Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan kereshetek meg valakit, aki messze él tőlem? fórum

Hogyan kereshetek meg valakit, aki messze él tőlem? (tudásbázis kérdés)

1 2
31. Eternal89 (válaszként erre: 30. - 3da8f53e4a)
2014. júl. 7. 18:30

Nagyon köszönöm Lexi38!

Szükségem lesz rá! :)

30. 3da8f53e4a (válaszként erre: 27. - Eternal89)
2014. júl. 6. 19:43

Bátraké a szerencse - drukkolok neked! :)

.írd majd meg, hogy sikerült!

29. emagdi (válaszként erre: 27. - Eternal89)
2014. júl. 4. 22:11
hát, hajrá:)
28. emagdi (válaszként erre: 24. - Eternal89)
2014. júl. 4. 22:10

de akkor mi a kérdésed? :))))

megvan a terved, tudod mit akarsz csinálni, akkor nem értem mit szeretnél kérdezni itt a néptől:))

27. Eternal89 (válaszként erre: 26. - 3da8f53e4a)
2014. júl. 4. 20:47

Teljesen tanácstalan vagyok. Van még egy utolsó lapom, egy utolsó lehetőségem... szóval úgy gondolom ha nagyon akarnám, megtalálnám más által, kiderítem a címet..

csak inkább a csalódástól és a kudarctól félek. Hogy nem úgy fogad, ahogy én azt szeretném..

Vajon bátor leszek vagy gyáva nyúl?

Szükségem lenne, ha még csak 5 percre is beszélnem vele. Nem érdekelne, ha szakadna az eső, vagy a hó , nem érdekelne ha órákat kellene várnom..

Úgy érzem, sok kérdésre választ kapnék, függetlenül attól, hogy az negatívan hatna rám valószínűleg. Utálok kétségek közt lenni és jó pár éve abban vagyok, Tudod? Ezt szeretném megszüntetni, végleg. :) (Bocsi a lelki-özönért..!!)

26. 3da8f53e4a (válaszként erre: 24. - Eternal89)
2014. júl. 4. 18:38
..és így cím nélkül hogy lesz tovább?
25. 3da8f53e4a (válaszként erre: 22. - Emagdi)
2014. júl. 4. 18:36

Tökéletesen értem... és valahogy ez a lényege neki.


Ezért is írtam a nem hivatalos útvonalat ... max akkor lesz gond ha így nem talál rá :( a neten.

2014. júl. 4. 18:34

Nem értem, mi azon érthetetlen, hogy csak a település neve ismert a személyt illetően, de nem a pontos cím(!) és ahogy írtam is, Ő is ismer engem, mivel távoli rokonról van szó...

Azt is leírtam, hogy nem támadnám le az utcán, leszólítanám, megismerne és onnantól kezdve történelem, hogy az illető hogyan és miként reagálna az ottlétemre. Úgy gondolom a mai világban vannak ennél drasztikusabb és veszélyesebb szituációk. Semmi kivetnivalót nem látok abban, hogy egy számomra oly kedves személyt felkeresek... személyesen.

23. emagdi
2014. júl. 4. 18:26
kicsit hülyén sikerült leírni (közben telefonáltam), bocsánat, de remélem érthető, mire gondolok :)
22. emagdi (válaszként erre: 20. - 3da8f53e4a)
2014. júl. 4. 18:24
hát, nem tudom. most gondolj bele: egyik nap csönget a postás, jön egy hivatalos levél a jegyzőtől. na, már itt szerintem kerülgetne az infarktus, hogy mi a pék lehet ez... kibontanád, ott van egy hivatalos irat, hogy xy-nak (akiről fogalmad sincs hogy ki) kérte az elérhetőségeid hivatalos úton, és az ilyen-olyan paragrafusok értelmében neked ilyen-olyan opcióid vannak. háááát... sok mindenre tudnék gondolni ilyen esetben, de biztos hogy nem az öröm járna át, hogy valaki meg akar ismerni :)))
21. emagdi (válaszként erre: 17. - Eternal89)
2014. júl. 4. 18:21

hát, nem tudom milyen típusú személyiség az illető, de én nem biztos hogy leállnék bárkivel dumálgatni, aki leszólít az utcán...

vagy ha még szeretnék is esetleg beszélgetni, lehet hogy pont sietek, és nem érek rá...

ez csak én vagyok, de azért mondtam, mert lehet, hogy a te ismerősöd is hasonlóképp gondolkodik. szóval nem mindenki örül az ilyen meglepetéseknek.


én a helyedben levelet írnék. de te tudod.

20. 3da8f53e4a (válaszként erre: 19. - Emagdi)
2014. júl. 4. 18:20

Miért lenne gáz? Ha fel akarja keresni, nem biztos hogy a nyakába is ugornak azonmód.

Ez pedig a hivatalos rész, másképp nem kapná meg a népességnyilvántartóból a címét. Még hivatali dolgozó sem kaphatja meg, csak ha leírja és megindokolja, hogy miért kell - iktatás után.

19. emagdi (válaszként erre: 15. - Eternal89)
2014. júl. 4. 18:13

de most akkor tudod, hgoy hol lakik, vagy sem?

ha tudod, akkor írsz neki egy levelet, megadod az elérhetőségeid, aztán ha érdekli, akkor jelentkezik.


gondolom google-be már beütötted, hogy fent van-e valamelyik social network-ön...mert akkor ott is üzenhetsz...


szerintem az jegyző stb elég gáz, engem tuti az infarktus kerülgetne, ha egyszer csak jönne valami hivatalos levél, hogy valakinek kiadhatják-e a címemet...ez olyan szokatlan, és gyanús is egyben.


mindamellett bármelyik hittérítő, hangyairtó, akárki dobál leveleket a postaládába, vagy küld emailt, szóval ilyen úton nem hiszem, hogy zaklatásnak venné bárki, ha ismeretlenül bejelentkezne egy távoli rokon.

18. 3da8f53e4a (válaszként erre: 17. - Eternal89)
2014. júl. 4. 18:13
értem... akkor üsd be még a google-ba is - ha jelent meg róla cikk, regisztráció stb... akkor kidobja
2014. júl. 4. 18:12

Facebook-on nincs fent.

A hivatalos részt egy szükséges rossznak gondolom a magam ügyét illetően. Ahhoz biztos nem folyamodom..

méghozzá azért nem, mert muszáj látnom az illetőt, hogy mégis mi van vele? Hol él? Hogyan? Magyarul, nem akarom megadni az esélyt annak, hogy úgy utasítson el, hogy még csak esélyt sem kapok 5 percre. Nem esnék be hozzá... megvárnám amíg kilépne az ajtón! xD

16. 3da8f53e4a (válaszként erre: 15. - Eternal89)
2014. júl. 4. 18:08

Nézd, nem biztos, hogy mindenki örülne ha beesne hozzá valaki - idézőjelben.:D - ezért kell a hivatalos rész...



Nem hivatalosan, próbáltad a face-t?

15. Eternal89 (válaszként erre: 13. - 3da8f53e4a)
2014. júl. 4. 18:03

Csak nem tudom jó ötlet-e...

Mármint felkeresni az illetőt. Azért ilyen feszült az írásmódom! :) Elnézést! :)

Valamint azt hittem (naívan), hogy nem lesz szükséges ennyire hivatalos eszközökhöz nyúlni...

14. Eternal89 (válaszként erre: 12. - Kubiak)
2014. júl. 4. 17:59
Ez komoly dolog x'D
13. 3da8f53e4a (válaszként erre: 11. - Eternal89)
2014. júl. 4. 17:59

Egyszerű az egész dolog.


Írsz egy kérelmet az adott város Jegyzőjének és a népességnyilvántartásból - mely hálózatban működik - rögtön ki fogják keresni neked a címet.


...persze előtte kap egy levelet az illető is, hogy szeretné-e veled felvenni a kapcsolatot? Ha igen, akkor megkapod a címet - díj ellenében. Ha pedig nem...



...akkor ott a google, a telefonkönyv, a facebook és ha szerencséd lesz, rátalálsz az illetőre.



- az egyik ismerősöm az apukáját a face-n találta meg, és mellé a féltestvérét is. Írt a nőnek egy illedelmes levelet - vele azóta is jó a kapcsolata - az apjával sajna már nem boldogult :(


Sok sikert neked is. Jaa :D és nem kell mindenen berágni :)

12. Kubiak (válaszként erre: 11. - Eternal89)
2014. júl. 4. 17:53

Pffff kedves fórumgazda vagy:)

Nehogy elhidd vicceltem!

Azt írtad hogy tudod:" hol lakik, kivel él..."

Innen gondoltam hogy akkor nem kell keresni menj oda.

De tudod mit!?

Azt csinálsz amit akarsz! :D

2014. júl. 4. 17:24

Nem fogalmaztam volna érthetően? Lehet.

Az utcát és a házszámot NEM tudom...

Biztos nem fogok egy 150.000 lakosú várost végigsétálni...... ez érthető szerintem.

10. Kubiak
2014. júl. 4. 12:46
Mi lenne ha odamennél? "A meglepetés erejével!"
2014. júl. 4. 11:52

Megvan!

Akkor mit akarsz még keresgélni? :)

8. globus (válaszként erre: 1. - Eternal89)
2014. júl. 4. 11:13

Mi kerestettük anyu egyetlen Franciaországban élő rokonát, felutaztunk Bp-re, adatokat felvettek, fűt-fát megígértek. Anyu időközben meghalt, azelőtt, és azóta sem értesítés nem jött a keresésről. Talán tíz év alatt nincs semmi látható eredmény, az akta valószínűleg porosodik már egy padláson. Mióta anyu elment, már mi sem szorgalmazzuk, neki lett volna jó.... :(

szóval ha valóban keresed, akkor üsd a vasat melegen mindenütt, mert nagyon le tud ülni a dolog.

2014. júl. 4. 10:37

"...Mit tudok? Azt hogy hol lakik, kivel él... Tudom, hogy valószínűleg nincs bejelentve a lakhelyén..

Tudom a város nevét, de hogyan tovább? Hogyan keressem meg?..."


Miért fontos, hogy nincs bejelentve?

Egyáltalán nem lehet érteni a kérdésed.

Ha tudod, hogy hol lakik, akkor mégis miért kellene megkeresned?

Nem inkább azt szeretted volna kérdezni, hogy milyen módon vedd fel vele a kapcsolatot? Mert akkor javaslok egy levelet, amiben leírod, hogy ki vagy, miért keresed...stb. Ahogy ide írtad.

6. Ficánka5 (válaszként erre: 4. - Eternal89)
2014. júl. 4. 09:14

A Vöröskereszt igen, ez egyik speciális feladatuk a háború óta. Mi sem tudtuk, annak idején a papunk vette fel velük a kapcsolatot. Csak utólag tudtuk meg, hogy mennyire egyszerű lett volna elindítani.

Levél a Magyar Vöröskeresztnek minden létező információval(nekünk semmi nem volt a nevükön, szülők nevén és születésük helyén kívül, meg az utolsó általunk csaknem 30 évvel azelőtti ismert lakhelyük) és ők felkutatják őket. Nem rövid idő kell hozzá, az biztos, de meglepetésünkre, talán fél év múlva mindent megkaptunk.

2014. júl. 4. 08:55
Online telefonkönyv, ha szerencséd van.Rákeresni arra, akivel él. Ha vannak gyerekei, esetleg facebook...a fiatalabb generáciò inkább használja...A helyi polgármesteri hivatalnak is lehetne irni egy rèszletes levelet, hogy kit keresel és miért és kérd meg őket, továbbìtsák a leveledet, amennyiben van ilyen lakosuk.
2014. júl. 4. 08:40

Köszönöm előre is a javaslatokat és a segítséget...

de mégis, hogyan kell ezt elképzelni?

Igazából távoli rokonom. Nagynéném volt férje...

Gyakorlatilag semmi információt nem adhatnak ki róla csak úgy. Vagy mégis?

2014. júl. 4. 08:27
Mi is így találtuk meg apám testvéreit anno Jugoszláviában és Argentínában. Szegény apám nem is gondolta, hogy még élnek. De egyház is lehet segítségedre.
2014. júl. 4. 08:25
Ha nem itt él, a Vöröskereszt segíthet megtalálni. Azért arra a meglepetés erejére én vigyáznék, óvatos lennék.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook