Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dolgoznátok vámügyintézőként? Mennyit kereshet egy vámügyintéző? fórum

Dolgoznátok vámügyintézőként? Mennyit kereshet egy vámügyintéző? (beszélgetős fórum)


13. sanyinak (válaszként erre: 10. - Valakivagyok1984)
2022. febr. 17. 18:08

Nos nekem is van ilyen végzettségem 😊 is, ezért is korrigáltam a helytelen elképzelést.

Régen (EU csatlakozás előtt) sokkal jobban lehetett keresni ebben a szakmában - amíg kevesebb volt a vámkezelő és több a munka.

2022. febr. 17. 13:38

Ja és a kérdésre a válasz:

Nem én nem dolgoznék ebben a szakmában, mert nem érdekel:)

2022. febr. 17. 13:38
Természetesen ahogy Sanyi írta ez irodai munka. Max ha papírt kell átvinni a vàmosoknak meg esetleg figyelni amikor lepakolják a kamiont, repülőket akkor kell kimenni az irodából.
2022. febr. 17. 13:35

Párom vám csoportvezető. Régeb vámügyintéző volt. Diplomája van, de el kellett végeznie egy szakirányú tanfolyamot ehhez. Náluk nincsennek agyon fizetve. 8 órára a vámügyintéző kb 250 körül kap.

Angol viszont legtöbb esetben kell ehhez a munkához és persze a vám tanfolyam amit írtam.

Import, export papírozás vámosokkal kapcsolattartás. Ez az amit én így mellette a 15 év alatt láttam és hallottam amit a kollegái és ő anno csinált. Nyilván magas beosztásba került, a munka is más jellegű lett azóta neki.

9. vigyefene (válaszként erre: 8. - Sanyinak)
2022. febr. 16. 20:29
Nem tudom hogy ki hol mit csinál, leírtam a második hozzászólásban azt amit láttunk.
8. sanyinak (válaszként erre: 6. - Vigyefene)
2022. febr. 16. 17:21

És gondolod, hogy az új alkalmazottak nekiállnak egyből lopni?

Közvetlenül a határon nem dolgoznak vámügyintézők, onnan a vámhatóság továbbítja az árut belterületi szervekhez, ott történnek a vámkezelések.

2022. febr. 16. 09:15
Gondolkodás nélkül!
6. vigyefene (válaszként erre: 3. - Sanyinak)
2022. febr. 16. 00:14
Az első soroddal egyet értek. A másodikhoz pedig azt, hogy az új alkalmazottak nem az irodában kezdik, hanem ahol a vámolás történik. Abban igazad van, hogy sokféle vámoláshely létezik. Pl. határátkelőknél, a teherautóknál.
5. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 15. 22:34
Papírmunka, de lopni mindenhol lehet..-)
4. sanyinak (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 15. 22:08

Elsősorban irodai munka.

Még az EU-ba belépés előtt jól jövedelmező, majdnem hiányszakma volt.

Ismerni kell hozzá jól az aktuális jogszabályokat és főleg a vámosokat, akivel kapcsolatot kell tartania.

3. sanyinak (válaszként erre: 2. - Vigyefene)
2022. febr. 15. 22:05

A vámügyintéző nem azonos a vámhatóság alkalmazottjával.


Az ékszerlopást pedig egyáltalán nem értem, hogyan kötöd hozzájuk.

2. vigyefene (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 15. 21:38
Szerintem nem nehéz, hanem sokan fognak utálni. Utazásaim közben, akiket megvámoltak, az anyukájukat emlegették, és mindenféle tolvajnak nevezték őke. Néha jogosan, mert többen látták hogy pl. ékszereket loptak.
2022. febr. 15. 20:47
Nehéz munkakör?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook