Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy jó tanulási módszer.!! fórum

Egy jó tanulási módszer.!! (beszélgetős fórum)


5. SzánI. (válaszként erre: 1. - 29a039729e)
2011. jan. 10. 16:14

Ha megadod most az emailedet, akkor elküldök egy jó kis könyvet:

[link]

4. 06bfdda89d (válaszként erre: 1. - 29a039729e)
2011. jan. 10. 16:10

Szia!:)


Én úgy csinálom,hogy kidolgozom az anyagot.Utána végigolvasom és kiemelem a kulcsszavakat.Aztán megpróbálom egyesével felmondani az adott tételeket a kulcsszavak alapján.Ami kimarad hozzáolvasom,mire legközelebb felidézem,már megy.Ami reménytelen,azt felkiáltójellel megjelölöm és közvetlen vizsga előtt már csak azokat futom át.Ez praktikus,ha nagy az anyag.


Ha csak tk-ból tanulsz,alapos értelmező olvasással menj rajta végig,közben kulcsszavakat emelj ki,az alapján próbáld felmondani,dolgozathoz,feleléshez ez elég is lesz!A lényeg:nagyon nyitott értelemmel ülj a könyv fölé és már az első olvasással nagyon sok megtapad.:)


És ne felejtsd el(nekem ez sokat segít):

15perc alatt nagyon sokmindent meg lehet jegyezni!!!

3. SzánI. (válaszként erre: 2. - Correct)
2011. jan. 10. 16:03
Hogy érted????????
2011. jan. 10. 16:00
A tesómat úgy tanítom amikor segítség kell neki, hogy memóriafogasokat használunk, tehát hozzákapcsoltatom a megtanulandó dolgokat valami máshoz, amiről tuti előjön neki.
2011. jan. 10. 15:59
14 éves gimis lány vagyok és tanulási módszerekre lenne szükségem. Ha valaki leírná tapasztalatait, módszereit, azt nagyon megköszönném ;)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook