Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » E-coli baktérium okozta, visszatérő felfázásos tüneteket mivel lehet megszüntetni? fórum

E-coli baktérium okozta, visszatérő felfázásos tüneteket mivel lehet megszüntetni? (tudásbázis kérdés)


10. delbuk
2019. máj. 2. 15:15
Kb. 15 éve nekem is volt egy időszak, amikor alig gyógyultam meg, jött a következő. Az akkori háziorvosom kúraszerűen (egymás után 5 tasak, majd öt hétig heti egy) szedette velem a monural port, és azóta szerencsére csak ritkán fordul elő, hogy gond van - de pont az emlékek miatt pl. nyaralni nem megyek el úgy, hogy ne legyen nálam. Nekem akkor más már nem segített, kipróbáltunk sok mindent.
9. Channa* (válaszként erre: 7. - Papája)
2019. máj. 1. 21:23

Én már le sem írom, mert mindent leírtál.

Higiénia!

8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Papája)
2019. máj. 1. 16:22

Végig fertőzésről beszélsz, ebben igazad van!

A "felfázás", mint hideg okozta ártalom, valóban nem létezik. Bakteriális fertőzés a tünetek oka, nem a hideg kőre ülés.

7. papája (válaszként erre: 1. - Noricica1987)
2019. máj. 1. 12:34

Az azért nem árt tudnod, hogy nem az E-coli baktérium okozza a visszatérő felfázást, hanem a felfázás okozza az amúgyis gyenge immunrendszerű egyének különböző megbetegedéseit. Ilyen betegség lehet a nátha, különböző gyulladások.

Az Eserihia coli nevű baktérium a bélben él, mindannyiunk bélflórájának része. Ez a baktérium kerül a húgycsőbe és okoz fertőzést. A nőknél közel van a végbél nyílás a húgycsőhöz, ezért gyakoribb ez a fertőzés, mint a férfiaknál.

Oka lehet a fertőzésnek a nem megfelelő székletürítés utáni higiénia, de oka lehet a megváltozott anatómiai helyzet is.

Pl. szülés utáni állapotok, lesüllyedt méh, hólyag állapota, illetve amikor ezek miatt a húgycső hossza rövidebb lesz, a fertőzés könnyebben feljut.

A tanga nagyon könnyen szállítja a fertőzést, nem egészséges.

Amennyiben nőgyógyász igazolja az anatómiai eltérés miatti fertőzéseket, úgy intim tornával, esetleg műtéttel segíteni tud.

A higiéniára fertőzésre hajlamosaknak fokozottan ügyelni kell.

2019. máj. 1. 09:27
Tőzegáfonya, Szent Gyögy albert magas dózisu C-vitamin tavaly szeptember óta folyamatosan szedem ,kura szerüen urugint is.
2019. máj. 1. 09:25
Alapból felfázós vagyok. De február óta nem Antibiotikumon èlek, nem tudják ki kezelni . :(
4. pteri (válaszként erre: 1. - Noricica1987)
2019. máj. 1. 08:42

Sehogy. Mindig visszatér. Az orvosom mondta, hogy évente 1-2- szer megelőzésképpen szedjek egy kúra tőzegáfonyakapszulát, makacs fertőzéseknél is jó eredményeket ért el vele. Egyébként nem konkrétan az E.coli tér vissza, hanem az ilyen szerencsétleneknél, mint mi, valamiért nagyobb az ilyen betegségek kockázata, ezért gyakrabban felfázunk

, ez van.

3. jooeva (válaszként erre: 1. - Noricica1987)
2019. máj. 1. 08:28
Ugyanígy jártam, karácsonykor nagyon carul voltam, a doki írt fel antibiotikumot (de vizelet vizsgálat nem volt), lassan, de elmúlt a gyulladás. 1 hónap múlva újra előjött....újra doki, akkor lett vizelet vizsgálat, ami kimutatta, hogy mi okozza a bajt és mi rá a megfelelő gyógyszer. Egymás után 2 adag ciprofloxacin tartalmú antibiotikum helyre tett. Doki szerint nagyon nehéz eltüntetni az e-colit, azóta tünetmentes vagyok. Azóta azért szedek c vitamint és tőzegáfonyát is, megelőzés céljából. És lehetőleg kerülöm a nyilvános illemhelyeket......
2. globus (válaszként erre: 1. - Noricica1987)
2019. máj. 1. 06:46
Ez a leggyakoribb ok húgyúti fertőzések mögött. Szinte bármilyen antibiotikum kifüstöli, általában elég ciprofloxacin, foszfomicin.
2019. máj. 1. 06:16
Sziasztok. Akinek E- coli baktèrium miatt volt vissza tèrő felfázása . Hogyan tudták nála ki kezelni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook