Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » E coli bacilussal fertőzött a barátnőm 8 hónapos kisbabája de a felírt gyógyszert kihányja milyen gyógyszerekkel kezelik a betegséget? fórum

E coli bacilussal fertőzött a barátnőm 8 hónapos kisbabája de a felírt gyógyszert kihányja milyen gyógyszerekkel kezelik a betegséget? (tudásbázis kérdés)


12. bd37ba754f (válaszként erre: 11. - Kefekötőke)
2010. jan. 11. 10:57
ha én katona lehettem volna:D
11. kefekötőke (válaszként erre: 10. - Bd37ba754f)
2010. jan. 10. 10:26

Amikor hygiéniás problémákról írtam nemcsak a személyes tisztaságra kell gondolni.Jól mondod: a víz mármint az ívóvíz az egyik gyakori terjesztője a coli bacinak.Ezt rendszeresen meg kell vizsgáltatni,a vizsgálat első nekifutásban mindig colivizsgálattal kezdődik.Ezért kevés a gyermekorvos hozzá.

Katonakoromban 2 évig az objektum ívóvíz ellátás gépésze voltam.

Ja igen ehhez egy történet:Elküldtek egy rövid tanfolyamra."Hazaérve"mondom a parancsnokomnak,valami nagyon veszélyesen megy itt a laktanyában,azt tanították nekem Pesten nem kezelheti ugyanaz a személy az ívóvíz és a szennyvíz berendezéseket,( ott előttem sok évig egy katona volt a hidroforos,és a szarpucoló a derítőben)

Na jól ráijesztettem,2 évig a derítő felé sem kellett mennem)))

Na szóval hetente kellett mintát adni a colivizsgálatra az ívóvízből.

2010. jan. 9. 21:27
csapvizet ivott a kicsi és a csapvíz mezei forrásokból gyülik.De baba barát doki sőt emberbarát doki is több tizezernél kezdődik...tapasztalat.Azért köszönöm megpróbálom rávenni hogy ne kísérletezzen nekem nem volt sose ilyen problémám én itt magyarországon minden rezdülésre dokinál vagyok a kicsikkel:)
9. kefekötőke (válaszként erre: 8. - Szasz23X)
2010. jan. 9. 17:30
Én is valami emberi származású ürülék "visszaforgatására" gondoltam.Talán az anyucinak is kellen tudni ezeket az előforduló hibákat elkerülni.
8. Szasz23X (válaszként erre: 7. - Kefekötőke)
2010. jan. 9. 17:19

Szülésznőként végeztem.

Ennyi a szakmai tudásom, nem vagyok orvos.

De hacsak nem Afganisztánról vagy Afrikáról beszélünk, nem tudom elhinni, hogy nincs normális orvos.

A E. coli fertőzések nem csak a hygiénia miatt lehetnek. Sokszor okozza a babáknál, hogy anyuci megfogja a peluscsere közben a kicsi kezét-lábát a kapálózás miatt, és azt a szájába veszi a pici.

Előfordul, de kezelhető, és kezelendő is.

nem homeopátiás szernek való fertőzés. van amire jó, de a komolyabb betegségeknél nem kockáztatnám a gyerekem egészségét.

7. kefekötőke (válaszként erre: 3. - Szasz23X)
2010. jan. 9. 17:16
Szakszerűnek tűnnek hozzászólásaid.Remélhetőleg van ott is "betegbarát" orvos,de valószínű a hygénés körülményekkel van ott nagy baj,amit a doki nem fog kigyógyítani.
2010. jan. 9. 16:38

Homeopátia???? Jézusom, dehogyis. Az Escherichia Coli egy elég veszélyes baktérium. Az újszülöttekre pl. sokszor életveszélyes.

Eszükbe ne jusson ilyesmivel kísérletezni. nincs az a homeopátiás szer, ami egy antibiotikumot helyettesít!

5. pteri (válaszként erre: 3. - Szasz23X)
2010. jan. 9. 15:45
így van. Ez veszélyesebb lehet annál, hogy homeopátiával próbálkozzanak. Menjen másik orvoshoz, vagy egyenesen kórházba egy ilyen picikénél nem játék a hányás sem.
2010. jan. 9. 15:29
homeopátiás gyógyszer nincs?
2010. jan. 9. 15:24

Amoxicillin,cephalhexin, és egyéb antibiotikumokkal...

Ezeket szerintem sem beszerezni nem tudják, és jobb is, mert az adagolását az orvosnak kell tudnia.

Betegbarát, nem betegbarát, csak meggyógyítanak az orvosok egy babát.

2010. jan. 9. 15:21
Azért kérdezem mert ők külföldön élnek és az ottani orvosok nem igazán beteg barátok.Azt se tudja kihez forduljon
2010. jan. 9. 15:20
E coli bacilussal fertőzött a barátnőm 8 hónapos kisbabája de a felírt gyógyszert kihányja milyen gyógyszerekkel kezelik a betegséget?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook