Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy telken 2 ház, de a másik "fél" nem akar villanyt fizetni. (: fórum

Egy telken 2 ház, de a másik "fél" nem akar villanyt fizetni. (: (beszélgetős fórum)

2011. júl. 8. 10:16
Üsd le ha nem akar.
2011. márc. 3. 15:08
Akinek a nevén van a mérő, annak van szerződése az Elművel, a tartozás az övé, azt csak rajta hajthatják be. Neked semmi közöd hozzá, azt leszámítva, hogy nincs villanyod, ha nála kikapcsolják. :( Almérővel az Elmű nem foglalkozik. Kérhetsz külön mérőt, de ebben az esetben saját költségen szabványos mérőhelyet kell kialakítani, amit csak regisztrált szerelő végezhet, ehhez szükséges tervdokumentáció is. Ennek a költsége változó, függvénye annak hány fázisról, mekkora teljesítményről van szó. A férjem ezzel foglalkozik, ha érdekel, priviben írj.
25. Tandi25 (válaszként erre: 23. - Anyucika3)
2011. márc. 3. 14:51
Az Elmű a főmérő fogyasztását nézi, azt hajtja be és azon, akivel szerződésben áll (jelen lesetben a szomszéd ez).
24. Tandi25 (válaszként erre: 22. - Maryann21)
2011. márc. 3. 14:50
Bocsánat, nem beleokoskodni akarok, csak leírom. :) Mivel a főóra az ő nevén van, a tartozás is az övé. Hiába van benne a Te fogyasztásod is, a mérő nála van, az Elmű vele áll szerződésben,e rgo, ha tartozás van (amiben a Te fogyasztásod is benne van/lehet), azt rajta hajtják be. Almérősökkel nem foglalkoznak, hiába mennének az Elműhöz "panaszkodni". Te bekötteted a saját villanyórádat, amit magadnak fizetsz és semmi közöd nem lesz a másikhoz.
23. anyucika3 (válaszként erre: 22. - Maryann21)
2011. márc. 3. 13:40

Neki nincs tartozásaszerintem,mert a villanyóra annak a nevén van,akié a főmérő.

Azt nem tudom,hogy esetleg az almérő fogyasztását behajthatják e rajta,meg egyáltalán az kinek a nevén van.

22. Maryann21 (válaszként erre: 21. - Anyucika3)
2011. márc. 3. 13:37
és úgyis bekötik,ha tartozásuk van? :S
2011. márc. 3. 13:34
Szerintem mivel őmiattuk vagy rákényszerítve arra,hogy külön órát tetess fel,így a villanytartozásodat a ne fizesd ki,úgyis rajtuk hajtják be,mert náluk van a főmérő.Fizesse majd meg azt is ha kell neki a villany,hiszen miatta vagy ebbe a helyzetbe.Nem jó közösködni senkivel.
20. Tandi25 (válaszként erre: 19. - Maryann21)
2011. márc. 3. 13:15

Nagyon szívesen. :)

Remélem tudtam segíteni. :)

19. Maryann21 (válaszként erre: 18. - Tandi25)
2011. márc. 3. 13:11
Köszönöm.
18. Tandi25 (válaszként erre: 17. - Maryann21)
2011. márc. 3. 13:08
Jogosan félsz, mert mivel ők a főmérősök és ha ők nem fizetnek, lekapcsolják őket. Így neked sem lesz áramod. Mivel almérős vagy és így nincs szerződésed az Elművel (hiszem hivatalosan Te a főmérősnek, azaz a szomszédnak fizetsz), őket nem érdekli ez. Szerintem, ha külön órát szeretnél, akkor nem kell fizetned az Elműnek a tartozást, ami a másik órán van. Nem telek szerint nézik a tartozást, hanem villanyóra szerint. De mondom, ezek régebbi infók, kérdezz utána, mert már nem dolgozom ott és lehet, h azóta változtak a dolgok!
17. Maryann21 (válaszként erre: 16. - Tandi25)
2011. márc. 3. 13:00

Köszi.Attól félünk,hogy ha jönnek lekapcsolni a "fő" órát,akkoer nekünk sem lesz áramunk,mert ugye onnan jön hozzánk is.

De nem szeretnénk megint más helyett fizetni. :(

Ha külön órát szereltetünk,akkor ki kell fizetni a telken lévő hátralékot az elmű felé?

16. Tandi25 (válaszként erre: 12. - Maryann21)
2011. márc. 3. 12:54
SZia! Én pár éve az Elműnél dolgoztam. Ha almérős vagy, azzal semmit nem fognak kezdeni. Ahogy írtad, nem az Elműs szerelő szerelte fel, úgyh így hiába is fordulnál hozzájuk. Szereltess fel egy külön villanyórát, ami CSAK a Ti fogyasztásotokat méri. A felszerelés sztem nem kerül pénzbe, viszont a mérőhely kialakítása igen... És ez elég drága. De ha nem akarod, h folyton kikapcsoljanak benneteket a főmérős miatt, akkor jobban jártok... Arról nem tudok, h 1 telekre nem szerelnek fel 2 órát. Hiszen 2 külön házról van szó... Szerintem ez nem akadály. Hívd fel az ügyfélszolgálatot (türelem hozzá :)) és kérdezd meg, mit kell tenned, h KÜLÖN villanyórátok legyen!!
2011. márc. 3. 12:50
Meglehet csinálni! Nekünk egy telken egy házon (!) 3 külön villanyóra van:)
14. 6b006fc769 (válaszként erre: 12. - Maryann21)
2011. márc. 3. 12:48

Semmi nincs ingyen.

Kérjetek külön órát, külön vezetékkel, így nem kell semmiben közösködni, ugyan ezt én a vízzel is megcsinálnám. Sajnos elég kemény ára van, de inkább ez, mint a szolgáltatás szünetelése.

2011. márc. 3. 12:43

Mindenképpen keresd meg az illetékeseket!

Olyan nincs, hogy nem lehet külön villanyóra, külön számla.

Ez egy áldatlan állapot, véget kell vetnetek..

12. Maryann21 (válaszként erre: 10. - Panni58)
2011. márc. 3. 12:38
akkor is lehet kérni külön számla,ha nem "elmű" dolgozói tették fel a villanyórát? A párom unokatesója villanyszerlő és ő tette fel. Meghatalmazásunk van,hogy az egész telek villany ügyeit intézzük...szerintettek megoldható az is,hogy a fő órát tettessük át hozzánk? Ez sincs ingyen?
11. kinni (válaszként erre: 5. - Maryann21)
2011. márc. 3. 12:37
Nekünk simán bekötötték külön, nem hallottam még ilyesmiről.
10. Panni58 (válaszként erre: 5. - Maryann21)
2011. márc. 3. 12:36
Akkor csak azt kell kérni, hogy külön számlázzanak Nektek az almérő szerint. Biztos annak is van száma, valamilyen azonosítója.
2011. márc. 3. 12:36
lehet kérni külön számlát ezek miatt az okok miatt
2011. márc. 3. 12:35
Köttessétek be külön a villanyt, nekünk tavaly 80.000- volt. A mi házunk a szüleimmel van egy telken mégis minden közművet külön köttettünk.
7. Maryann21 (válaszként erre: 4. - Tücke)
2011. márc. 3. 12:34
hiába van almérünk,akkor 1 számla jön.
6. Panni58 (válaszként erre: 1. - Maryann21)
2011. márc. 3. 12:34
Külön villanyórát kell igényelni a szolgáltatótól, ami csak a Ti fogyasztásotokat méri. Nem tudom, mennyibe kerül, de ők pontosan megmondják.
5. Maryann21 (válaszként erre: 2. - Akymo)
2011. márc. 3. 12:34
Köszi. Én azt hallottam,hogy 2 villanyóra nem lehet 1 telken. TErmészetesen almérőnk van. De nekik jön a számla és nálunk van a "FŐ" óra.
2011. márc. 3. 12:34
kell almérőt felszereltetni mindenből és aKK KÜLÖN SZÁMLÁZNAK és nincs ilyen veszély... már bocsi de nem is értem hogy mehettetek bele ebbe hogy felesbe menyjenek ezek a dolgok
2011. márc. 3. 12:33
biztosan át lehet!
2011. márc. 3. 12:33
A területi elmüt kell megkeresni a problémával és meg lehet osztani a villanyt 2 órával.
2011. márc. 3. 12:31

Mit lehet csinálni?

2 külön ház van a telken,de a másik házon van a villanyóra és ők nem akarnak villanyt fizetni(vizet sem,de ez más téma)én hiába adom,adnám nekik oda a villanyszámla felét ők nem fizetnik,fizetnék be. tavaly már kikapcsolták a villanyt,azért mert nem voltak hajlandóak fizetni. Akkor 44ezer ft volt,amit én fizettem ki,mert én nem szeretnék villany nélkül lenni(+9000ft volt a visszakapcsolás)

Most már 55ezer ft-nál jár a halmozódás. Én betudnám fizetni a felét,de ők nem akarják. :( Minden másra van pénzük,de számlákat fizetni nem akarnak. Átlehetne hozzánkl rakatni a villanyórát? Kb. mennyibe kerülne? Jó lenne,ha lehetne ilyet,mert akkor én fizetném, ők pedig villany nélkül lennének...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook