Egér! (beszélgetős fórum)


29. 9892d65728 (válaszként erre: 28. - 342402de6d)
2013. szept. 12. 19:37
igen, ezt az elektronikust nem ajánlották... maradt a hagyományos..
28. 342402de6d (válaszként erre: 26. - 9892d65728)
2013. szept. 11. 18:21

"Nagyon nem jó érzés."???:)

Szerencséd,hogy nincs egérfóbiád,mint nekem.....

az az elektronikus izé semmire sem jó.

2013. szept. 11. 18:17
Megoldva. Egerek átirányítva.
2013. szept. 8. 06:44

Látom, nincs egere senkinek pár éve.Ez jó.

Hozzám beköltözött egy, de lehet, hogy hívja a többit is.Itt az ősz.

A szoba teljes felülete faborítású, a fal és a burkolat között hallani a mocorgást. Nagyon nem jó érzés.

Megbontani nem lehet, ezért elektronikus riasztásra gondoltam...

Van e valakinek pozitív tapasztalata? Mennyibe került, milyen hatásos?

Köszönöm.

2008. dec. 13. 13:18

Mit lehet akkor csinálni, ha a falban van, halljuk már napok óta, hogy avlahol a falban a gipszkarton mögött futkos, kapar...Ki tud onnét szabadulni?:-S

Remélem, nem,de ha igen, már várja az egérfogó...!

24. gyöngyszemü (válaszként erre: 23. - 10d89b51ea)
2008. nov. 23. 15:35
Nálunk a panelban a 4.emeleten is volt :-(
2008. nov. 23. 15:21
panelházban lakom, nincs egér.
22. Lilly1
2008. nov. 21. 14:30
Félni tényleg nem kell tőlük, de azt jó tudni, hogy betegségeket is terjeszthetnek! Mi 6 éve építettünk magunknak egy tetőtéri lakást, eddig nem volt baj, de most beköltöztek a padlásra - a lakásból hallottuk, hogy fent mocorog valami -, és ami horror: egy egérke le is jött a spájzunkba úgy, hogy kirágta a gipszkarton falat! Alig tudtuk megfogni, mivel az egér nem olyan ám, mint az ember: ő tanul az egértársai hibájából, úgyhogy rutinosan kieszi a sajtot a csapdából! :-) - Mondjuk, tényleg nem tudom már, hogy sírjak v. nevessek ezen. Most talán a lakásban nincs egér - nem látjuk nyomát -, a padláson meg seregnyi csapda, szalonnával csalizott egérragasztó... és még mindig hallom, hogy motoznak. Kérdeztük a szomszédot, náluk van-e egér, mert gyanítjuk, hogy onnan masíroznak át, de ő azt mondja, náluk egy darab nincs... Hm.....
2008. okt. 12. 17:08
Az én kamrámban is elöfördulnak,eggyik alkalommal be megyek nézém. Egy kis egér a feje beszorult a dióba.Nagyon mokásan nézett ki,be tettem egy kis vödörbe és el engedtem.Kis idö mulva ki tudott a dióbol szabadulni.
2008. okt. 10. 14:52
Az nem jó, és már nem is vicces. Azért őket sajnálom megölni. A rovarokat viszont nem!
2008. okt. 10. 14:50
Nekem sem lenne bajom az egerekkel,ha kint maradnának.De bejönnek már ilyen időben a házba,mert fázik a seggük.Nekem a cápa jött be(müanyag egérfogó)a macskám nagyon élvezte,egészen rászokott,hogy reggelire kap egy egeret,vagy kettőt.Nálunk is itt vannak az állatok,és az egerek jönnek a tápra.
2008. okt. 10. 14:40

Sziasztok! Nálunk egyetlen egyszer volt egér, szekrénybe a tésztászacskók közé bement, azt hitte nem vettem észre.

Körbeépítettem az ajtónál nagy keményfedeles könyvekkel, egy kijáratot hagytam csak, ami viszont egy szemetes zacsiba vezetett. Aztán egy hosszú tésztával kipiszkáltam az egeret, szegény nagyon visított félelmében. Mikor végre kijött, iszonyú gyorsan cikázott a könyvek között, végül beszaladt a zacskóba, amit felkaptam és vittem a kádba gyorsan. Onnan nem tudott kiugrani. Egy tésztaszál segítségével beraktam egy óriási befőttesüvegbe, forgácsalomra, tettem be neki hörikaját. Tetőt kiluggatva rá kellett tennem, mert kiugrott volna.

Pár hétig még megvolt az egér, aranyos volt, még kézhez is szokott, aztán kivittem a természetbe és elengedtem.

Szerintem nem kell félni tőlük. Persze az egércsapda is hatásos.

2008. júl. 7. 15:45
Tégy ki 1-gilette pengét élére állítva,malyd apenge egyik oldalára diót a másikra mogyorót.Szegény egér megáll a penge előtt és gondolkodik,diót egyen vagy mogyorót? A penge pedig elvágja a nyakát.
2008. jún. 19. 05:35
Nekem semmi bajom az egerekkel, de az anyukam retteg toluk, ugyhogy...
2008. ápr. 22. 20:03
egérragasztó!!!!!!!minden mennyiségben minden eldugott kis helyre ahol az egér megfordulhat!!! nekem is volt már kézszer! mindig elkaptam másnap reggelre!!!!!!!!!!4
2008. márc. 9. 21:22

Egérfogó recept:

1.Végy egy befőttesüveget és egy félbe hasított diót. Ezután némi kézügyesség szükségeltetik. Az üveget lefelé fordítva tedd a földre és némi idegbaj közepette próbáld a diót élére állítva a megdöntött üveg szája alá tenni. Érdemes eldugott helyre tenni a csapdát, hogy ne borítsátok fel.

2. Végy egy lehetőleg fém vödröt, tégy az aljára kukoricát, búzát. Támasz kívülről egy botot a vödörhöz, hogy az egerek fel tudjanak mászni. De ki már nem :-)

13. LoLiNa
2007. dec. 21. 05:26
adjak kölcsönbe egy-két macskusz házikuszt?:)
2007. dec. 20. 22:59
Sziasztok! Tavaly előtt nagyon sok egerünk volt,én is próbáltam a csapdát és a ragacsot is. Az igazság az hogy én marhára írtózom az egerektől.A csapdával az volt a baj,hogy nevolt valami szép látvány amikor beletalált egér barátom,a ragacsról nem is beszélve,mert amikor egy éjszaka 1 ragacsra ráment 5-6 egér,és leraktam 2-3 ragacsot,akkor az a sírás,nyöszörgés,vonyítás teljesen megörjített.És én ráadásul nem is nyúltam hozzá,megvártam míg a férjem haza nem jön. Utána a mérget is kipróbáltam,de mikor egyik reggel arra ébredtem,hogy az ágyam mellett "alszik" velem egy dagadt egér,teljesen kiakadtam.Ígyhát nem volt választásom én is megvettem a riasztót.Azóta ha hiszitek,ha nem,egyetlen egy egérrel találkoztam. Nekem bevállt ez a riasztó. Kicsit húzós ára volt,de nekem MEGÉRTE!!!!!!Azóta nem kell az egér kakit eltakarítanom mindenhonnan,és nyugodtan fekszem le aludni.
2007. nov. 6. 11:40
Minket augusztus óta látogatnak az egerek.Kb-25-öt fogtunk már meg.Mi ezzel az egérragaccsal fogdossuk őket.Igen hatásos.És nem halank meg(Rögtön:)
2007. nov. 6. 10:33

NEkünk a szomszéd felgyújtotta a sufniját, és az összes egér meglépett. Hozzánk. A leghatásosabb, valóban a lecsapódó csapda. Akkor tuti elpusztúl, míg a rácsos bemászós, meg a ragadós papíros, az állatkinzós.

Tényleg, nem akarsz egy új sufnit? Olyan gyerekeknek valósat?

Papír gyufa.....:)))

Vicceltem.:DD

9. zena01 (válaszként erre: 7. - Mothertiger)
2007. aug. 11. 06:34
Hátunk mögött a határ, tehát nagyobb az egérveszély. A macskáim mindennap egereket hoznak haza. Írtják őket rendesen. Ezért a lakásba sem jönnek be, mert villámgyorsan lecsapnak rájuk.
8. nagyi1 (válaszként erre: 7. - Mothertiger)
2007. aug. 9. 18:43
Én a gyerekemet jobban félteném a mindenhova felszaladgáló egértől mint a cicától. / Nekem most 3 van, tudom mit beszélek/. És a hangodnak is jót tesz. Ja, és 3 gyrekem is van, meg 1 uncsim.
2007. júl. 24. 19:27

Minket is "elöntenek" az egerek, akár tél van, akár nyár! A szomszédunkban van egy rakás haszonállat, gondolom a takarmányra jönnek, aztán meg behúzódnak védett helyre.

A macskák csak verebészni járnak hozzánk, saját macska meg nem kell, mert nem szeretem őket, meg a gyerek miatt se kell.

Mi egérragasztót használunk, csak az a probléma, hogy ezek szerintem már jól kiképzett egerek... A ragasztó mellett járnak el, és leginkább csak az "újoncok" esnek áldozatul, akik még tapasztalatlanok az élet ocsmányabb dolgaiban!:D

Már több napja pofátlanul előttem szaladgálnak, nem csak éjjel, én meg nem győzök ordítani meg visítozni, már teljesen berekedtem...:(

2007. júl. 24. 17:00

Hát nekem is csak döglött egeres verzióm van! De annyira én sem vagyok állatbarát!:-))) Mi hagyományos egérfogót használtunk. Gyors és "halálbiztos" :-)))

Van egy ragasztós megoldás! Ha elég hamar megtalálod az egeret, akkor még talán életben lesz... És akkor kiszabadíthatod :-)))

2007. júl. 24. 16:41
Macska!
2007. júl. 24. 16:05
egér ellen csak a macskát és az egérfogót ismerem. Mindkettő döglött egeret hagy maga után, de én nem hiszem, hogy olyan nagy kár lenne értük.
3. dindin19 (válaszként erre: 1. - Notredame)
2007. júl. 7. 11:18
ilyenre én is beruháztam, de semmit sem ért, vagy lehet hogy még ide is csalogatta őket
2007. júl. 7. 05:49
Csak halott egeres verzióm van. Még nem is hallottam elriasztásról. Nálunk a macska dolga az ilyesmi, bár télen a házba is bejöttek. Az a férjem dolga volt. Engem is érdekel, hogy lehet még elűzni őket.
2007. júl. 7. 02:27
Tudd valaki segiteni egerirtasban??? Vegyszer nelkul? Nem akarom en oket elpusztitani,mert halott egerekkel sem szeretnek talalkozni, csak valamivel elriasztani oket. Kiprobaltam az ultrahangos riasztot is, de ugy elsetalnak elotte mintha ot sem lenne. Egy regi mellekepulet, jo lenne jatszoternek, de gyerekekkel s nem egerekkel. elore is koszi a tanacsokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook