Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mikor este lekapcslom a villanyt, TV-t mindig az az érzésem valaki van a szobában.Mitől lehet ez?HOgyan szüntessem meg? fórum

Mikor este lekapcslom a villanyt, TV-t mindig az az érzésem valaki van a szobában.Mitől lehet ez?HOgyan szüntessem meg? (tudásbázis kérdés)

30. 88bdb83f99 (válaszként erre: 29. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 3. 22:09
Ottokar!Tulajdonképpen én is ugyanazt mondtam.
29. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 26. - 88bdb83f99)
2009. febr. 3. 12:43
Semmi köze a Darwinizmusnak a szellem elmélethez. Darwin ilyen hülyeséggel soha nem foglalkozott.
2009. febr. 3. 12:18
Dugjál be egy mozgásérzékelő lámpát. Nem fog felgyulladni...úgyhogy maradj nyugodtan, mert nincs ott senki :) Vagy egy éjjelifényt, amilyet a gyerekeknek is szoktak:)
2009. febr. 3. 12:14
Ne félj szellemek szerintem nincsenek. Ha olvasod a Bibliát az pontosan leírja, hogy a halál után nincs semmi, megszünik minden.A feltamadás után lesz majd újra élet,de azt senki se tudja mikor jő el. Imádkozz Jézushoz hiszen általa nyerjük el az örök életet. Kérd, hogy szabadítson meg a félelemtől, mert az belőled fakad.Hidd el segíteni fog. Nekem segített.
2009. febr. 1. 23:11
Azt hiszem, ez csak Darwin óta van így, hogy nem divat hinni a "szellemvilágban". Az összes vallás, kezdve a természeti népektől mind-mind a földön túli, láthatatlan erőkben, istenségekben hisz.
25. 88bdb83f99 (válaszként erre: 24. - Csókica)
2009. febr. 1. 23:00

Sokat gondolkodtam ezen a témán, s úgy gondolom, hogy teljesen rendben van, hogy valamennyire hiszünk a "szellemvilágban." Mert ugye, ha félsz, hiába mondogatod magadban, hogy tudod hogy nem létezik, a félelem mégis annak a bizonyítéka, hogy hiszel benne.

Például, ha egy szerettünk meghal, az emberek nagy többsége ezt csak úgy tudja feldolgozni, hogy hiszi, a lelke tovább él. Például apukám halála után sokáig kifejezetten úgy éreztem, hogy itt van velünk. Persze ez a fajta tudat inkább nyugtatóan hatott/hat, nem tölt el félelemmel.

2009. febr. 1. 13:07
Mi történik most?Rengeteg betörés,ahogy te reflexszerűen válaszolsz a kérdésekre,ugy a legtöbb behatoló is tudja,hogy kell a lakásokba bejutni.Lehet kutyád,kamerád,vagy akár riasztód,van akit ez nem állít meg.És ha valaki valaki zajt hall a lakásában ,lehet hogy elsőnek az ugrik be,hogy látogatója van nem pedig pl.hogy bekapcsolt a hűtő.Nos ha valaki mégis fél a szobájában lakásban lefekvéskor tegyen éjszaki fényt,és ha hirtelen felébred tudja,hogy hol van.
23. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 22. - Nyta)
2009. febr. 1. 11:49
Ma történik valami? Én a háború alatt is éltem ahol pld az fordult elő hogy a szomszédban levő 35m magas ecetfát eltalálta egy gránát és szétrobbant. Repülők röpködtek a fejem felett és lőtték egymást nem meggymaggal. Mégis soha egész életem folyamán olyan nem fordult elő velem hogy képzelegtem. Ma sokkal több a gyengébb idegzetű ember mint 50-60 évvel ezelött. Vajon miért?
22. nyta
2009. febr. 1. 11:21

Én gyerekkorom óta ugy érzem,mintha lenne valaki rajtam kivül a lakásban,mégsem gondolom ugy hogy roszul van valami elrendezve,mert bárhol vagyok nyaralok vagy ilyesmi,akkor is érzem.

én arra gondolok,hogy mivel annyi féle dolog történik mostanában a világban,tudat alatt félünk tőle.

meg hát a háznak vannak apró zajai:pattogás pl:amit a berendezések okoznak,amik hozzátartoznak a mindennapi élethez,csak szokatlan időben történnek,pl:éjjel mikor csend van.

2009. febr. 1. 11:06
Engem az ezotéria nagyon érdekel,csk akárkivel nem lehet erröl beszéni,mert aki nam hiszi,bolondnak gondolja a másikat.Bővwebben is tudnék a te promlémáddal beszélni veled.Annyi tanácsot adnék,hogy gyüjts fehér gyertyákat és nesok tükröt tarts a lakásban!
20. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 18. - 88bdb83f99)
2009. jan. 31. 23:44
Hát ez totális tévedés. A képzelgésnek semmi köze a lakáshoz.
2009. jan. 31. 23:32

Most egy társasházban lakunk és határozottan nyugalommal tölt el, hogy jó szomszédaim vannak.


Egyébként még ha úgy is érzed, hogy valaki ott van a szobában, gondolj arra, hogy miért lenne rossz szándékú?

18. 88bdb83f99 (válaszként erre: 17. - A7baea197d)
2009. jan. 31. 23:26
Szerintem az is lehet, hogy a lakásod berendezésével nem vagy elégedett, nem találod elég otthonosnak. Legalábbis egy időben laktunk falun egy régi parasztházban a férjemmel, s volt, hogy mindketten féltünk. Továbbá akkor is féltem, amikor egyedül voltam, segített amikor lett egy kutyánk. Akkor is megnyugodtam, amikor a teknősöket vittem be a szobába. :)
17. a7baea197d (válaszként erre: 16. - 222ed6c486)
2008. okt. 10. 22:41
Hogy mik vannak...:S:S:S:S
16. 222ed6c486 (válaszként erre: 15. - Kalmár Edit)
2008. okt. 10. 22:10
Ja bocsi csibész11 és csibész14 testvérek,ezért írunk így egymás nevében néha.
15. Kalmár Edit (válaszként erre: 11. - E71af41436)
2008. okt. 10. 21:55
Mikre nem figyelsz?:) visszamentem és tényleg!
14. a7baea197d (válaszként erre: 13. - Rohiani)
2008. okt. 10. 20:53

lyenkor azt kell mondani: Nyugszik minden jó lélek, miért nem nyugszol Te is?

Akkor elmennek! :)Komolyan.

13. rohiani (válaszként erre: 10. - 0f45284c13)
2008. okt. 10. 20:50
Nekem is előfordul néha. De nálam annyiban más, hogy én azt érzékelem, hogy olyan mintha valaki ülne a széken v. állna a szekrény mellett, ilyenek. Nekem azt mondták, hogy szellemek. Nem igazán hiszek benne, de kipróbáltam, azt mondtam magamban, hogy akárkinek is a szelleme vagy, menj el, mert segíteni nem tudok, de félek tőled. Ilyenkor elmúlik az az érzés, hogy valaki van még a szobában. Ja és néha olyankor is éreztem ilyen amikor párom is ott volt a szobában, tehát nem csak akkor van ilyen ha egyedül vagy.
2008. okt. 10. 19:30
Velem is volt már ilyen... főképp sok tanulás vagy meló után..
11. e71af41436 (válaszként erre: 10. - 0f45284c13)
2008. okt. 10. 19:01
és hirtelen a neved is megváltozott....
2008. okt. 10. 18:59
Köszi mindenkinek a segítséget!(Nem egyedül élek,és hetente háromszor -négyszer van ez a félelem)
2008. okt. 10. 17:59
A lelkieken kívül a dolog a fizikával is magyarázható. Az elektromos dolgok kikapcsolása után még vannak töltések, rezgések, melyek ezeket az érzéseket keltik benned. Tehát nem vagy dilis, csak aki nem egyedül van,az a többi apró zajtól, nesztől nem biztos, hogy észleli ezeket a rezgéseket.
2008. okt. 10. 16:20
Mindenki szorong aki egyedül alszik el. Egy hortyogó társ melletted pillanatokon beül megoldja a problémát... :)
2008. okt. 10. 16:18
Mindenki átesik hasonlón.
2008. okt. 10. 15:52

Minden alkalommal így van?

Ha igen, tényleg pihi ezerrel és jó társaság:)

Velem is előfordul időnként, de olyankor elég egy mécsest gyújtanom pl az éjjeli szekrényen és már megnyugszok.

2008. okt. 10. 15:45
Ne ijedj meg ezektől az érzésektől, semmi baj veled, mindenkinél előfordulhat ilyen. A félelem valóban fel nem dolgozott élmények, traumák miatt alakul ki, illetve, hogy mit fojtasz el a tudattalanodban. A meg nem oldott konfliktusok (belső konfliktusaid) is okozhatnak látszólag abnormális szorongásos tüneteket. Ne ijedj meg, próbálj meg elsajátítani valamilyen relaxációs technikát, amely nem csak a testedre, hanem az elmédre is hat. Keresd meg a szorongásaid valódi okát! Próbálj a félelmeiddel szembenézni. Elsőre ennyit tudok neked javasolni.
2008. okt. 10. 15:40

Még az is előfordulhat, hogy túl sok a megoldandó feladatod, munkád mostanában, és emiatt túlterhelt vagy. A sok stressz is okozhat ilyen tüneteket.

Szerintem ezzel nem kell pszichológushoz fordulni, próbálj többet pihenni, kikapcsolódni, járj társaságba, csináld azt, ami örömet okoz!

2008. okt. 10. 15:25

Nem tudom,egyedül élsz e,mert ebben az esetben szerintem elképzelhető ez a szorongás.


Talán a tévéműsor,vagy egy könyv témája is hozzájárulhat ehhez .


Időnként velem is előfordul ez az érzés,és akkor körbejárom a lakást,meggyőződöm róla,hogy nincs senki a lakásban.

Ha krimit nézek,vagy olvasok,akkor fordul elő leginkább. Pedig én nem is egyedül élek,de néha a félelem nem tud elkerülni.


Szerintem ha körbenézel,és kikapcsolod magadat a gondolatból,akkor megszűnik a problémád.

2008. okt. 10. 15:23
pszichológus
2008. okt. 10. 15:13
Mikor este lekapcslom a villanyt, TV-t mindig az az érzésem valaki van a szobában.Mitől lehet ez?HOgyan szüntessem meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook