Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy hónapban mennyi? fórum

Egy hónapban mennyi? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
75. eb76856df6 (válaszként erre: 74. - B8b6208dd6)
2011. jún. 3. 10:43

Ugyan nehogy azt hidd már, hogy vitatkozom veletek!!!

Az ilyeneket egy kézlegyintéssel szoktam elintézni.....

Kár a szót pazarolni olyanra, aki a saját butaságát nem hajlandó elismerni, és még a jó tanácsot se szippantja be az agya.

74. b8b6208dd6 (válaszként erre: 73. - Eb76856df6)
2011. jún. 3. 10:28
A tejsavó az egészséges,és te a gyerekednek egy csokor sárga répát szoktál adni tudod ki hiszi el,az én gyerekem is kap Pingulit,és még sok minden mást és akkor mi van nem egészséges?Képzeld Tavaly 1x-er látta a gyerek orvos még a nevét sem tudta a gyereknek,az idén még még egyszer sem,na ennyit erről az egészség nem ezen fog mulani,:)
73. eb76856df6 (válaszként erre: 72. - 6795561eb7)
2011. jún. 3. 09:34

Ez igeeen!

Színtiszta egészség!!!! Ez a kinder annyira egészséges, annyira tápláló, és annyira hasznos a szervezetetnek, hogy szavak nincsenek rá! ó azok a savak, azok az emulgeéló szerek, és az a koncentrált tejsavó, hát Isteni finomak, nyamm, nyammm......Ez már egyenként is maga a természetesség, nemhogy így együtt....:):):):)

Ó szerencsétlen gyermeked....egyedül csak őt sajnálom!!!


Na, sipirc, szaladj le a piacra, vegyél annak a gyereknek egy csokor sárgarépát, azt nyomd a kezébe, ne ezt a szemetet!:):) Megbízható helyről végy!!!!

2011. jún. 3. 08:58

Kinder Pinguí,

összetevők:

finom tejcsokoládé 24% (kakaó vaj,cukor,tejpor,kókusz tejpor)pasztőrözött tej31%,cukor,növényi zsírok,zsírszegény kakaó,emulgeálószer ,zsír savak,koncentrált tejsavó,Származási hely:Olaszország.Forgalomba hozza Ferrero Magyarország!

71. Burkuska (válaszként erre: 70. - Eb76856df6)
2011. jún. 2. 20:12

:-)


Azt gondolná az ember,hogy manapság azért a médiának/információáramlásnak/tájékoztatási platformoknak köszönhetően tudunk annyira szelektálni ,hogy el tudjuk dönteni mit együnk...amikor a boltok polcain lévő "ételek" 90%-a szemét,de ha megfog valaki egy értelmes irodalmat,akkor is tájékozódhat+ egy kis józan paraszti ész!

70. eb76856df6 (válaszként erre: 69. - 6795561eb7)
2011. jún. 2. 20:04
Pff, akkor csinálj amit akarsz:):)::) Engedélyt kérek meghunyászkodni:):):)Csak így szánalmasan.....
2011. jún. 2. 18:58
Szánalmas, oviban dolgoztam legalább 1 héten 2x kaptak a gyerekek pingulit,tej szeletett,ja és meg súgom kórházban is kapják a gyerekek kérdezem én ha a szemét akkor ilyen helyeken miért adják nekik?Ja és se pingulibe se a tej szeletbe nincs tartósító szer sem sem íz fokozó legalább is nincs rá írva!:(
2011. jún. 2. 18:44

Isztike, kedves, eszem ágában sincs téged bántani, vagy kritizálni. Nagyon halkan súgom, hogy szerintem a többieknek igazuk van. Nyilván azért etetsz ilyen sok szutykot a kicsi gyermekkel, mert meg vagy győződve, hogy jól csinálod, és legjobb tudásod szerint cselekszel.

Iszilke! Élelmiszergyártó üzemben dolgozom, hidd el, tudom mit beszélek.....Az a rengeteg aroma, ízfokozó, tartósító, amiket beletesznek ezekbe a szemét kajákba. Az aroma pl. fűrészporból készül. Ha ezt sokan tudnák, soha nem ennének mondjuk epres joghurtot. A kicsijüket meg főleg nem tömnék velük.

Persze, kell egy kis édesség, persze, hogy kell. De akkor már inkább egy szeletke jó minőségű !!!!!csokikát adjál.

Még egyszer mondom, nem bántásként írtam, hanem segíteni szerettem volna ezzel a pár mondattal, hogy a kicsi gyermek szervezetét nem mérgezd, mert az egészsége megőrzése még most a Te feladatod, és a te felelősséged.

Gondold át, ha már ennyien ezt mondjuk, akkor nemcsak a szánk jár.

2011. jún. 2. 17:50
Az én gyerekem általában reggel fél nyolckor kel meg eszi a kettő pingulit 10 körül 1-2 db virslit vagy 5dkg csirke vagy pulyka mell sonkát,ebéd,délután a sós rágcsa,este pedig joghurt,májkrémes vagy vajkrémes kenyér,közben még pedig alma vagy banán,és kérdezem én ez olyan sok?
2011. jún. 2. 14:10

hogy egy kicsit belefollyak a vitátokba!

egyik véglet sem jo ha sokat kap az sem de ha keveset az sem.

van nálunk is minden nap valami nyalánkság ők eldöntik mit szeretnének egyik nap gy.joghurt másik nap 1kis szelet csoki van hogy főzök egy kis pudingot stb.ennyi kell napi egy valami nem sok.aztán ünnepek alatt nem szabok határt akkor ehetnek egész nap.ha viszont huzni kell a nadrágszijjon akkor ez az első amit kihuzok a bevásárlo listárol.

65. Burkuska (válaszként erre: 64. - 6795561eb7)
2011. jún. 2. 10:01

De,abban van adalékanyag,én nem mondtam,hogy azt adok nekik!

Mindenki eldönti mit ad nekik,és az ÉN véleményemet írtam le,te meg a tiedet.Ha valaki gondolkodik,akkor mérlegel és dönt,lehetőleg értelmesen....Ennyi.

64. 6795561eb7 (válaszként erre: 62. - Burkuska)
2011. jún. 2. 09:47
Akkor te ne adjad a gyerekednek adjál Norbi Update termékeket abban nincs se cukor se adalékanyag!
2011. jún. 2. 09:46
Ez van!
62. Burkuska (válaszként erre: 61. - Burkuska)
2011. jún. 2. 09:39
Éppenséggel aszalt gyümölcsöt is lehet adni a gyereknek. Agyam eldobom,amikor a szülők cukros,adalékanyagos szemetet adnak a gyereknek. Felelőtlenség a köbön.Nemrégiben vettem egyik ismerősömnek krémtúrót,elég volt elolvasni az összetevőket,borzalom.
61. Burkuska (válaszként erre: 60. - 6795561eb7)
2011. jún. 2. 09:37
Szerintem meg pont,hogy egészségtelen pl.a kinder pingui és csípsz. Elég elolvasni a hátoldalán lévő összetevőket! És akkor a mű ízről még nem is beszéltem! Persze,egyen a gyerek ilyet is,mert gyerek,az meg egyenesen túlzás,hogy "tejtermék" (miben,a pinguiban?,persze 000,1 %-a,az is kétes eredetű),gondolkodjál el azon,hogy finomított "élelmiszerről" beszélsz,ami ezért már eleve hátrányt élvez a gyümölccsel szemben!És akkor még nem beszéltem a cukorról,az adalékanyagról stb. Magyarán: ezek szemetek!
2011. jún. 2. 07:17
Ja és a gyümölcs be se lától bele honnan tudod hogy mivel lett permetezve vagy éppen érlelve,haza viszed a piacról és lehet hogy mérget eszel de igaz amit nem tudsz az nem is fáj!
59. 6795561eb7 (válaszként erre: 58. - Tulipánkert4)
2011. jún. 2. 07:13
Szerintem a tejtermék igen is kell a gyereknek mindennap a cipsz pedig kukorica darából készült ami nem is olyan egészségtelen,a másik még mindig jobb hogy meg eszi a nap kettő pingulit mint a csokit,ez tej termék szüksége van rá mindennap a gyereknek gyümölcsöt is eszik mindig van itthon neki alma ,banán.ja és ő nem eszi a palacsintát sem az édességet sem ezeken kívül szerintem ez így jól van én nem tartom soknak és egyáltalán egészségtelenek!
58. tulipánkert4 (válaszként erre: 57. - Tulipánkert4)
2011. jún. 1. 22:32

És nem, nem a gyerekeken spórolok. Ők is esznek csokit, csipszet, rudit, hetente egyszer, naponta csak egy valamit.


Viszont gyümölcsre iszonyúan sokat elköltök.


Ma pl a piacon több mint háromezret fizettem almára, eperre (ami van itthon is, csak nem elég) banánra. és ezekből pénteken már nem lesz semmi.

(mondjuk apuka is besegít nekik, Ő is nagy gyümölcsimádó)


De hetente ennyi, sőt még több elmegy gyümölcsre. És el is fogy. Míg csipszre, rudira pár száz forint. De mégis kapnak, csak keveset.

57. tulipánkert4 (válaszként erre: 46. - 6795561eb7)
2011. jún. 1. 22:26

Ezért biztos fogok kapni, de nem bánom.


Véleményem szerint egy gyereknek, kicsi gyereknek nem kell minden nap két kinder p. egy görög joghurt és egy csomag csipsz.


Nem vagyok egy bioanya. Én is örülök, ha a gyerekek kapnak pl. a nagyszülőktől egy rudit, de ennyi szart egy nap nem veszek meg nekik. Nem ellenkezem, ha a mamánál öt palacsintát esznek meg (havonta egyszer fordul elő), de nem tömöm őket palacsintával minden nap.


Két kinder p. egy csomag csipsz és egy joghurt szerintem nagyon sok egy gyereknek. Az enyémek ezen kb. egy hétig elvannak.

Én is megveszem, és kapnak is, de nem egy nap alatt ennyit. Mert ne mondja nekem senki, hogy ennyi édesség, csipsz, főtt étel után egy gyerek még eszik gyümölcsöt.


Márpedig az a legfontosabb.

2011. jún. 1. 20:24
Mindezt bér- és létminimumból...
55. Kira88
2011. jún. 1. 20:03

Ja,és ha ki is hozza valaki a kaját havi 40-50-ből,az biztos,hogy ott a gyereknek nem minőségi az étkezése,nem jut elég zöldség-gyümölcs,hal és hús,tejtermék,pedig ezek elengedhetetlenek a fejlődéshez...


A banánt a saját gyermekétől irigylő,cigarettázó apukának pedig gratulálok!!!

54. a14deb9047 (válaszként erre: 53. - Kira88)
2011. jún. 1. 20:00
Százezrével vannak ilyen családok...
53. Kira88 (válaszként erre: 1. - Tulipánkert4)
2011. jún. 1. 19:53

5 fős családnak nem tudom elképzelni,hogy elég a 40 ezer,ha mégis,akkor az nem élet,csak vegetálás fizetéstől fizetésig.


Ahhoz hogy egy normális,polgári(európai)színvonalon megéljen egy 4-5 fős család,ahhoz minimum 200 ezer ft kellene a "kötelezők" után.Ennyiből már lehetne moziba,színházba,étterembe menni,nem lenne gond ruhát,cipőt,könyvet venni a gyerkőcöknek,fenn lehetne tartani legalább egy autót és nyaralásra is lehetne félretenni. Az "élet" valahol itt kezdődne szerintem,persze nem vagyok vak,tudom hogy a magyar családok többsége fényévekre van ettől...:(((

52. 93f84765e4 (válaszként erre: 51. - 6795561eb7)
2011. jún. 1. 19:44

mikor napokig lekvároskenyeret ettünk neki akkor is megvolt a napi cigije

pont tegnap kaptam meg tőle hogy azt a pénzt ő keresi meg mit foglalkozok vele

2011. jún. 1. 19:37
Na vajon ő mennyit költene egy hónapba,de még az ilyenből azt is ki nézem hogy magának meg veszi a cigit,a családnak meg vesz kenyeret meg egy vajat,de igaz Kriszta írta hogy húst hússal enne a férje!
50. cel (válaszként erre: 42. - 93f84765e4)
2011. jún. 1. 19:03
Kérd meg a párodat, hogy legyen segítségedre, egy hónapig vásároljon ő. Ha valóban jobban spórol, nyertek, ha meg nem, akkor nem szólhat többé.
2011. jún. 1. 18:59
megoldom mindig hogy nekik jusson inkább én mondok le valamiről
48. 6795561eb7 (válaszként erre: 47. - 93f84765e4)
2011. jún. 1. 18:53
Sajnálom
47. 93f84765e4 (válaszként erre: 46. - 6795561eb7)
2011. jún. 1. 18:40
hát én sem!!!!!!!!!!!!!!!!!!
46. 6795561eb7 (válaszként erre: 44. - 93f84765e4)
2011. jún. 1. 18:37
Azért ez durva amit mondott a férjed a gyümölcs tej termék meg még sok minden más igen is kel minden nap a gyereknek!Az én fiam is napi kettő kinder pinguit 1 görög joghurtot és egy csomag csítosz chipset eszik meg na meg a gyümölcs,de a férjem is cigizik és eszébe se jutna ilyet mondani ha nem tellene rá ő inkább le mondana a cigiről csak hogy a gyereknek mindene meg legyen!Nem értem az ilyen embereket egyszerűen!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook