Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dilemma! Adjam - ne adjam? Sokat- keveset? fórum

Dilemma! Adjam - ne adjam? Sokat- keveset? (beszélgetős fórum)


19. Vikica76 (válaszként erre: 18. - 39694c0c70)
2012. febr. 5. 23:20
Én köszönöm, hogy ennyit is írtál...
18. 39694c0c70 (válaszként erre: 17. - Vikica76)
2012. febr. 5. 16:33

Ha meggyőző módon szeretném elemezni ezt, akkor olyan hosszú "litániát" kellene írnom, ami sokakat irritálna itt, ezért inkább csupán gondolatébresztő dolgokat fogok írni.

1.) A magyar ember eléggé röghöz kötött (bár az utóbbi időkben ez már kevésbé igaz) ezért nagy esélye van arra, hogy az ükapja is olyan zöldséget, gyümölcsöt fogyasztott, ami az ottani körülmények (talajösszetétel, stb.) termett.

2.) Ha a piacon olyan termelőtől vásárolunk, aki környékbeli, nagyobb eséllyel veszünk egészséges zöldséget, gyümölcsöt, tojást, stb. mert meg se kísérel átverni bennünket. Hiszen már a következő piacnapon számon kérhető rajta, ha átverne bennünket.

17. Vikica76 (válaszként erre: 16. - 39694c0c70)
2012. febr. 4. 20:34
Pedig én kíváncsi lennék rá...
16. 39694c0c70 (válaszként erre: 11. - Cucicsillag)
2012. febr. 4. 20:11

Némi igazság azért van abban, amit írsz.

Most nem állnék le ezt fejtegetni, de bizonyos fokig védhető.

15. 4c30444687 (válaszként erre: 11. - Cucicsillag)
2012. febr. 4. 11:52
Emésztés szempontjából tök mindegy, hogy szombathelyi vagy debreceni az alma.
14. 39694c0c70 (válaszként erre: 1. - Vikica76)
2012. febr. 3. 23:57

Ha teheted, csak magyar terméket vásároljál.

Persze tdom, hogy ez elég nehéz, mert sokszor az se hazai, amire ráírják. (Hoyg jobban eladható legyen)

Azért némi rutinnal jelentősen csökkenthetők az átverés esélyei.

2012. febr. 3. 22:14
Köszönöm Mindenkinek, hasznos véleményeket olvastam!
2012. febr. 3. 22:00

Én az idénygyümölcsök,zöldségek híve vagyok.Frászt tudok kapni,mikor valaki tavasszal görögdinnyét eszik :D A paradicsomot,paprikát nagyon szeretem,mégsem tudom ilyenkor megkívánni,csak mikor szezonja van,és ha magyar!!!Ami Magyarországon megterem,abból nem veszek külföldit!

Ennek ellenére ha ennyire szeretik,szerintem néha ilyenkor is adhatsz nyugodtan nem szezonális dolgot,nem lesz tőlük semmi baja,persze a vitamintartalmuk javarészt 0.

11. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Vikica76)
2012. febr. 3. 21:48
Múltkor olvastam, hogy az ember/embergyerek azt tudja leginkább megemészteni és hasznosítani,ami lakóhelyétől 50 km-en belül van, vagyis terem. Nincs olyan kapcsolat, ahol van alma, körte stb, esetleg befőttnek elraknak-eladnak, mert azzal tuti többet érsz,mint a génkezelt, tartósítószeres, multik által kínált déligyümikkel?
2012. febr. 3. 21:47
Az alma is megy. Nagyon szeretjük :-)
9. Vikica76 (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2012. febr. 3. 21:45
Igazad van, de ezekkel kapcsolatban mégsincs ez a "fura" érzésem...
2012. febr. 3. 21:45

Szerintem ez nem kérdés.Ha megteheted,adjad.Ha nem akkor nem.Az,hogy mi mivel van kezelve és hogy a vitamintartalma mekkora,az más kérdés.


Bár egy statisztika szerint a magyar és a külföldi cuccok vitamintartalma között nagy a különbség.Ugyanis a külföldi áruban még az is több.:S

2012. febr. 3. 21:43
Én adom. Mondjuk nálunk most az alma a legnépszerűbb, szinte nincs is más gyümölcs itthon. Ugyanakkor kaliforniai paprikát és uborkát is eszünk, mert jól esik, nincs éretlen vagy mű íze.
6. aa325a0d3e (válaszként erre: 3. - Aa325a0d3e)
2012. febr. 3. 21:37
lp.=pl.
2012. febr. 3. 21:37

Almát lehet tárolni télre, mi 90%-ban azt fogyasztjuk ilyenkor. A maradék 10% lehet ilyen vett gyümölcs, az már egal hogy narancs, vagy körte...

Szerintem.

Én amúgy szeretem még aszalt gyümölcsökkel kiegészíteni, ill. van a naspolya ami hazai - és még van ilyenkor is. (csak ötlet)

2012. febr. 3. 21:36
sajna nem csak a gyümölcsökkel van ez a helyzet hanem felvágottak, mosópor, öblítő, fagyasztott termékek stb... akkor ezt se vegyük?
2012. febr. 3. 21:36
A narancsot és a banánt is érdemes megmosni, mert a szállításkor használnak lp. gombaölő szereket hogy az áru szép maradjon. Felbontásuk előtt meg kell mosni a héját, szárazra tölni , aztán meg kezet mosni és csak utána felbontani és megennei.
2. youlcsi (válaszként erre: 1. - Vikica76)
2012. febr. 3. 21:33
a narancs, mandarin, banán stb sem magyar. adjad vagy ne?
2012. febr. 3. 21:29

Tényleg sokat gondolkodtam mostanában, hogy adjam-e vagy sem a gyerekeimnek (akik még kicsit, 6 és 4,5 évesek) a most kapható (de nem idényjellegű) gyümölcsöket?

Komolyan érdekel, hogy esetleg nem- e ártok többet mint használok vele, ha megveszem nekik ilyenkor a körtét, paprikát, paradicsomot és szőlőt stb. (ami természetesen egyik sem magyar)...

Mikor valamelyik nap olyan jóízűen ették a körtét, az járt a fejemben, hogy valyon mennyire van "agyonkezelve" és hogy nem-e több a "méreg" mint a vitamin?

Nagyon gyümölcsimádó mindkettő, persze nyáron csak azt eszik ami megterem a kertünkben, ritkán veszünk akkor gyümit. Mindig azt eszik/esszük ami éppen érik.

Télen szeretik az éppen "aktuálisat" pl. mandarin-banán... ezeket is kapják.


A kérdésem tényleg annyi, hogy szerintetek egészségesek-e ezek a gyümik-zöldségek, vagy inkább hanyagoljuk, míg megterem itthon is?


Köszönöm a véleményeket és tanácsokat!


Viki

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook