Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egészséges és helyes étkezés 1 éves kor alatt! fórum

Egészséges és helyes étkezés 1 éves kor alatt! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egészséges és helyes étkezés 1 éves kor alatt!

1 2 3
26. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 24. - Milochou)
2009. okt. 7. 10:56

:( Hát nem irigyellek, ezen én is keresztülmentem.Ültették a babát, meg járatták, sőt a három hónapos babát az anyósom bele akarta ültetni a bébikompba.Azt hittem felrobbanok!Mert a bébikomp az milyen tök jó, nekem is csak S alakú gerincferdülésem lett miatta, és 13 évesen már a ferde gerincem miatt túl voltam az első isiászon, el lehet képzelni milyen jó volt.Olyan erős fájdalomcsillapítót kaptam mint a reumások, és teljesen ki voltam ütve.Ez miatt élből elleneztem a bébikompot, de anyósom rokonságában az egyik kismama használta, és szerinte nagyon bulis volt.Sok kitartást kívánok a családhoz, és ne idegeld magad, ez csak rád tartozik, hogy mit adsz a babádnak enni, és mit használsz.Senkinek semmi köze hozzá.

Az én kislányom kilenc hónaposan kezdett el mászni, igaz rá két hétre már felhúzta magát, és ácsorgott a bútorok mellett.Ami most lassúnak tűnik, később hihetetlenül felgyorsul.Engem is folyton szekáltak hogy járkáljak a gyerekkel, pedig ha magától indul el sokkal kisebb a balesetveszélyes helyzet, mert egyedül csak akkor tud már lépni, ha van egyensúlya is.Ha járatják, és úgy engedik el a kezét felburul, és mivel a babák "orrnehezek", általában a fejük sérül.A lányom 14 hónapos koráig ácsorgott és próbálgatta az egyensúlyát a bútorok mellett, és mikor elindult rögtön biztosan ment.Nem esett el két méterenként, és másnap már a kanyarodás is ment neki, sosem ment neki pl a falnak, amit gyakran láttam olyan babáknál, akik már egyéves kor előtt mentek, persze nem maguktól.A fejlődést nem lehet gyorsítani, olyan nincs hogy egy baba gyorsabban is tudna fejlődni, csak nem akar, vagy tud.Ezt kellene megérteni sokaknak.Majd ha kiépülnek azok az idegpályák, és kialakul a mászástól a megfelelő hátizomzat, kialakul az egyensúly, és a térérzékelés, a baba magától el fog indulni, fel fog csücsülni, és meg sem lehet ebben akadályozni.

Nálunk is jöttek a példák, hogy ennyi idős gyereknek már ülni kéne, meg menni, aztán pont azok lepődtek meg legjobban a gyors felálláson és elinduláson, akik a legjobban szorgalmazták a beavatkozást.Utólag belátták, hogy igazam volt.Én úgy tanultam meg járni, hogy az anyám hónapokig mászkált velem, az én kislányom pedig 24 óra alatt.:)Nem voltak balesetek, nem esett kelt, nem ment neki semminek, mert időben meg tudott állni:)azt hitték csodagyerek, én meg mondtam, hogy nem az, csak meg kell várni míg a baba akar elindulni, és ez van.Csak akkor teszik, mikor elég biztonságosnak érzik, előbb nem:)

25. dtrr
2009. okt. 7. 09:45

Teljes mértékben egyetértek a cikk írójával.

Az én kisfiam 6 hónapig csak anyatejet kapott. Egy hónapja kezdtem el a hozzátáplálást, azóta kétféle gyümölcsöt kapott, először almát, aztán barackot napi egy alkalommal.


Az idősebb generációk ezt nem értik meg.

2009. okt. 7. 08:32
Az hagyjàn, hogy "mindenki" (nàlam spec. anyosék...)sietteti, hogy a babàm egyen minél elöbb mindent és idiota kérdésekkel traktàlnak, de ugyanez vonatkozik egyéb dolgokra is. Pl. az a szokàsuk, hogy megfogjàk a gyerek kezét, huzzàk fel és jàratjàk ( 6honapos a lànyom). Többször kellett ràjukszolnom, hogy azonnal hagyjàk abba. Idegesit, hogy ràm akarjàk tukmàlni a bébikompjukat, stb..stb...egyszerüen nem tudjàk értékelni a fejlödését, pedig a kisbabàm nagyon ugyes a földön ( àllandoan lent van és pörög-forog)és gyors is.
2009. okt. 7. 07:29
Sztem is nagyon jó a cikk, egyedül a a dinnye ami megütötte a szememet.Egy éves kor alatt nem javasolt , legalábbis ami a görögdinnyét illeti.Sajnos nagyon sok olyan dolgot felvesz a földből ami a babáknál véres hasmenést okoz.Érdemes vele vigyázni.
2009. okt. 7. 06:27
A cikk jó, ey részt, másrészt meg egy picit erős. A tilos egyes dolgokra tulságosan is kemény, inkább a nem ajánlott szerintem a megfelelő. Mert éppenséggel vannak dolgok, amik nem ajánlottak, mert okozhatnak gondot, de lehet, hogy nem. Az én lányom 8 és fél hónapos, még szopik, többször mint ahányszor eszik. de neki inkább csak gyümi kell, a zöldséget nagyon nehezen hajlandó elfogadni, majd csak megszokja én nem eröltetem, de az igaz, hogy mindent megkostóltatok vele, amit csak lehet, hogy szokja az izeket. Hálistennek egyikünk sem allergiás semmire, ez már jó. de ő simán el lenne reggel alma este barack, egy kis kekszel, vagy tejpéppel. valamivel muszáj picit laktatobbá tennem. igy is éjjel sokszor felkel cicizni
21. 4a8c4f0081 (válaszként erre: 20. - Macifül)
2009. okt. 6. 22:24
Mézet? Te jó ég! Anyum is akart egyszer adni a babának mézet.Utátanéztem botulizmust okozhat.Ráérsz még a kajákkal akár egyéves kora után is.Én akkor is még nagyban a főzeléket nyomtam, mert nem volt rágófoga a kislánynak, addig meg nem tudja elrágni a kaját.Szépen megvártam míg kinőtt az a pár fogacska, aztán adtam neki azt amit mi eszünk, persze nem mindjárt egy az egyben.Elötte meg turmixoltam a kaját, mert a husi okozhat gondot ha rágás nélkül nyeli le.Anyum szerint nem jól csináltam, de a gyerekemnek legalább nem fájt a pocakja:)
2009. okt. 6. 22:13

Nagyon jó a cikk! Engem is folyton csesztetnek, hogy miért nem adok már mézet, epres cuccokat, babot, lencsét, tehéntejet, felnőtt kajákat a 11 hónapos kisfiamnak.

Legszívesebben én is elküldeném anyósomnak és sógornőmnek a cikket :D

19. Gligi
2009. okt. 6. 21:27

A cikk nagyon jó!

DE vannak kivételek, mert én például egyáltalán nem szoptathattam és így 4 hónaposan el kellett kezdenem a hozzátáplálást!

Bonusnak pedig többfajta tápszer kostóltatás után az "antirefluxos" az amitől a mai napig is valamennyit bukik pedig 9.hónapos múlt! A normál általam elkészített ételektől viszont nem bukik és nincs pocakfájása sem!

Ha szoptathattam volna akkor én sem így csináltam volna!

18. ritaanyu (válaszként erre: 16. - Russodebby)
2009. okt. 6. 20:36
igen a cikk nagyon jó de sajnos vannak kivételek!amikor nem 6 hónaposan kezdem hozzátáplálni hanem jóval hamarabb KELL! kicsi lányom fehérje és laktóz érzékeny így magyon hamar hozzá kellett kezdeni az etetéshez hogy fejlődjön hízzon...
2009. okt. 6. 20:20

Nálunk is anyós próbált beleokoskodni a dolgokba.Én allergiás vagyok,ezért szigorúan betartom amit a védőnő,vagy a doki mond.6 hónapos koráig csak szopizott a gyerek.Mikor elkezdtük a hozzátáplálást anyós megjelent fél literes babáknak való narancslével,holott korábban mondtam mit mikortól kaphat a gyerek.Gondok voltak a széklettel.Direkt mondtam neki,hogy ne adjon sárgarépát a gyereknek,rázódjon helyre a dolog,és majd utána.Persze megtömte,és 4 napig nem volt kakai.Mondta,hogy hoz /bolti/ meggybefőttet,meg barackbefőttet.Mondtam eszébe ne jusson.Felvilágosítottam,hogy tartósító szer,cukor miatt nem szabad,ne tömjük már most ilyenekkel.Aztán folyamatosan siettetni akarta a dolgokat,hogy ezt,meg azt kóstóltassuk meg vele.Aztán mondtam,hogy nem pláne nem úgy,hogy új és egy egy falatot egyszerre a kettőből.Mondtam neki,hogy van idő,nem kell kapkodni,fog ő még csirkecombbal rohangálni.Ő is jött a szöveggel,hogy a fia ebben a korban már ezt meg azt evett.Mondtam lehet,de azóta már változtak a dolgok,meg náluk nem volt allergia gond.

Én sem értem sokan hova kapkodnak a hozzátáplálással,ill.,hogy minél hamarabb mindent adni a gyereknek.Anyukám meg azt mondogatja,hogy le kéne szoktatni a szoptatásról mostmár.Most lesz 1 éves a kisfiam,de anyám ezt már 2 hónapja mondogatja.Aztán mondtam neki,hogy szó sincs róla,mert ez a legjobb neki,és pláne nagyon ígényli is,így miért szoktassam le.Örülök,hogy van tejem,és szopizik is.

2009. okt. 6. 19:59
Sziasztok! Jó a cikk. A kisfiamat 3 hónapos korától tápláltam hozzá orvosi tanácsra,mert a tápszert nem igazán akarta megenni,és szoptatni már nem tudtam sajnos egyáltalán.
15. bomee
2009. okt. 6. 19:43
szerintem ezt a cikket belinkelem és elküldöm az anyósomnak! :-)
14. mel81 (válaszként erre: 12. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 6. 19:09
Nálunk a dédi a négyhónapos babámnak tejszínhabot kínált a capucchinojából. Szerencsére ott voltam.
2009. okt. 6. 18:42
:) Köszönöm mandy, devian, anbene, milochou, bbetti25, kkrisztina76, mel81, dzsigg, andresz2009, és biológus a hozzászólásokat, és örülök, hogy tetszik.
2009. okt. 6. 18:40
Engem az eperrel ideltek ki.Két éves koráig nem adtam neki epret, mert a férjem és én is allergiásak vagyunk, így a csemeténk biztos hogy örökölte a hajlamot.Az orvos is folyton figyelmeztetett, hogy mire figyeljek oda.Az eper köztük volt, mert erős allergént tartalmaz.Kb ötszázszor mondtam el a nagyiknak, hogy epret nem adunk a gyereknek, és mégis sorra érkeztek az epres cuccok.:( Nálunk is gond volt, hogy nem adok teát a babának, meg állandóan figyelnem kellett, hogy ne keverjenek be a hozzátáplálásba, mert ha gond van a kutya nem deríti ki mitől volt az allergiás reakció, hogyha több új dolgot kap egy nap alatt a gyerek.
2009. okt. 6. 18:12

Szuperjó cikk! Köszi! :)

Én még nem szembesültem az anyaság szépségeivel, de egyszer majd nálam is elérkezik, s úgyis mint leendő biológus, csak egyet érteni tudok a cikkeddel!

2009. okt. 6. 18:00

Én is egyetértek a cikkel!

Arra kell nagyon figyelni hogy az Anyuka legyen határozott,és tájékozott, mert a nagyszülők, és egyéb okos, "jószándékú" rokonok, ismerősök aztán megmondják a tutit: Bezzeg az ő korukban , már ezt és ezt ettek, és csináljam én is így!Szinte utasítanak!Na azt már NEM!NEM!és NEM! Ettől kiakadnak rendszeresen! Erősnek kell lenni, mert lépten-nyomon befolyásolni akarnak! És persze ez nem csak az étkezéssel van így!Biztos értitek miről van szó...

2009. okt. 6. 17:58

A cikkben benne van amit én gondolok!

Szerintem is felesleges bàrmit adni 6 honapos kora elött,vagy 1 éves kora elött pl. tejet.Pedig sok emberröl tudok,akik még a csokit is odaadjàk a 6 honapos babànak::

2009. okt. 6. 17:48

Egyszerűen nem értem, minek kell folyton kritizálni, ha valaki ezt vagy azt az ételt nem adja a gyerekének. Meg azt sem, amikor olyanok okoskodnak a baba tökéletes táplálásáról, akik a 8-10 hónapos gyereküket virslivel, felvágottal vagy zacskós kajával tömik. Mert ilyennel is találkoztam már (közben hangosan fújolt a bolti bébiételre és a tápszerre).

Egyébként, ha egy gyereknél a szülő lassan vezeti be az ételeket, akkor mi van. Ja, meg ha nem ad teát. Anna nem is issza meg a cukros innivalókat, csak vizet kap, ha szomjas, neki ez a normális.

2009. okt. 6. 17:42
Nagyon jó a cikk. Gratulálok. Két nagyobb kislányomnál 4és fél hónaposan elfogyott az anyatej és sok gondom volt, pedig tápszerrel pótoltam. Most 13 hónapos kislányom 10 és fél hónapig szopott és 7 hónapos kor után kezdtünk gyümölcsöt kóstolni. Sokkal jobb étvágyú és nyugodtabb gyermek min a két nagyobb volt ilyen idősen.
2009. okt. 6. 17:31
Tényleg jó a cikk! Mi még 3 hósak vagyunk, anyósnál lakunk és állandóan a teát emlegeti! Nem győzöm mondogatni, hogy míg tejem van semmit nem adok neki! A szomszédom már 3 hósan kezdte mindennel etetni a kislányát, félévesen már szinte mindent evett a gyerek! Persze most nekem is azt mondogatja, hogy kezdjem próbálgatni a bébikajákat! Egyik fülemen be, másikon meg ki!!! Egyébként sem akarunk neki bébikaját, hanem amit majd én készítek neki!
5. milochou (válaszként erre: 3. - 4a8c4f0081)
2009. okt. 6. 17:09
Jaj nekem is nagyon tetszik a cikk és én is ebben a cipöben jàrok, mert én is 5és fél hòsan kezdtem a hozzàtàplàlàs hasonlò okok miatt és szörnyen lassan haladunk. De ezentùl màr nem is aggòdom, mert akkor mindent jol csinàlok.
2009. okt. 6. 16:34
Örülök a cikkednek, mert sok szülő tényleg hiúságból és divatból kezdi a hozzátáplálást nagyon korán, és az egyes ételeket is hamarabb vezeti be, mint ahogy a gyerek elérné a kívánt életkort. Sajnos ehhez hozzájárul a bébiétel forgalmazók széles áruválasztéka.
2009. okt. 6. 16:25

Nagyon jó a cikk:)

Én mikor megkezdtem a hozzátáplálást 5 és fél hónapos volt a babám.Akkor sem kezdtem volna el, de már nem volt elég neki az anyatej, mert már öt hónapos korára megduplázta a születési súlyát.Egész nap a cicin lógott, és így kénytelenek voltunk elkezdeni két héttel előbb, de az a két hét azzal telt, hogy a déli szopizás után kapott egy kávéskanál almalevet pl.A hozzátáplálásnál is olyan lassú voltam mint a tetü:)Amíg a többi anyuka egy hét alatt adott a babájának ötféle új dolgot, addig én egy hét alatt max kettőt vezettem be.Ezt sokszor pl rosszul éltem meg, azt hittem azért van mert én vagyok béna.A többiek meg milyen ügyesek, hogy már mennyi mindent eszik a babájuk.Az allergiába így is belefutottunk, a második napon, mikor tojássárgáját kapott a kicsim, ellepték a kiütések.A gyerekorvosunk azt mondta, hogy most akkor tojást nem kaphat legalább egy hónapig, így azzal is "le voltunk maradva", de szerencsére a második kísérletnél már minden rendben ment, azóta sincs semmi baja a tojástól:)5 és fél hónapos koráig csak anyatejet kapott, még teát sem adtam neki, volt is nagy csodálkozás a családban.Pláne a hozzátáplálás üteménél, mert én betartottam mindíg az orvos által javasolt három napot, ha új dolgot vezettem be, sőt volt olyan is hogy egy héten csak egy újdonságra futotta.Egyéves elmúlott, és még egy csomó mindent nem evett, ezért aztán kaptam sok megjegyzést, de nem érdekelt, mert a gyerekorvos, és a védőnőm azt mondta, nem kell mindenáron az első év végére végigkóstoltatni vele mindent, sőt ha kétévesen találkozik valami újjal, akkor sincs baj, mert egy felnőtt is ehet olyan ételt, amit addig nem:)Viszont a bébiételek nem a baba korának megfelelő összetételűek, és ezen sokszor meglepődtem.Pl három hónapos babának is van bébiétel, amikor az még elvileg csak anyatejet, vagy tápszert kell hogy kapjon.Nagyon oda kell figyelni erre, mert később baj lehet belőle.

2009. okt. 6. 16:22
Szuper cikk, maximálisan egyetértek minden egyes szavával :)
2009. okt. 6. 16:03
Még mindig sok az olyan anyuka, sőt, egyre több, akik sokkal korábban kezdik el hozzátáplálni a kisbabájukat, mint ahogy azok arra érettek lennének. Sokan mások példáját követik, akik büszkén mesélnek ezekről. Pedig nem minden szervezet egyforma, és allergia kialakulásának elkerülése szempontjából nagy jelentősége van annak, hogy egy érettebb gyomor- és bélrendszerrel kezdjük el a hozzátáplálást, könnyebb ételekkel kezdve, ráadásul fokozatosan, hónapokon keresztül szoktatva, felelősségteljesen.

Ugrás a teljes írásra: Egészséges és helyes étkezés 1 éves kor alatt!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook