Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Diploma - igen vagy nem? fórum

Diploma - igen vagy nem? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Diploma - igen vagy nem?

1 2 3 4 5 6 7 8
95. Nestea32 (válaszként erre: 94. - Derya)
2011. aug. 24. 11:07

a kiírt idő alatt a 3 évet értem +1 évet írtam, hogy belefér


jajj, nem kellene lovagolni a szavakon.


és a legjobb egyetemeink, főiskoláink is gázosak már. corvinus??? hááát, nem jobb, mint a pszf vagy a kodolányi. sőt, ma már többre tartom a kodolányit a másik kettőnél, mert pont amiatt, hogy fizetős, olyan előadókat tudnak megfizetni, akiket az állami fősulik, egyetemek sosem. Tőlük lehet tanulni, ha az ember akar tanulni.

94. Derya (válaszként erre: 93. - Nestea32)
2011. aug. 24. 11:03

a kiírt idő alatt végzi el.

a tvsz lehetővé teszi, hogy a képzéshez szükséges idő 2-szerese alatt elvégezze a szakot. ebből következik, hogy a BSC-t nem lehet 7 év alatt elvégezni, max 6 év alatt. és sok dolog összejöhet valakinek, ami miatt nem tud tanulni.

vegyük csak azt, hogy ne adj isten 1 vizsgája nem sikerül akármi miatt, lehet ez betegség is vagy bármi, és emiatt, illetve a ráépülő tárgyak miatt egyből minimum 1 évet veszít.

szerintem meg nagyon is az esélyről szól.

régen pl. származás alapján megszabták, hogy tanulhat vagy nem. az ugyanennyire nem volt helyes, mint az, hogy csak a legkiválóbbak tanulhassanak.

a diploma nem hígult fel, mert az nem tud, csak a diploma ill. diplomás szó veszített értékéből.

de hozzátenném, hogy ez a legjobb egyetemeinkre nem érvényes.

93. Nestea32 (válaszként erre: 92. - Derya)
2011. aug. 24. 10:57

Azért az durva, ha valaki egy fősulit 5-6-7 év alatt végez el. Én neki nem adnék diplomát. Az más, ha 1 évet csúszik vki, az még belefér, de több év sztem nem.

Ez nem az esélyről szól. Valaki vagy képes elvégezni egy főiskolát a kiírt idő alatt vagy nem!

Ha nem, akkor nincs keresnivalója a diplomások között.

Pont azért hígult fel a diploma, mert senki nem veszi komolyan!

92. Derya (válaszként erre: 91. - Nestea32)
2011. aug. 24. 10:08

szerintem meg kapja meg mindenki a lehetőséget, hogy ha van benne annyi, hogy azt a 3-5-6 évet végigtanulja a diplomáért és a tudásért, akkor azt megtehesse.

és mindegy, hogy fizetni kell-e érte, vagy ingyenes, mert ugyanabból kell mindkettőnek vizsgáznia és ugyanabból is államvizsgázik.

az egy másik téma, hogy utána lesz-e jó állás vagy nem.

ez nagyban függ a végzett szaktól.

mindenki tudja, hogy mik a hiányszakmák, ha az is feltétel, hogy feltétlenül el tudjon utána helyezkedni, akkor tanuljon olyat.

mások meg azt mondják, hogy tanuljon olyat, ami nagyon érdekli.

hát igen, ez is nagyon fontos, de azért valahogy össze kéne hozni a valóságot az álmokkal és akkor valószínűleg nem lesz gond a végén...

2011. aug. 23. 21:11
Sztem az tanuljon fősulin, egyetemen, aki okos. Aki csak lébecolni akar, az menjen dolgozni. Hátha visszatérne a régi rendszer, hogy csak az tudja elvégezni, aki értelmes is hozzá (nem apuci kifizeti a tandíjat, viszgadíjat, uvdíjat, stb-t)!
90. 0b18315731 (válaszként erre: 89. - Ami.)
2011. aug. 23. 20:56
:-)Így igaz!Köszönöm!Puszim!Tündéri nőci!
89. Ami. (válaszként erre: 88. - 0b18315731)
2011. aug. 23. 18:48
Teljesen egyetértek:) Én anno óviba sose tudtam délután aludni,óvónéni mindig megengedte,hogy könyvet nézegessek,alapból is csendes visszahúzódó voltam,sose volt velem gond,nem tudok aludni,hát nem tudok,miért kéne rámerültetni.csakhogy kedvenc óvónénin beteg lett,jött helyettesítő,aki azt mondta nincs kivételezés aludnia kell mindenkinek.Le is feküdtem,könyvet se kértem,nézelődtem,de végig cseszegetett h aludjak,pedig senkit nem zavartam,és kukoricán térdelhettem büntiből,amiért nem sikerült elaludnom.Anya előbb jött értem,meglátta,h az ő áldott jó tündéri kislánya a sarokba sír,és lila a lába a sok kukoricától,és megkérdezte,h mégis mit csináltam,amiért így kell büntetni,mert amióta megszülettem hangosan nem kellett rám szólni.Vannak érdekes dolog...és igen a gyerekek ritkán hazudnak...
88. 0b18315731 (válaszként erre: 76. - CsillagTM)
2011. aug. 23. 18:36

Óvónő és dajkából dunát lehet rekeszteni az más kérdés hogy ez is olyan,hogy be kerülni nehéz,ha valki bekerül akkor meg nyugdíjas állás,ha akarja.

Én nem akartam!:-)Viszont varrónő az jah,kevés van,nekem az a szerencsém,hogy anyukám végzetség nélkül is szuperül vrr!Viszont én nagyon sokáig kozmetikus akartam lenni!Nem lettem!Én úgy tudom ha már ezt a pedagógusi vonalat boncolgatnánk,hogy gyógypedagógusból és persze logopédusból van hiány igen csak az óvódákban.Sajnos munka és gyakorlat során és mint diplomás óvónő a saját végzős évfolyamonban is maximum 5 ember keze alá adtam volna a gyerekemet.

Ha lesz nagyon meg nézem,hova adom.Hiszen láttam én már karón varjút.Óvónéni iccs pofon,másnap szülő anyukának megmagyarázza,kisfiú hazugság korszakát éli és kitalálta,erre anyuka is iccs egy pofon,kisfiam nem illik ekkorát hazudni az óvónéniről.Pedig a kölök nem hazudott!Minden anyukának ajánlom,hogy jó helyre adja a gyerekét és üljön be nyílt napra mindig amikor van rá lehetősége és a nyál és nyájasságon túl lásson a dolgok mögé.A gyerek meg sose hazudik csak a felnőttek buták ha nem értik a gyerekük közléseit!

87. Nestea32 (válaszként erre: 78. - Fisica)
2011. aug. 23. 17:53
A jó protekció még a gyakorlatnál is többet ér!
86. Nestea32 (válaszként erre: 81. - Debju)
2011. aug. 23. 17:52
ajjaj, de még mennyi butuska van...
85. Nestea32 (válaszként erre: 72. - Mandarin_x)
2011. aug. 23. 17:50

Én jártam pszf-re. Ott a könyvelést kőkeményen vették, ha jó volt a tanárod. Sajna, nekem nem igazán :(

Persze amit ott tanítanak könyvelést, az nem egyenlő a valósággal, mert sztem nem túl sok cégnél van folyamatosan deviza, valuta és ebből adódóan árfolyamingadozás - márpedig mind a pszf-n, mind a mérlegképesen ezekkel szívatják a jónépet.

84. Ami.
2011. aug. 23. 17:35
Nekem nem igazán jött át,hogy tulajdonképpen miért is érte meg!Lett egy papírod,több lettél..de arról nem írsz,h így jobb állásod lett,vagy biztosabb életed,vagy hogy változott e valami attól,hogy diplomád lett.
83. debju (válaszként erre: 82. - Virus2008)
2011. aug. 23. 17:11

való igaz

de nem belőlük van túlképzés

2011. aug. 23. 17:09

Azt senki nem mondta,hogy nincs ő közöttük is butuskák.


Diplomával nem csak irodai munkát lehet végezni.

81. debju (válaszként erre: 79. - Virus2008)
2011. aug. 23. 17:03

a gépezet mégsem működik olyan jól mert még mindig mindenki irodában akar űlni. Attól mennyivel lesz előrébb az ország?


és egyébként hol van az megírva, hogy a diplomások között nincsenek butuskák? :-)

80. Fisica (válaszként erre: 79. - Virus2008)
2011. aug. 23. 16:54
na ná hogy elmegy dolgozni a kevés pénzért is, attól nem lakik jól ha ül a babérjain és vár hogy rá szakad valami jó
2011. aug. 23. 16:51

Szerintem érdemes érte küzdeni, persze azt is mérlegelni kell, hogy el lehet e vele helyezkedni.Vannak érdekes képzések Mo.n.


Igazából azzal van a baj, hogy szándékosan beindult a hülyítő gépezet, el akarják hitetni az emberekkel, hogy nem kell diploma, mert nem lehet elhelyezkedni.Biztos?OECD jelentésben mi van?Növelni kell a számukat!!!!Igazából ameddig van olyan ember aki sza.ért hugy.rt elmegy dolgozni ez lesz.Van aki nem fog!Ebben az országban még mindig a régi lemez van műsorban, minél butuskább vagy annál jobb.Mivel minél előbb munkába kell, hogy állj mert üres a nyugdíjkassza, és három nyugdíjast kell eltartani.Meg kevesen dolgoznak, nincs aki GDP-t lapátoljon.


Az is elgondolkodtató, hogy mennyit adózik az országnak. Sajnos nem a diplomások vannak többségében nem bejelentve (bár megesik).Szóval azt kell,hogy mondjam az állam csak jól jár.


Az, hogy privátba jól jár e az ember, szerintem igen. Márcsak a tudás amit szerez az érték, és nem veszi el senki, és nem kell elkeseredni ha vmi nem jön össze elsőre…de alább semmiképp se adja.

78. Fisica
2011. aug. 23. 16:50
Protekció és gyakorlat nélkül nehéz..
77. CsillagTM (válaszként erre: 69. - Mandarin_x)
2011. aug. 23. 16:44

igen, tudom.


ja és én is ezt írtam: legyen tizedannyi, h csak a kellő mennyiség (és a tehetséges) maradjon, akkor több esély van elhelyezkedni.

76. CsillagTM (válaszként erre: 68. - 2f64521118)
2011. aug. 23. 16:43
varrónő...JÓ varrónő. aztán cukrász, szakács, ja és normális óvónők/dajkák/pedagógusok se ártanának...
75. debju (válaszként erre: 74. - 0b18315731)
2011. aug. 23. 16:40
én szerencsére jókor voltam jó helyen és nem is voltam senkinek senkije, pályakezdő voltam mégis "megpróbáltak" és szerencsére jól helytálltam. Most sajnos nem tudok visszamenni (4 évet itthon töltöttem) a munkaidő beosztás miatt (meg a helyemre valakinek a valakije ment), de kapok jól hangzó ajánlólevelet. Örülhetek, hogy egyszer megkaptam a lehetőséget, most keresgélek...
74. 0b18315731 (válaszként erre: 73. - Debju)
2011. aug. 23. 16:33

Igen,hiszen mi nők nem vagyunk könnyű helyzetben.

Érdekes,hogy én is a munka tapasztalataimnak köszönhetem,hogy esetleg a beküldött önéletrajzomat figyelemre méltatják.Egyszer valaki adott esélyt én pedig éltem a lehetőséggel és jól is,hiszen fentebb léptem a ranglétrán!Utána más lett,most újra szeretném azt amit és érdekes,de a cég ahol dolgoztam elismert annyira,hogy méltatnak válaszra más hasonló nagy cégek.Teljesen igazad van.

Nem értek egyet az egyetemmel sem,mert mennyi orvos és egyéb távozik külföldre évente?Vajon miért?Hiába a diploma,azt a mi országunkba manapság nem igazán szeretik megfizetni.Azzal sem mondok újat,hogy sokszor jó valakinek a segge végének lenni,hiszen a jó állásokra sem mindig az kerül aki érdemes rá,hanem valakinek a valakije.

Ha véletlen valki meg senkinek sem a senkije,de bekerül,akkor sem biztos,hogy ha valkinek a valkije nem bukkan később fel,nyugdíjas állás a lehetőség.Én Párom rá az élő példa,kereskedelmi vezető lett és közben a tulaj unokatestvérének a fia is állást keresett.Az adott cégnél a kis pasi ma már a kereskedelmi vezető én Párom meg fél év munkanélküliség után kapott jó állást nem a környékünkben,de azt is úgy,hogy az unokatestvére nyomta be!Ilyen ez a nagy betűs élet!

73. debju
2011. aug. 23. 16:20

ha már a gyakorlatnál tartunk

van egy középfokú végzettségem, szerettem volna mindjárt suli után főiskolára menni, de kiderült, hogy a szakra ami engem érdekelt csak 2 év szakmai gyakorlattal lehet felvételizni. Úgyhogy elkezdtem dolgozni. A munkahelyem nem támogatta, hogy fősulira járjak, viszont nagyon jó referencia. Most ott tartok, hogy teljesen feleslegesnek látom a diplomát a részemről mert amit szeretnék azt a technikusi végzettségemmel is megtehetem és 5 év gyakorlattal úgy érzem előnnyel indulok egy friss diplomással szemben. Továbblépni nem tervezek (területi igazgató, stb..) mert 2 kicsi gyerek mellett és reggeltől etig dolgozó férj mellett nem is tudnék

72. mandarin_x (válaszként erre: 70. - Nestea32)
2011. aug. 23. 16:12
Bingo! es ez minden szakra igaz! ezt is irtam lentebb, hogy a mai felsooktatas (tobbek kozott) ezert szar, semmi gyakorlati oktatast nem ad. Mert az a felevente eltoltott 30 ora gyakorlat alatt semmit nem tanul meg az ember.
2011. aug. 23. 16:12
Egyetem? Hogyne érné meg. Minimum.
70. Nestea32 (válaszként erre: 69. - Mandarin_x)
2011. aug. 23. 16:10
igen, csak ezt a sokrétű tudást a HR-esnek nem a főiskolán, egyetemen fogják megadni.
69. mandarin_x (válaszként erre: 65. - CsillagTM)
2011. aug. 23. 16:08

ebben igazad van, csak sajnos a mai felsooktatas gazdasagi tevekenyseg. oket nem erdekli hogy a munkaeropiac hogyan viselkedik, mi szamit ott hianyszakmanak es mi nem. oket a kvota erdekli meg a letszam.


halkan megjegyzem hogy a tehetseges es sokretu tudassal rendelkezo HR-es most is el tud helyezkedni, csak a sallang nem. ami persze nem baj.

2011. aug. 23. 16:05
Bocsi a kötözködésért,de mondjon nekem valaki egy női szakmát amiből hiány van az alább már emlegetetteken kívül.Asszem az ápoló hiányszakma,de meg is van az oka miért.Azon túl nincs olyan szakmai amit egy nő kézhez kaphat és nincs már millió belőle az országban.Ez van.
67. 0b18315731 (válaszként erre: 62. - Alidamolnar)
2011. aug. 23. 16:04
Az a baj ezzel,igazat adok neked,mert az én szüleim is diploma,diploma aztán meg nézhették mire vittük vele.Mikor pedig választod a sulit,akkor a szakma a világát éli,mint ugye diplomás szakma,nem tudom más hogyan megfogalmazni.Mire pedig elvégezzük,lesz-e rá kereslet?Syria én most kellemesen csalódtam benned!:-)Teljesen egyet értek azzal amit le írtál!Mondjuk számomra ez nem újdonság,hiszen én sosem voltam jó emberismerő!Úgyhogy a cikk nagyon jó,mert valóban meg oszlanak a vélemények,van-e értelme vagy sem!Syria kommentje szerintem lényeges!Olvassátok sokszor el!Ott a pont macskás néni!:-))Puszikaaaaaa:-)))
2011. aug. 23. 16:04

Én már csak azért tanulok, mert hozzá vagyok szokva a tanuláshoz és hiányozna.

Olyat érdemes tanulni sztem, amihez folyamatosan kell a továbbképzés, frissítés. Bár, én most nem a szakmámba megyek, de sztem egy jogi diplomát bárhol, bármiben lehet hasznosítani.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook