Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy kellemetlen kérdés..2,5 hónapos terhes vagyok, ahogy köhögök egyfolytában bepisilek... fórum

Egy kellemetlen kérdés..2,5 hónapos terhes vagyok, ahogy köhögök egyfolytában bepisilek... (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. szept. 2. 09:17

5 szor kellett vagni?

Az utobbi idoben ritkan van,hogy bepisilek tusszentes kozben, atment rajtam.

Elkezdtem rendszeresen setalni, meg felirtam egy telefonszamot, ahol intim tornat tartanak, de most anyagilag nem allunk ugy, hogy eljarjak, ugyhogy majd az internetrol leszedettekre tornazok

2009. szept. 1. 23:25
Hát,nekem volt olyan, igaz akkor már 5 hós voltam, hogy kimentem várni a buszt, és haza kellett mennem, mert tüsszentettem egyet és majdnem bepisiltem. Szerencsére csak egy ember volt még a buszváróban, az is védőnő, így ha észre is vett valamit, legalább tudta, miről van szó.Aztán szüléskor a gyenge gátizmaim miatt 5-ször kellett vágni. A dokim szerint azért voltam így terhesen. Próbáld ki az intimtornát, de előtte beszéld meg a védőnőddel
29. kmami
2009. aug. 26. 07:55

Szia!

Van kifejezetten kismamáknak szervezett intimtorna. Esetleg keress rá a Google-ban. De először tényleg a nődokiva kell megbeszélni, hogy Neked javasolják-e (állítólag a maradi orvosok ellenzik csak).

28. 5ac9665679 (válaszként erre: 27. - 5ac9665679)
2009. aug. 24. 14:53
A Kristonnak van könyve is, nem csak intomtornáról van benne szó, szerintem nagyon hasznos.Nem drága, libris boltokban általába lehet kapni.
27. 5ac9665679 (válaszként erre: 25. - Buhu bahu)
2009. aug. 24. 14:52
Kérdezd meg a dokidat, én még most az első 3 hónapban kímélném magam, pihennék(én most vagyok holnap 29 hetes pocakos)Én is pihentem, had'kapaszkodjon meg szépen a baba, utána ha minden rednben van, csinálhatsz módjával bármit, ami jól esik, és nem tiltják:)
2009. aug. 24. 12:53
A PILATESNEK VAN EGY FORMÁJA AMIT LEHET DE CSAK ÓVATOSAN!!!!inkább terhestornát csinálnék a helyedben!
2009. aug. 24. 09:24

ertem..

Szedtem le a netrol valamilyen intimtornat, majd nekifogok, meg azon gondolkodtam, hogy elkezdek ujra jarni Pilatesre.

Mert az a bajom,hogy amiota terhes vagyok rengeteget aludnek, mindig faradt vagyok,es felek hogy nem jo vege lesz szuleskor.

Mit gondoltok Pilatesezni lehet terhesseg alatt?

Tudom hogy semmi osszefugges a ket kerdes kozott, de hogy ne nyissak uj forumot ezert is.

Koszi, szep napot mindenkinek

24. ritaanyu (válaszként erre: 21. - @IviBaba@)
2009. aug. 23. 22:38
jaj bocs te isezt írtad csak pepitában...:) nme olvastam vissza...
2009. aug. 23. 22:37
2 és fél hónapos terhesen a méhed még nagyon a kismedencében bújkál ... ez ilyen... kellemetlen... nekem sokáig még egy nevetéstől is volt... ha már nagyobb lesz a poci ill idősebb terhes leszel nem lesz iylen.majd csak a vége felé... de az cudarabb lesz!az intim torna tényleg nagyon jó! csináld! a szülésnél is sokat segít ha előtte "edzettél"!
2009. aug. 23. 15:08

Olyan jo, hogy ennyi hasznos tanacsot adtok nekem :-)Koszonom!!!

Mar utanna is neztem az intimtornanak.

Letoltottem par dolgot, csak meg nem volt idom megnezni.

2009. aug. 23. 13:24

Teljesen normális. A második trimeszterben kicsit elmúlhat,mert az első és harmadik trimeszterben nyomja leginkább a babyd és a méhed a hólyagod!

Én mikor megnevettet férjem,néha bepisilek...kicsit ciki,de tisztasági betét és semmi baj! :)) Majd nem fog megtörténni ez,ha már kibújt a kis gézengúz :)

2009. aug. 23. 12:28

Ez a pocak növekedésével egyre inkább ki fog teljesedni, és ha utánna sem szűnik meg, nekem is ilyen volt, bár nekem soha sem volt semmilyen káros szenvedélyem, csak asthmás vagyok, szóval: utánna az inkotinenciát műtéttel meg lehet szüntetni, Akinek a terhesség okozza, annak helyreállító nőgyógyászati plasztikázást végeznek...


Nekem is megvolt utánna a helyreállító műtét...

Ez olyan, hogy a szülés lehet, de nem biztos, le fogja nyomni egy kicsit a hólyagot, de utánna helyre állító műtéttel visszavarrják, vagyis felemelik a helyére, és megszűik végleg az inkotinencia...


Én anno... a szülés után már nem tudtam visszatartani a vizeletem, és nagybetétekkel jártam, de a műtét teljesen helyrehozta, amit a természet elrontott...

Ez nem olyan plasztikai műtét, mint a többi, ezt a TB 100%-osan támogatja, egy forintba nem kerül...


Ezt a műtétet a hüvelyen át végzik, nem kell attól félni, hogy felvágják a hasfalat...

19. a1baa7edcc (válaszként erre: 7. - Buhu bahu)
2009. aug. 23. 11:52
Teljesen normalis, hogy ilyen esetben kohogsz, ugyanigy jartam, a teszt npjan hagytam abba a dohanyzast. Az orvosom semmit nem tanacsolt, hogy szedjek, de Magyarorszagon elnezobbek a gyogyszerszedessel terhesseg alatt, lehet fog ajanlani valamit.
2009. aug. 23. 10:40
Szerintem egy klis intimtorna segitene
2009. aug. 23. 10:31
bocs, ha itt-ott elgépelek, siettem;)
16. 5ac9665679 (válaszként erre: 15. - Buhu bahu)
2009. aug. 23. 10:30

Szia!


-köhögés valószínű azért volt, mert tisztult a szervezeted a bagó után.helyes!!meg na haragudj, de én el tudnám verni a terhesen dohányzókat!!nagyon ügyes vagy, h letetted, ez a legjobb, amit magadért és főleg a babáért tehetsz


-nem valószínű, h a baba nyomná még a hólyagod ennyire, ajjoz még picike


-keress rá googliban kriston intomtornára: nagyon ajánlom, h ne te találd ki, h mit hogy kell csinálni, van könyv is róla, ill. tanfolyamok.kb 20 ezer foritn szerintem, de egy életre megtanulod, hogy kell HELYESEN végezni a gyakorlatokat, és azért nem mindegy, h majd 40-50 évesen azon szomorkodsz-e, h már nem vagy szobatiszta


nekem anyukám is csak legyintett ár, most 50, és nem tud úgy tüsszenteni egyet se, h ne pisilne be


ha már próbáltad a tornát és nem ment, annak oka van, alapvetően mindneki gond nélkül képes rá, persze itt is van edzettebb ember és kevésbé edzett;)


nem utolsó sorban lehet, h nem jól csináltad, ezért gondolod azt, h nem megy


ja,és sztem nagyon fontos: intimtorna nem csak neked kell, de apárod is boldog lesz tőle:)egy én úgy gondoltam sokat tapasztalt bnőmmel egyzser a hüvelyizmok feszítéséről, stb beszélgettünk...erre azt mondja...miért azt meg lehet feszíteni???


na, ha neked is vannak ilyen kérdéseid, irány a google, és mindenki boldog lesz, te pedig egészséges is, ráadásul


Még egy tévhit, aztán befogom: az intim területek izmossága nem függ össze a külső edzettséggel!munkatársam azt mondta ő nem akar intimtornát csinálni, mert ő heti kétszer úszik, az elég...én annyira nevettem ezen:)


lehetsz te lusta kutya 200kg is, soha nem sportoltál, stb, attól még meg tudod erősíteni a lenti izmaid, és nagyon is meg is KELL!!hajrá!!!!:)

2009. aug. 23. 09:31

Koszonom mindenkinek a valaszt!!

Intim tornanak neki fogok, a drnomet meg azert nem tudtam megkerdezni,mert most epp szabadsagon van, bar amugy is ugy erzem, eleg gyorsan leraz.

Dehat hany terhesseg ment mar le a keze alatt, vegul is neki ez is csak egy terhesseg..Nekem meg..

De majd keszitek listat, es kifaggatom amikor visszaer mert rakas kerdesem van..

2009. aug. 23. 08:05

Szerintem semmit ne szedj, homeós bogyót lötyis sem,majd ha legaláb 3 hós leszel. Én a 8.hóban voltam mikro nagyon megbetegedtem, szájhúzva- vonogatva mondta az orvos, h homeós bogyót szedjek, de vigyázzak az adagolásra. Hiába homeós, azért terhesen nem jó az se.

A többiekhez csatlakoznám az intim tornát illetően, tényleg nagyon jó. Nekem sokat segített szülés után, voltak hasonló problémáim(köhögés, tüsszentés séta közben, erőteljesebb nevetés hatására...)

13. lobo1
2009. aug. 23. 08:00
Beszélj az orvosoddal! Az intimtornát nyugodtan végezheted, nem megerőltető az "alsó" izmokra koncentrál. Miután beszéltél az orvosoddal keress fel egy gyógytornászt aki ezzel foglalkozik. A kitartó munka meghozza a gyümölcsét.
12. 2104cc91e8 (válaszként erre: 10. - Anyagi)
2009. aug. 23. 07:27

Már bocsánat, de Én nem olyan tornát javasoltam ami árthat bármelyiküknek is :)

Ahogyan arra a kismama is rájött, valóban a gát és hüvelyizomzat tornára gondoltam, amit akár a buszon ülve vagy főzés, TV-zés közben is lehet végezni és nem árt!

11. vereskati (válaszként erre: 10. - Anyagi)
2009. aug. 23. 07:15
Egyetértek! Mielôtt bármit szednél kérdezd meg az orvosod, nôgyógyászod. A legfontosabb, ne árts annak a pici fejlôdô gyermeknek.
10. Anyagi
2009. aug. 23. 06:37

Jól elbeszélgetünk a dologról, de én nem ajánlanék egy terhesnek semmilyen köptetőt és tornát, mert ki tudja jó -e a magzatnak!

MIÉRT NEM AZ ORVOSODAT KÉRDEZED?

Az a dolga, hogy válaszoljon minden kérdésedre , segítsen a problémák megoldásában! Ha erre nem hajlandó, vagy félsz tőle, keress másikat!!!

2009. aug. 23. 04:23
Az orvosodnak pedig mindenképpen említsed meg. A Kriston-torna mellett nem biztos, hogy nem kell gyógyszeres segítség, vagy valami... A pocak csak nőni fog egy darabig:)
8. terek (válaszként erre: 7. - Buhu bahu)
2009. aug. 23. 00:53

Nekem is itt ajánlotta a Kriston tornát egy anyuka a gátmetszés elkerülése miatt :)

Gratulálok, hogy le tudtad tenni a cigit! :)))

2009. aug. 23. 00:40

koszonom a hozzaszolasokat..Igen nagyon erosoen kohogok..En is azon gondolkodom,hogy talan legjobb az lenne ha az orvoshoz elmennek, es megmondana mit csinaljak..

Kriston torna - meg nem hallottam rola, mindjart utannanezek a neten.

Majd keresek valamilyen erosito gyakorlatokat es megprobalom..Emlekszem meg regebben probaltam parszor, de nem ment es abba is hagytam gyorsan frissen..

2009. aug. 23. 00:03
Kriston torna és én a helyedben megkérdezném a gyógyszertárban, hogy van-e köhögésre vmi homeós bogyó, mert nagyon erősen köhöghetsz, ha bepisilsz :(
2009. aug. 22. 23:43

Izomzat erősítést bárhol, bármikor tudsz végezni:)

Gyakorold kicsit, biztosan segít!

4. c95c921ae7 (válaszként erre: 3. - Buhu bahu)
2009. aug. 22. 23:40
Jó, hogy leszoksz. Bocs, de borzasztóan tudom utálni , aki terhesen dohányzik. Nem gáz, hogy bepisilsz, csak kellemetlen, de hát a méhed is nyomja a húgyhólyagot. A köhögés viszont nem olyan jó. Szedjél lándzsás útifűszirupot és ha van a közelben sóbarlang(mesterséges is jó)akkor menj el párszor. Ezek csökkentik majd a köhögést.
2009. aug. 22. 23:34

Amikor megtudtam,hogy terhes vagyok, elkezdtem csokkenteni a cigit amennyire lehet, es amikor elertem odaig hogy csak napi 1-2, vagy netan egy szal se, akkor elkezdtem ejjelente arra ebredni, hogy megakarok fulladni a kohogestol..

A parom azt mondja, hogy nala is igy volt amikor leszokott a cigirol, honapokig kohogott

2009. aug. 22. 23:25
De miért köhögsz? Az nem jó..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook