Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Döntés... fórum

Döntés... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
89. Sweet_dream86 (válaszként erre: 88. - Sweet_dream86)
2011. dec. 28. 13:20
De miért ne lehetne megoldás? Miért kell együtt élni? Mindig azt szerettem volna, ha együttélés nélkül házasodok.
88. Sweet_dream86 (válaszként erre: 86. - Fc62868258)
2011. dec. 28. 13:17

Hogy érted, hogy ne akarjam kierőszakolni a házasságot?

Miért nem vagyok biztos magamban? Azt, hogy egy házasság hogy sikerül honnan lehet előre tudni? Mit kell érezni? Szeretem nagyon, vele akarok élni. Ez nem elég? Mit kellene még éreznem? Honnan lehet tudni, hogy valaki az igazi? És nem lesznek vele gondok? Ha együtt élünk lehetnek súrlódások? Nem?

87. bnedora (válaszként erre: 84. - Sweet_dream86)
2011. dec. 28. 13:15
Ez nem is megoldás, mivel ma már nem elítélendő dolog az együttélés, így inkább ezt javasolnám. Lakva ismeri meg az ember a másikat. Amennyiben jól kijöttök egymással, csak utána kellene a házasságra gondolni. Fontos, hogy legyen munkád, jövedelmed, amiből meg tudsz élni. Függetlenítsd magad a szüleidtől. Hidd el, ha anyukád véleménye nem fog megváltozni, akkor te ilyen helyzetben nemigen fogsz magadnak megfelelő társat találni, és gondolom, nem akarsz vénlány maradni.
86. fc62868258 (válaszként erre: 84. - Sweet_dream86)
2011. dec. 28. 13:06

Van akik úgy gondolják, hogy nem fontos a házasság.

Nekem ez a hozzáállás nem szimpatikus. Ha neked sem, akkor ne vesztegessétek egymás idejét. Ha elfogadod a dontését, akkor meg ne "akard kieroszakolni" a házasságot. A szuleiddel váltzatlan a helyzet?

85. fc62868258 (válaszként erre: 83. - Sweet_dream86)
2011. dec. 28. 13:02

"Csak van bennem egy kis félelem is, hogy ha a párommal nem megy az együttélősdni, akkor hová megyek utána... "


Nem vagy bizos magadban, ne házasodj!!!

2011. dec. 28. 12:59

Én úgy gondolom, hogy egy házasság (amit akár 30 nap múlva is meg lehetne lépni), majdnem mindenre megoldást jelentene. Nem biztos, hogy akkor elfogadnák a párom, de akkor mindent úgy tennénk, ahogy ők elvárják, és akkor talán idővel megbékélnének.

De a párom nem akar házasodni...

Azt mondja, hogy ezt minél jobban elvárják tőle, ő annál távolabb kerül ettől a dologtól. Nem elvárások miatt akar házasodni... De mégis azt mondja, hogy velem akarja leélni az életét.

Erről mi a véleményetek?

83. Sweet_dream86 (válaszként erre: 82. - Sly7105)
2011. dec. 28. 12:57

Igen ez így van. De én mit tehetek? Nem akarok magam mögött felégetni mindent...

Viszont más megoldás meg úgy tűnik, hogy nincs. Csak van bennem egy kis félelem is, hogy ha a párommal nem megy az együttélősdni, akkor hová megyek utána... Mit csinálok? Magamra maradok teljesen.

82. Sly7105 (válaszként erre: 81. - Bnedora)
2011. dec. 28. 08:05
Én ezt nem is értem, hogy lehet így "elbánni" egy gyerekkel. Van, aki nem tud elszakadni időben a gyerekétől? Nekem is van egy ismerősöm, ahol szintén 30 felett van az "egyszem kislány" és folyton otthon van, nem megy sehová, illetve ha megy, azt is a szülőkkel teszi, velük csinál közös programot, együtt járnak mindehová. És a szülők büszkék rá, hogy az ő lányuk nem "kurváskodik". Még nem volt soha barátja. Én ezen teljesen el vagyok képedve, hogy ők jónak látják ezt a helyzetet és még büszék is rá. Pedig inkább sajnálni kellene, mert megfosztják a saját életétől. Tudni kell elengedni a gyerekeket és fontos, hogy időben!
2011. dec. 27. 23:09
Belenéztem a naplódba, ahol leírod, hogy a kezdetektől fogva problémát jelent nektek anyukád viselkedése. Úgy látszik, nehéz őt szemléletében megingatni (sajnos a sógornőm is ilyen felfogással úgy magához láncolta egy szem 34 éves lányát, hogy nincs is barátja), így neked kell dönteni/választani. Ha kell, egyetértek azokkal, akik ezt javasolták, külön kell költöznöd, és saját lábadon megállnod.
80. e705905164 (válaszként erre: 77. - Sweet_dream86)
2011. dec. 27. 21:17

Álljunk meg egy szóra....

Mi van ha odamegy a párod???


Én megszakítanám ilyen lehetetlen szülőkkel a kapcsolatomat,ha ennyire felizélják az agyam..

79. Sweet_dream86 (válaszként erre: 78. - B94b39b09f)
2011. dec. 27. 20:32
De igen, vallásosak vagyunk.
2011. dec. 27. 20:24
Nem vagytok véletlenül vallásosak? Volt egy kolléganőm, egy az egyben így járt, csak nála a vallás miatt voltak ilyenek a szülők.
77. Sweet_dream86 (válaszként erre: 76. - E705905164)
2011. dec. 27. 19:59
Az a baj, hogy meg vagyok félemlítve, fenyegetve. Állandóan arról beszélnek, hogy nem lesz pénzem, meg a párom odajön. Képesek lennének arra is, hogy odajöjjenek megnézni akár minden este, hogy valóban egyedül vagyok-e...
76. e705905164 (válaszként erre: 10. - Sweet_dream86)
2011. dec. 27. 19:42

Kedves Fórumindító!


Mi lenne,ha a saját lábadra állnál így 25 évesen és elmennél dolgozni,kivennél egy albérletet(hogy sokan mások) és máris oda mész ahova akarsz...


Az a baj,még mindig gyerekként lehet téged kezelni,ne csodálkozz,ha meg is teszik:)

75. Sweet_dream86 (válaszként erre: 74. - B94b39b09f)
2011. dec. 27. 19:24

Igen jól látod, valami ilyesmiről van szó. De nem csak karácsonykor, hanem már két éve.

A cirkusz szó? Magából kikelt üvöltözést szitkozódás nélkül.

Miért nem engedik, hogy nála aludjak? Mert akkor nem fogok szüzen férjhez menni. És ez nem vicc, ők még itt tartanak. Ő is fel van háborodva ezen, de most a cirkusz után még a szüleim rám is haragszanak. Azért, mert én el tudom képzelni, hogy ott aludjak nálunk, pedig 100 km választ el minket egymástól. De ő is ha itt aludhat két három napot vagy egy hetet kell könyörögni, és külön szobában kell aludnunk, és anyukám megvárja amíg lefekszünk, nehogy történjen valami...

2011. dec. 27. 17:05

Hogy őszinte legyek, én nem csodálkozom azon, hogy a párod kiborult. Jó, azt nem tudom, hogy mit takar a cirkusz szó, hangos vitát, vagy szitkozódó, magából kikelt üvöltözést. Azon sem csodálkozom, hogy pont Karácsonykor. Szerintem ilyen idősen egy komoly kapcsolatban már sokkal előrébb kellene járni. Ő is felnőtt, felelősségteljes ember, talán lassan még családot is szeretne, a szüleid meg azt sem engedik, hogy nála aludj? Pláne azok után, amit elmondtál magadról: értelmes, szorgalmas, okos nő vagy.

Előre is elnézést, ha nem jól látom, de lelki szemeim előtt felrémlett egy ünnepi asztal, ahol a szüleid, mint 'fennséges' házigazdák, Te a jól nevelt szép kislány, a párod, meg mint megtűrt udvarló, aki igyekszik minél jobb képet vágni.

Tudod, milyen megalázó lehet neki, hogy nem érti, mi a baj vele? Nem alhatsz ott, mert? Koszosak? - csak dramatizálom a helyzetet, nyilván nem koszosak - de érted... Szerintem nagyon régóta gyűlik benne a megbántottság. Gondolom ő nem tudja a szíve mélyén megérteni, hogy miért nem felel meg a szüleidnek, miért rossz. Mégis kitart, mert szeret.

Egy szó, mint száz: én mennék. Felhívnám ma, karonfogva sétálnánk egyet, és elterveznénk a közös jövőt. Hidd el, hogy a szüleid is magukhoz térnek hamar. (Mondjuk úgy megkérdezném tőlük, hogy annak idején velük hogy is volt ez az egész. Anya is ezen ment át? Ha igen, nem volt rossz neki? Ha rossz volt, miért okoz neked is fájdalmat?) Tudod, az a fiú a saját szüleinek ugyanolyan értékes, mint Te a tieidnek. Nem iszik, nem drogozik, nem bánt téged. (gondolom) Nem értettem sohasem az ilyen szülői hozzáállást. :(

73. githaj (válaszként erre: 63. - Sweet_dream86)
2011. dec. 27. 15:58
Az édesanyámtól tanultam.
2011. dec. 27. 15:56
Most mennem kell. Köszönöm mindenkinek a véleményét, hozzászólását. Este visszajövök, és beszélgethetünk még. Köszi még egyszer!
71. Sweet_dream86 (válaszként erre: 69. - 9536810fa1)
2011. dec. 27. 15:51
Országszerte keresek munkát. De a legtöbb helyről még csak vissza sem hívnak. Mintha olyan egyszerű lenne a mai világban állást találni...
70. tulipfairy (válaszként erre: 27. - Sly7105)
2011. dec. 27. 15:49
Az a baj, hogy az ilyen emberekre nem lehet észérvekkel hatni. Gondolj bele, 26 évesen nem engedik sehova. :S
69. 9536810fa1 (válaszként erre: 68. - Sweet_dream86)
2011. dec. 27. 15:38
Van diplomád, lehet munkád.... mire vársz? Hogy azt mondják, hogy indulj? ... nem értelek!
68. Sweet_dream86 (válaszként erre: 65. - 9536810fa1)
2011. dec. 27. 15:33

Nem tartanak el. Sőt..

De egyébként el is tarthatnának, mert így nekik semmi gondjuk a nevelt gyerekekkel, én viszem iskolába, én hozom haza, szünetben velem vannak, én viszem orvoshoz , pszichológushoz, én tanulok velük stb. Tehát azért, hogy ennyi mindent leveszek a vállukról talán segíthetnének is. De nem. Egyetemre járok (levelező, másoddiploma), de még egyszer sem kérdezték meg, hogy van-e pénzem elmenni, vagy ott aludni, vagy kajára, vagy bármire.

Egyébként meg (bár ez annyira nem tartozik senkire) nem kis összeggel tartoznak nekem. Tehát még így is én segítem őket. Persze ha elmegyek bukom azt is.

Egyébként július óta nem dolgozok, előtte német tanár voltam egy gimnáziumban.

67. Sweet_dream86 (válaszként erre: 66. - Fc62868258)
2011. dec. 27. 15:29
Apukám? Ő a Papucsférjek mintapéldánya. :) Anyukám hordja a nadrágot.
66. fc62868258 (válaszként erre: 63. - Sweet_dream86)
2011. dec. 27. 15:22

de a te anyukád sajnos nem így gondolkodik és neked a te helyzetedbol kell kihozni most a legtobbet...de úgy látom, hogy csak azt szeretnéd olvasgatni, hogy ki hogyan sajnál, mert még eddig minden tanácsra azt írtad, hogy te ezt miért NEM teszed... Rem. anyukád megbékél!

Még az jutott eszembe, hogy esetleg apukád nem tud rá hatni? Sok szerencsét!

65. 9536810fa1 (válaszként erre: 62. - Sweet_dream86)
2011. dec. 27. 15:20
... ha meg tudnak félemlíteni, akkor igenis, hogy gyerekes vagy. Ne kend anyudra a balhét, az hogy határozatlan, döntésképtelen vagy, az a Te sarad (is). ... és ha jól értelmeztem.. ők is tartanak el? Mióta nem dolgozol?
64. fc62868258 (válaszként erre: 62. - Sweet_dream86)
2011. dec. 27. 15:20
Mégis csak gyerekes vagy, mert nem mersz lépni és késobb fogod bánni ... vagyis leghamarabb akkor, ha a barátod megúnja a hozzáállásod.
63. Sweet_dream86 (válaszként erre: 61. - Githaj)
2011. dec. 27. 15:18
De jó lenne, ha mindenki így gondolkozna.
62. Sweet_dream86 (válaszként erre: 60. - Fc62868258)
2011. dec. 27. 15:17
Nem vagyok gyerekes, csak meg vagyok félemlítve. Ez talán nem ugyanaz...
61. githaj (válaszként erre: 49. - Sweet_dream86)
2011. dec. 27. 15:16
Hát igen sokszor egy ember nem gondolkodik normálisan és ez azt hiszem a Te édesanyádra igaz. Húzz el a párodhoz ha o is akarja és igazán szeretitek egymást, a falu majd megbékél, minden csoda három napig tart, az édesanyád meg gondolkodjon miért hagytad ott oket. Nekem eszembe se jutna beleszólni a gyerekeim választásába, néha tanácsot kapnak amit ha akarnak elfogadnak ha nem akkor nem, úgyis jó. Onelláto emberek, miért kellene nekem irányítani oket, amit szakítanak, azt szagolják.
60. fc62868258 (válaszként erre: 59. - Sweet_dream86)
2011. dec. 27. 15:13

Jajjjj, akkor menjen és látogasson meg :-)

Téged annyira magukhoz akarnak láncolni....és meg is tehetik veled ahogy látom, hiszen képtelen vagy lépni meg egyáltalán a probkémát megbeszélni... neharagudj hogy ezt mondom a 27 éves fejemmel, de elég gyerekes vagy még.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook