

Szia!


Elolvastam a cikkedet, érdekes elmélet bár nem tartom reálisnak, hogy a te teherbe esésedhez a nagypapa halála lenne szükséges.


Azonban az ebbe vetett hited bizonyosan gátolja a teherbeesésedet, mindaddig, míg a papa meg nem hal.


Fekete mágiának nevezi ezt a szakirodalom, amiről a cikked szól.


Gyereked születését egy másik élet feláldozása révén képzeled el.


Ezt a hitet le kellene építened magadból, mert minél inkább bele rögződsz, annál biztosabb, hogy a papa hamar meghal, és te teherbe esel, és mondhatod, hogy: Na ugye megmondtam...


Csakhogy egy csomó gyerek születik a világ családjaiba úgy, hogy senki nem hal meg. Ahogyan nekem is születtek gyerekeim, és senki nem halt meg a családomból előtte


Életér életet? Nem így működik a világ.


De ha szeretnéd kideríteni, én mindenképpen ajánlok egy családfelállítás elvégzését, hogy megtudd, hogy valójában miért is nem esel teherbe, és miért várod ennyire a papa halálát.


A lélek mélyében egészen más világ mutatkozik majd meg, mint a tudatos elme gondolkodásában.


Ha a családfelállításról korrekt információt szeretnél kapni akkor ezt az oldalt ajánlom jó szívvel.

[link]


Üdv HajduM!

52. 78826dc958 (válaszként erre: 46. - Frenszy)
2010. okt. 30. 19:27

Nem fog Anna haragudni,ő nem olyan:)))

Én 20 évesen vesztettem el az anyámat,aztán 2 évvel később az apámat is.Az anyám előtt egy évvel a nagyanyámat.Tehát cirka 3 éve alatt mindenkimet eltemettem.

28 éves vagyok de sajnos sokmindent megértem.

Igen,születünk és meghalunk.Ez az életrendje.

2010. okt. 30. 19:24
szomorú,hogy valakinek el kell mennie azért,hogy baba lehessen....
50. 78826dc958 (válaszként erre: 45. - 2ed619333f)
2010. okt. 30. 19:24
a hideg ráz...nagyon kemény!!!én hiszek ezekben a dolgokban és abban is hogy a fiamat az anyám küldte nekem!mert tudta hogy ha ő meghal nem lesz senkim!!:(((
2010. okt. 30. 19:22
ez nagyon alap dolog,hogy rokoni körben,ha elmegy valaki,akkor gyermekáldás lesz,illetve szülés...
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook