Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Egy 3éves kisgyerekben van szerintetek már felelősség tudat, hogy vegyünk neki egy kis házikedvencet? fórum

Egy 3éves kisgyerekben van szerintetek már felelősség tudat, hogy vegyünk neki egy kis házikedvencet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
63. moonlight1984 (válaszként erre: 62. - Moonlight1984)
2010. nov. 3. 09:15
Nálam a 3,5 éves lányom már egydül gondozza a saját hörcsögét,egész megbízhatóan ellátja.A nagylány már 7 éves lesz,ő is segít az állatok körül-és az elmúlt 2 éveben,egyiknek sem lett baja,meg sem sérültek az állatok miatt.Pedig van kutya,macska,nyúl,hörik,pintyek.
62. moonlight1984 (válaszként erre: 8. - C0275abe94)
2010. nov. 3. 09:10

Már sok-sok éve vannak hörcsögeink és sokat olvasok/tudok róluk,de ezzel ilyen kategórikusan nem tudok egyetérteni.

Ilyen alapon kutyát se vegyen,mert veszettséget kaphat,macskát se mert sok vírust terjeszthet...

Meg kell tanítani a gyerekeket a megfelelő bánásmódra és kézmosásra,mert mindenféle állat tartása rejthet veszélyeket is,sajnos.

Egy 3 éves még nem tud gondoskodni egy állatkáról-ez inkább a szülő dolga ilyenkor még,viszont szerintem nagyon jó hatással van a gyerekekre ha van körülöttük állat/állatok is.

2010. nov. 3. 07:46

mi két éves szülinapra kiskutyust hoztunk a lányomnak.de ő még a gondozásához kicsi!

játszanak,szaladnak stb,de ennyi.figyelni nagyon kell,mert a kutyus kölyök még és,hogy ne ugráljon rá vagy a lányom ne tépje a fülét stb....

ja és a lányom ha kutyapiszkot lát már szalad a lapátért..kettesbe sose lehet őket otthagyni pedig már lassan 3 éves lesz!

2010. nov. 3. 07:32
Szerintem még korai a felelősségtudatára alapozni. Nem is lehet ezt elvárni egy 3 éves gyermektől. Ettől függetlenül vehetsz neki, de számolj arra, hogy a Te válladra hárul a gondozása várhatóan egy darabig. Aztán együtt kialakíthatjátok a vele járó napi rítusokat, amibe majd szép lassan beleszokik.
59. 454db8ee37 (válaszként erre: 53. - Annácskaa)
2010. nov. 3. 06:46
Már sajnálom, hogy vettem a fáradtságot és segítő szándékkal válaszoltam a feltett kérdésedre.
58. bettike2007 (válaszként erre: 46. - Russodebby)
2010. nov. 2. 23:37
ááá nekem volt csinim egy pillanatra nem lehetett magára hagyni mindent megrágott és ahol tudott kakit hullajtott..
57. bettike2007 (válaszként erre: 25. - Annácskaa)
2010. nov. 2. 23:35
amúgy is a kutya macska férgeket és egyéb nyalámságokat terjeszt,nem szeretem ha anyuéknál símogatja őket a lányom,főként hogy bolhásak is és nagyon csúnyán néz ki a kis bőre a csípéstől!
56. bettike2007 (válaszként erre: 8. - C0275abe94)
2010. nov. 2. 23:28
na nem biztos hogy a höritől volt,akárhonnan szedhette,én kicsinek minden állatot fogdostam,puszilgattam és világéletben voltak állataim volt hogy egy szobában 5-6féle is de sosem volt bajom tőlük!
2010. nov. 2. 23:26
én elajándékoznék egy tengerimalackát!Már holnap viszem be kereskedésbe mert ingyen senkinek nem kell.
2010. nov. 2. 23:19

nem tudom végül hol tart a beszélgetés, de egy teki(nekünk ékszerteknős volt) akár 20-25évig is élhet...

és minden állattal van "dolog", takarítani, etetni stb. A mi tekink nem harapott, sőt...még én kaptam a főiskolai barátnőimtől, d emikor megszülettek a gyerekeim egyre inkább azon voltam, hogy elajándékozom, mert egy csomó betegséget terjeszthetnek...amúgy meg nem volt időm már annyit foglakozni velük, a köveket lesúrolni, az akváriumot szépen kipucolni, hogy valóban gyönyörű legyen(mert egy elhanyagolt állatnál és annak környezeténél nincs szörnyűbb látvány), bár a gyerekek is nagyon megszerették, mégis az elajándékozás mellett döntöttünk...

szerintem nehéz olyan háziállatot találni, ami az ember szívéhez tud annyira nőni, hogy ne únja meg mármint a gyerek, és akkor meg a szülő nyakán marad ez is...

tudom írtad, hogy a kutyát csak messziről...pedig a kutya viszont is tud szeretni, mármint ezt érezzük is, egy teknős azért nem tudja ezt kifejezni..:) ja és nem beszélve arról, hogy mekkora legyen az adott állat "élőhelye", én pl eléggé állatkínzásnak tartom azt, ha egy kis állatkát kis helyen tartunk, csak azért hogy legyen, miközben a természetes élőhelye ennek a többx-szerese, szerintem ez szenvedés nekik.

a kutya legalább jól érzi magát egy kertes házban...(bár szerintem azt is el kell vinni időnként futtatni, nagyobb sétára)

53. annácskaa (válaszként erre: 49. - 454db8ee37)
2010. nov. 2. 21:16

:)

Igen,csak ha már veszem a fáradságot és fórumozok,próbálok helyes válaszokat adni egy kérdésre akkor elolvasom a válaszokat is,ha annyira érdekel a kérdés...úgy komplexen...

2010. nov. 2. 15:40
Nem való 3 évesnek az állat még, nem tudja, nem fogja rendszeresen gondozni.
2010. nov. 2. 15:15
A házi kedvenccel gondok is aódhatnak, SŐT pl. rágcsálóktól (bármennyire édes is egy hörcsög stb) lehet allergiája is.
2010. nov. 2. 15:13
Maximum halat!
2010. nov. 2. 15:10

kedves Annácskaa!

bocs, ha megsértettelek. (A stílusodból gondolom, hogy így történt)Nem szokásom visszaolvasni a válaszokat.Elolvastam a kérdést, a válaszommal reagáltam rá. Vagy nem ez a célja ennek az oldalnak?

2010. nov. 2. 09:04
Ha visszaolvasnád akkor láthatod,hog írtam is ÉN IS szeretnék egyet!!
2010. nov. 2. 08:08

3 évesnek ne vegyél élő állatot, csak akkor, ha te magad is nagyon szeretnél egyet!!!

Interaktív játékon, pl. mozgó, ugató kiskutyán le tudod mérni, mennyire tudna bánni vele, ezzel meg is tanulhatja, hogyan kell rendszeresen ellátni egy élő-érző kis lényt, és nem pedig nyúzni, mint a szomszéd kisgyerek a macskáját.

2010. okt. 28. 10:31
Degut nem szabad! Ha csontot ér a harapása,csontvelő gyulladást lehet kapni tőle. Akkor inkább csincsilla,azt lehet a lakásban is szabadon tartani és vissza jár a helyére piszkitani.
45. c0275abe94 (válaszként erre: 40. - Annácskaa)
2010. okt. 28. 10:20
a keresztfiamnak van, imádja (igaz, ő 16 éves) :)
44. c0275abe94 (válaszként erre: 39. - D606bc0fd7)
2010. okt. 28. 10:18
mi vettünk nekik speciális vitaminkomplexet is, és a halon kívül adok neki nyer csirkemájat (imádja!!!) és lio szívmixet is (gyorsfagyasztással szárított marhaszív), ez nem műkaja. próbáld ki. Mindent abban a boltban vettem.
43. d606bc0fd7 (válaszként erre: 41. - Annácskaa)
2010. okt. 28. 10:00

Köszi :))

Én a te helyedben, egy kutyust vennék. Amivel néha játszhat az udvaron vagy megsimogathatja...

42. d606bc0fd7 (válaszként erre: 40. - Annácskaa)
2010. okt. 28. 09:56
A vadászgörényt sétáltatni kell, haraphat is, plusz a lakásban mindent megrág...
2010. okt. 28. 09:56

Anetta! :)

Látom felkerült pár kép a kedvencekről :)

Édesek nagyon,főleg a teknősök!!!

2010. okt. 28. 09:47

Deguhoz mit szóltok?


A vadászgörény az amelyiket sétáltatni kell? Vagy rosszul emlékszem?

39. d606bc0fd7 (válaszként erre: 33. - C0275abe94)
2010. okt. 28. 09:43

:) Örülök, hogy ilyen boldog élete van a teknősötöknek :)


Nem vagyok Budapesti, de köszönöm a tippet, ha arra járok majd benézek :) Nekik is van apró kavics meg ilyesmi és csak télen vannak bent, nyáron mostmár kint napoznak az udvaron. Sőt tervben van egy kis tó kiépítése is, ahol szerintem igazán jól éreznék magukat.


Én általában csak kishallal etettem őket (fagyasztott apróhal, miután felenged), mert amíg bolti kaját adtam nekik elég sűrűn megbetegedett a szemük. Mostmár lassan 1 éve főlehg csak halat kapnak és teljesen egészségesek :)

38. Cippora (válaszként erre: 31. - Salabakter)
2010. okt. 28. 09:42
Azért ezt nem hiszem.Nekem 2 éves koromtól voltak kutyáim,sosem volt ebből probléma,soha nem bántottuk egymást,na mondjuk ez nevelés kérdése is.Bár jobb óvatosnak lenni,az biztos.
37. c0275abe94 (válaszként erre: 32. - Annácskaa)
2010. okt. 28. 09:41
na ugye :) ezért vagyunk, hogy ötleteljünk! :)) örülök neki.
36. Cippora (válaszként erre: 25. - Annácskaa)
2010. okt. 28. 09:40

A miénk nem hullajtja a szőrét :) na de ha nem szereted annyira a kutyákat,akkor tényleg nem neked való.

Vadászgörény???? szerintem az is nagyon aranyos.Sőt én anno,kopasz malacot akartam venni,csak én meg nem bírom,ha egy állat kalitkába,ketrecbe vagy akváriumban "raboskodik".A halak nyilván oké,de a többi nem...

35. annácskaa (válaszként erre: 33. - C0275abe94)
2010. okt. 28. 09:39
Békés megyeiek vagyunk.
34. annácskaa (válaszként erre: 31. - Salabakter)
2010. okt. 28. 09:39

DIREKT idézőjelbe írtam!!!!

:S most erre mit írjak....

....ott lennék mindig amikor kivesszük kicsit....nem hagynám,hogy kedvére tépje a szőrit,ha egyáltalán ilyet merne végrehajtani.

Bár én amennyire szeretem az állatokat,gyorsan kinevelném belőle,hogy nem szabad!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook