Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depresszióm története fórum

Depresszióm története (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3
2008. márc. 17. 10:50

Szervusztok.

Nagy örömmel tapasztalom, hogy amióta nem jártam ezen a lapon, milyen sokak eljöttek és elmondták a problémáikat.

Higgyétek el már ez egy fél gyógyulás, hogy az ember mer beszélni a gondjáról. Mert mint irja eggyik betegtársunk, nem mer a barátai esetleg a családtagok előtt erről beszélni.

Sajnos az is igaz, hogy ami az alaprpoblémát kiváltotta ( nem tud meg gyógyulni)!!!!!!!

Az ember próbálja a lelke mélyére eldugni és úgy csinálni minha nem lenne, de elég egy zene, szó, TV.-ben látott valami, és már is előjön ujból a probléma.

Egyébként az nem teljesen igaz, hogy csak az tud meggyógyulni akinek sok pénze van.

Én a MÁV.korház orvosához járok évek óta és állitom, hogy soha egyetlen fillért nem várt el, pedig nagyon gázos állapotba kerültem hozzá.

Ma már alig várom hogy találkozzunk és én azt érzem rajta, hogy ezzel Ő is igy van.

Velem örül a sikereimnem, és látom rajta ha netán visszaesés történik, hogy nagyon bánttja.

De ha valaki azt gondolja, hogy mindenképpen fizetős orvoshoz megy, azzal még mindig számolnia kell, hogy az orvos szimpatikus-e,? természetesen ez kölcsönös, és hogy meg tud-e nyilni az orvos előtt.

Mindenesetre, én mindenkinek jó egészséget, és nem utolsó sorban

Kellemes Husvéti Ünnepeket


kívánok

Éva

2008. márc. 17. 01:40
Én, mint a cikk írója, megmondom őszintén, hogy régebben(míg nem voltam depressziós) nem vettem komolyan ezt a betegséget, azt hittem csak akaratgyengék és szimulánsak ezek az emberek. A sors iróniája, hogy mióta én is igen mélyen érintett lettem ezen a téren, nem győzöm megmagyarázni társainknak, hogy mennyire gonosz kórral állunk szemben, amit nem lehet félvállról venni...
40. Barbi0201 (válaszként erre: 39. - Bea33)
2008. márc. 14. 17:13
oKÉ Bea! Kivántsi leszek! Majd feltétlen mesélj, én is elakarok menni, de magánhoz, mert a kórházban nem igazán figyelnek oda az emberre, és lehet hogy jobb lenne! Ha nem akkor nem, de legalább megpróbáltam dolog! A menses előtt, alatt is kibukok, most is, míg megjött pláne, a barátom nézett is furán, milyen érzékeny vagyok mindenre. Annyira vágyom a folytonos odafigyelésre hogy nem igaz! Hogy érezzem szeretnek! Csak meg ne folytsam vele. Attól félek!
39. bea33
2008. márc. 14. 16:45
Igazad van Barbi! Nehezebben vesszük az akadályokat az életben, s az olyan dolgokon, amimég egészséges időszakunkban fel sem tűnt, mint probléma, eléggé ki tudunk bukni! Én néha már kívántamaz ezt, hogy inkább fájjon a lábam, vagy ilyesmi, mint ez a depi. Ez mindig tud valami újat (rossz értelemben) mutatni, amitől egy kicsit ismét bepánikolunk! Szóval aki még nem depis ne is legyen, aki meg már az annak FEL A FEJJEL! El fog múlni, -legalábbis remélem- ha mindannyia úgy gondoljuk! Holnap megyek dokihoz, aki egy ismerősöm, s ha van valami lyan okos dolog, ami szerintem segítht nektek is akkor megírom, ha kíváncsiak vagytok rá!
2008. márc. 14. 12:23

szerintem jobb ha igazán nem tudod, mert lehet hogy felfedezel magadon dolgokat, tüneteket, de ez neked nem ugyanaz. Nehogy véletlenül magadba beszéld vagy ilyesmi. Az a baj dióhéjban hogy a másnak könnyű dolgok, nekünk, ha mondhatom ezt nehezebbeb!!!

Igaz?

37. b9ad431c07 (válaszként erre: 36. - O.andi)
2008. márc. 14. 11:51
Ha nem voltál kívánom ne is legyél nem az élet legnagyobb élménye!
36. o.andi
2008. márc. 14. 11:43
még igazán nem voltam...depis:-))milyen az???
35. b9ad431c07 (válaszként erre: 34. - Barbi0201)
2008. márc. 14. 11:37
Köszönöm! Sajnos én sem vagyok másképpen minden aproság idegesít én nem tudok mások szerncsétlenségén nevetni vagy kigunyolni engem kisebb koromban sokat bántotta mer nem mindig néztem jól ki,most sem vagyok bomba nő. De addig mindig tudtam sirni és legalább könnyebb volt. Sir ha jol esik- kicsit sirj helyettem is. !
2008. márc. 14. 10:48
Hát részvétem, azért jó lenne ha valakinek eltudnád mondani, de itt is eltudod, az sem egy utolsó. Én nagyon örülök hogy itt nyíltabbak. Egyébként már lassan nem tudok magammal mit kezdeni, mert a gép előtt ülni sem jó folyton. Viszont síró rohamok törnek rám. És minden kis apróságot felveszek!
2008. márc. 14. 08:27
Sziasztok! Jó amikor van aki vállán kisírhatod magad de sajnos az én férjem az ilyet nem tolerája és kissé bunkó ilyen téren emberi gyengeségnek tartja.Sajnos nincsenek itt helyben barátaim akikkel meg jóban vagyok nem szívesen beszélek ilyesmiröl. Elfoglalom magam egy időre itt a hoxa és utána vagy az éjszaka? nem egyszerü nem gondolkodni mert folyton az jár az eszembe mi lenne ha, vagy mi lett volna ha?
2008. márc. 13. 19:36

Igaz, a legjobb az elfoglaltság keresés. Ma én is teljesen ki voltam délelött. Aztán a barátom vállán kisírtam magam, bár nem szokásom, és itthon meg kitakarítottam és átrendeztem a szobám, megint!!!!

Valamit ki kell találni. Nekem sokat szokott segíteni a változtatás ilyenkor. Akár ílyen módon is!

31. bea33 (válaszként erre: 29. - B9ad431c07)
2008. márc. 13. 18:34

Sziasztok!

A sírás nekem sem megy... Remélem egyszer az is elindul, mert sokak szerint valóban meg lehet könnyebbülni.

Azt tudom, hogy ha nem foglalom el maga, akkor én is negatív dolgokon gndolkozom, s egyből keresem, hogy vannak e avalamiféle tüneteim. Javaslom, hogy mégha betegállományban is vagy, akkor is találj valami olyat, amit szívsen csinálsz. (ha mást nem itt a hoxa:-)))

30. Barbi0201 (válaszként erre: 29. - B9ad431c07)
2008. márc. 13. 16:07

Hát ne tudd meg, én végjártam az orvosokat, meg elküldenek pszichiáterhez, de ha csak nem tud pénzt adni, az ember dolgát nem tudják megoldani. Nekem is olyan hogy ezt nem lehet félvárról venni, mert a jövőnkről van szó. De a nevetséges az hogy annak áll a világ, aki mindent és mindenkit leszar, szerencséje és pénze is annak van.

Ha valakivel kitudod beszélni az jó, én nem akartam elmondani a barátomnak hátha nem érti meg, és várakozásaimmal ellentétben, olyan megértő volt hogy nem igaz. Egyből segíteni akart. Na, ilyen emberekre van szükségünk, bár igaz hogy a normális fajtából kevés van.

29. b9ad431c07 (válaszként erre: 28. - Barbi0201)
2008. márc. 13. 15:04
Szia!Sajnos most hogy itthon vagyok betegállományban egész nap jár az agyam igy mostanában még délután sem tudok pihenni. Az éjjelek nagyrészét azzal töltöm hogy az anyagi és családi gondokon töröm az agyam. Beszéltél már valakivel erről a dologról?
28. Barbi0201 (válaszként erre: 27. - B9ad431c07)
2008. márc. 13. 14:12
Először nekem is úgy volt, hogy nem tudtam sírni, aztán egy idő után, meg nem bírtam abbahagyni a bömbölést. De mi a baj, hogy nem alszol? Gondolkodsz éjjel is, mert nekem olyankor jut eszembe minden gond! Neked? Csak ha akarsz, válaszolj!Szia
2008. márc. 13. 11:53
Sziasztok! Ez egy nagyon jó cikk és rámutatott arra hogy meg kellene beszélnem valakivel a gondjaimat és talán a párkapcsolatom is javítana. Sajnos már honapok ota nem alszom éjjszakánkénkt a szíve hevesen ver alig kapok levegöt , Mindenféle rossz gondolat jár az eszemben. Sírni sajnos nem tudok ugy érzem elfogytak a könnyeim. Talán jobb is hogy írtam . Jobbulást mindenkinek!
2008. márc. 11. 21:55
Hát ez érdekes Bea! mert nálam először úgy volt, hogy gyógynövényeket ittam és ettem és elkezdtem jógázni! Egy darabig elvoltam, én is próbáltam pozitívan. De mindig van egy ok ami miatt kialakul és depis vagy pánik leszel. Ha a fő okot nem oldod meg, sajnos nálam anyámék váltották ki és azóta sem tudtam szabadulni, nekem még fent áll a probléma. Újra előjön, míg meg nem oldod a gondod. Mi váltotta nálad ki???
25. bea33
2008. márc. 11. 20:29

Sziasztok!

A leírásotokból sok minden kiderült számomra. Főleg az hogy orvoshoz kell fordulni! Enélkül nem megy? Én próbálok mindent lazábban venni,s pozitívan gondolkodni, s elfogadni, hogy ez van,sőt még relaxálok is, viszont nem sikerül annyira jól, mert panaszai folyamatosan vannak. Szerintetek?

24. Barbi0201 (válaszként erre: 23. - Cbbdb3e397)
2008. márc. 11. 14:37
Hát elég érdekesek, hogy úgy kezelnek emiatt minket mintha leprások lennénk, közben csak bevalljuk hogy gondjaink vannak, és tuti nekik is, csak tagadják. Úgyhogy kár érte, hogy nem nyílnak meg!!!
23. cbbdb3e397 (válaszként erre: 19. - Fe2b54c4e3)
2008. márc. 11. 00:08

Szia Éva!


Én is sajnálom, hogy nem kapcsolódnak be többen a fórumba. Tehát ha egyszer nem mindenki tudja elfogadni és felvállalni ezt a betegséget, nem tehetünk semmit.....

2008. márc. 10. 17:33
Halihó! Hát én nem tudom megemészteni, hogy szorongásos depresszióm és pánikbetegségem van. 25 éves vagyok és 4 éve tart. Nemrég vizsgáztam le okj-s gyógymasszőrként, de én nekem az idegesség ilyenkor hasmenésként jön ki, és nem akarok itthonról kimenni, és pánikolok ha utaznom kell. Már kaptam nyugtatót és hangulatjavítót, de ha tökéletes minden is sokszor úgy érzem, hogy nem jó, és nem tudok beletörődni, hogy nekem ezzel együtt kell élnem, mert ha állásinterjúra megyek, vagy még van hogy a barátommal együtt vagyok is előjön. Nekem hirtelen sok felelősség zúdult a nyakamba, családi ügyek, mindent én kezdtem el intézni. Ahol dolgoztam is, csak egymás vérét szívták és azóta sem bízom meg a saját szüleimben hogy pénzügyekben mindent visszaadjak, intézni valót, de az lenne a megoldás. Viszont mivel együtt élünk, és minden az én nevemen van, engem húrcolnának meg ha elmennék innen és nem lenne fizetve a hitel! Na ezekre a dolgokra nem találtam megoldást, csak annyival jobb hogy most másfél hónapja szerelmes vagyok és ugye barátom se volt pár évig. Szerintetek? Elég lehangoló
21. genlips (válaszként erre: 10. - Fe2b54c4e3)
2008. márc. 10. 14:43
Nemcsak az orvosi segítség kellene... (fényterápiás lámpa), hanem a közelieknek is rá kell döbbennie, hogy többet kell foglalkozni veled.
20. genlips (válaszként erre: 7. - Szepijuci)
2008. márc. 10. 14:39
Vidd el pszichológushoz mindenképpen, mert szükséges. De fontos, hogy a környezete is megváltozzon, mert valószínűleg a ti hibátok, vagyis a családé, hogy most nincs rendben.
19. fe2b54c4e3 (válaszként erre: 18. - Cbbdb3e397)
2008. márc. 10. 10:36

Szervusz Tündike!

Igen egyánltalán nem hangzik jól ez a fajta depresszió, vígaszt nyúnthat valakiknek, akiknek nem ez a fajta betegségük van.

Mindkettőnek a legfontosabb lényege, hogy orvoshoz kell fordulni, betartani az Ő utasításait,és saját magát el k e l l fogadnia.

Én amikor megtudtam, mi a bajom teljesen összeomlottam, azt hittem ha rám néz valaki a homlokomról is letudja olvasni a betegségemet.

Azért fontos, hogy elöször mi magunk fogadjuk el, hogy ilyen betegségünk van, és csak utánna várjuk el, hogy a családunk, barátaink stb. is elfogadják a tényt.

Tündike neked nem úgy tünik, hogy csak mi ketten levelezünk? Vagy lehet, hogy akik szintén betegek nincsenek még felkészülve arra, hogy kiirják magunkból a problémát.

Minden esetre én veled is szivesen levelezek, de remélem minél több sorstárs is majd bekapcsolódik a levelezésben.

pusz Éva

18. cbbdb3e397 (válaszként erre: 16. - Fe2b54c4e3)
2008. márc. 4. 17:50

Szia!


Nem hangzik valami jól ez a fajta depresszió...mondjuk melyik fajta hangzik jól?...:-))

De ha be tudják állítani úgy-ahogy a gyógyszereket, akkor ok.

17. cbbdb3e397 (válaszként erre: 15. - Ec63a7fc29)
2008. márc. 4. 17:48

Szia!

Szerintem mindenféleképpen megérne annyit, hogy a körzeti dokitól kérjél egy beutalót a pszicológiára.


Üdv.

16. fe2b54c4e3 (válaszként erre: 14. - Cbbdb3e397)
2008. márc. 3. 22:07

Szia ündike.

Remélem nem azért vagy kiváncsi rá, mert téged esetleg érint.

Szóval, a lényege az, hogy az állapotod nagyon hullámzó. Képzelj el 3 viszintes vonalat, a lényeg az, hogy mindig a középső vonalon tudj maradni.

Ha túl vagy pörögve nagyon jól érzed magad, nem tudod igazán magad kontrolálni.Ebben az esetben a felső vonalon vagy, tehát nem jó. De te ezt sajnos nem veszed észre, csak a körülötted élő

családod.A másik véglet amikor nem beszélsz, sokat sirsz, sajnálod magad, nem csinálsz semmit,

még a legalapvetőbb higéniai dolgokat sem akarod

megcsinálni. Ez szintén nem jó.

Sajnos nálam már mindkettő jelen volt, és a családom elintézte, hogy befeküdjek a kórházba.

Kb két három hét amit a gyógyszereket átállitják és utánna hazamehetsz.A kórházban az a jó, hogy azon az osztályon csak hasonló problákkal élő emberek vannak. Nem érzed olyan egyedül magadat,a betegségeddel, mindenki elmondja egymásnak a gondjait és már ez is egy kicsit segít.Űdv.Éva

2008. márc. 3. 02:04

Nem tudom, hogyan kezdődött. Talán kb 10 évesen, amikor apu bejelentette, hogy a következő tanévet egy másik városban fogom kezdeni... Addig nagyon boldog gyermekkorom volt. Nehezen változtatok, s amikor elmondtam a barátaimnak, elfordultak tőlem. Mintha máris elhagytam volna őket. Az új városban gyakran eltévedtem. Sokat bolyongtam, mire kiismertem magamat.A suli borzasztó volt. Nagyon nehezen ismerkedtem, s elég nehezen fogadtak be. Ők már 2 éves koruktól egy csapatban voltak. Gimibe nekem mindegy volt hova megyek, ahova menni akartam, nem engedtek. Másik város, szigorú kolesszal utáltam az egészet, azt hittem sosem lesz vége. S akkor 3 nagyon klassz év következett. Mintha valaki más költözött volna bele a testembe. Már nagyon óvatos voltam a kapcsolatokban. Nehezen engedtem a közelembe az embereket. Mégis nagyon sok jó embert ismertem meg. Szinte hihetetlen volt ami ezután történt: Boldog két év (vagy több is.) Aminek csúnya vége lett. Azóta nem tudtam kijönni a gödörből.Néha kicsit jobb, de az alap nem változott. Sokak szerint boldognak kellene lennem, de nem megy.


Forduljak orvoshoz???

14. cbbdb3e397 (válaszként erre: 13. - Fe2b54c4e3)
2008. márc. 3. 00:47

Szia Éva!


Nagyon kíváncsivá tettél: miben más a bipoláris depresszió?

13. fe2b54c4e3 (válaszként erre: 11. - Cbbdb3e397)
2008. márc. 2. 22:12

Szervusz Tündike.

Örülök, hogy egyetértesz velem, én is veled.

Különösen abban, hogy nagyon fontos "nekünk", hogy érezzük a legfontossabbak eggyikét, mégpedig azt, hogy VALAKINEK SZÜKSÉGE VAN RÁNK!!!

Mert ha ezt érezzük, akkor erőt ad ahoz, hogy minden idegszáladdal meg akarj gyógyulni.

Én 3 éve lettem nyugdijjas, és amikor még aktívan dolgoztam alig vártam, hogy nyugdijba menjek. Ezután jött az üresség, 40 év munka után úgy éreztem "nincs senkinek sem szüksége rám"

Nem volt itthol semmihez sem kedvem, csak a legszükségesebb dolgot csináltam meg.Pedig régebben annyi tervem volt. Nem voltam felkészülve a nyugdijra. Most már tudom hogy rosszul gondoltam, hiszen két nagykorú gyermekem van és rájöttem, hogy Ők ugyanúgy le vannak terhelve, ebben a rohanó világbanmint mi aktív korunkban.Tudok nekik segíteni és ez Örömöt szerez.

Közben a férjem is nyugdijas lett, és szépen kialakult lassan a nyugdijas életünk. Látom a férjem vizslató szemeit, a gyerekeim ha hazajönnek(mivel már külön élnek a párjukkal) érzem ahogyan néznek, és látom a boldogságot rajtuk amikor látják, hogy nevetek, jó kedvü vagyok.

Nagyon remélem az állapotom nem romlik, mivel nekem nem egyszerüen depresszióm van, sajnos az enyém "bipoláris depresszióm" ,amely nem gyógyitható állandó mozgásban van. Szerencsére kb. 2 éve sikerült a doktornőnek jól beállitania a gyógyszeremet.

Üdv.Éva

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook