Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Egy hónapban mennyi? fórum

Egy hónapban mennyi? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
15. a14deb9047 (válaszként erre: 12. - 1d97508455)
2011. máj. 31. 21:28

Kifizetsz minden havi kötelező számlát.

Ami megmarad, elosztod 30 vagy 30 nappal, így megtudod, naponta mennyit költhetsz átlagban.

Amennyiben az egyik nap túlléped a keretet, a másik nap annyival kevesebb költeni. Ha maradna, irány a persely. Ajánlott hetente, kéthetente egy napon napon nem vásárolni (természetesen a vasárnap kihagyva). A megspórolt összeg mehet vasárnapi fagylaltozásra pl.

2011. máj. 31. 21:25
Éltem havi 5 ezerből és 40 ezerből is.
13. spinneli (válaszként erre: 12. - 1d97508455)
2011. máj. 31. 21:20
Azért ennek a táppénznek utánajárnék a helyedben.
2011. máj. 31. 21:11
sziasztok! ez most pont érdekel ez a téma engem, mert hihetetlenül nem tudom, tudjuk a párommal beosztani a havi keretet. nem is költünk szinte semmire(ruhát szinte csak leárazottakat vásárolunk, kajából is azért megnézzük, h mire költünk, káros szenvedélyünk nincs...), de hónap végére mindíg ott vagyunk, h hoppá, már csak 5000 ft-unk van, és még a hónap fele hátra van.. :/ Amúgy párom keres csak, mert én hamarosan szülök, táppénzt nem kapok (Senki nem tudja, h miért..) 150 000 ft körül, amiből a számlák max 50 ezer, vagy még annyi sem. Érdekelne, h ki hogyan tudja beosztani a pénzt, mert nekünk eddig még nem sikerült rájönnünk... :/
2011. máj. 31. 20:44
Én 38-ból oldom meg a mindennapjainkat. Ebből van 2 mobil előfizetés is. Szüleimmel lakok, külön kasszán vagyunk. Lányom menza kaját eszik (13 hónapos) én meg hideget. Ebből veszem meg neki a gyógyszereket, pelenkát, a napi desszertjét..
10. spinneli (válaszként erre: 8. - Bf91284513)
2011. máj. 31. 20:40

Én nem főzök mindennap, csak hétvégén több adagot, amit el tudunk vinni ebédre a munkahelyre.

A hét második felében a párom maximum főz magának valami egyszerű tésztát, vagy rendel valamit, én el vagyok hidegen is.

9. ancsy1 (válaszként erre: 1. - Tulipánkert4)
2011. máj. 31. 20:40
Szia! Mi hárman vagyunk (2 felnőtt +1 gyerek),a téli hónapokban a rezsink (panel lakás)60.000 ft+ 40.000 ft a kaja pénz,ennyi jut rá.(amiből az utolsó hétben alig,van (de ebből megy a mósópor,tisztitószerek is).Ezenkívül fizetünk hitelt is.Nagyon nehéz főleg hó végén( én is mindenből az akciósan ill.az olcsóbbat veszem).Két borítékba teszem a pénz,külön a rezsi,és külön a kaja pénz,mi így próbálok ügyeskedni..
8. bf91284513 (válaszként erre: 3. - Spinneli)
2011. máj. 31. 20:38
Nálunk nem jön ki annyiból a kaja, minden nap főttkaja van, kb olyan 60 ezer a kaja nálunk egy hónapban, de ebben benne van minden, piac, húsbolt...minden.
2011. máj. 31. 20:38
Lehet, vagy éppen rá van kényszerítve az ember.
2011. máj. 31. 20:36
Megélni meg lehet egyébként alacsony összegekből is, csak nem szépen, szerintem.
5. bf91284513 (válaszként erre: 1. - Tulipánkert4)
2011. máj. 31. 20:36
Mi 3an vagyunk, havi szinten olyan 120 amit a postára viszek csekken és szintén olyan 120 elmegy simán minden másra. Monsjuk nem élünk rosszul, ha látok valamit a gyereknek simán megveszem nem gondolkozom,midnen hónapban kap uj ruhákat, én is veszek magamnak ha meglátok valamit. Szóval úgy, hogy nem kell sose várnom köv. hónapban arra amit venni szeretnék 250kb egy hónap.Ez az átlag.
2011. máj. 31. 20:34

Egyetértek veled kedves hozzászóló sokkal több, mert 40.000 Ft-ból egy öt tagú családnak igen csak nehéz ebből a pénzöszegből gazdálkodni. Nagy a drágaság és bizony a gyermekeknek, ha egyszerre növik ki a ruhát, cipőt és nagyon sokba kerül.

Ahhoz legalább négyszázezer forint kellene, hogy mindezeket megold. Beiskolázásról nem is beszélve igen csak meg kell gondolni a kiadást ügyesen kigazdálkodni sokkal nehezebb. Abból ami marad a megélhetésre csak nyomorogni lehet. Üdv.Ágnes

2011. máj. 31. 20:33
40ezer forint nálunk kb a havi kaját teszi ki, pedig csak ketten vagyunk.
2011. máj. 31. 20:33

Mi 3 fővel éltünk 30 körüli összegből(ez a rezsi és egyéb befizetendők után megmaradt összeg) amikor otthon éltem.Nem szenvedtünk hiányt semmiben,egyszerűen csak nem volt 8000ft-os tolltartóm meg egyéb horror áru ruhák stb.


Albérletben laktunk mikor megszületett a kisfiúnk,akkor kb egy 20-30as maradt tisztán ami elkölthető volt.


Én el tudom képzelni,hogy egy 4-5 fős család megél 50-60ból.(a 40 nekem manapság már kicsit kevésnek tűnik)

2011. máj. 31. 20:28

Olvasgattam egy topikot, ahol többen boncolgatták, hogy mennyi pénz kell egy családnak egy hónapban megélhetésre.

Volt olyan háromgyerekes anyuka, aki leírta, hogy a csekkek befizetése után 40.000 Ft-ból szépen megélnek öten.


Nem tudom, biztos én csinálom rosszul, de nekem ennek a kétszerese sem mindig elég, pedig elég spórolós vagyok. Hisz a csekkek befizetése után ott a gyerekek ruházkodása, ilyen-olyan pénzek a suliba, oviba, az élelmiszer, tisztítószerek stb. gyógyszer, ha betegek. Nekem a 40.000 nagyon kevésnek tűnik, főleg nem mondanám, hogy abból szépen meg lehet élni.

Tudom mindenki annyiból él, amennyije van, én is el tudnám költeni a mostani pénzünk többszörösét is.


Néha én is sokallom, hogy mennyi pénz megy el, de semmi felesleges nincs benne. Néha a gyerek elmegy moziba, néha állatkert, jön a jó idő strandra is megyünk majd.


Véleményetek szerint egy 4-5 fős családban mennyi pénz kell a megélhetéshez (a kötelezők befizetése után)?

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook