Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy régebbi interjú. Azért érdekes... fórum

Egy régebbi interjú. Azért érdekes... (beszélgetős fórum)


1 2
44. Mici007 (válaszként erre: 43. - Channa*)
2021. jan. 21. 21:50
Stabilan állsz két lábbal a földön. :)
43. Channa* (válaszként erre: 42. - Mici007)
2021. jan. 21. 08:13

Mi kértük a tájékoztatást, mi ugráltunk azért, hogy mondják meg hány ember hal meg a betegségbe, majd azért ugráltunk, hogy mondják el milyen alapbetegségeik vannak, majd a használható kezelésekről is mi akartunk tudni, ahogy mi akarunk tudni a vakcinákról.


Nem tudnak választ semmire, mert új a betegség, így fogalmuk sincs miért okoz ilyen vagy olyan tüneteket embereknél, miért van az, hogy valaki könnyedén, valaki súlyos tünetekkel reagál rá, illetve vannak akik meghalnak.

A kezelésekkel is csak próbálkoznak, de fogalmuk sincs, hogy kinél mi fog beválni, így van ez a vakcinával is...



Jelenleg mindenki csak találgat, okoskodik és olyan válaszokat szeretni kihúzni másokból, amire nincs válasz jelenleg...


Sokan előadják, hogy náluk vannak a tuti információk úgy, hogy esetleg a végzettségüknek semmi köze sem az orvosláshoz, sem a virológiához. Igen, itt a portálon is van jó néhány önjelölt mindent tudó, és úgy adják elő a nem létező tudásukat, mintha ők bárkinél is többet tudnának az egészről, mert neki külföldi és magyar orvos ismerőseik vannak:DDDD


Na, az ilyenektől mentsen meg mindenkit az isten!

És vannak sokan, akik bármit elhisznek, amit az ilyenek állítanak. Na ilyenekkel is tele van ez a portál is;)


Persze, beszélünk róla, utána olvasunk, esetleg tapasztalatunk is van már a betegség kapcsán, de tudni nem tudunk semmit még...

42. Mici007 (válaszként erre: 41. - Channa*)
2021. jan. 21. 02:34
Nem akarom túltolni a témát, nincs is értelme. De a találgatások felettébb idegesítőek a coviddal kapcsolatban. Úgy amblokk az egész.
41. Channa* (válaszként erre: 40. - Mici007)
2021. jan. 20. 22:19

Mivel új betegség, új vakcina, így senki nem tud megmondani semmit, majd a tapasztalások után lesz már elképzelés.


Ez így volt az összes betegséggel, amire védőoltást találtak fel/fejlesztettek ki.


Az első időben próbálkoztak, hogy mennyi kell egyáltalán? Elegendő e az egyszeri oltás?


Ha az oltás után nem láttak számottevő változást a fertőzöttek számában, stb., akkor megismételték a vakcina beadását vagy módosítottak rajta, stb.


Így alakult ki az is, hogy pl. a szabincseppekből háromszor kapunk, ha jól tudom, mert csak így kapjuk meg a teljes védettséget.


Illetve, a TBC kapcsán az én korosztályomnak még volt a ragtapasz, ami alatt ha bepirosodott a bőrünk, akkor újra oltottak minket. Én pl. a kötelezőn kívül még 2x kaptam ilyen oltást. Nem tudom, hogy mostanában van e még ragtapasz. A fiamnak nem volt...


Tehát, majd ezekről a vakcinákról is fogunk többet tudni, úgy 2-3 éve múlva...

40. Mici007 (válaszként erre: 37. - Channa*)
2021. jan. 20. 21:14

Főleg, hogy a koronavirus.gov.hu oldalán a Pfizer-BioNTech vakcinával kapcsolatban ezt írják:


"Meddig tart a védettség?


A vakcina által biztosított védelem ideje még nem ismert, meghatározása folyamatban van a jelenleg zajló klinikai vizsgálatok során."


Van ott egy halom kérdés, de az kimaradt, hogy mi van akkor, ha az oltás pillanatában tünetmentes hordozó az illető...


Kiba@szottul utálom már, hogy senki semmit nem tud!

39. katt2 (válaszként erre: 34. - Channa*)
2021. jan. 20. 10:53
Így van. És egész jól tud beszélni. Érdekes módon nem használ annyi Ő betüt mint Cilike, amikor a következő mondatán gondolkozik...
38. unom (válaszként erre: 35. - Mici007)
2021. jan. 19. 23:45

[link]

Itz elmagyarázza, mi a különbség az oltások közt.

37. Channa* (válaszként erre: 35. - Mici007)
2021. jan. 19. 23:14

RNS oltásokat rákgyógyításnál már használnak, de túl sokat nem tudok róla.


Én azt gondolom, amit Szlávik. Bármilyen legyen a vakcina, csak legyen.


Engem nem zavar az elölt vírusos sem, hiszen kaptunk jó pár ilyen oltás már (a szabincsepp is ilyen), a vektor? alapú sem és az rns alapú sem, bár ezzel kapcsolatban van egy kis scifi érzetem.


Egyszer láttam egy filmet, amiben nanorobotokkal kísérletezett a főszereplő, és magán próbálta ki, mert úgy is mindegy volt neki, hiszen rákos volt és úgy is a halálát várta, így beadta magának.

A nanorobotok pedig megjavították, ami rossz volt rajta. Eldobhatta a szemüvegét, kigyógyult a rákból, kinőtt a haja, kopoltyúja nőtt, mert ugye a víz alatt nem kapott levegőt enélkül, illetve hátul is kinőtt 2 szem, mert hátulra nem látott, csak ha megfordult....


Hát ezt képzelem a pfizerről;)


Aztán majd meglátjuk...


Valószínű, hogy max. örülhetünk, hogy nem kapjuk el újra a kovidot...

36. Fisica (válaszként erre: 33. - Guruljka)
2021. jan. 19. 23:12

Nálunk egészen a tegnapi napig úgy volt, hogy egy ember mindig volt az ajtóban aki beengedte az embereket. Most próbaverzió van, hogy egymás után lehet bemenni ha kijönnek, ezzel csak az a baj, hogy aki küldeményt akar felvenni vagy feladni az is sorba kell álljon pedig az egy külön ablaknál van és nem tudni vannak-e ott. Eddig ők előzhettek amikor annál az ablaknál végzett valaki. Ma 15percet álltam tök feleslegesen a sorban, mert nem is volt ott senki ahová én akartam menni.

Egyébként mindennap van aki húzza a száját meg olyan okos vírus témában :)

2021. jan. 19. 22:50

Továbbra is kíváncsi vagyok az RNS magyarázatára. Szoktam nézni annak az ismeretlen nevű orvosnak a videóit "Ázsiába szakadtam", de basszus nem értem! :D

Merthogy az mRSN valami hírvivő izé, a DNS-ből származó genetikai infókat viszi a fehérjeszintézishez.


Ki melyik oltásra szavaz, ha nem bír ellenállni az "oltakozási" kedvének? :D

2021. jan. 19. 22:46

Szlávik mindig mosolyogva mondja, hogy ő nem jó jós:D


Hát ebben a riportban is bebizonyította, ahogy a múlt márciusban is tette:DDD


ettől függetlenül nagyon bírom és hitelesnek tartom...

33. Guruljka (válaszként erre: 23. - Fisica)
2021. jan. 19. 22:32

Nálunk (falu) kint kell sorba állni, és nagyjából megvan a védőtávolság. Maszkban.

A postára bemenni egyesével lehet, illetve ahány ablak nyitva van.

Egy kijön, bemegy a következő. Zúgolódást eddig nem hallottam, ha arra jártam.

32. unom (válaszként erre: 28. - Unom)
2021. jan. 19. 22:31
Bocs, késő van: fejlesztik.
31. unom (válaszként erre: 26. - A97b9a4e4e)
2021. jan. 19. 22:30

Te most kb. a Kádár korról beszélsz, én régebbi időkre gondoltam.

Az a kor tényleg kevésbé volt stresszes a többségnek.

Viszont már akkor is sok kemikáliát használtak a kiskertekben is.

De a DDT-t még a kilencvenes években is ki lehetett mutatni az anyatejben.

30. Mici007 (válaszként erre: 28. - Unom)
2021. jan. 19. 22:30
Egy magyar infektológusnő mondta interjúban még az első hullám idején.
29. Mici007 (válaszként erre: 26. - A97b9a4e4e)
2021. jan. 19. 22:28
Régi szép világ. Olyan már soha nem lesz. Sajnálom a mostani fiatalokat.
28. unom (válaszként erre: 25. - Mici007)
2021. jan. 19. 22:27

Hol olvastad, hogy abbahagyták?

A második kérdésedre a válasz, úgy tudom igen, bár már régen gejlesztik. Csak tavaly óta rengeteg pénz áll rendelkezésre.

27. Mici007 (válaszként erre: 24. - Unom)
2021. jan. 19. 22:27
Amit a 6-osban írtál. És lőn az ellenkezője! Ott van mindenhol a vírus.
26. a97b9a4e4e (válaszként erre: 20. - Unom)
2021. jan. 19. 22:27
Szerintem, én legalábbis anyámékon úgy láttam hogy nem volt ennyire stresszes az élet mint most. Az ember jól érezte magát, a hűtő tele volt, még téliszalámival is, nyaranta elmentünk a családdal egy hétre is, Siófok, Tapolca, most meg az ember vergődik csak itthon a saját verítékében.
2021. jan. 19. 22:25

Na meg miért is hagyták abba a vakcina fejlesztést a SARS-nál? Nem az volt 2003-ban?


És még egy! Azt nem tudom, hogy a mostani lesz a legelső RNS alapú oltás? Nincs itt valaki, aki ért ehhez?

24. unom (válaszként erre: 21. - Mici007)
2021. jan. 19. 22:24

Például?

Most kutatják a vírust, folyamatosan jönnek az új információk, felfedezések.

23. Fisica (válaszként erre: 18. - A97b9a4e4e)
2021. jan. 19. 22:23
Mert nem használja a maszkot nem mos kezet.. aki meg fogékony elkapja és megszenvedi. Most nem csak magunkért kell megtenni ezeket. Mindennap kétszer járok postára a munkám miatt. A sorban állás során se használnak maszkot, kint az orra, bagózik, dumák, és még a távolságtartás se mindig megy.
22. Guruljka (válaszként erre: 18. - A97b9a4e4e)
2021. jan. 19. 22:22

Én ma sem mosom meg a gyümölcsöt. :D

Gyerekkorunkban nem voltak ennyire rafinált növényvédőszerek,de ami volt, azt korlátlan mennyiségben locsolták ki.

21. Mici007 (válaszként erre: 6. - Unom)
2021. jan. 19. 22:22
Az a baj, hogy mindig merül fel valami tök más infó, ami ellentmond az előzőnek.
20. unom (válaszként erre: 16. - A97b9a4e4e)
2021. jan. 19. 22:21

Sokan belehaltak régen is a fertőző betegségekbe, és nem hiszem, hogy a többség túl egészségesen élt volna.

Elégtelen táplálkozás, megerőltető fizikai munka, egyik se tesz jót.

19. Mici007 (válaszként erre: 13. - Unom)
2021. jan. 19. 22:20
Régen az állatorvosunk rettegett tőle. Mindig figyelmeztetett, hogy oltsuk a kutyákat. Persze ez nem a mostani vírustörzs volt.
2021. jan. 19. 22:19
Két kézzel ettük a mosatlan gyümölcsöt, aztán mi bajunk lett? Semmi. Most meg mossál kezet ha kilépsz az ajtón, ha belépsz, de így is hullanak az emberek.
17. Mici007 (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2021. jan. 19. 22:17
Az 3, vagyis 4 volt? Nem előbb?
2021. jan. 19. 22:16
Vírusok mindig is voltak, meg mindig is lesznek. Az nem mindegy hogy milyen a befogadószervezet. Mert ha teljesen levan az immunrendszered amortizálódva, akkor egy sima influenzába is belehalsz. Régen nem volt ennyi műkaja mint most, meg sokkal egészségesebben éltek szerintem az emberek, aztán észre se vették ha átment rajtuk egy ilyen vírus.
15. Mici007 (válaszként erre: 7. - Guruljka)
2021. jan. 19. 22:15
De volt. A járvány c. film. Pár napja ment pont a tévében. Az kísérteties hasonlóságot mutat a koronavírussal.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook