Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Minden doktori iskolában feltétel a 4-es diploma átlag? Vagy csak ott ahol feltüntetik? fórum

Minden doktori iskolában feltétel a 4-es diploma átlag? Vagy csak ott ahol feltüntetik? (tudásbázis kérdés)


1 2
2021. márc. 16. 10:23

Sziasztok!


Sajnos a régi tanárom még nem írt vissza, de a kérdésemben talán válaszul szolgál az, hogy a tanszék tanársegéd munkakörre sem köti ki a 4-es diplomát. Csak azt, hogy legyen megkezdett doktorija a jelentkezőnek és mester képzésről diplomája.


Sok olyan pályázatot láttam pl. fiatal kutatósat is, ahol a pályázatban is benne volt a 4-es minősítés feltétele. Lehet itt tényleg nem lesz ilyen a végén.

39. asgardi (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 12. 10:40
Na látod, tudod Te magadtól is, mit kell csinálni. Ha kételyed van, inkább írd ki aztán majd virtuálisan hessegetünk mi is! :)
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 37. - Asgardi)
2021. márc. 12. 09:23
Igen ez igaz lehet. Mondjuk jobban is járok, ha nem a kevés előzmény eredményen és diplomaátlagon idegesítem magam, hanem a feladatra koncentrálok.
37. asgardi (válaszként erre: 36. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 12. 05:47

Ezt a nyomást Te pakolod magadra, ők elsősorban emberek és másodsorban tanárok. Tényleg nem ér annyit, hogy 3 hónapra előre stresszelj ezen. Nem vallatásra mész, fogd fel úgy, hogy ez egy belépő a következő szintre...

Hidd el, tapasztalatból mondom.

36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Asgardi)
2021. márc. 11. 23:08

Köszi a tanácsot. Amúgy a felvételi elvileg nem vészes. Van szerencsére olyan ismerős, aki segít és már bekerült. Szintén egyedüli jelentkezőként. Elvileg csak a témáról kell képben lenni és mesélni. Plusz kérdésekre válaszolni. Inkább csak az növeli a nyomást, hogy a legmagasabb beosztású tanárok lesznek bent.


Van egyébként ott olyan volt csoporttársam is, akivel nem csíptük egymást, de nem is érdekel mert nem miatta mennék oda. :D

35. asgardi (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 23:03
Esetleg angollal készülhetsz kicsit, ha megy. Van olyan doktori suli, ahol esetleg kérdezhetnek párat angolul is. Érdeklődj felsőbbévesektől, milyen volt a felvételi? Akkor ki fog derülni pl. ez is.
34. asgardi (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 23:01
Hát szerelemből csinálom, nem is a meggazdagodásért.😁😁😁
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Asgardi)
2021. márc. 11. 23:00
Mondjuk az elég komolyan hangzik így. Biztosan érdekes lehet az is. :)
32. asgardi (válaszként erre: 31. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 23:00
Idegtudomány
31. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 30. - Asgardi)
2021. márc. 11. 22:58

Te milyen területen is vagy?


Amúgy nekem a mester elvégzése óta van volt egy üresség amire kellett egy kis idő rájöjjek mi. Mégpedig az, hogy hiányzik az egyetem tevékenység.


Mondjuk a legjobb az lesz, ha félre teszem az aggodalmat és arra szentelem az energiám, hogy a lehető legjobban felkészüljek a beszélgetésre és beleássam magam a területbe. Elvégre, ha behívnak addig még van 3 hónap. :D Köszi a tanácsokat. :)

30. asgardi (válaszként erre: 29. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 22:44

Hát nem akarlak elkeseríteni, maradjunk annyiban, ne a kitörés vágya legyen az elsődleges motiváció, mert akkor hamar kiábrándulsz.


Nem lesz itt buktató kisanyám! Határozottan, dinamikusan add elő magad és a terveid, ennyi kell. Nem több.

Amit gyűjts: Hit. Jó témavezető, remek ötlet (megvan), alázat, szakmai kapcsolatok.


Üdv: egy természettudós, aki erről sokat tudna mesélni. 😁

29. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - Asgardi)
2021. márc. 11. 22:38

Igen eltaláltad. Alapvetően a szuburbanizációs folyamatok és ennek jövőbeli lehetőségei a téma alapja a kiválasztott kutatási területen így nagy vonalakban. Igazából az utóbbi, amivel újat tudnék alkotni.


Igazából hálás téma lenne ez.


Remélem egyébként tényleg nem az átlag lesz a buktató, de az is tény, hogy a kevés hallgatóból lassan senki sem választja a továbbtanulást. Mindenesetre én úgy látom, ha kiszeretnék törni a közszféra kilátástalanságából, akkor a kutatás a legjobb mód rá. Főleg, hogy olyan témát találtam ami hasznos lehet és érdekel is.

28. NomNom (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 22:17
Szerintem ilyen esetben nem fogja őket érdekelni, hogy nem voltál mindenből annyira penge. Csak az elbeszélgetésen győzd meg őket arról, hogy a témád mennyire jó és milyen sokat ki tudnál hozni belőle.
27. asgardi (válaszként erre: 26. - Unom)
2021. márc. 11. 22:15

Nekem is annak tűnt inkább, de biztos van valami (gazdaság?) földrajzi vonatkozása.

Tiszteletben tartom, hogy nem szeretne róla konkrétabban beszélni, úgyhogy nem lövöldözöm körbe a témát.

26. unom (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 22:05
Azt hittem, szociológia 🙂
25. asgardi (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 21:59

Az esélyt biztos megadják egy elbeszélgetésre. Ne legyél negatív, Te is írtad, nincs tolongás.

Első és legfontosabb, Neked kell hinni magadban!

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Asgardi)
2021. márc. 11. 21:56

Természettudomány ez csak nem a klasszikus geológia vagy biológia területén. :) Szerencsére sikerült egy olyan területet is érinteni a témával, ami mindig közel állt hozzám csak féltem belefogni. Pl. a diplomamunkámat sem mertem ebben a témában készíteni sajnos.


Köszi amúgy a tanácsokat. :) Holnap írok majd a volt témavezetőmnek és felkérem ajánlónak aztán lesz ami lesz. A felvételin amúgy a tanszékek fejesei kérdezgetnek a témáról. Már, ha eljutok addig és nem vágnak haza az átlag miatt. :D

23. asgardi (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 21:15

Ez nem tűnik túl természettudományosnak. Persze nem konkrétan. Lehet társadalomtudományi D. Iskolába is pályázhatnál, persze neked kell felmérni, hogy milyen átjárhatoság van más tudományterületekkel. 😉


Tedd félre a múltat, változtatni már nem tudsz rajt. Az én felvételimen anno konkrétan rám és arra voltak kíváncsiak, mit, miért és hogyan szeretnék csinálni. Ha valami nem hagyja őket nyugodni a múltaddal kapcsolatban, rá fognak kérdezni (nem tartom valószínűnek).

22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Asgardi)
2021. márc. 11. 21:04

A konkrét témát nem szeretném nyilvánosan leírni, de általánosan úgy mondanám, hogy egy vidéki nagyváros társadalmi folyamataival szeretnék foglalkozni a területemhez kapcsolódóan. Szerintem és eddig a témavezetőnek felkért oktató szerint is lenne benne fantázia.


Olyan terület lenne ez, amivel nem nagyon foglalkoztak még kutatók és kilehetne belőle valami újat hozni. Csak ne kísértene a "sötét múlt". :D

2021. márc. 11. 20:10
Mivel szeretnél foglalkozni amúgy?
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Auróra2010)
2021. márc. 11. 19:44

A TO, mint írtam lekoptatott.

Amúgy azért, mert nem jártam TDK-ról OTDK-ra és nem csináltak cikket a diplomamunkámból, mint egyeseknek még nem kell legyengézni.

Ha buta lennék nyilván nem kezdenék bele. A tanulmányi átlagos 4 felett volt és csináltam 39/41 kredites félévet is 4.5-ös átlag felett. Az első kicsit levitte, mivel néhány tárgyat meghagytam első félévből, hogy a következőben több kreditem legyen a tanulmányi ösztöndíjhoz.

A diplomamunkámban is a témavezetőm 4 pontot vont le. Megkaptam az értékelő lapot onnan tudom. A kedves doktorandusz, akit azóta is szeretném megtudni ki volt vitte le 3-asra. Ez és ebből következve a védés vitte le 3.5 alá az átlagom. Tény vannak hibáim, de se gyenge se buta nem vagyok. Csak akkoriban még nem gondoltam, hogy ezzel szeretnék foglalni. Egyébként olyanok akikre célzol már nem nagyon vannak a tanszéken. Két éve volt az utolsó évfolyam, ahol tökéletes hallgatók jelentkeztek PhD képzésre.


Egyedül az alapszakom eleje volt gyenge, mert nem vettem komolyan akkoriban az egészet. Viszont volt egy fordulópont ami után jobb lett a helyzet. Tény lehettem volna szorgalmasabb, de sosem voltam a beskatulyázásnak a híve. :)

19. Auróra2010 (válaszként erre: 18. - Auróra2010)
2021. márc. 11. 18:42
Dehát egy gyenge tanuló miért is lenne doktorandusz ? Örül, ha nagynehezen megkapja a diplomát.
2021. márc. 11. 18:41
Hivd fel a TO-t.Zárójelben megjegyzem, hogy aki doktoranduszokat ugy reál , mint más vonalon ismerek, valamennyien átlagon felüli jó eredménnyel végeztek, inkább 4,o felett.
17. asgardi (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 18:19

Figyelj csak, fel fogják tölteni az állami helyeket, mert nekik is az az érdekük, szerintem ezen ne izgulj, sőt, akár ezt még pozitívumként is elkönyvelheted!


Nézd, gondolom lesz lehetőséged személyes elbeszélgetésre, ott úgyis fel tudják mérni, mennyire vagy motivált és elhivatott. Semmi szégyellnivalód nincs, többet érne egy olyan ajánló, amiben a csillagos eget lehazudják? Hát dehogy!

Menj oda büszkén, vállald fel magad, mondd el, hogy már alapozod a disszertáció témád, stb.

Szerintem nem lesz itt gond! Szorítok!

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Asgardi)
2021. márc. 11. 18:10

Hát remélem is, hogy sikerrel járok. A másik tanszéken szokott lenni néhány, de itt 1-2 a maximum. Azt az infót is kaptam, hogy évek óta nem tudják az állami helyeket feltölteni. Mesteren amúgy még az 50 pont alattiakat is felvették korábban és azt mondták a mindenkori legalacsonyabb pontszám a ponthatár az állami férőhelyek számáig.


Mondjuk kicsit ciki az ajánlóban, hogy nincs sok dolog, de annál motiválóbb, hogy bizonyítsak. :)

15. asgardi (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 17:47
Ha nincs jelentkező, nincs min aggódni. 😉
2021. márc. 11. 16:08

Az szomorú. :( Sajnos ilyen az, ha doktoranduszokra bízzák ezeket a feladatokat.


Nálunk amúgy egy értelmes pontozási leírás sincs. Csak, hogy 25 pont diploma 25 pont plusz pont és 30 pont a kutatási terv a felvételin.


Mondjuk nekem a kinézet téma sokat jelentene. Kutatási tervem is van már a témavezetőnél, akit megkértem. Szóval most a következő pár hónapban ezt próbálom javítani, hogy mindenre tudjak válaszolni.


Kérdés még a tanszéknek mennyire van szüksége hallgatóra. Alap és mester szakon sincs kb. már senki. Bár, ha most nem majd decemberben megpróbálom újra. Akkor már a témához kötődő plusz dolgokkal. :)

13. a32f396a94 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 11. 16:02

Ez amiről írsz - sajnos - általános. Nekem is lepontozták anno a szakdolgozatomat, védésen sem tudtam javítani. A szakirodalom választása miatt egyébként az enyémnél jobban megírt dolgozatokat szintén túlságosan lehúztak. Akkor elhatároztam, hogy hagyom az egészet, nem megyek mesterre se, én nem fogom azt és úgy írni, amit ők elvárnak.


Neked viszont sok sikert! :)

12. Kacsahercegno (válaszként erre: 10. - 184481d874)
2021. márc. 11. 16:01
100% hogy nem feltétel _mindegyikben_, egyetemen dolgozom, és nálunk például nincs ilyen kitétel.
2021. márc. 11. 15:59

Mondjuk én remélem nem, de most tudok linkelni olyat, ahol a kettest is elfogadják. Bár olyat is láttam, ahol 3-assal lehet 3 évvel végzés után menni.


[link]

[link]


Tudom ez BTK, de Miskolcon is találtam hasonlót.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook