Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Dohányzom, hogyan mondjam el a szüleimnek? fórum

Dohányzom, hogyan mondjam el a szüleimnek? (beszélgetős fórum)


1 2 3
57. mimmo33 (válaszként erre: 56. - Szasz23X)
2009. aug. 31. 13:26
Ennek a problémának a megoldása a dohányosok "feladata"
56. Szasz23X (válaszként erre: 55. - Mimmo33)
2009. aug. 31. 13:25
Alkalmazkodni igen, teljesen jogos. Ezért nem gyújtok rá pl. egy nem dohányzó helyen. Aza a gond, hogy NINCSENEK kijelölt helyek, illetve egyre kevesebb... És ellehetetlenítik a dohányosokat ezzel ...
55. mimmo33 (válaszként erre: 53. - Szasz23X)
2009. aug. 31. 13:24

:O

Szerintem ez nem diszkrimináció, hanem alkalmazkodás kérdése.

A nem dohányzók miért alkalmazkodjanak a dohányzókhoz?!Szerintem jogos. A dohányzóknak kell alkalmazkodniuk

2009. aug. 31. 13:22
Köszönöm a sok tanácsot, és a helyes út felé terelgetést! Megpróbálok ellene tenni! Elhatározom magamban, hogy véget vetek a "barátnős cigizésnek" is, és megpróbálom elhagyni végleg a cigit. Ha tényleg nem menne, oda állok a szüleim és a barátom elé, és elmondom nekik az igazat! Félek a nagy kísértéstől, nem is értem ez másnak hogyan ment. Félek attól is hogy nem elég nagy az elhatározásom, és kudarcba fullad az egész tervem.
2009. aug. 31. 13:21

A dohányzás tény, hogy káros. De szerintem felháborító, hogy mennyire diszkriminálják a dohányosokat. Sem terhes nem vagyok, nem is leszek soha az életben, ergo csak a saját életemért felelek. Azzal pedig azt kezdek, amit akarok. Nem vagyok bunkó, nem dobálom szanaszét a csikkeket, nem gyújtok rá gyerek/nem dohányzó közelében sem.

ellenben folyamatosan azt kell tapasztalnom, hogy egyre kevesebb helyen lehet rágyújtani, a vonatokban szinte alig van már dohányzó kocsi, szórakozóhelyeken, pubokban, kávézókban sok helyen nem lehet már rágyújtani.

Megértem, de azt nem, hogy miért is nem lehet arra is tekintettel lenni, aki dohányzik??? Jogom van dohányozni, és mindenkinek joga van nem dohányozni is. Ezért nem gyújtok rá bárhol, de kezd idegesíteni ez a fokú diszkrimináció.

Bocs, hogy kitörtem, de egyszerűen idegesít, hogy az emberek egyre kevésbé toleránsak egymással szemben...

2009. aug. 31. 13:17
Pontosítok, a cigizés is lehet csalódás ha senki nem dohányzik, és direkt ellene neveltek. AKkor a nevelésük helyessége, hatásossága kérdőjeleződik meg bennük és ez sem kellemes. Nehéz, az biztos... :(
51. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 47. - Szasz23X)
2009. aug. 31. 13:16
Nálunk kész öngyilkosság lenne ezt csinálni! :) De az egyenesség miatt mégis vonzó. Talán még mindig kisebb törés ha te mondod el, mintha úgy derül ki mert akkor még az is felróható, hogy nem voltál őszinte hozzájuk. Ez a csalódás egy szülőnek, nem az hogy cigizel!
2009. aug. 31. 13:16

Én is dohányoztam mikor 18 voltam.Akkori fejemmel teljesen egyértelmű volt hogy társaságban,buliban,suli után rágyújtottunk.Persze a pasim is cigizett.Nem volt kérdés,hogy miért ne!!!

8 év után tettem le,érett fejjel beláttam,hogy

egészségi és párkapcsolati problémát okozhat a dohányzás!

Most pedig 34 évesen nem is értem,hogy voltam képes egyáltalán rágyújtani!Bánom hogy nem előbb döntöttem a leszokásról!

De 18-19 évesen másként gondoltuk!

2009. aug. 31. 13:14
Amúgy én öreganyámnál szoktam tizenévesen stikában cigizni...aztán nem bírtam lelkileg,és elmondtam anyámnak!Nem szólt semmit,viszont apu megölt volna érte!Pont a halála előtt egy nappal buktam le előtte:jött velem szemben,én meg szívtam a cigit!Nem szólt semmit,csak az ujjaival mutogatott,hogy várjál csak,majd ha hazaérek...nem ért haza!:( utána már anyám kért tőlem egy-egy szálat,így kezdtem el nyilvánosan is...
2009. aug. 31. 13:12

Érvek és indokok mindkét oldal mellett. Csalódást mindenképp okozol, akár most mondod el akár később derül ki. AKkor nem lenne csalódás ha ideiglenes lenne a dolog és szerencséd lenne, nem buknál le. Utána pedig abbahagyod és kész. Akkor ez a köztes időszak a Te titkod maradna.

Viszont nem tudom Te hogy tervezed? Meddig fog tartani ez a barátnős cigizgetés?

2009. aug. 31. 13:10

Én is dohányzom, éveekig nem mondtam el, aztán egyszer rágyújtottam apu előtt. Ránéztem, és mondtam neki: bocs apu, de dohányzom. Nem fogok hazudozni.

Nem örül neki, 35 év után tette le a cigarettát, pontosan tudja, hogy jelenleg nem is tudnék leszokni, amiatt a káosz miatt, amit az életemnek hívok. És nem is cseszeget.

Egy megoldás van: légy őszinte... Mindig bejön...

Nem tudom, mondjuk, hány éves vagy, nekem anno 21 évesen nem szólt érte. Ha mondjuk 16-17 lettem volna, lehet, máshogy alakult volna :)

46. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 35. - Marcsykaa)
2009. aug. 31. 13:09

Igen, ez jogos. Sajnos dönteni kell nem szólsz senkinek és kockáztatsz, vagy őszinte leszel és vállalod a következményeket, esetleges büntetést, eltiltást. Egyrészről én az egyenes utat választanám, másrészről meg úgy gondolom amíg alkalomszerü(nem tartós függő) és csak a sulira korlátozódik addig én nem szólnék. Lehet, hogy nagyobb ijedtséget okoznál vele mint amekkora az ügy. A szülők hajlamosak rögtön a legrosszabbra gondolni, hogy függő láncdohányos vagy esetleg drogot is kipróbálnád és ehhez fog igazodni a szigoruk is. A napi 3 szál minden héten viszont már nem tűnik nagyon alkalomszerünek. Ilyen adag és gyakoriság mellett nagyon könnyű rászokni.

Nehéz döntés. Én sem tudom mit tennék.

45. 673567bc24 (válaszként erre: 42. - Marcsykaa)
2009. aug. 31. 13:08
Én ezt régen nem mertem bevallani még magamnak sem!Bizony én is a társaság "kedvéért" gyújtottam rá anno 7 éve!Már rászoktam,bánom is,meg nem is!Én is kocabagósként kezdtem...aztán függő lettem!
44. Marcsykaa (válaszként erre: 43. - 021a029148)
2009. aug. 31. 13:07
Nemtudok rá választ adni.. megszokás.. talán azért
2009. aug. 31. 13:04
És miért ragszkodsz a cigizéshez ennyire?
42. Marcsykaa (válaszként erre: 40. - 673567bc24)
2009. aug. 31. 13:03
Néha igen, de bevallom az ritka. Legtöbbször azért gyújtok csak rá, mert a barátnőm is rágyújt, és nem azért mert kívánom! Van olyan, h hétvégén mikor itthon vagyok nem is gyújtok rá (nem is merném), és nem hiányzik.
41. mimmo33 (válaszként erre: 5. - Marcsykaa)
2009. aug. 31. 13:03
Nem kenyerem a pedagógizálás . De ha ahhoz van elhatározásod 19 évesen, hogy nem teszed le...Akkor inkább legyen ahhoz hogy leteszed
2009. aug. 31. 13:01
...és hogy érzed,hiányzik is a cigi?
39. 021a029148 (válaszként erre: 38. - Mimmo33)
2009. aug. 31. 13:00
Az utolsó mondat nagyon találó. :) Nálam kizáró ok lenne, ha a másik dohányozna, én meg nem.
38. mimmo33 (válaszként erre: 1. - Marcsykaa)
2009. aug. 31. 12:59

Döntsd el, hogy kinek vagy kiknek szeretnél megfelelni...Nyílván a szüleid nem azért "tiltanak" mert rosszat akarnak neked...Ha a baráti társaság meg csak akkor fogad el ha Te is cigizel, akkor az nem baráti...

A szüleid nem dohányoznak, így előbb,utóbb megérzik. Ha már nem érezték meg...

A barátod meg, hogy tilt nem csodálkozom. Neki olyan mintha egy hamutartóval csókolózna

37. 021a029148 (válaszként erre: 35. - Marcsykaa)
2009. aug. 31. 12:58
És mi az, ami miatt ennyire ragaszkodsz a cigihez?
36. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 32. - Marcsykaa)
2009. aug. 31. 12:58
Az a kérdés, hasonló helyzetben Ő vajon beavatna-e Téged? Ha van olyan a viszonyotok, akkor akár kettőtök titka is lehet, még értékelheti is hogy beavatod a számodra komoly dolgokba. Olyan összeesküvés kettőtök közt. Ha magától jön rá lehet hogy hiányolná ezt az őszinteséget, és mivel nem lenne közös titok, beárulna. Nehéz helyzet. Te ismered, te tudhatod várhatóan mire hogy reagálna.
2009. aug. 31. 12:57
Én sem attól félek, ha leteszem a cigit, kiközösítenek, mert ettől azért komolyabbak a barátaim. Csak nekem lenne nehéz elviselni, h a barátnőm ott cigizik mellettem, és pedig nm gyújthatok rá, mert attól parázok mikor jön arra felé a húgom, vagy vmi ilyesmi! Nem kiközösítésről van szó, hanem inkább arról, h nem akarom letenni a cigit, az miatt sem, h itthon megtudják v nem. Inkább az bánt, h csalódni fognak, és majd közlik, h "cigire én nem adok pénzt", mivel még itthon lakom, velük, és ők tartank el.
2009. aug. 31. 12:54
Miért olyan fontos neked, hogy dohányozz? Mi vonz benne, azt tudod?
2009. aug. 31. 12:51

Én mindenben ilyen "kivárós" voltam. Hiába kínáltak mindig nemet mondtam. De ettől még ugyanaz maradt a kapcsolatunk, sőt voltak akik követték a példám :D

De addig sem éreztem magamat kívülállónak, tudtam nem ettől tartozom a baráti körhöz.

32. Marcsykaa (válaszként erre: 31. - Elfelejtett jelszó)
2009. aug. 31. 12:50
Nemtudom... Nem vagyunk "nagy testvéri" viszonyban. De néha tudunk rendesek is lenni egymáshoz. Szerinted beszéljek neki rola, vagy várjam meg mígészre veszi, és akkor beszéljek vele, h nehogy már elmondja itthon.. nemtudom mit tegyek..
31. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 29. - Marcsykaa)
2009. aug. 31. 12:48
Miért dobna fel ha úgy alakul? Tesók szoktak egymásnak falazni szülők elött. Biztos, hogy Ő nem dohányzik? Manapság korán kezdik a fiatalok. Azt hiszem én is pont 15 voltam mikor kipróbáltam egyik szilveszteri házibulin. A többieknek akkor már jól bevált szokás volt.
2009. aug. 31. 12:46

És ez neked jó,hogy hazudozol össze vissza?

Akkor dohányozz!A Te életed ,a te döntésed!Felnőtt ember vagy elvileg!A szüleid,meg szerintem rég tudják!

29. Marcsykaa (válaszként erre: 27. - Elfelejtett jelszó)
2009. aug. 31. 12:41

Köszönöm a tanácsod, jól esik, hogy te így állsz a dolgokhoz. Talán azért is mert ezt akarom hallani?!

Igen, ez még ment is régen, h sulu előtt, után egy-két szál cigi, és itthon nem is gyújtottam rá! De ugy ezt szerintem már nem tudom folytatni, mert a 15 éves húgom is abba a városba fog járni holnaptol, ahova én is! Külön suliba, de egy városba, és csak 1x kell h észre vegyen, és már szalad is anyuhoz, meg apuhoz, elmondani h cigizek. És ezzel a barátom is megtudja...

2009. aug. 31. 12:37
Azt mondják, hogy az 1 cigi elszívása után függők leszünk...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook